Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) YASKATIR


YASKATIR
aktív tag

.

(#2) Lauda


Lauda
félisten

Ez minket mennyiben érdekel?

(#3) ncc1701 válasza Lauda (#2) üzenetére


ncc1701
veterán

Precedens lehet belőle, és azt mondhatja idővel a szolgáltatód, ha itthon is bejön, h mondjuk a torrent típusú forgalmat lassítják mondjuk 1k-ra. Vagy a youtube-ot, vagy az online streamelést.

(#4) Lauda válasza ncc1701 (#3) üzenetére


Lauda
félisten

Nem fogja, a saját üzletét rontaná vele. Itthon a torrent generálja a magas sávszélességű internetelőfizukat és a merevlemez eladásokat.

(#5) Syl


Syl
nagyúr

Szerencsére az EU-törvények nem ennyire hülyék (még), nem engednek ilyesmit (még).

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6) Narxis válasza Lauda (#4) üzenetére


Narxis
nagyúr

Megteheti, főleg ott ahol nincs más szolgáltató.

Thanos was right.

(#7) kentucky válasza Lauda (#4) üzenetére


kentucky
őstag

Mobil, internet és tévészolgálgatók már rég monopol helyzetben vannak nálunk.

(#8) aprokaroka87 válasza ncc1701 (#3) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Youtube esetében szerintem a korlátozás brutális méretű lázadást váltana ki.

Azért azt lássuk be hogy itt a nagy cégek hatalmas előnyben vannak.

Viszont nekik meg nagyobb a feleősségük is mivel ha kicsik esetleg korlátozásra kerülnének akkor rajtuk+ a szolgáltatón csatanna az ostor.

(#9) Lauda válasza Narxis (#6) üzenetére


Lauda
félisten

Azt írtam, hogy nem teheti meg?

(#10) janeszgol válasza ncc1701 (#3) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez most is meg van valositva.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#11) Bird válasza janeszgol (#10) üzenetére


Bird
addikt

Nem tudom miről beszélsz P2P lassításról még nem hallottam MO-on. :U

YASKATIR: Miért? Miben érintené? ;]

Különben meg:

:DDD Kb. ez jutott erről eszembe. :R

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#12) YASKATIR válasza Lauda (#2) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Ezzel a kerdessel ugye csak trollkodsz es nem komolyan kerdezed, hogy miben erinti egy ilyen torveny eltorlese az egesz vilagot?

Kb olyan, mintha azt kerdezned, hogy miben erint "minket" az, hogy eszak korea megtamadja del koreat...

(#13) Lauda válasza YASKATIR (#12) üzenetére


Lauda
félisten

2 éve meg nem is létezett. Tehát miben érinti a világot?

(#14) YASKATIR válasza Lauda (#13) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Ok, viszlat.

(#15) bambano válasza ncc1701 (#3) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az ugye megvan, hogy az upc a torrentet lassan 10 éve lassítja?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16) SaGaIn válasza bambano (#15) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Javítás: Próbálja lassítani... nem túl sok sikerrel.

Majd ha nálunk is betiltják a VPN-t vagy a titkosítást akkor lesz gáz a helyzet

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#17) Narxis válasza Lauda (#9) üzenetére


Narxis
nagyúr

Azt írtam, hogy megteheti?

Thanos was right.

(#18) Kasya válasza bambano (#15) üzenetére


Kasya
nagyúr

Bő 1 eve hasznalok UPC-t is, de Pesten nalam ilyen nincs.

(#19) sh4d0w válasza Kasya (#18) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

[link]

Jo oreg VladimiR kommentjeivel... es asszem twollah sem maradt ki :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#20) Jhonny06


Jhonny06
veterán

"Vege a szabad internetnek"

Szó sincs ilyesmiről. Nagy hűhó semmiért kb. az egész.

[ Szerkesztve ]

(#21) Kasya válasza sh4d0w (#19) üzenetére


Kasya
nagyúr

Pedig meg nem tunt fel. Sot, most emeltek a savszelessegen es a tesztjeim alatt a torrent siman hozta a maximumot minden időben. Jo ezt is tudni.

(#22) bambano válasza Kasya (#21) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

mert sávszélességet menedzselni csak torlódásnál lehet. ha van elég üres kapacitás a dróton, akkor nem nagyon lehet érdemben lassítani a forgalmat. ez pongyola megfogalmazás volt, de most ne menjünk bele mélyebben.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23) Jhonny06 válasza bambano (#15) üzenetére


Jhonny06
veterán

Én UPC-nél azt vettem észre, hogy folyamatosan ugrál a letöltési sebesség (eléri a maximumot is, de aztán leugrik 1MB/s-ra, aztán megint vissza a maximumra), míg pl. a Telekomnál folyamatosan tartja.

(#24) Kasya válasza bambano (#22) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ertem en, elolvastam a UPC "allasfoglalasat" is gyorsan, csak megjegyeztem, hogy eddig nem tunt fel (szerencsere).
Mindenesetre ma is tanultam valamit.

(#25) SaGaIn válasza bambano (#22) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Lehet olyat csinálni hogy egy fajta forgalmat direkt lassabb routon küldesz... Hogy gyors fővonalakon csak az a adat mehet aki fizet érte többet... Egy beep packet ispectinngel sokmindent lehet csinálni... kérdés akarják e az extra profitot...
szerinted?

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#26) Lauda válasza Narxis (#17) üzenetére


Lauda
félisten

Igen.

(#27) bambano válasza SaGaIn (#25) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

téves megfogalmazás. ez nem extraprofit, hanem veszteség minimalizálás.
fogadd el bizonyítás nélkül az állítást: magasabb szintű protokoll alapján forgalmat menedzselni annyira q.va drága dolog, hogy egy kisebb szolgáltató sem fogja megcsinálni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28) UnA válasza YASKATIR (#1) üzenetére


UnA
Korrektor

Már csak azt nem értem, ha elolvastad pl. a BBC cikkét, akkor miért kellett ilyen címmel megnyitni a témát? :N

Mert a kettőnek nincs sok köze egymáshoz.

(#29) YASKATIR válasza UnA (#28) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Mert mirol szol a cikk, ha nem errol?

(#30) UnA válasza YASKATIR (#29) üzenetére


UnA
Korrektor

Arról, hogy ezentúl a nagy cégek máshogyan akarnak a bevételekből részesedni.

Vagyis ez csak egy újabb felvonás a már-már hagyományosnak tekinthető ISP vs tartalomszolgáltató háborúban, de semmi köze az internet szabadságához. Obamáék alatt a másik oldalnak adtak előnyt, most visszaleng az inga.

(#31) YASKATIR válasza UnA (#30) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Akkor megmutatom, hogy milyen az internet portugaliaban.

Ezt szavaztak meg most az USA-ban. Ha ezt meg is lepik, akkor mindenhol az lesz, mint portugaliaban. A tartalomszolgaltato nem fog fizetni, te fogsz fizetni helyette.

[ Szerkesztve ]

(#32) Lauda válasza YASKATIR (#31) üzenetére


Lauda
félisten

semmi köze az internet szabadságához

(#33) YASKATIR válasza Lauda (#32) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Pont errol szol az egesz. Mentsd el a hozzaszolasod, olvasd vissza 1 ev mulva, es rohogd ki magad, hogy mekkora hulyeseget irtal

(#34) Lauda válasza YASKATIR (#33) üzenetére


Lauda
félisten

Nem erről szól.

(#35) YASKATIR válasza Lauda (#34) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Azt hiszel, amit szeretnel :K 1 ev mulva meglatjuk, hogy igazad volt-e vagy sem

(#36) Lauda válasza YASKATIR (#35) üzenetére


Lauda
félisten

Az internet szabadságának mi köze ahhoz, hogy ki fizet a tartalmakért?

(#37) YASKATIR válasza Lauda (#36) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Direkt nem erted meg igaz? Eddig az volt, hogy fizettel X osszeget es mindent az X osszegert kaphato savszeleseggel ertel el, most pedig az lesz, hogyha youtube-ot akarsz FDH-ban nezni 480p helyett, akkor szepen fizetni fogsz extra Y osszeget az X-en felul, fuggetlenul attol, hogy az X osszegu neted 80/40Mbps-es, azaz kepes lenne FHD youtube-ra.

Ha igy sem erted meg, akkor problemaid vannak, vagy csak siman trollkodsz

[ Szerkesztve ]

(#38) Avicularia válasza Narxis (#6) üzenetére


Avicularia
veterán

Ja, felénk itt svédben ez van, egyetlen szolgáltató, csak adsl van, havi 439 koronáért ami kb. 14K huf.
Közben ahol van fiber kiépítve ott 200 kr-ért kapsz havonta 100/100-as netet, de hát verseny van :(

(#39) Lauda válasza YASKATIR (#37) üzenetére


Lauda
félisten

Én értem, ellenben veled.

(#40) bambano válasza YASKATIR (#37) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha ezentúl a megváltozott internet használati szokásaid miatt kifizettetik veled annak a költségét is, az mennyiben szabadság-korlátozó tényező?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#41) YASKATIR válasza bambano (#40) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Annyiban, hogy az ASZF-ben szo sem volt arrol, hogy ne hasznald az FHD youtube-ot a 80mbps-es neteddel.

Ez olyan mintha azt javasolnad, hogy vessenek ki extra adot az elektromos autokra, mivel nem tankolnak benzint azaz megvaltozott a tulajdonos auto hasznalati szokasa... Nevetseges

[ Szerkesztve ]

(#42) bambano válasza YASKATIR (#41) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Annyiban, hogy az ASZF-ben szo sem volt arrol": a tiedben. amiket én írtam, azokban ez világosan tisztázva van. másrészt meg: eddig nem volt benne, majd most beleteszik. eddig se tudtál túl sok mindent csinálni az ászf változtatása (díjakat is beleértve), ezután se fogsz tudni.

"vessenek ki extra adot az elektromos autokra, ": úgy érted, hogy amikor azt mondja a kormány illetékes tagja, hogy abban a pillanatban, amikor belemászik az amper a tankba, üzemanyaggá válik, tehát rá kell tenni a jövedéki adót, akkor nem lett kivetve az extra adó? de másik példát is hozhatok: amikor azt mondja a norvég illetékes a lakosságnak, hogy ne vegyenek több elektromos autót, akkor a norvég lakosság nincs korlátozva?

kicsit sok a tájékozatlanságra utaló hozzászólás...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#43) UnA válasza YASKATIR (#31) üzenetére


UnA
Korrektor

Ezt ismertem, de amit írtál Laudának is, azt nyugodtan alkalmazhatod magadra: nézz vissza egy év múlva.

Addig ez az egész nem több, mint a félelmek kivetítése. Nem is szólva arról, amit bambano is írt a "szabadság" szóval kapcsolatos értelmezési problémádról.

(#44) UnA válasza YASKATIR (#31) üzenetére


UnA
Korrektor

Még egy dolog: a portugál internetes screenshot az jobbára kamu volt, nézz utána pl. a Snopes-nál.

(#45) dabadab válasza bambano (#40) üzenetére


dabadab
titán

"ha ezentúl a megváltozott internet használati szokásaid miatt kifizettetik veled annak a költségét is"

Miért érzed szükségét, hogy azt hazudd, hogy itt erről van szó?

Az hogyan NEM szabadságkorlátozó tényező, ha oligopol helyzetben lévő ISP-k dönthetik el, hogy az internet melyik részéhez férhetek hozzá?

DRM is theft

(#46) dabadab válasza Lauda (#13) üzenetére


dabadab
titán

"2 éve meg nem is létezett."

De, létezett. Az internet a kezdetektől kezdve így működött, az egy nagyon új jelenség, hogy tartalmi alapon tegyenek különbséget a csomagok között.

DRM is theft

(#47) dabadab válasza UnA (#43) üzenetére


dabadab
titán

"Addig ez az egész nem több, mint a félelmek kivetítése"

Igen, az tényleg csak alaptalan félelmek kivetítése, hogy mondjuk egy szolgáltató direkt nekiáll throttingolni mondjuk a Netflixet vagy csomagokat hamisítani a torrent forgalomban, ilyen még soha, semmikor nem történt, ezek tök alaptalan félelmek. :U

DRM is theft

(#48) bambano válasza dabadab (#45) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

keressem elő az összes, hasonló vitában elkövetett régi hozzászólásodat, amikben azt mondtad, hogy te szívesen kifizeted a plusz költségeket?

"Miért érzed szükségét, hogy azt hazudd, hogy itt erről van szó?": ezt csak te mondod hazugságnak, miután általam nem ismert okokból nem tudod másképp kifejezni, hogy nem értesz egyet.

"Az hogyan NEM szabadságkorlátozó tényező, ha oligopol helyzetben lévő ISP-k dönthetik el, hogy az internet melyik részéhez férhetek hozzá?": az miért lenne szabadságkorlátozó tényező, ha nem emelt minőségben férsz hozzá az internet azon részéhez, amiért nem fizettél? ilyen alapon most is korlátozva van a szabadságod, mert ha nem fizetsz elő internet szolgáltatásra, akkor a net 100%-ához nem férsz hozzá, mégse hisztizel, hogy ez szabadságkorlátozó tényező.

Másrészt meg a magántulajdon mióta nem fontos? köztulajdonnak képzelni magántulajdont, ingyen elvárni pénzbe kerülő szolgáltatást ősi komcsi szokás.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#49) dabadab válasza bambano (#48) üzenetére


dabadab
titán

Már megint azt akarod előadni, hogy internetszolgáltatónak lenni tiszta ráfizetés és tökre semmi közük ahhoz, hogy mennyi pénzt kérnek az előfizetésekért? Hajrá!

DRM is theft

(#50) #33253120


#33253120
törölt tag

sub

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.