Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sebestyen01


Sebestyen01
őstag

Remelhetoleg 5 perc videozas utan ez nem melegszik majd tul... a keprol igy sok nem derul ki max annyi hogy duncan mcload vajon mere lehet? :DDD

(#2) WinstonWolf


WinstonWolf
senior tag

Hát van mit behozniuk... A Z3 20 megapixeles kamerája messze alulmúlta képminőségben a kisseb felbontású versenytársakat...

Ezért is váltam meg annó tőle... Sonytól többet vártam.

WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

(#3) HardRic


HardRic
addikt

Exif-ben látszik, hogy keresztülment photoshopon, de még így sem túl jó. Azért várjuk ki a végét.

(#4) Penguin95


Penguin95
senior tag

Úgy látom a Sony továbbra sem tud mit kezdeni a szoftverrel.

(#5) Kasya válasza HardRic (#3) üzenetére


Kasya
nagyúr

Biztos raw kepet lottek a telefonnal es jpg-be konvertaltak ;]

(#6) doooo


doooo
veterán

A nagy javítások helyett előbb érjék el, hogy ne melegedjen..

(#7) Luck Dragon

Szerintem ,legalábbis remélem hogy tanultak a melegedésből származó tíltásról és itt nem lesz ilyen gond, mert ha más gyártó képes rá hogy ugyan azt a sony szenzort használja,akkor igen is nekik is tudniuk kellene ezt,.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#8) babosmiki


babosmiki
addikt

Nem hiszem, hogy ezt a zajos képet a Sony kiadta volna..

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#9) Crus válasza babosmiki (#8) üzenetére


Crus
őstag

Ez pontosan olyan szar, mint amilyen a Z1-ben, majd a Z1C-ben, majd a Z2-ben, majd a Z3-ban volt. It's Sony.

Z1C és Sony W8 tulaj vagyok :DDD

[ Szerkesztve ]

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#10) hito


hito
nagyúr

Nem rossz ez...ha előlapi kamerával lőtték ;]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#11) Tidzsimon válasza Kasya (#5) üzenetére


Tidzsimon
őstag

Amúgy még akár raw fotózást is beletehetik.

A legjobb sütemény a sült oldalas.

(#12) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Őszintén érdekelne, hogy a Sony miért nem alkalmazza azt a sok éves tapasztalatot, és különböző technológiákat, amiket a képalkotással kapcsolatos részlegük révén szereztek.

Biztos vagyok benne, hogy a Sony ennél sokkal többre is képes lenne.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#13) Krissz1983 válasza sz.balazs.95 (#12) üzenetére


Krissz1983
aktív tag

Gondolom mert ha olyan jó kamerát tennének a telefonjaikba akkor a kutya sem venné a fényképezőgépeiket.

Give them nothing but take from them everything

(#14) sz.balazs.95 válasza Krissz1983 (#13) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

pedig aki igényli a fényképezőgépet, az akkor is venné azt, így viszont aki igényli a mobilba a jó kamerát, az tuti konkurens terméket fog választani.

Szerintem ma már csak az vesz fényképezőgépet, aki kimondottan azt akar venni.
Pl. egy DSLR-nek az életbe nem lesz konkurenciája egy ilyen, de kompakt fényképezőket már most ki lehet váltani egy jó mobil kamerával.
Mindenki más egy arra alkalmas mobilt vesz.

Egyszerűen változik a piac, és azt kéne követni a Sony-nak, mert nincsenek olyan helyzetben, hogy szembe tudjanak menni az árral.

Aki Sony kamera helyett Sony mobilt vesz, az még mindig jobb számukra, mint hogyha LG-t venne...

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#15) babosmiki válasza Crus (#9) üzenetére


babosmiki
addikt

:DDD :C

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#16) kortic válasza Krissz1983 (#13) üzenetére


kortic
tag

Akkor kompromisszummal, de csucsmodellrol csucsmodellre lehetne azért szivarogtatni jobb komponenseket, technológiát. Nem egyből megfizethetetlen fejlesztést bele, de legyen érezhető újítás.

(#14) sz.balazs.95
+1

[ Szerkesztve ]

Local phone smartass, exMobiltudós, szerviztechnikus - kijelzőcsere nélkül nem telefon a telefon

(#17) doooo válasza sz.balazs.95 (#14) üzenetére


doooo
veterán

+1 anno a Z2-ről legfőképpen ez miatt tettem le..

(#18) Penguin95 válasza sz.balazs.95 (#12) üzenetére


Penguin95
senior tag

Alkalmazzák, csak képtelenek normális szoftvert készíteni. CyanogenMod alatt némelyik Sony gyönyörű képeket tud készíteni.

(#19) sz.balazs.95 válasza Penguin95 (#18) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Pedig a megfelelő szoftver is hozzátartozik ahhoz, hogy kihasználják mindazt, ami van nekik.

Az meg külön poén, hogy akkor ezek szerint a külső, Sony-tól tök független fejlesztők profibb munkát végeznek.

Én a Sony helyében komolyan elgondolkodnék azon, hogy a saját fejlesztőimet elküldeném messzire, és a CM-es tagokat megszerezném magamnak.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#20) #06658560 válasza sz.balazs.95 (#19) üzenetére


#06658560
törölt tag

THL T100s ha jól tudom szintén Sony szenzorral bír, a gyári Android szoftver sokkal jobb képeket eredményezett, mint a Sony. (Mivel lehetett telepíteni, ezért gondolom, hogy Sony szenzor volt.)

(#21) Penguin95 válasza sz.balazs.95 (#19) üzenetére


Penguin95
senior tag

Valamelyest hozzátartozik, de az csak a kisebbik rész. Elvégre mint azt a példa is mutatja, jó hardverrel, de rossz szoftverrel még menthető a dolog, de fordítva már esélytelen.

Az a fejlesztő, aki ad a munkájára, csodát tud tenni. Viszont én úgy látom, hogy egyre kevesebb az ilyen ember Xperia téren. Anno a 2011-es szériánál Kamarush volt az Isten, míg a 2012-es S, SL, és Ion tulajokat RaymanFX mentette meg.

Én a helyükben megfognám, és beállnék az Ubuntu touch, és a Cyanogen mögé. Utóbbi cég úgyis azt mondta, hogy el akarja venni a droidot a Guglitól. Itt a lehetőség.

(#22) sz.balazs.95 válasza Penguin95 (#21) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Ha a Sony beállna a CM és az Ubi mögé, akkor a végén még újból szimpatikusan lennének számomra. :D

Egyébként az Ubuntu touch-hoz még passzolna is a szögletes Xperia dizájn. :K

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#23) eclipse006


eclipse006
őstag

Van mit csiszolni a végleges verzióig.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#24) judas13


judas13
addikt

Várjuk ki csak a végét.....

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#25) Penguin95 válasza sz.balazs.95 (#22) üzenetére


Penguin95
senior tag

Abban az esetben még én is módosítanám az aláírásom. :D Ugyanis én a szoftver miatt átkozom őket főleg. Jó példa a mai eset. Visszatettem a Z-re a gyári szoftvert. Se root, se semmi mókolás. Erre 2x lefagyott a telepítővarázslónál. :))

A dizájn meg nagyon illene hozzá valóban. Főleg a Z-n tudnám szeretni.

(#26) Jeanne d'Arc

Remélhetőleg osszekapjak magukat és a végleges verzió jó lesz!

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#27) babkukta válasza Luck Dragon (#7) üzenetére


babkukta
senior tag

Melyik tiltásra gondolsz? Arra, h minden konkurens gyártó lefixálta a 4k-t 5 percbe, a Sony meg nem, így hajlamos túlmelegedni e felett?? Na oké.. az más kérdés, h nem csak 5 perc felett lép ki, és nem csak 4k-nál, de aki szerencsés, az jól megúszhatja, mint pl én ;) Egyszer se sz.rt még be se fényképezésnél, se kamerázásnál, igaz, 4k-t nem használtam.
Egyébként eléggé Sony teló minőségű ez a kép (főleg a fák lombjai), így igazából kinézem azt, h a Z4-é. Bár beharangozták ezt az új IMX szenzort, elég gáz lesz, ha még ezzel sem fognak tudni előre lépni. Azért a Samsung elég korrekt minőséget lerakott most az asztalra.. furcsa, h pont egy fényképezőgépre is szakosodott gyártó h a picsbe nem tud telefonba kamerát csinálni. Egyébként manuálisan lehet vele szép képeket csinálni, de ki a f.szomnak van kedve mindig állítgatni az időjárás és stb függvényében??

Üdvözlettel, Tibi

(#28) Örni válasza babkukta (#27) üzenetére


Örni
senior tag

És a Samsung ugye az IMX240-est használja...

Én a lossless zoomot is már vagy 5 éve várom a Sony-tól, de egyszerűen nem érdekli őket. Már a Samsungban is van, iPhone-ban is, Nokiáról meg ugye nem kell mondanom. Egy 20 Mpx-es érzékelőből pont ezt kihagyni óriási baklövés. De nem baj, van helyette augmented reality dínókkal, az kell a parasztnak.

[ Szerkesztve ]

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#29) infinityshop


infinityshop
csendes tag

Semmi értelme nem volt a képnek. Adobe Photoshopon keresztül ment, a képinformációkon látszik.

Ne az 1 negatívat nézd, hanem azt is, hogy miért kaptam.

(#30) hito válasza Örni (#28) üzenetére


hito
nagyúr

"Egy 20 Mpx-es érzékelőből pont ezt kihagyni óriási baklövés. De nem baj, van helyette augmented reality dínókkal, az kell a parasztnak."

Óriási igazság!

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#31) darvinya


darvinya
titán

Egy kis emlékeztető.
Anno SE felbomlása után a csapat is bomlott, így a minőségű SW gyártás is.
Főleg most, hogy azt is elakarják adni.

Szerintem már nincs Sony Xperia Z4, csak Xperia Z4 lesz, mint VAIO.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#32) myckie2 válasza darvinya (#31) üzenetére


myckie2
őstag

Mert az SE-nél minőségi volt az SW? Ne röhögtess, katasztrófa volt. (tapasztalatból mondom)

(#33) sz.balazs.95 válasza myckie2 (#32) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Ja emlékszem az X1-re, milyen minőségű volt a szoftver rajta. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#34) Kasya válasza sz.balazs.95 (#33) üzenetére


Kasya
nagyúr

Mondjuk en szerettem az X1-et. Hianyzik a regi WM 5.x idoszak :)

(#35) sz.balazs.95 válasza Kasya (#34) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

A WM nekem is hiányzik, de akkor már sokkal inkább egy HTC, Asus, Toshiba, Sharp , Acer, vagy kb. bármi más... :D

Egyébként külsőre nekem is bejön az X1

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#36) Penguin95 válasza darvinya (#31) üzenetére


Penguin95
senior tag

Szívből mondom, legyen igazad, és valami értelmes brigádhoz kerüljön az Xperia brand.

Amúgy az SE korszak valóban sokkal jobb volt.

(#37) darvinya válasza sz.balazs.95 (#33) üzenetére


darvinya
titán

Wm 6.5 előtti SW kötöttek voltak nagyon így valójában abban nagyon kis szerepe volt SE csapatnak, azaz HTC csapatnak.

(#32) myckie2

Konkrétan melyik modell?
Mert ez csak egy nagy semmi.

(#36) ДарСтав

Sajnos semmi jóra nem lehet számítani, mert VAIO telefon is egy rakás sz…r drágán.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#38) Penguin95 válasza darvinya (#37) üzenetére


Penguin95
senior tag

Viszont a VAIO tudtommal főleg a notebook piacon (volt) aktív, így az még érthető is, hogy teljes bukás.

(#39) sz.balazs.95 válasza Penguin95 (#38) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Az konkrétan a Sony PC márkája volt (mint ahogy Xperia - okosteló, Bravia - Tv, Cyber-shot - kamera, walkman - zene, Clié - PDA, PS - konzol)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#40) balgab84


balgab84
aktív tag

Ha valodiak a kepek, tul sok valtozas nem fog tortenni, marmint a kulseje tekinteteben.

[ Szerkesztve ]

(#41) darvinya válasza Penguin95 (#38) üzenetére


darvinya
titán

Ez igaz, de a mostani felhozatal is egy rakás…
Előbb veszek Lenovo -t, Acer -t, Toshiba -t, mint VAIO -t.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#42) Penguin95 válasza darvinya (#41) üzenetére


Penguin95
senior tag

Nem véletlen van ThinkPad előttem VAIO helyett. :D

(#43) myckie2 válasza darvinya (#37) üzenetére


myckie2
őstag

Párat tudnék említeni: SE Vivaz, SE X10. A régi k550i, s500i, k800i korszakba nem volt gond, mert a telefonoknak teljesen alap szoftvere volt, ahogy mindegyik másiknak is.

(#44) sz.balazs.95 válasza myckie2 (#43) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Igen. A SE-nek a gond az okostelók jelentették főleg. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#45) darvinya válasza myckie2 (#43) üzenetére


darvinya
titán

Khmm…Vivaz S60, X10 Android 1.x/2.x-es.
Ezek mind kezdetleges Op. rendszerek.
Konkrétan S60-nál ugyanazok hibái voltak minden olyan készüléken amit ezt futtata. pl: Nokia

Pl: én sem akarok P4-es 512MB-os gépen Win8-at futtatni, mert hiába lehet attól még egy rakás sz…r lesz.

k660i-mnek Java Op. van, de nem mondanám kezdetlegesnek.
Alkalmazás váltó nagy ott volt, és nem volt bezárások.
Elég sok minden volt ami a mai okos telokban van, igaz nem annyira csili vili.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#46) Penguin95


Penguin95
senior tag

Erről most eszembe jutottak a régi szép idők, mikor még a K750i-re tettem a W800-as szoftvert, és utána vadásztam a megfelelő VKP-kat, mert ott még a legkisebb eltérés esetén se működött jól. Ha meg nem volt megfelelő VKP, jött a portolás. Cserébe volt Xperia ikonkészlet, másik akku jelző, MegaBass... Hol van már ez. :O

(#47) myckie2 válasza Penguin95 (#46) üzenetére


myckie2
őstag

A röhej, hogy a MegaBass színtű basszus boostolást a mai telefonok nem tudják. S3-on és Iphone 5-ön próbáltunk egy AKG K321 fülhallgatót, hát semmi komoly, de bedugtuk egy régi SE-be és ráadtuk a MegBass-t na ott volt ám hang rendesen. :D

(#48) Penguin95 válasza myckie2 (#47) üzenetére


Penguin95
senior tag

Nekem a Z tudja azt a szintet hozni a gyári lejátszójával. Cserébe durván visszavesz a hangerőből, másképp nem bírná. Szóval éljen a K750i/W800. :D

(#49) darvinya válasza Penguin95 (#48) üzenetére


darvinya
titán

Bírja, csak az a új fajta biztonsági előírás, hogy ne legyél siket.
Arról nem is szólva, hogy a file aláírását is nézi, nem-e kalóz(mint régi kalóz kazik amik halkak voltak), mert akkor úgy játsza le.
Viszont elektronikailag is csináltak korlátozásokat, hogy ne legyen akkuszívó a zene hallgatás.

Nálam még egy kicsit hangosabb is, mint elődöknél.
60-70%-on hallgatok zenét, de 1 óra után érzem, hogy fáj a basszustól a fülem, ekkor visszaveszem a hangerőt és a basszust.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#50) Penguin95 válasza darvinya (#49) üzenetére


Penguin95
senior tag

Itt ugyan nincs szoftveres korlátozás, szépen ki van iktatva ahogy illik. :D A kalóz dolog modern változatáról még nem hallottam, meg igazából itt ez nem gond. Azokat a korlátozásokat meg belepakolhatták volna a Z-be is, mert a magasak már kivésik a fülem, míg a középtartomány inkább csak fátyol mintsem tartomány. Mindezt kikapcsolt EQ-val, megfelelő hanganyaggal, és semleges karakterisztikájú fejhallgatóval. Az akku meg szép gyorsan merül, mivel a SoC folyamatosan dolgozik.

Nekem már 5 perc ClearBass is elég, utána fáj a fülem már. Normál beállításokkal meg semmi gond. Mondjuk sosem voltam basshead, ez tény.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.