Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) yolan válasza Thunderzolee (#1) üzenetére


yolan
őstag

Köszönöm a tartalmas kommentet, sok igazság van benne.
Miután tegnap megírtam a cikket, még jobban beletúrtam magam a témába, s megtaláltam 1-2 választ.
A 90nm-es csíkszélességet a chipset gyártására értettem, s igen, az x38/48 az 90nm-es, ellenben a p45-el, ami 2008 2. negyedévében adták ki, az x48-at pedig az elsőben ha minden igaz.
Hosszas mérlegelés után elvetettem az x48-at, nem éri meg mivel egyhamar se a crossfire-t se a ddr3-at nem használnám ki (amire az x48-at optimalizálták), így tegnap este végül a p45 ds4 vagy ds5 között állt meg a tudományom.
Gondolkodtam azon is hogy ds4 és 4 giga ram, de amint írtad, nem sok alkalmazással tudnám kihasználni.
A hűtő meg amint írtam is, eléggé kétes mi lesz és mikor.
Amint választ kapok a két kinézett alaplap áráról, máris meglesz a végső választás :)
Vidókártya fronton 4850-et szeretnék ha majd egyszer végül oda kerül a sor, s a procival is így vagyok, hogy nem sok különbséget látok a 8400 és a 8500 között, nem úgy mint az áraik között, de ez persze még változhat :)

[ Szerkesztve ]

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.