Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szia! Hogy áll most a napi profitabilitás 1070-es karikkal?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2) Krugszvele válasza t72killer (#1) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

182 Mh/s 770watt, napi $10.32-t hoz az áram és a pool levonása után.
Meg a törmelék a dual miningból, az a $0.8 kb.

(#3) bitpork válasza Krugszvele (#2) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Mennyi idő alatt hozza ez vissza a befektetést?
185k egy kártya. Az 3x, 555k. Lap ram cpu kis jóindulattal 100k. Akkor már 2000€ felett vagyunk. Napi cca 10€-val számolva (kb 12 $) kell kb 195 nap mire a vasat visszahozza, feltételezve, hogy a valuta és a bányászat minimum hozza ezt. Még az elején lehet h volt benne ráció, de szerintem már nem olyan gazdaságos.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4) t72killer válasza Krugszvele (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Értem, köszi:R Azaz a karik ára ~fél év alatt jön vissza teljesen.

#3: így van, ebben a fázisban már inkább csak hobbi a bányászat, illetve a korán kezdett nagy rigek azért még hoznak valamicskét a konyhára.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#5) Krugszvele válasza bitpork (#3) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Azt vedd figyelembe, hogy nem kell nullára kell kitermelni, mert a használt hardvert el lehet adni!
(Semelyik valutának semmiféle köze nincsen a bányászathoz, azt a részt nem értem)

Ha viszont befektetésként kezeled, akkor hasonlítsd össze egy befektetési alappal, vagy egy ingatlanbefektetéssel, vagy egy államkötvény hozamával. Azokhoz képest csillagászati a hozam :)

Ha viszont azt nézed, hogy két hónappal ezelőtt nagyjából ötször ennyit termelt ugyanez a gép, máris nem olyan szép az összkép.

Esetleg még abba is bele lehet gondolni, hogy mi lesz ha a közeljövőben megszűnik az ETH bányászhatósága és át kell térni egyéb coinra, az önmagában is okozni fog egy 20% körüli további nyereségcsökkenést - előreláthatólag.

Aki meg előre látja a jövőt, az valószínű nem itt koptatja a billentyűzetet.

(#6) t72killer válasza Krugszvele (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mondjuk újraértékesítési szempontból jó döntés volt az Nvidia:R, ezekkel tudtommal kevesebben bányásznak és nem lesz annyira dömping, ha vége a szezonnak. Anno a LTC-s bányaláznál láttam, mennyit zuhant a nagy radeonok ára.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7) bitpork válasza Krugszvele (#5) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Az én olvasatomban Irreleváns az eladhatósága, mert a "ha" és "majd" nem kimutatható tétel, a vétel meg beruházás :) Speciel én nem venném meg semmi pénzért ami üzemórában és üzemmódban többet futott mint én :B

Amit előállítasz vele az virtuális valuta - ezt váltod utána valós fizetőeszközre. Namost, gyön egy jó kis bármilyen piac torna és megborogat mindent. A bitcoin is a világ legjobbja volt, most meg mást bányásznak. Arról nem is beszélve, hogy világméretű vájárkodás indult ami fancy alapon megy- mindenki csinálja, rgo több befektetés kell napról napra hogy ugyanazt elérd.

Persze én csak kívülálló malacként pofázok, nem biztos h igazam van. :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#8) Krugszvele válasza bitpork (#7) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Ki mibe szeret fektetni, ízlés kérdése.
Én például nem tudom elképzelni, hogy valaha is ingatlant vegyek befektetési céllal.

Egyébként a 220.hu-n lehet fizetni a "virtuális valutával", ahogy te hívod a kriptodevizákat :)

Elhallás után divatosan: kriptadeviza

[ Szerkesztve ]

(#9) t72killer válasza bitpork (#7) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez egy kockázatos befektetés, ami a bányásszezon elején (ilyen volt pl 2013 vége/2014 eleje, és most 2016vége/17 első fele) kifejezetten sokat hoz, a rig árának többszörösét. Akkor is, ha hetente dollárosítod a bevételt és nem reménykedsz a coinok árfolyamának elszállásában.

Szezon végén (ami mostanság van) erősen csökken a bevétel, esnek a coin-árfolyamok, sőt, a hardverárak is, ilyenkor már simán veszteségre lehet futni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ott a hiba, hogy mindketten feltételezitek: van ennyije az átlagnak befektetni. Ezért hangsúlyoztam a megtérülését. Idehaza nagyon kevés ember engedhet meg magának 2000€ -s bányás cuccot. De nem akartam elvinni a társalgást :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#11) t72killer válasza bitpork (#10) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jaa, nem feltételeztem:R, nyilván, ez kockázati befektetés (Ft-bankszámlát tartani is az, amikor alkalmasint berottyan 5-10%-ot a HUF egy hónapban), tehát senki se zálogoztassa a házát-kocsiját-asszonyt-gyereket csak azért, hogy riget vegyen.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12) Yany


Yany
addikt

Napi profitabilitás az nagyon relatív. Éppen hogy áll az ether. De a szó legszorosabb értelmében befektetésnek szántuk a masinát, vagyis nem fogjuk hagyományos pénzre váltani a kitermelt mannát. Esélyes, hogy meg fog ugrani az Ether értéke 1-2 éven belül. Ha ez így lesz, butaság lenne elkölteni most, de persze ezt előre nem lehet tudni. De teszem azt, felmegy ez is bitcoini 2000 USD magasságokba... akkor milyen profittal számolsz?

Szóval a profitot firtató kérdésre csak ether/decred-ben szoktam válaszolni. Igaz, az is változik, méghozzá a nehézséggel együtt lassul. A jelenlegi körülményekkel 1,5 ETH + 1 Decred születik a gépen/hó.

Az árat firtató kérdésre: 3200 Euró volt a masina, mely az alábbi tételeket tartalmazza: 6db GTX1070, Proci, RAM, SSD, Alaplap, Open Frame alkatrészek, az 1700W-os táp, Riserek, gyorskötötő, csavarok, Win10

Ha most értékesíteném, jó eséllyel bőven efölött kapnék érte, de ez teoretikus. Épp most költöztetem Magyarországra az áram díjak miatt.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#13) bitpork válasza Yany (#12) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ugyan nem nekem válaszoltál, de az érdemi tartalom szorosan kapcsolódik az én általam felvetett kérdésre. Köszönöm szépen az információkat!
Ennek tudatában még biztosabban kijelenthető , hogy nem a szegények sportja ez :) Én nem bírom magam rávenni egy ennyire bizonytalan 'ha bejön'-re építkező befektetésre. Inkább a kocsimra locsolom az árát, az legalább fixen visszahozza :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#14) Yany válasza bitpork (#13) üzenetére


Yany
addikt

Jaja, több mindenre igyekeztem reagálni, ezért nem hsz-re válaszoltam. Így neked is szólt. :) Bizony rizikós és elég komoly összegű beugrót tesz le az ember egy ilyen vas építésére. Az egyetlen biztosíték azok számára, akik nem hisznek a kriptodevizák jövőjében, hogy a hardvert nem 0 Ft-ért fogja értékesíteni, így nem 100%-os mínuszban zár.

Én arra tippelek, hogy nem túl hosszú Ethereumos pályafutása alatt még nem, de a későbbi árfolyammal bőségesen kitermeli a saját árát és még azon felül is hoz. De ez egyelőre hit és bizalom, nem tény. És ezt nem engedheti meg magának a legtöbb ember. Ernyő nélkül ugrottam ki... meglátjuk hova érkezem. :)

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#15) vizimento válasza Yany (#12) üzenetére


vizimento
senior tag

Csak az áram díjak miatt költöztél Magyarországra? :Y
Megkérdezhetem honnan jöttél, hogy ekkora a difi, hogy amiatt megéri ideköltözni?

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#16) t72killer válasza Yany (#12) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mindenképp szétválasztanám a bányászatot és az árfolyamnövekedésbe vetett reményt. Utóbbit úgy is meg lehet játszani, hogy ebből a 3200EUR-ból ETH-t veszel, és eladod 10x-eséért - vagy 1/10edéért.

Amit leírtál olyan, mintha az aranybányászok évekig halmoznák tonnaszámra a kibányászott aranyat. Ha visszanézzük az arany-usd diagramot, ez tuti jó taktika lett volna '90-től 2012-ig, viszont 2012 óta az a legjobb, ha a kitermelt aranyat minél gyorsabban eladják.

Ha optimista vagy a jövőbeni árgolyamot nézve, akkor megtartod. Én a következő 1-2 évre kifejezetten pesszimista vagyok, épp most ereszt le a lufi.

Amin gondolkozom, pár "lottó" kategória kicsikezdő coin bányászata, aminek esetleg esélye van árat 1000x-ezni, aka ETH, BTC. Persze ezekből meg jó, ha 100ból egy lesz sikeres. Ja, és nem most, ha azt játssza a piac, mint az előző bányaláznál, akkor kb 1 év múlva lesz egy mélypont, amikor érdemes lehet majd beszállni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17) Yany válasza t72killer (#16) üzenetére


Yany
addikt

Egy kisebb összeggel benne vagyok kb. 10 különféle ultraolcsó coinban, úgyhogy ezt a részét is csinálom. A bányászat egyszerre egy játék/hobbi/kíváncsiskodás/magas kockázatú befektetés. Egy percre sem gondoltam rá, hogy kiszedjek belőle bármekkora pénzt is rövidtávon. Az Ethereum előtt nagyon fényes jövő áll, akár bezuhan a coin piac hamarosan (ahogy prognosztizálod a buborékkal), akár nem. A Bitcoin neccesebb kérdés. Technológiailag közel sem olyan érett (ugye nem is lehet), de neve és kora miatt főleg a laikusok és a gigafarmok bele fektetnek. Nincs most tuti recept, ezért senkinek nem ajánlom, hogy a kenyérrevalót tegye bele, de akinek van rá kis spórja, kipróbálhatja. Én a magam részéről nagyon fognám a fejem, ha kilőne az Ether a világűrbe és nem voltam ott... pedig lehettem volna. Hát most itt vagyok. :D

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#18) t72killer válasza Yany (#17) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én lottózni is szoktam néha, végülis az ilyen 1-10'000x-es elszállások, ami egy induló coinból befutottat csinál kb olyan, mint egy 3as-4es találat a lottón és sztem lényegesen nagyobb esélye van.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19) Yany válasza t72killer (#18) üzenetére


Yany
addikt

Ha utánajársz a mögöttük álló csapatoknak, elterjedtségüknek, filozófiájuknak és a coinnal kapcsolatos híreknek, bejelentéseknek, akkor drasztikusan pontosabban be tudod lőni, mire invesztálj, mint a lottón. De hát ez sem "ajcsiba megy", bizony utána kell járni alaposan, sok-sok időt eltölteni az egésszel, hogy egyáltalán térbe is tudd helyezni egymáshoz képest őket és abszolút skálán is.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#20) ezittketto


ezittketto
csendes tag

Néztem a videódat erről. Az a Riser az micsoda?

(#21) Yany válasza ezittketto (#20) üzenetére


Yany
addikt

A riser teszi lehetővé, hogy elférjen egymás mellett minden VGA, illetve a PCIe foglalatokat szélesíti ki.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#22) ezittketto válasza Yany (#21) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Értem. Köszi. :)

És magára a gépre milyen programot kell telepíteni az adatbányászathoz?

(#23) Yany válasza ezittketto (#22) üzenetére


Yany
addikt

Hú, hát nem éppen fórumhsz méretű ez a a téma. Ilyen alapvető kérdésekre az altcoin topik összefoglalóját ajánlom, és ha megy az angol, akkor a Harvester cikkem első része, illetve a második, amihez ez a logout bejegyzés is született. Ha ezeken túl vagy, akkor már tudni fogod, hogy merre tovább. Sőt, ezek után a Variance.hu cikkeket is ajánlom figyelmedbe, ha egyáltalán az egész coin piac is érdekel valamennyire, hogy értsd, hogy ez az egész bányászat milyen világ közepén nyüzsög. De a milyen program kérdése előtt tisztáznod kell magadban egy halom másik kérdést: milyen coint akarsz, mekkora befektetéssel, milyen távon vársz megtérülést, vársz egyáltalán megtérülést, vagy a piaci trendeben bízva csak kriptodevizát szeretnél (vagyis áram értéken veszel devizát a bányászattal), milyen hardveren akarod futtatni, stbstb...

De adatbányászat alatt gondolom a kriptodeviza-bányászatot értetted. Ez a kettő nagyon mást jelent.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#24) ezittketto válasza Yany (#23) üzenetére


ezittketto
csendes tag

"De adatbányászat alatt gondolom a kriptodeviza-bányászatot értetted. Ez a kettő nagyon mást jelent."

Uhh valóban. Sorry :B

és köszi a linkeket. :R

[ Szerkesztve ]

(#25) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

[link] ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#26) Luskan


Luskan
tag

Szerinted linuxon tényleg ekkor ugrás lehet a teljesítményben? https://www.meebey.net/posts/ethereum_gpu_mining_on_linux_howto/

(#27) Yany válasza Luskan (#26) üzenetére


Yany
addikt

Nem. Windowsra 6 MH/s-os sebességet ír egy 1070-esen, ami abszurdum. Csak akkor lehetséges, ha nem telepíti a Creative Update-et. Sok bányász reportol ilyet és mindnek megoldja az update, de megmondom őszintén, totál értetlenül állok a jelenség előtt: hogy a rákba nem telepítik a frissítéseket?! Tényleg nem értem. Nincs olyan szgép, aminek használna, ha biztonsági lyukakkal és elmaradott eszközmeghajtókkal és hiányzó frissítésekkel üzemeltetnénk. Pláne, ha egy 0-24-ben internetre kötött gépről beszélünk. Ennél felelőtlenebb dolgot akkor sem tudok elképzelni, ha nem bányász gépről beszélünk.

Ha megnézed a cikkeimet, jóval az ő linuxos tempója fölött mennek a Harvester 1 GTX 1070-esei: 31,5 MH/s szólóban és 30,3 MH/s Decreddel duálban. Ez utóbbi ilyenkor 302 MH/s környékén kóvályog. Visszafogott TDP és GPU órajelekkel, csak a RAM-ot toltam fel. Mindez 60 fokos üzemmel 50-60%-os ventilátorokkal. Szinte pihennek. :D Ő 25 MH/s-ről beszél linuxon.

A titka a friss driverek/szoftverek/legújabb Claymore miner és okos GPU beállítások.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#28) Luskan válasza Yany (#27) üzenetére


Luskan
tag

Köszi, meglepett az eredménye, mert linuxon gyengébben szoktak teljesíteni a vga-k. Mondjuk biztonság szempontjából a linux előnyösebb, mint a windows.

(#29) BiP válasza Yany (#17) üzenetére


BiP
nagyúr

Na, mostanában már normalizálódott az ethereum árfolyama, és a bitcoin is az egekben.
Most foghatom a fejem, hogy amikor másfél hónapja beszálltam, akkor nem inkább valutát vettem (ez volt az eredeti terv, 2500dolláros árfolyamon 2 btc-t venni), hanem gépet. Most gazdag lennék :)
100e helyett 500e lett volna a haszon. :W

Arra mondjuk kíváncsi lennék, hogyan tudtad megoldani, hogy csak 700W-ot eszik a rig.
Nálam is 6db 1070 van (3 gépben elosztva 2-2 db), és az inkább 900W -ot zabál.

[ Szerkesztve ]

(#30) Yany válasza BiP (#29) üzenetére


Yany
addikt

A három gép természetes, hogy többet eszik együtt, mint egy darab. 3x annyi procit etetsz, 3x annyi alaplapot, RAM-ot, HDD-t, stb. A Platimax 1700-asa is kiveszi a részét az optimális fogyasztásból, kb. fél terheléssel ideális a hatásfoka. A visszafogott GPU órajel/TDP értékek is csökkentik a fogyit. Az, hogy SSD-t raktunk bele, nem HDD pörög alatta is visszaveszi.

Igen, a bányászat lassú pénzt eredményez valamivel kisebb kockázattal. Bár ha most akarna beszállni valaki, akkor már egyáltalán nem bíztatnám a bányászatra, most nincs igazi vonzereje a megemelkedett dificulty-kkel. A fejedet meg kár fognod emiatt, ha utólag nézi az embert, persze azt is gondolhatnád, hogy miért nem tetted minden vagyonodat a bitcoinra még fork előtt, de ezt csak utólag látja az ember, mert másképp is történhetett volna. És még mindig nincs lefutva a teljes menet. Bányászattal olyan pénzt tettél kriptodevizába, ami nem a sajátod (most tekintsünk el a hw árától, az valamennyit mindenképp megőriz a pénzedből).

A bányászatnak köszönhetően kerültem kapcsolatba az egész $crypto világgal és emiatt tehettem meg, hogy még időben tegyek egy kevéskét bitcoinba még a fork előtt. De ahogy fentebb írom, nincs vége a sztorinak, a Neo pl. egy hét alatt akkorát futott, hogy jujj. Vannak még lehetőségek, persze képben kell lenni, hogy az ember ne mindent utólag vegyen észre.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#31) Stef3


Stef3
csendes tag

Mint laikus gondolkodom, tehát semmilyen pénzűnyi területen nincs képesítésem. Nem ástam még magam bele a témába, de felmerült bennem néhány egyszerű kérdés:

- Azt állítják, hogy bányászat során a befektetett számítási teljesítmény fejében kapsz a megtermelt nyersanyagból, ami maga a virtuális pénz. Nincs mögötte fizikai megfogható fedezet. Sokan úgy fogalmaznak, hogy a virtuális pénzbe fektetett bizalom a fedezet. Ok, de mi lesz ha történik valami és meginog a bizalom? Mindenki szeretné kimenteni a pénzét, és ekkor bizony kidurran a lufi. Jól gondolom, hogy ez egy valós végkifejlet lehet?

- Azt mondják, hogy a bányászok befektetett számítási kapacitást használják fel arra, hogy a tranzakciós hálózatot megfelelő biztonsággal üzemeltessék. Megőrizve így a központilag nem felügyelt és nem befolyásolható rendszert. Mi történik akkor, ha a nehézségi szint olyan magas lesz, vagy esetleg elfogy a kibányászható pénz, hogy a bányák szépen bezárnak? Valami sérülni fog. Vagy nem lesz senki aki a rendszert fenntartsa, vagy kell valaki aki fenntartja, de onnantól kezdve már központosítva van.

- Ezt a sok befektetett számítási teljesítményt nem tartjátok pazarlásnak? A rendszer fenntartása biztosan nem igényel ekkora teljesítményt, amekkorát most belepumpálnak a bányászok. Tudom kicsit kezd zöld lenni a gondolkodásom, de nem kevés áramot felhasználunk arra, hogy prezentáljunk szédületes mértékű számítási kapacitást, és ebből gyártsunk valami megfoghatatlan dolgot amiben hiszünk??? :F

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#32) Yany válasza Stef3 (#31) üzenetére


Yany
addikt

1. Jól gondolod. Viszont erősen hasonló a helyzet a bankjegyekhez: valójában az is csak bizalmi alapon rendelkezik értékkel. Egy vis major esetén éppúgy elértéktelenedik, mint egy kriptopénz. Az okok picit mások lehetnek persze, de mindig az ér valamit az embernek, amiért cserébe ellenjuttatásokat kap. Tehát amíg használnak, beváltanak egy coint, addig annak értéke is lesz.

2. Ez a brutális számítási igény mesterséges. A tranzakciók menedzseléséhez nincs szükség ekkora teljesítményre. Az Ethereum pl. hamarosan átvált a jelenlegi bányászköztpontú PoW-ról PoS-ra, amivel ha jól tudom, ugyanúgy menni fognak a tranzakció-kezelések, de már nem a számítási teljesítmény lesz a bérezés alapja, hanem a birtokolt és letétbe helyezett Ether mennyisége.

3. De. Éppen ezért lesz PoS a PoW után.

A kérdéseid jók és jogosak voltak. :) A magyarázatom nem biztos, hogy elég szakmai, de én is csak laikusként tolom.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#33) Stef3 válasza Yany (#32) üzenetére


Stef3
csendes tag

Nem mondhatom, hogy minden kételyem elszállt, mindenesetre köszönöm a válaszod! :)

[ Szerkesztve ]

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.