Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) YASKATIR


YASKATIR
aktív tag

Halott otlet, mint a touchbar, vagy ennek valoban van / lesz ertelme?

(#2) Gdi válasza YASKATIR (#1) üzenetére


Gdi
senior tag

Touchpadon még lehet.
Én személy szerint egy jó ideje gondolkoztam rajta, miért nem lépte még meg senki.
Csak jól kell kivitelezniük az touchpad-touchscreen között váltást, ha vezérlésre is akarjuk használni, és nincs külön egér csatlakoztatva.

Szerintem a totál halott ötlet (mint munkagép) az a duplamonitoros notebook, amikor a billentyűzet is egy kijelző.
Gépelési élmény katasztrófa rajta...
YT-zni meg like-olgatni még ok.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#3) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nem tűnik befutónak az ötlet.
Attól most tekintsünk el, hogy milyen többletet ad a felhasználói élményhez, mert nem azzal lesz gond.
A használata kényelmetlen ekkora felületű érintőképernyőnek. Nagyon pontosan kell érinteni vagy kevés funkció rendelhető egyszerre a felülethez.
Azon felhasználóknál akik alapból kapcsolják ki a tapipadot, sem lesz átütő siker, a másodlagos mini kijelző funkció.

Van még egy érv. Ha valaki már használt korrekt, aktív tollat, nem akar érintéssel bohóckodni. De a touchscreen okán nem játszik a tollat felvesz és letesz, folyamat.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#4) total90


total90
veterán

... szerintem. Ez egy plusz, ami vagy bejön vagy nem. Ha nem, akkor kikapcsolható és használható mint a normális. Ettől eltekintve maga a noti elég jó cucc. Simán lehet sikere, én el tudnám képzelni.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#5) UnA válasza YASKATIR (#1) üzenetére


UnA
Korrektor

Szerintem is béna.

(#6) TheLázs


TheLázs
csendes tag

Szerintem nem véletlen, hogy a ténylegesen munkára használt eszközök néhol puritánabbak. Üzleti noteszen szerintem nem véletlenül ritka madár a numpad (pedig nekem néha hiányzik), de ellenérvként ott a nyomorék pöcökegér, amit még nem láttam, hogy ember használt valaha is.

A szemnek szerintem nem kellemes vátogatni a fókuszt gyakran, folyamattól függően. Nem szeretek - sőt, kifejezetten fáraszt, ha monitorról írok magamnak valamit, például. Nem értem, hogy lenne megszokható az, ha folyton le kellene nézgelődni egy - valószínűleg felületében is más - tapipadra, amit ha gépelsz, vagy használsz, folyton letakarsz. Kenje a hajára aki kitalálta.

Az előző "lájkolgatni jó"-hozzászólásra reflektálva: lájkoljon az ilyen kenyérpirítóval. Olyan sok bénán megcsinált okos ötlet (vagy alapból béna ötlet) jutott el régebben és jut el ma is a fogyasztóig. Miért nem a már bevált elrendezéseket és elgondolásokat finomítgatják tovább?

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.