Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) imibogyo


imibogyo
veterán

Ide nekem egy fehéret gyorsan. :K

(#2) do3om


do3om
addikt

Mért kel ekkora venti rá?
Sosem értettem hogy láthatóan inkább 120-as venti illene rá de rábasszák a 140-est, miközben minden oldalon rendesen lelóg. Lehet rosszul tudom de az áramló közeg a legkisebb ellenállás felé veszi az útját, vagyis a széleken több levegő szökik át mint a bordázat között. A jó meg az volna ha a venti mérete teljesen fedné a bordázatét de ez gyakran nem így van. Nem azt mondom hogy így nem jó, hanem felesleges és csak azt hiszik sokan jaj de jó 140-es a venti miközben egy 120-as is hozná sőt szerintem felülmúlná ezt.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#3) xtevo válasza imibogyo (#1) üzenetére


xtevo
őstag

+1 :K Fehérben nagyon ütős. :B

(#4) Hannibhál válasza do3om (#2) üzenetére


Hannibhál
őstag

Annyiban jobb a 140es h nagyobb légtömeget szâllít kisebb fordulatszâm mellett s a hűtés hatékonysága a levegø tömegáramától függ. a szêleken meg azért jó h lelóg, mert akkor nem lamináris hanem turbulens áramlás alakul ki s az hőátadási szempontból sokkal jobb. de am tényleg furán néz ki:D

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#5) -=MrLF=- válasza do3om (#2) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

"nagyobb légtömeget szállít kisebb fordulatszám mellett" valószínű így halkabb is mint egy 12cm-es.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#6) LackoMester válasza -=MrLF=- (#5) üzenetére


LackoMester
addikt

pontosan :K
Egyébként nagyon tetszetősre sikerültek. :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#7) do3om válasza -=MrLF=- (#5) üzenetére


do3om
addikt

Kizárt hogy több levegő jutna át így a bordákon mint egy 120-al!! Hiszen nem fedi le, felesleges a teljes légszállítással számolni mivel úgy sem annyi jut a bordákra, hanem lényegesen kevesebb.
Vagy én gondolom rosszul?
:F
Sok ventinél kilóg így a bordáról de az hogy mind a négy oldalon számomra jelentős pazarlásnak tűnik az átszellőztetésben. Nem hiszem el hogy csak az veszlik el amennyi lelóg hanem a környezetéből is ott áramlik át a levegő mert kisebb az ellenállása ott. Azért egy bordázaton nem egyzerű átfújni a levegőt ha megnézitek, elég rendesen lefojtja.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#8) -=MrLF=- válasza do3om (#7) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

Szerintem jól gondolod, de ha már ugyanannyi átmegy és halkabb is lesz akkor már nyertünk.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#9) do3om válasza -=MrLF=- (#8) üzenetére


do3om
addikt

Én viszont pont abban kételkedem hogy ugyanannyi megy át, kevesebbnek gondolnám.
Lassabb ventinél kisebb légnyomás a lelógó széleken még inkább arra terelődik a levegő mert nem bírja benyomni a bordák közé. Presze bemegy valamennyi de a 120-ass több lenne, amúgy nem a ventit cserélném kisebbre hanem legyen már a borda mérete 140-eshez illő.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#10) #16939776 válasza do3om (#7) üzenetére


#16939776
törölt tag

Igen jól gondolod, ilyen kialakításnál nem tud megfelelő nyomás kialakulni, ami nagy mennyiségű levegőt
tudna áttolni, a sűrű bordázaton.

(#9) do3om: a nagyobb ventihez általában nagyobb holt tér is tartozik, amit a rotor árnyékol le a légáramlás elöl.

[ Szerkesztve ]

(#11) vilmos79 válasza #16939776 (#10) üzenetére


vilmos79
csendes tag

Viszont így a bordázat sarkáig elér a ventilátor, ami egy 12-esnél kimaradna a szórásból. Tehát amit veszít a réven, megnyeri a vámon. Szerintem kimérték és belőtték az optimálisra Xigmáéknál.

(#12) Sotho


Sotho
őstag

Az élettartamot viszont megháromszorozták, amit az új légkavarónál így 150 000 órára becsülnek – az FCB csapágyazást réztengelyes csúszócsapágyra cserélték.

Ezek után senki ne akarjon nekem FCB csapágyazással eladni ventit. :D

(#13) eventus


eventus
veterán

Olyan enermax/ lepa érzés

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#14) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Nincs ebben semmi rossz, hogy túlnyúlik, így gondolom kialakul egy-két Kármán-féle légörvény, ami a másik oldalon pedig szívóhatást fejt ki.

https://utdetailing.hu/

(#15) wednesday


wednesday
őstag

Valószínű nem azért került fel rá a 14-es vetni, hogy direkt szar legyen.

(#16) #16939776 válasza wednesday (#15) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha olcsóbban be tudják szerezni a 140-est és "nagyobbnak hat" tőle a hűtő, máris nem "szar" a koncepció.

És hasznos is ha, fújja valami a foglalat környékét...

[ Szerkesztve ]

(#17) zzola


zzola
félisten

150k óra üzemidő! :)

(#18) Habugi válasza zzola (#17) üzenetére


Habugi
addikt

17év.., igen persze hogyne, én meg Shina vagyok a dzsungel királynője! :K ;]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#19) #65675776 válasza Habugi (#18) üzenetére


#65675776
törölt tag

Sheena lesz az inkább.

Egyébként meg szép és jó, hogy többet tudna szállítani, de nem fog. Az alacsony légnyomás miatt nagyon maximum azonos mennyiséget tud majd áttolni a bordák között, mint a korábbi. És mindezt a gyártó állítás aszerint ráadásul nagyobb zajszinttel. Okos "innováció"...

(#20) schawo válasza #65675776 (#19) üzenetére


schawo
titán

Ez egy marketingosztály által erőltetett fejlesztés eredménye. Az emberek képzeletében az áll, hogy a nagyobb az jobb. A polcról pedig azt viszik el, ami jobban néz ki, és jobbnak képzelik. Viszont az SPCR tesztje is arra jutott, hogy a 14-es ventivel csak nagyobb hangerőn képes ugyanazt a hűtőteljesítményt hozni a 12-es bordás hűtő, mint 12-es ventivel.

A régi SD1283-at viszont nagyon szerettem, 5-6 évig szolgált hiba nélkül, és aki megvette, az is jól járt vele.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21) kromatika


kromatika
veterán

tetszik. :K

(#22) imibogyo válasza #65675776 (#19) üzenetére


imibogyo
veterán

Mondjuk én megvétel után úgy is küldenék rá egy fehér 120-as Bitfenixet. Nem is értem, hogy hagyhatnak ki egy ekkora ziccert, amikor egyszer már tudták jól csinálni.... :U

(#23) #65675776 válasza imibogyo (#22) üzenetére


#65675776
törölt tag

Csak, hogy még irreálisabban túlárazott legyen az egész?

(#24) T.G.B


T.G.B
tag

a matt fekete nagyon tetszetős, lehet be kéne egyet szerezni :DDD

(#25) imibogyo válasza #65675776 (#23) üzenetére


imibogyo
veterán

Ezt most nem teljesen értem. Mitől lenne még túlárazottabb? A Bitfenix ventitől (ami már úgy is megvan itthon), vagy attól, hogy fehér ventit kapna? Én igencsak úgy látom egyes gyártók azonos családú és kategóriájú ventijei igencsak egy árban vannak színtől függetlenül. Szóval ha a xigmatek ugyanezen ventiből egy fehéret tenne rá nem hiszem, hogy drágább lenne.... Bár nekem amúgy is mindegy, nekem meg lenne rá a ventim így is, úgy is. ;)

(#26) #65675776 válasza imibogyo (#25) üzenetére


#65675776
törölt tag

Igazából csak megnéztem mennyibe kerül az a Bitfenix ventilátor. Kissé húzós az ára szerintem. Persze ha már úgyis megvan, akkor nem téma. A probléma az, hogy ezen a cooleren gyárilag nem egy olyan ventilátor van, ami a bordához illene (nem színre gondolok). Szóval ha optimálisan akarná használkni az ember, akkor ígyis-úgyis cserélni kell a ventilátort rajta. Emiatt tartom magát a coolert túlárazottnak.

(#27) imibogyo válasza #65675776 (#26) üzenetére


imibogyo
veterán

Így már értem. És így igaz is. Más kérdés, hogy a design miatt mégis megérné, főleg ha modding szemszögből is vizsgáljuk. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.