Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) YASKATIR


YASKATIR
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

(#2) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Münchenben 15 év után végre összejött az ms aknamunkája...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3) Domonkos


Domonkos
Ármester

Inkompetencia es hozza nem ertes. Jo lesz oda az a win10 :P

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#4) YASKATIR


YASKATIR
aktív tag

Arra nem is gondoltok, hogy valoban nem alkalmas a linux arra, amire hasznalni szerettek volna? Azt nem mondhatjatok, hogy nem fektettek bele eleg idot es penzt, illetve ha nem lenne hozzaerto stab az egesz mogott, akkor el sem kezdtek volna ezt az egeszet majd 15 eve

(#5) -AD4M- válasza YASKATIR (#4) üzenetére


-AD4M-
tag

Mert egy szövegszerkesztő és táblázatkezelő csak windóz alatt megy.
Aha.... :o

Allons-y!

(#6) bambano válasza YASKATIR (#4) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Azt nem mondhatjatok, hogy nem fektettek bele eleg idot es penzt": de, konkrétan ezt mondjuk.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7) YASKATIR válasza -AD4M- (#5) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Az egesz muncheni onkormanyzatnak csak egy Libre Writer meg egy Libre Calc kell mind a 29000 PC-n igaz? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8) sh4d0w válasza YASKATIR (#4) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Szerintem ha tisztaban lennel azzal, mi tortent ott, nem irnal ilyen marhasagokat. Nem szakmai, hanem POLITIKAI dontes szuletett (ertsd: minden szar, amit az elozo varosvezetes csinalt).

A Linux tokeletesen alkalmas a mindennapos desktop felhasznalas ~98%-ara.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#9) CPT.Pirk válasza YASKATIR (#4) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A leírtak szerint 20 különböző IT részleg között nehézkes a kommunikáció, ezen a Windowsra váltás se fog segíteni.
A linkelt cikk szerint meg a LuMix fejlesztése akadozósan haladt, onnan származtak nyomtatási és egyéb problémák amire hivatkoztak a váltás okaként.

"Beyond simplifying the city's desktop estate, Mayor Reiter said a return to Windows was needed to resolve unhappiness with the performance of Munich's IT."

Szóval boldogtalan volt az IT. ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#10) Domonkos válasza YASKATIR (#7) üzenetére


Domonkos
Ármester

Kis tulzassal, de igen. Viszont akkor had kerdezzem meg, hogy szerinted milyen olyan konkret feladatok lehettek Munchenben, amire nem lehetett alkalmas egy linux?

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#11) Dilikutya válasza sh4d0w (#8) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez így igaz. Egy hétköznapi ügyintézőnek szövegszerkesztőn, táblázatkezelőn kívül nincs másra szüksége. Csak épp azok meg nem mindig kompatibilisek az MS Office-szal. Láttam olyan dokumentumot, amit nem lehetett megnyitni a legújabb Libre Office-szal. Németországban nem tudom, milyen a hivatali szoftverek támogatottsága, de pl. Magyarországon rengeteg olyan program van, aminek rég meghalt a készítője, vagy csak nem fizetnek érte és nem fejlesztik. Ezek olykor már Windows alatt is kihívás elé állítják az embert. Egyébként lehet, hogy maga a Linux jó hétköznapokra, de a Microsoft féle Active Directory meg az egyik legjobb hálózatos dolog. Van szerencsém látni a Novell féle Open Enterprise-t, hát...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12) YASKATIR válasza Domonkos (#10) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Ez egy olyan dolog, amit te se tudsz es en sem. Mint ahogy egyetlen linux uberalles fan vagy linux hater sem fog megtudni soha (kiveve ha a muncheni onkormanyzatban dolgozol). Talalgatni meg osszeeskuves elmeleteket gyartani persze lehet, csak nincs ertelme, Nem valt be nekik es kesz, nem viccbol valtanak 15 ev utan majdnem 30k PC-n, 50 millio eurobol Nem hiszem, hogy van egy helyi gazszerelo, akinek szuksege van 15,6 milliard forintra

[ Szerkesztve ]

(#13) Dilikutya válasza YASKATIR (#12) üzenetére


Dilikutya
félisten

Erre azért nem mernék mérget venni. :)
Sose láttam még olyat, hogy sok millióból állami rendszert cserélnek le, ami nem jobb, nem ingyenesebb, de legalább böszme kliensek telepítésével tudja azt, amit a Windows az AD-vel alapból. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14) CPT.Pirk válasza YASKATIR (#12) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A politikai szálon kívül igazából minden le van írva a cikkben és az azon belül linkelt tavalyi cikkben. Nem magával a Linuxal volt bajuk, hanem a hogyannal, mert saját disztrót fejlesztettek, több kevesebb sikerrel.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#15) lev258 válasza YASKATIR (#12) üzenetére


lev258
veterán

Ha utánanézel, elég sok komoly tech oldalon voltak írások a témában az utóbbi években, emellett a német sajtóban is volt nyoma rendesen. Ezeket olvasva, időrendben látva az eseményeket, a hátteret, elég egyértelmű a kép.
Egyébként most a visszaváltás költsége csak becsült, valószínűleg innen csak fölfelé fog menni.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#16) BoB válasza YASKATIR (#12) üzenetére


BoB
veterán

Persze hogy nem viccből váltanak, cserébe a Microsoft odavitte az egyik telephelyét. Lehet windows fankodni, de ennek semmi köze ahoz hogy a "windows a legjobb". PÉNZ, POLITIKA.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#17) YASKATIR válasza BoB (#16) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Hol lattad leirva egyetlen szoval is azt, hogy en barmelyik OS partjan allok? Oszinten mondom azt, hogy mindketto egy kalap szar.

Azert ez igy vicces, le vagyok tamadva, mert nem tolom a "dealinuxelegmindenre" vonalat, hanem azt mondom, hogy valoszinuleg jobban tudjak, hogy mit csinalnak, mint egy random magyar forumozo, aki ha kell atomfizikus, ha kell csillagasz ha meg az kell akkor dietetikus

[ Szerkesztve ]

(#18) bambano válasza Dilikutya (#11) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Csak épp azok meg nem mindig kompatibilisek az MS Office-szal.": ez egy annyira régi, szűklátókörű, elavult és ócska érv.

Miért kellene kompatibilisnek lenni az mso-val? ha a szabvány az lo, akkor kit érdekel, hogy mit csinál az mso a doksival?

"a Microsoft féle Active Directory meg az egyik legjobb hálózatos dolog.": jaja, az ad a legkiválóbb megoldás olyan problémákra, amelyek ad nélkül fel sem merülnek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19) YASKATIR válasza bambano (#18) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

"Miért kellene kompatibilisnek lenni az mso-val? ha a szabvány az lo, akkor kit érdekel, hogy mit csinál az mso a doksival?"

Mondjuk mert az onkormanyzatok kommunikalnak egymassal illetve az emberekkel, akik pedig 99%-ban (mas onkormanyzatok eseteben 100%-ban), Microsoft termekeket hasznalnak? Eleg hulyen jon ki a dolog, ha Berlin nem tudja kezelni azokat a dokumentumokat, amit Munchen kuld... Illetve forditva

[ Szerkesztve ]

(#20) Egon válasza bambano (#18) üzenetére


Egon
nagyúr

Miért kellene kompatibilisnek lenni az mso-val? ha a szabvány az lo, akkor kit érdekel, hogy mit csinál az mso a doksival?

Mondjuk azt a hivatalt, akihez tonnaszám érkeznek elektronikus doksik, a piaci penetráció következtében az esetek 95+ %-ában mso formátumban? :U

jaja, az ad a legkiválóbb megoldás olyan problémákra, amelyek ad nélkül fel sem merülnek.

Az üzemeltetői oldalnak nem pont ez a véleménye, gyakorlati tapasztalatok alapján. Persze ha esetleg konkrétumot is írnál... :U

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#21) #21078528


#21078528
törölt tag

Tanulság: valódi munkakörnyezetben nem használunk barkácsolt disztribúciót...
Az más kérdés, hogy innentől a Linux sem feltétlen olcsóbb (nem követtem végig a sztorit, de tudtommal a SuSE-val indult a dolog, csak ugye az nincs ingyen, utána jött a nagyszerű barkácsoljunk sajátot ötlet).

(#22) BoB válasza YASKATIR (#17) üzenetére


BoB
veterán

Írásaid alapján úgy tűnt te szakmai okok miatt látod a váltást. Nem azért írtam "mertalinuxalegjobb", pusztán arra kívánok rávilágítani hogy a világ másképp működik.

Tedd fel a kérdést:
- azért vettünk Gripen-eket mert akkor azok voltak a legjobb vadászgépek?
- azért az oroszok csinálják Paks 2-t, mert az a legjobb elérhető technika?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#23) Egon


Egon
nagyúr

Hmmm, bő 2 hónapos reg, ez alatt egy melegtopic-os ámokfutás (kitiltással végződve), majd egy keresztény hittopic széttrolkodása - ezek után mi is jöhetne, ha nem egy (n+1-edik) MS vs. Linux flémtopic indítása??? ;] :C

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#24) nicsefrigyes


nicsefrigyes
kezdő

Az egész váltás politikailag motivált volt, így nem csoda, hogy nem jött össze. Ennél egyszerűbb feladatok is embert próbálóak tudnak lenni egy nem egységes, és kellőképpen nagy szervezet számára. Például az irodai szoftvercsomag lecserélése.

(#25) YASKATIR válasza BoB (#22) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Szerintem ne akard nemetorszagot osszehasonlitani magyarorszaggal politikai szinten. Vagy ha ezt szeretned, akkor mutasd meg a nemet milliardos gazszerelot, amig ott nincs ilyen, addig nincs mirol beszelni.

(#23) Egon: ? Az ugynevezett melegtopikos "amokfutasom"-rol tudnal bovebben irni? Tudod te, hogy miert lettem kitiltva 24 orara, vagy csak azt hiszed, hogy tudod? Segitek, belementem egy vitaba 2 homofobbal, es a vegen idiotanak hivtam oket. Mindharman mentunk pihenni.
Az ugynevezett "kereszteny" topikban (ami egyebkent pont nem arrol szolt), pedig en eleg hamar kiszalltam a beszelgetesbol, mert a topiknyito uriember a bibliaval indokolta meg a bibliat. Itt pedig mint lathato mindket rendszer szarnak neveztem, szoval valoszinuleg problemaid vannak a szovegertessel.

[ Szerkesztve ]

(#26) sh4d0w válasza Egon (#20) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Valojaban ha a hivatal kuld egy valaszt, hogy "nem tudom megnyitni, kuldd a torvenyben megfogalmazott, szabvanyos formatumban", akkor a kliens nem tehet mast, mint engedelmeskedik, kulonben nem tortenik semmi a doksijaval.

https://www.coreinfinity.tech

(#27) bambano válasza YASKATIR (#19) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha én vagyok az, aki meghozza a szabályokat, akkor engem nagyon nem érdekel, ha a másik nem szabályos.

amikor mso van a hivatalban, akkor az mso-hoz kell igazodni. ha lo van a hivatalban, akkor az lo-hoz. ha azt mondta a góré, hogy lo, akkor kit izgat, hogy az mso nem jó?

megfelelő nézőpontból kell nézni a helyzetet, nem a beidegződött rutinból.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28) Dilikutya válasza Egon (#23) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mondjuk vitaindítónak írhatott volna pár saját gondolatot, ahelyett,hogy blogbejegyzésben elhelyez egy linket, és annyi. Mert amúgy a témát jól ki lehetne tárgyalni pro és kontra, bár valószínűleg a fórumon már sokszor, sok helyen túl van ezen a nép.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#29) bambano válasza Egon (#20) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"a piaci penetráció következtében": hivatalnál nincs piaci penetráció. nálunk sincs. erőből nyomják le a szemetüket.

"Az üzemeltetői oldalnak nem pont ez a véleménye": én még nem láttam olyan windows üzemeltetőket, akik normálisan értettek volna a linuxhoz. ezt egyébként teljesen megértem, mindkettő túl nagy téma ahhoz, hogy rendesen értsenek mindhez. továbbmegyek, mindkettő elég nagy téma ahhoz is, hogy egy ember akár a windowst, akár a linuxot átlássa teljesen.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#30) nicsefrigyes válasza Dilikutya (#28) üzenetére


nicsefrigyes
kezdő

Vita szításához nincs szükség saját gondolatra. Meg kell pendíteni néhány ismerős húrt, a többi megy magától. :)

(#31) Dilikutya válasza bambano (#27) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez nem ilyen egyszerű. A formátumot megszabhatod, de hogy azt milyen támogatott szoftverrel csinálod, nem. Tömegeknek nem írhatod elő az MS Office-t az ára miatt, ami sokaknak lehet, hogy csak arra kell, hogy veled levelezzen. A doc-ot, docx-et meg elvileg mindkét programcsomag kezeli, de a gyakorlatban vannak vele gondok.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#32) lev258 válasza Dilikutya (#31) üzenetére


lev258
veterán

A végeredményt tekintve mindegy, de a gond mindig ott kezdődik, amikor az egyik fél nem a szabvány szerint dolgozik és nem is teszi elérhetővé a változtatásai dokumentációját.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#33) Domonkos válasza YASKATIR (#19) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ez a vendor lock-in tipikus esete.
Az ilyenekbol pont hogy kifele kellene jonni, nem befele. Ha az m$ venne a faradtsagot, hogy belefejlesszen egy kicsit a libreoffice-ba, hogy legalabb a sajat fileformatumaikat normalisan kezelje, azzal mindenkinek jobb lenne - de nem teszik.
Amugy meg ha en valami onkormanyzat lennek, akkor had mondjam mar azt, hogy innest nem fogadok .doc[x] formatumu dolgokat, csak a jol tamogatott .odt es akkor nem kellene picsogni, hogy igy meg ugy nem nyilik meg egy-egy proprietary vacak.
Hiszed vagy sem vannak helyek ahol ezt kimondjak es mukodik is. ;) Csak azt mondom, hogy ehhez kellene kompetencia.

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#34) bambano válasza Domonkos (#33) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nálunk is ki van mondva, hogy szabad formátumokat kell használni...

hupon elhangzott a konkrét hsz:
- mennyibe kerül a windows?
- mennyibe kerül a linux
- számold ki a 10%-át.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35) total90


total90
veterán

Üdv Münchenből...

Mivel itt élek, van ismerős is az érintett helyen, többet látok a dologból.

Sokan nyomják ezt a politikai maszlagot, pedig ennek a lépésnek most köze nincs hozzá. Jelenleg is az SPD és a Linux bevezetésekor is az SPD volt a vezető párt Münchenben.
Annó ez pusztán anyagi okok miatt valósult meg, mert pár IT arc azt mondta, hogy az olcsóbb és tudja azt, amit a Microsoft termékek. Javarészt ez így is van... a váltásra több okból került sor.

1.) A dolgozók nagy része odahaza Windowst használ és mellé Officet. Egy Linux disztró meg Libre/Open Office meg nem úgy nézi, ergo szar, nem lehet használni. Szóval inkonpetens felhasználók.
Volt téma a Linux tanfolyam, de az végül sokkal nagyobb kiadást jelentene, mint Windowsra átállni. Miért? Maga a tanfolyam pénzbe kerül és a tanfolyam idejére ki oldja meg a munkát? Tehát rövid idejő munkaeerő, de azokat betanítani... az mind mind pénz.

2.) Kompatibilitási problémák. Nagyon sok táblázat dokuentum mozgolódik és pl. ha megírnak egyet Office Excelben, az nem biztos, hogy 100%-ban működik egy Libre táblázatkezelőben. Pl. makrók miatt vagy hasonló.
A helyi városveztést használt csak Linuxot, tehát pl. ha Berlinbe küldtek valamit, akkor az esetek nagy százalékában nem ment.
Ehez hasonló problémák voltak egészen az adatbázi, szerver szintig is és az idővel kinőtte magát, hogy ide MS termék kell.

3.) A legtöbb, új rendszerek, programok, appok, amihez a városnak köze van/lesz, pl. közlekedés, azok Windows alapúak.

4.) Windows support sokkal olcsóbb mint a Linux.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#36) CPT.Pirk válasza total90 (#35) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mondjuk képzéseket ugyanúgy kell tartani Windows esetén is.

Aki otthon pl. csak annyit csinál a gépén, hogy elindítja a böngészőt, annak aztán annyira mindegy, hogy mit kell használni bent mert meg kell tanítani rá. Simán lehet még otthon valakinek XP / Vista, mert nem érdekli az informatika. Vagy éppen Win7, az se sokban hasonlít a 10-re, ott is képezni kell az embereket.

Az ms office esetén szintén ez van, ott sem néznek ki egyformán a különböző verziók, arra is képezni kell az embereket. Sőt, komolyabb témáknál pl. a makrós vacak doksik kezelése sem triviális...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#37) Dilikutya válasza CPT.Pirk (#36) üzenetére


Dilikutya
félisten

Igazából egy mezei ügyintézőnek nincs szüksége képzésre. Se Windows 7, 10 esetében, se Linuxon. Kap egy desktopot, vannak ikonjai, a fájlkezelés meg elég hasonló. Ennél mélyebbre nem kell mennie. Aki meg több éve titkárnő, és sírógörcsöt kap attól, hogy a rendszergazda nem állította be neki alapértelmezettnek az iroda sarkában a nagy multit, és képtelen nyomtatáskor legalább a legördülőmenüből kiválasztani, oda már teljesen mindegy, mi az elterjedt, meg mit használ otthon. Felhasználóként nincsenek szignifikáns különbségek, a legtöbb usernek ami nincs kint az asztalon, az nem is létezik, ergo ki sem tudja tenni oda.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#38) bambano válasza total90 (#35) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Sokan nyomják ezt a politikai maszlagot, pedig ennek a lépésnek most köze nincs hozzá.": tehát szerinted nincs köze a lépésnek ahhoz, hogy a korábbi vezetés nyíltabb volt, a mostani meg ms barát?
ne essünk abba a hibába, hogy azt hisszük: ha akkor spd volt, meg most is spd van, még nem változtak a konkrét személyek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#39) bambano válasza Dilikutya (#37) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Igazából egy mezei ügyintézőnek nincs szüksége képzésre.": jaja, ezzel kezdődik a híres utolsó mondatok gyűjtemény...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#40) marositech válasza total90 (#35) üzenetére


marositech
senior tag

Mikor elolvastam a hírt, röhögve, ugyanúgy futott végig az agyamon ahogyan leírtad.
Mindig az adott szolgáltatást a többséghez kell igazítani. Erőltetni nem okos dolog.
linuksz vs m$ flame már sokadlagos téma náluk

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#41) CPT.Pirk válasza Dilikutya (#37) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez valamennyire igaz, de akkor ezek az emberek nem is fognak az említett makrós doksikkal dolgozni. Az emlékeim szerint még az ECDL tananyagnak sem része (vagy legalább is az "én időmben" nem volt az).

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#42) total90 válasza CPT.Pirk (#36) üzenetére


total90
veterán

Jó, de az alaphasználat... és most magyarázd meg tuszinak, aki több évnyi használat után sem tudta, hogy ő linuxot használ. True story :DDD

Aki nem mozog az IT-ben, azoknak nem olyan egyszerű átmenni Windowsról Linuxra. Pl. a szüleim gépére annó Linuxot tettem, azzal kezdtek tanulni. Aztán lett egy Laptop Windowssal és minden rossz volt, semmi sem működött ;]
Vannak berögződések, amin nem tudsz változtatni.

(#38) bambano

Reiter épp azért került Ude után az élre, mert ugyanazokat az elveket nyomja. Ude a visszavonulása óta is nyomja tanácsokkal.
Szerintem itt nem a politika van a dologban és az ott dogozó ismerős szerint sem.

(#40) marositech

Nevetséges az egész.

Én paralell használok Windowst, Linuxot és macOS-t. Szerintem minden rendszernek megban a maga szépéslge, de hibája is. Összességében szerintem a Windows az arany középút.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#43) bambano válasza total90 (#42) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"mert ugyanazokat az elveket nyomja": nem, nem nyomja ugyanazokat az elveket.
lehet tudni, hogy a mostani polgi ms barát, az előző meg nem volt az.

"Szerintem itt nem a politika van a dologban és az ott dogozó ismerős szerint sem.": én se mondanám ki a helyükben, hogy politika/nokiásdoboz/stb. van a dobozban. miért is tenném.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#44) mattew


mattew
tag

Sajnos el kell fogadnunk 2 dolgot:
1) Az felnőtt, önálló, szavazati joggal rendelkező emberek jelentős része képtelen önálló gondolkodásra. Gyakran még egyetemett végzett emberek is csupán sémák valódi helyzetre történő alkalmazását végzik, és képtelenek reagálni a váratlan szituációkra.
2) A fejlett nyugati társadalmak széleskörű jogokat biztosítanak a munkásoknak. Ha Józsi nem akar felmszni sisak nélkül a karóra akkor a főnök addig üvölt amíg Józsi fel nem megy. Ha Hans azt mondja ő ugyan nem mászik akkor az ő főnöke nem fog üvölteni, hanem ezt elfogadják.
Szóval 15000 egybites user legyőzi a 20 zsenit.
Szeretem a Microsoft office-t (egyetemi ingyen licencel pláne). De nem hiszem, hogy Libre sokkal roszabb lenne. Ugyanakkor ha a szabvány a kocka, de a userek 95%-a gömböt használ, akkor ne erőltessük a kockát.

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanam hogy kicsi a kerítése.

(#45) YASKATIR válasza bambano (#43) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Ezt hivjak ugy, hogy osszeeskuves elmelet, mivel nulla bizonyitekod van arra, amit irsz. Ez kicsit molnar f. arpados aki szerint a nato bombazta le a devecseri tarozot :D

[ Szerkesztve ]

(#46) bambano válasza YASKATIR (#45) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az ellenkezőjére sincs semmi bizonyíték, akkor az is összeesküvés-elmélet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#47) total90 válasza bambano (#43) üzenetére


total90
veterán

Jó, hogy én itt élek és van ismerős az érintett helyen, tehát van rálátásom a dologra, még is te onnét jobban látod.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#48) nicsefrigyes válasza total90 (#35) üzenetére


nicsefrigyes
kezdő

Sokan nyomják ezt a politikai maszlagot, pedig ennek a lépésnek most köze nincs hozzá. Jelenleg is az SPD és a Linux bevezetésekor is az SPD volt a vezető párt Münchenben.

Én a bevezetés körüli hercehurcára gondoltam, hogy politikailag, vagy inkább ideológiailag motivált volt. Talán szerepet játszhatott az esetleges remélt költségcsökkenés is, de igazából az ideológiai indokokat lehetett leginkább olvasni.

(#49) YASKATIR válasza bambano (#46) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Szoval ha en azt mondom, hogy zeusz nem letezik, akkor te azt mondod, hogy de, zeusz letezik, mert nincs ra bizonyitekom, hogy nem letezik, ahogy neked sincs arra, hogy de letezik? Ez igy oooo

(#50) bambano válasza YASKATIR (#49) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem sikerült megértened, hogy mit írtam, fuss neki újra.

(#47) total90: attól, hogy bennfentesnek próbálsz látszani, még nem leszel az.

csak képzeld magad az ő helyükbe. megveszteget egy nagy cég, mindegy, melyik. majd utána rákérdeznek, hogy kaptál-e zsetont. azt fogod válaszolni, hogy igen? vagy ha te vagy a 618-as ügyintéző, tudni fogod, hogy mért hoz meg egy döntést a csúcson levő polgármester?

bónusz kérdés: szerinted összeesküvéselmélet azt feltételezni, hogy megvesztegettek ott valakit, miután az újságban megjelent, hogy mivel?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.