Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Löncsi


Löncsi
őstag

PickPackPont

Gondolom egy életre megtanultad, hogy tőlük nem veszel át csomagot. :)

Amúgy sok sikert, remélem kicserélik.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#2) fricz19


fricz19
őstag

szét tört a lába?
de mindez nem látszódót a dobozon mikor átvetted?
az a venti....

[ Szerkesztve ]

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#3) tvse1995 válasza fricz19 (#2) üzenetére


tvse1995
senior tag

Én eddig kétszer rendeltem PickPackPontos átvétellel. Ebből egyik volt iPontól akkor semmi gond nem volt, időben és épen érkezett meg. A másik vásárlásomnál se volt baja a cuccnak viszont majdnem egy hetet késett. :U

Ezek után lehet, hogy és se fogok azon a plusz 1500Ft-on spórolni és kéretem rendes futárral.
Bár az se biztosíték semmire: [link] :W

(#4) xnace válasza fricz19 (#2) üzenetére


xnace
őstag

Kívülről teljesen ép volt.

Igen, megtanultam. Bár a későbbiekben sem lesz más választásom, mert napközben bizonytalan, hogy hol leszek.

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#5) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Venti is törött volt?!?!?!?!

Az köszi.. :Y

Véleményem szubjektív...

(#6) xnace válasza hackeeeee (#5) üzenetére


xnace
őstag

Működés közben pattant ki egy lapát.

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#7) Thunderzolee

Hát ez durva. :/
Biztosan leejtették szállítás közben. :(

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#8) hackeeeee válasza xnace (#6) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Most olvastam el a szöveget is..

Hát besz@rás bakker... Szerintem is leesett, vagy kiesett, bár sajna ezt sosem fogjuk megtudni..Kíváncsian várom, hogy mit lépnek.. Remélem megoldódik.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#9) XtremLor válasza xnace (#6) üzenetére


XtremLor
őstag

Sok sikert a cseréhez, jo nagyot kapott a ház ez nem csak kis kocc volt, a 4. láb képén a rács felett is mintha lenne valami szép sérülés magán a házon is. A venti meg..no comment máskor rendeltetésszerűen tessék ám használni :DDD :W
A képes illusztráció az idegállapotról jóra sikeredett :U

"Legen...Wait for it...Dary"

(#10) darál0w


darál0w
Jómunkásember

durva...

remélem sikerrel jársz.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#11) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Erről a típusról beszélünk?

Nem minden vándorút céltalan...

(#12) dr.bubo


dr.bubo
őstag

Amikor kicsomagoltad a házat a dobozból és láttad, hogy törött lábai vannak és ki akarod cseréltetni, akkor miért üzemelted be?
A ventilátor lapát pedig, hogy ment az arcodba, bedugtad a fejed a gépbe? ;]

Írd meg a sztoridat a homarra, a cégek nem szeretnek ott szerepelni nagyon.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#13) engusz


engusz
veterán

Nálunk is elő szokott fordulni ilyesmi, mert benne van a pakliban. Ilyenkor valóban az eladó kell, hogy vállalja a felelősséget. Aztán, hogy után ő miként rendezi, az már az ő dolga.

Ha webáruházban rendeltél és csomagküldéssel kapod meg az árut (szerintem a PP annak számít), akkor eleve 8 napon belül elállhatsz a vásárlástól. Függetlenül a beszállítótól, a HUF/EUR árfolyamtól, a szomszéd Mariska néni szoknyája színétől, stb.. Annyira a vásárlókat védi ez a szabály, hogy még indoklást sem kell megadnod.

Jól látszik, hogy ezzel bőségesen vissza lehet élni, de te rá tudsz cáfolni azzal, hogy nem a vásárlás összegét, hanem egy ugyanilyen, de sértetlen házat szeretnél.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#14) hackeeeee válasza engusz (#13) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ezért vállalnak a futárszolgálatok biztosítást a csomagra..

Nekem annó a DPD hozott csomagot, a doboz sértetlen volt, de a tartalma nem, mire ideért, az eladó/feladó lerendezte...

De ez elég szomorú, hogy elvileg ez így van, mégis mennek a kifogások..

Véleményem szubjektív...

(#15) ch003067


ch003067
addikt

:W

az köszi...

Nagyon remélem,hogy megoldódik a dolog. Ipontol nem rendeltem még semmit, de ezek után nem is fogok.

(#16) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

A képeket megnézve az Ace Ventura első jelenete jutott eszembe valahogy.
"Hát ez eltört..." :N

Nem minden vándorút céltalan...

(#17) hackeeeee válasza ch003067 (#15) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én hallottam már ennek az ellenkezőjét is, tehát, hogy teljes konfigot rendeltek, összerakták, hibás volt, még azon a héten megnézték mi volt a gond vele, és küldték vissza, házat cserélték, mert kiderült, h zárlatos volt a kapcsoló..

Elég szomorú ez a helyzet, főként ilyen/ekkora tételnél.

Véleményem szubjektív...

(#18) ch003067 válasza hackeeeee (#17) üzenetére


ch003067
addikt

Háth, az is elég cikis lehetett...

Főleg az, hogy ha már összerakták, akkor nem próbálták ki... :W

(#19) hackeeeee válasza ch003067 (#18) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Neem nem úgy..Akkor félreérthető voltam, bocsesz.

Megrendelték az alkatrészeket, és küldték a motyót. Nem komplett gépként lett rendelve.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#20) engusz válasza hackeeeee (#14) üzenetére


engusz
veterán

DPD-nél eleve 500 EUR-ig biztosítva vannak a küldemények. Igaz, ha baj történik, jegyzőkönyvet kell kitöltened az esetről, amit elbírálnak. Nálunk csak egyszer volt erre példa, akkor nagyon készségesek voltak. (Igaz, évek óta partnereik vagyunk, több ezer csomaggal.)

A vásárlónak erre nincs rálátása, nem is ildomos ezzel terhelni őt.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#21) hackeeeee válasza engusz (#20) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jajaja.. Annyi volt, hogy ugye le kellett fényképeznem a terméket, és a sérüléseket, a többit az eladó intézte.

Véleményem szubjektív...

(#22) smiti


smiti
addikt

Ne haragudjatok, de ez nekem egy kicsit sántít. Nem az üzletet kellene elsősorban lefikázni meg kijelenteni egyből, hogy többet tőlük ( vagy ilyen cégtől ) nem rendelek.

Én már nagyon sokszor és nagy értékben rendeltem az adott webáruházból de még soha semmilyen problémám nem volt a rendelt termékekkel.
Pedig nekem is volt a küldeményeket között nem kis darab házak is, egészen pontosan a Thermaltake V3-tól kezdve a CM HAF 912+ át a CM Storm Sniperig bezárólag. Mindez a teljesség igénye nélkül. Nem 1 db. TFT monitort rendeltem már tőlük a 17"-tól a 24"-ig bezárólag illetve több komplett konfigot is a dvd meghajtótól merevlemezen át a tápegységig bezárólag mindent. Azoknak sem esett érdekes módon baja sosem.

Mindez vegyesen pick-pack pontra illetve futáros kiszállításra is igaz.

Ahhoz, hogy azok a lábak eltörjenek iszonyat nagyot kellett kapnia és ennek bizony jól látható jelei lennének a csomagoláson.
Te meg ezt írtad:Kívülről teljesen ép volt.

Ezek után bárki ( akár az üzlet is ) hihetné azt is, hogy te ejtetted el,és hát persze mennyivel jobb lenne ha a te sutaságod okozta kárt a küldő cég finanszírozná!

A céggel volt már garanciális ügyintézésem, mindig korrekten álltak a dologhoz, bár az is igaz, hogy én sosem fenyegetőztem és nem igyekeztem lejáratni a céget sehol.

Mindezek ellenére sajnálom hogy ez történt, de hidd el, hogy mindent megtesznek az ügy rendezésére.

(#23) hackeeeee válasza smiti (#22) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Öhm, sajna az nem jelent semmit, hogy a doboz maga sértetlen.. Sajnos..

Jelen esetben egy ilyennek bőven elég olyan is, hogy magsabbról a talpára esik.. hiába a hungarocel (ami elvileg tán itt sérült is volt) a műanyag simán eltörhet...

Amit Én lentebb említettem esetet, ott is az volt, hogy a doboz maga sértetlen volt, viszont a doboz tartalma már sérült volt, sőt a hungarocel is nyomódva volt, tehát látszott, h valamiféle ütés érhette a dobozt. Pedig kb 10-15cm-es hungarocel volt a terméken..

Az meg, hogy hogy bánnak bizonyos esetben a csomagokkal, arról már ne is beszéljünk.. Futárszolgálat ide, vagy oda..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#24) smiti válasza hackeeeee (#23) üzenetére


smiti
addikt

Ez sem kizárt, csak ettől még mindíg nem a boltot kellene fikázni ész nélkül, hanem mondjuk a Pick-Pack pont üzemeltető Lapker Zrt.-t mint a szállítmányozó céget.

Amúgy meg ha ilyet veszek alap dolog hogy kibontom a helyszínen, és máris fel lehet vetetni a jegyzőkönyvet és nincs is min vitatkozni.

Főleg egy ilyen drága sérülékeny terméknél.

(#25) hackeeeee válasza smiti (#24) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az a baj ilyenkor, hogyha nagyobb értékű terméket kapsz sérülten, úgysem a futárszolgálatot fogod hívni, és nem rajtuk vezeted le a "dühöd", hanem a forgalmazón... Mivel ugye, mint beszéltük, eleve Nekik kell elintézni ezt, nem Neked, mint vevőnek.

Ez is igaz.. :)

Véleményem szubjektív...

(#26) HUN]Repa


HUN]Repa
aktív tag

Kedves Balázs ,

A problémamegoldást ügyedben az a két dolog akadályozza. Hiba volt, hogy terméket a Pick-Pack Pontról átvétel után ellenőrzés nélkül vitted el. Még nagyobb hiba, hogy ezután a sérülés ellenére a terméket használatba vetted, ahelyett hogy minket anélkül hogy a válaszunkat megvártad volna. Ezzel szakszerűtlen üzembe helyezés és a kárenyhítési kötelezettség elmulasztása valósult meg esetedben. Azt igazolni, hogy a termék az átvevőhelyre érve sérült volt, vagy utána sérült meg ezek után nehéz lesz. Ezzel együtt a garanciális ügyintézésre vonatkozó kérésed egyenlőre nem lett elutasítva, bár a türelmetlenség ilyen esetben nem segít, sem az hogy a problémádat mindenhova kiírod. Nem titkoljuk, sőt ezúton is felhívjuk mindenki figyelmét, hogy a termék épségét ÁTVÉTEL után ellenőrizzék, ha ez megtörtént volna esetedben már rég pontot tehettünk volna az ügy végére.

God save us from the arrows of the Hungarians.

(#27) hackeeeee válasza HUN]Repa (#26) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mondjuk mindentől függetlenül a 8 napos vásárlástól való elállás lehetősége áll, nem? Mivel neten vásárolt.

Véleményem szubjektív...

(#28) fricz19 válasza hackeeeee (#27) üzenetére


fricz19
őstag

sértetlen termék esetén :)

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#29) ch003067 válasza HUN]Repa (#26) üzenetére


ch003067
addikt

Szerintem ez az egész futáros dolog olyan mint a postánál:

Ameddig nem fizetted ki a csomagot, nem érhetsz hozzá, ha meg már kifizetted, és össze van törve belülről, akkor meg nem fogják visszaadni a pénzt, mert nincs joguk hozzá... persze lehet, hogy ez futárnál nem így van...

(#30) hackeeeee válasza ch003067 (#29) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mondjuk Én ezt úgy mondom, hogy ez akkor működik, ha ott van a futár, és a futár előtt bontod ki, tehát, a futár is lássa, ha esetlegesen sérült a termék. Legalábbis Én így tudom.

Csomagpontok nem tudom, hogy hogy mint foglalkoznak ilyesmivel.

Mondjuk abban igaza van, hogy hibásan meg miért kellett üzembe helyezni? :U

(#28) fricz19: Tehát, ha sérülten kapom meg a terméket (tök mindegy, hogy most a cég, vagy a futárszolgálat hibájából) akkor nem mondhatom azt, hogy "hagyjanak a fenébe, Nekem ez nem kell?"

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#31) fricz19 válasza hackeeeee (#30) üzenetére


fricz19
őstag

ha átveszed akkor nem
ezért is van kiírva minden webshopnál hogy ellenőrizzek a termék sértetlenségét, illetve hiánytalanságát.

Az hogy itt ez nem történt meg, sőt még használatba is vette(amit nem értek hogy gondolta), csak saját maga alatt vágja a fát.
De érdekes ez az egész, meg a ventin is azért látszik hogy az ott nem "anyaghibás"

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#32) hackeeeee válasza fricz19 (#31) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, de a másik véglet alapján, tehát, átveszem, és a futár mellett tapasztalom ezeket, akkor sem?

Nade, lehet, hogy nem anyaghiba, viszont amitől a lábak szét törtek, attól letörhetett a lapát is, vagyis legalábbis repedhetett, és ugye ez nem látszott, éshát menet közben meg lerepült..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#33) Jim-Y válasza HUN]Repa (#26) üzenetére


Jim-Y
veterán

Azért, tényleg az az elvárható, hogy a város közepén egy újságosnál bontsam ki a házat és nézzem meg, hogy minden rendben van-e vele?! :U Vagy ha hazaviszem, kibontom és ott látom a hibát az még belefér?! Csak mert a szavaidból azt szűrtem le, hogy átvétel után Rögtön meg kell nézni, de sok esetben ez nem megoldható... :(

A másik, hogy én nem látom a képeken, hogy használatba vette volna a házat, csak az látszik, hogy kicsomagolta..

[ Szerkesztve ]

(#34) darál0w válasza HUN]Repa (#26) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

kérésed egyenlőre nem lett elutasítva,

nekem már ez elég ahhoz, hogy ne vegyem őket komolyan... :U

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#35) xnace


xnace
őstag

Köszönöm mindenkinek, aki szerint igazam van.

"Köszönöm" azoknak is, akik azt feltételezik, hogy hazugságot írok.

A csomag kibontásáról meg csak annyit, hogy nem lehet fizetés előtt PickPackPont(továbbiakban PPP) átvevőhelyen kibontani. Kifizettem, és kértem egy ollót, hogy kibontsam, de elküldtek a vérbe, hogy miért nem ér rá otthon, és ezen semmilyen sérülés nem lehet.

A csomag sértetlenségéről meg annyit, hogy fél kilóméter ragasztószalag van az alján, és az egyik hungarocell keret törött volt.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#36) hackeeeee válasza xnace (#35) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jahogy azt mondták ott, hogy nem bonthatod fel? Azfasza...

Véleményem szubjektív...

(#37) nggabi válasza HUN]Repa (#26) üzenetére


nggabi
nagyúr

mondjuk elég egyszerűnek tűnik a képlet. a doboz aljára magától nem kerül plusz ragasztószalag, tehát valaki leejtette a dobozt amitől eltörtek a lábak. az h ez a pikk pakk pontban, szállításkor vagy a ti raktáratokban történt már lényegtelen, nem a vevő feladta ezt kideríteni...

a tanulság az h mindent ki kell bontani vásárláskor.

hackeee: én azt válaszoltam volna h akkor nem fizetem ki :DDD

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#38) hackeeeee válasza nggabi (#37) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jogos. :D

Véleményem szubjektív...

(#39) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

A rendelkezésre álló képek és információk alapján: egy * vagy. Beszerelted az alaplapot, közben eltörted a ventilapátot. Szerelés, vagy odébb"taszigálás" közben eltörted a lábait; vagy csak egyszerűen meg akartad nézni, rá lehet-e ülni a házra?
Ha egy gépház, főleg egy ekkora leesik, akkor az eltört lábak körül olyan szépen benyomódik a lemez, hogy öröm nézni.
A dobozban levő házat körülveszi a hungarocell keret. Alul is. Ergo a lábak nem érnek le a földre. Ha kiesik alul a cucc, és ezáltal mégis "hozzáér" a láb a földhöz, akkor bizony nem csak a lábak sérülnek.
Ha a doboz esik le mindenestől, akkor pont merev hungarocell miatt, ami továbbítja az akár extrém erőhatást, másnak is sérülni kellett volna. Azaz ha a láb így néz ki, akkor az egész ház minimum megvetemedett volna.
Nem látok a lábakon fizikai sérülést, felverődést, ütésnyomot. A képen látható deformáció tipikusan túlsúlytól keletkezik.
Nem látok képet a dobozról. Nem látok képet a hungarocellről. Nem látok képet az arcodon levő vágásról, öltésekről.
Lefényképeztél egy frissen eltört ventillátort és két, frissen eltört géplábat. Ez egy nagy semmi. Csak azt bizonyítja, ügyetlen voltál, és ezt most tróger módon a bolton akarod behajtani. Ráadásul a viselkedésed tipikus: a második levélváltáskor már ügyvéddel, perrel és fogyasztásvédelemmel fenyegetőzöl. Szánalmas.

Sok gép megfordul nálam. Persze a felhasználó mind azt mondja: "Én nem csináltam semmit, nem értem, miért van ez". De az eseménynapló, egy zseblámpa, egy nagyító és a makrofotó sokmindent elárul ám!

Szabad fórum, szabad vélemény. Ez az én véleményem a fotók és a hozzá tartozó "történet" alapján.

[ Módosította: philoxenia ]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#40) xnace válasza LamerGyuri (#39) üzenetére


xnace
őstag

Erre nem válaszolnék semmit, ha nem probléma. Nem szeretnék 2 hetet kispadon ülni.

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#41) sagit válasza xnace (#40) üzenetére


sagit
addikt

Megjött az első ipon dolgozó -.-

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#42) ch003067 válasza LamerGyuri (#39) üzenetére


ch003067
addikt

Látom nagyon hozzáértő vagy... :W :W :W

(#43) korpicschess válasza LamerGyuri (#39) üzenetére


korpicschess
veterán

Fizetett hozzászólás rovatunkat láthatták.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#44) DeFranco válasza ch003067 (#42) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Mosmé'? Nekem hihető. Ha a dobozban a hungarocellen keresztül eltörik a lába, akkor alatta a hungarocell réteg nem hogy törött, de apró darabokban van.

(ugye azt nem hisszük, hogy a hungarocell keményebb mint egy ekkora monszta lába?)

Az Ipon sem angyal, de nekem eddig kétszer volt problémám velük, mindkétszer a bolti átvétel során kötöttem bele valami kicsi, de számomra bosszantó dologba, mindkétszer pókerarccal mondták, hogy természetesen pénz vissza, legközelebb várnak szeretettel. (vettem ott már porszívótól kezdve fülhallgatóig sok mindent)

[ Szerkesztve ]

(#45) baluka26


baluka26
veterán

Szokásos fórumos hozzáállás. A kereskedő a fasz, az user az isten. Természetesen csak az egyik álláspontot ismerjük. És mint tudjuk, minden szentnek maga felé hajlik a keze...
Meg a fenyegetőzés is csodálatos.

Egyébként meg magánlevelet nem ildomos megosztani....

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#46) ch003067 válasza DeFranco (#44) üzenetére


ch003067
addikt

Nem feltétlenül a dobozban tört szét a cucc, hanem ki is eshetett, a hungarocell-el együtt..

És nagy valószínűséggel ezért van össze vissza ragasztgatva az alja...

(#47) DeFranco válasza ch003067 (#46) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Akkor ki kellett volna bontani a helyszínen. Ez a 100%-os, bár néha nehezebben kivitelezhető eljárás.

Ha meg nem bontja ki, és otthon veszi észre, akkor meg nem üzemeli be.

Ha meg "véletlenül" mégis beüzemelődött, annak ellenére hogy beszélt az ügyvédjével (lol, valaki tanult az ismerősök közül középiskolában valami jogi alapokat), akkor nem ilyen bicskanyitogató stílusban követelőzik, mert esélyes, hogy akkor is elhajtják a nénike térgye kalácsába, ha egyébként üzletpolitikai okokból hajlanának a csak félig-meddig jogos cserére.

Ha ez a sérülés tényleg ott lett volna, akkor nem kellett volna utána piszkálni, hanem be a sarokba, és levelezés (hiszen így a lábak cseréje, javítása után nem tudják újnak eladni sem, hiszen használatba volt véve, karcok, eltávolított elemek, stb. Azt ugye nem gondolod, hogy ment volna az egész a zúzdába?).

[ Szerkesztve ]

(#48) baluka26 válasza DeFranco (#47) üzenetére


baluka26
veterán

Igy van. Ha gond van vele, akkor nem kezdem el összerakni, meg beüzemelni...vicc :D

Egy kedves telefon. Ha kedvesen, barátságosan beszél az ember, akkor általában ezt ennek megfelelően honorálják. Meggyőződésem, hogy ha nem támadósdit játszik az illető, már meg lenne oldva a probléma. Nekem ez a tapasztalatom az iPon-nal.

Egyébként az ügyvéd nem mondta, hogy internetes fórumon ne oszd meg a levelezést, meg azt, hogy ne fenyegetőzzél olyanokkal, hogy rosszhírüket kelted fórumokon?

Furcsa, hogy fél év után valamiben egyetértünk ;]

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#49) DeFranco válasza baluka26 (#48) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ha egyetértek veled, általában nem szólok, mert a) egyetértek b) már leírtad, amit akartam :DDD

(#50) smiti válasza ch003067 (#46) üzenetére


smiti
addikt

Ugyan mutass már egy képet amin a doboz látható össze vissza ragasztgatva.Mert én az itt feltöltött 8 db kép között nem láttam ilyet. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.