Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) fradi81


fradi81
veterán

Amióta s2-re váltottam a gamilen +1 üzenetet jelez, tehát ha jön egy, akkor 2-t. Ötlet a megoldásra?

moto g72, Ninebot d28e

(#52) Gery1987


Gery1987
őstag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne felétek, hogy az normális hogy a telefon kijelzője időnként felvillan? Abszolút random. Anyum kapott egy ilyet kb 1,5 hete. Szereti de erre nem jöttünk rá miért csinálja.

Előre is köszi!

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#53) fradi81 válasza Gery1987 (#52) üzenetére


fradi81
veterán

Hali, néha nekem is szokott de az előző telóm is csinálta, full törlés lehet megoldja.

moto g72, Ninebot d28e

(#54) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

sziasztok.

nekem is egy hónapja van ez a telefon, MI A1-et váltott. Az A1 nem jött be, ez viszont nagyon!
39e-ért jutottam hozzá, 4/64-es.
Egy dolog nem tetszik hogy a hátsó kamera hajlamos a karcolódásra. rendeltem netröl egy védö fóliát a kamerára, még nem jött meg. minden másban kifogástalan.
Pont ma jött egy rendszer update. nem egy gyakori készülék, de azt lehet tudni hogy kb. meddig kapja a frissítéseket?

kijelzö idö:

(#55) Bl.Gyo. válasza Gery1987 (#52) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

van olyan feature, hogy értesítés érkezésekor felkapcsolja a kijelzöt. nem lehet hogy azért? néha-néha jön innen onnan értesítés, üzi, és azért fel-fel villan. mert nekem ez ki van kapcsolva, és soha nem villan fel!

[ Szerkesztve ]

(#56) fradi81 válasza Bl.Gyo. (#54) üzenetére


fradi81
veterán

Hali

Szerintem még jó darabig jön rá frissítés mivel nem olyan régi teló. A kamerád hogy karcolódik, nem tokban használod? Nekem 4x-et váltott szerencsére a méretét megszoktam, a kamera minősége elég kellemes ennyi pénzért :)

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#57) Bl.Gyo. válasza fradi81 (#56) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Ez év májusában lett kiadva ha jól emlékszem szóval elég új. de abból kiindulva hogy nemolyan népszerü készülék, meg ezenkívül van ezer más xiaomi mobil amire jobban kell koncentrálni (mi8 sorozat, note 5, redmi note 5 plus, mix sorozat, max sorozat, Mi A2 és lite, pocophone és még ki tudja mik). tartok töle hogy nem sokáig foglalkoznak az S2-vel. a redmi 5 plus-t már nem is gyártják.

gyári szilikon tokban van csak, de abból is kilóg a kamera az nincs védve. eddigi telefonjaimat is így használtam és ott nem karcolódott, ez az egy aminél észrevettem hogy hajlamos rá sajnos. ideiglenesen tettem rá házilag fóliát amig megjönnek a protector fóliák rá. addig se karcolódjon szét.

(#58) fradi81 válasza Bl.Gyo. (#57) üzenetére


fradi81
veterán

Nálam is a gyári tokban van, de a kamera nem lóg ki, van körülötte egy 1mm-es kiálló rész. Linket adhatnál erre a védőfóliára.

moto g72, Ninebot d28e

(#59) Bl.Gyo. válasza fradi81 (#58) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

mind a 2-böl rendeltem: [link] és [link]

már úton vannak. de egy baj van velük, hogy nem igazán lehet éjjel vakuval fotózni, mert ezek a fóliák vezetik a fényt, és ilyen kékes effektet kölcsönöz a képnek. én nem is szoktam vakuval fotózni tehát nekem ez jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#60) razzorr válasza fradi81 (#56) üzenetére


razzorr
őstag

Hy. Érdeklődnék hogy a 4X-hez képest mik a benyomásaid? Ugyanebben a cipőben járok most, a 4X-től főleg kamera miatt szabadulnék. Szóval a döntő most ez lenne. Nagyon gondolkodom egy A2-n,de az még nem konkrét. Gondoltam eladom a 4X-et,veszek egy átmenetit, mondjuk az S2-t és hátha annyira bejön hogy nem kell az A2 :)

(#61) fradi81 válasza razzorr (#60) üzenetére


fradi81
veterán

Hali, ahogy néztem ennyiért (38K) jobb kamerás xiaomi nincs, a 4/64 mindenre elég, a portré mód jó dolog, sebesség okés, a felbontásra mondják hogy kicsi, nem látom a pixeleket így nincs vele gondom. Nagyobb de még azért épp elfér zsebben. Nem cserélném vissza 4x-re, a nagy kijelzőt könnyű megszokni :)

moto g72, Ninebot d28e

(#62) AndrewBlase válasza fradi81 (#61) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

A nagy kijelzőt igen, de ezt a hatalmas telefont nehezebb. Már-már két kézzel kell fognom. :DD

***
A minap az asztalon (szem elött) hevert a telefon, és észrevettem, hogy nálam is random módon fel-felvillan a kijelző, látszólag minden ok nélkül.

Miért mindig én???

(#63) fradi81 válasza AndrewBlase (#62) üzenetére


fradi81
veterán

Lehet valami applikáció csinál valamit a háttérbe, erre ébred fel a teló. A napokban pl. az offline maps térkép app szemetelt teljes képernyős reklámokkal, ment a levesbe.

moto g72, Ninebot d28e

(#64) fradi81


fradi81
veterán

Vettem egy ilyen Asling tokot, nem teljesen merev, hajlítható, a gombokat nehezebben lehet benyomni mint a szilikonnál, a telefon kijelzőjétől kb 1,5 mm-el túlnyúlik, így néz ki:
[kép]
[kép]
[kép]

moto g72, Ninebot d28e

(#65) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

2019 màsodik negyedévében jön az Android 9 Pie a készülékre. :)

(#66) fradi81 válasza Bl.Gyo. (#65) üzenetére


fradi81
veterán

Akkor egy darabig nem kell eladni ezt a telót :)

moto g72, Ninebot d28e

(#67) SsPL711 válasza Bl.Gyo. (#65) üzenetére


SsPL711
őstag

Forrás?

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#68) Bl.Gyo. válasza SsPL711 (#67) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

[link]

Lejjebb "device list"

[ Szerkesztve ]

(#69) SsPL711 válasza Bl.Gyo. (#68) üzenetére


SsPL711
őstag

:R köszi :C
Majd meglátjuk a gyakorlatban mit jelent majd a 2019 Q2

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#70) Joker88


Joker88
őstag

olvasgattam itt a bejegyzéseket, és a mai nap elmentem megnézni a telefon az MM-ben. egész pofás élőben is, én annyira nem láttam szőrösnek a betűket a HD+ felbontás miatt.

Szóval, akinek van ilyen telefonja, pár sort írna a használhatóságáról ?
Egy leharcolt 5A Prime-ot váltana,szóval a MIUI nem ismeretlen a leendő tulajnak..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#71) fradi81 válasza Joker88 (#70) üzenetére


fradi81
veterán

Amit itt írtam még mindig érvényes, azóta is jól használható, semmi anomália nem fordult vele elő.

moto g72, Ninebot d28e

(#72) Joker88 válasza fradi81 (#71) üzenetére


Joker88
őstag

:R

és esetleg valami frankó kijelzővédő-fólia /üvegfólia beszerzési helyet tudsz mondani, vagy ebay/ali eladót ?

In loving memory of Garrett Lockhart

(#73) edifice12


edifice12
újonc

Sziasztok,
nekem is ilyen készülékem van, de jelenleg aktív magyar fórumot nem találok. Tudtok másik forumról is, vagy csak ez az aktív?

Amúgy a készülék nagyon jó, szép képeket készít. Sajnos már volt random újraindulásom és egy jelentős belassulásom is. De ezt leszámítva jól működik. Milyen gyakran várhatóak a Stabil Global MIUI 10 frissítések (havonta). Most a 10.0.5.0 verzió van csak!

(#74) Joker88


Joker88
őstag

na, ma beadtam a derekam egy újabb váltásnak..

[kép]

remélem,jól választottam .

In loving memory of Garrett Lockhart

(#75) AndrewBlase


AndrewBlase
senior tag

Üdv!

Be lehet valahogy állítani ezen a telefonon, hogy Bt-on csak a párosított eszközök lássák?

Már nem egyszer előfordult, hogy jártamban keltemben zenét, miegyebet akart fogadni a telefonom. :W
Kikapcsolni nem akarom, mert headsetet használok.

Miért mindig én???

(#76) Joker88


Joker88
őstag

az mennyire normális hogy erre a telefonra csak olyan üvegfóliát kapni itthon, ami nem teljesen fedi le a kijelzőt ?

Üvegfólia - kép

In loving memory of Garrett Lockhart

(#77) AndrewBlase válasza Joker88 (#76) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Nem normális! ;]

Vagy szimplán nem erre a telefonra valót kaptál.
Amit én vettem, azon körbe van 1-1,5 mm "hézag", de nincs az a nagy kivágás a tetején, csak lyuk a szenzoroknak, kamerának, hangszórónak.

Miért mindig én???

(#78) Joker88 válasza AndrewBlase (#77) üzenetére


Joker88
őstag

pedig elméletileg erre való .....

In loving memory of Garrett Lockhart

(#79) AndrewBlase válasza Joker88 (#78) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Előző képed alapján inkább tűnt 6ˇ-os telefonra való univerzális fóliának, semmint típus-specifikusnak.

Miért mindig én???

(#80) fradi81 válasza Joker88 (#76) üzenetére


fradi81
veterán

Ezt vedd, teljesen lefedi.

moto g72, Ninebot d28e

(#81) Joker88 válasza fradi81 (#80) üzenetére


Joker88
őstag

kösz szépen, be is zsákoltam.. :R

In loving memory of Garrett Lockhart

(#82) AndrewBlase válasza AndrewBlase (#75) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

UP!

Valakinek van ötlete erre? Az eddigi készülékeimnél nem volt ilyen probléma, illetve megvolt ez az opció. :(((

Miért mindig én???

(#83) Joker88 válasza fradi81 (#80) üzenetére


Joker88
őstag

meg is jött ma a cucc..

Kép 1

Kép 2

Kép 3

más kérdés.

Nektek is előfordul hogy néha az asztalokon kinn lévő widgeteket elfelejti kirakni a szoftver ha újra van indítva a telefon ? ( nálam a főoldalon egy naptári ütemező, egy időkép widget, a második oldalon egy hír-widget illetve névnapos widget van kirakva.. )

In loving memory of Garrett Lockhart

(#84) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

Azt tudtátok hogy 32bit-es a rendszer a készüléken? 😩

Nem tudom hogy ez mit befolyásol, de azért ciki...

(#85) fradi81 válasza Bl.Gyo. (#84) üzenetére


fradi81
veterán

Nem hinném hogy ez probléma, windowsnál sincs kb semmi különbség és itt csak 4GB RAM van.

moto g72, Ninebot d28e

(#86) Joker88


Joker88
őstag

épp most nézem,rendszerfrissítés.. :U igaz javarésze a csomagnak a biztonsági csomag integrálása újabbra.

In loving memory of Garrett Lockhart

(#87) Lacir


Lacir
csendes tag

Sziasztok!

Hol lehet beállítani, hogy a SIM2 is felismerje a SIM1 által felismert telefonszámot ( hívót ).
Ide kapcsolódik, hogy akkor már hol lehet kikapcsolni a hívószám küldését?

(#88) Bl.Gyo. válasza fradi81 (#85) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Gondolkoztam hogy feltegyek gcam-ot, neten olvasgatva a gyári rom-ra nem lehet mert 32bites, a gcam-nak meg 64-es kell.

Custom rom-mal megoldható ami 64-es, de nem fogok rom-olgatni.

Nem értem a logikát hogy miért kellett a xiaominak 32-est rátenni.

[ Szerkesztve ]

(#89) Joker88 válasza Lacir (#87) üzenetére


Joker88
őstag

mintha hívást indítanál.
rámész a zöld hívóindító gomb melletti 3 vonalkára , majd "további beállítások " , és legalul (legalábbis nálam) a "Hívóazonosító "

In loving memory of Garrett Lockhart

(#90) Lacir válasza Joker88 (#89) üzenetére


Lacir
csendes tag

Köszönöm szépen.
A második kérdésemre tökéletes volt a válaszod, viszont a SIM2 még mindig ismeretlen számot ír ki arra amit a SIM1 felismer. Így pédául a híváslista törlésekor a több törlésénél az ismeretlen számokat csak egyesével lehet törölni. Mondjuk ez nem annyira lényeges, mint az azonosítás.

[ Szerkesztve ]

(#91) Joker88 válasza Lacir (#90) üzenetére


Joker88
őstag

én sajnos csak 1 SIM-et használok,a kérdés másik felére nem tudok választ..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#92) UnA válasza Lacir (#90) üzenetére


UnA
Korrektor

Ez biztos, hogy a SIM-hez kapcsolható és nem az eltérő formátumokhoz, pl. helyi vagy külföldi? Nálam is van néha hasonló helyzet, de én úgy figyeltem meg, hogy inkább ezzel van a gond, amikor a bejövő szám lehet 06... vagy +36... stb formában is. Vagyis inkább tűnik szoftveres hiányosságnak.

(#93) Đusty


Đusty
addikt

Nem tudja valaki, hogy kell beállítani a wifit 5Ghz-re? Nem hajlandó kapcsolódni csak 2,4-en.

(#94) Lacir válasza UnA (#92) üzenetére


Lacir
csendes tag

Csináltam egy próbát. Egy harmadik telefonról felhívtam SIM 1-et. Tökéletesen kiírta a hívót. Rögtön utána ugyanarról a telefonról felhívtam SIM2 -őt, és már ismeretlen hívót jelzett. Úgy emlékszem tudta ezt az S2.
Igaz régebben csináltam egy régióváltást Oroszra, hogy kipróbáljam az arcfelismerést, de utána visszaállítottam magyarra, és mintha azóta nem tudná ezt a felismerést, de ez csak egy tipp.

(#95) fradi81 válasza Đusty (#93) üzenetére


fradi81
veterán

Nem támogatja a teló.

moto g72, Ninebot d28e

(#96) Đusty válasza fradi81 (#95) üzenetére


Đusty
addikt

Köszi akkor kereshettem volna még naphosszat. A sok hülye leírás meg akkor egy csomó oldalon szar?

[ Szerkesztve ]

(#97) fradi81 válasza Đusty (#96) üzenetére


fradi81
veterán

Ezek szerint nem mindenhol írják jól.

moto g72, Ninebot d28e

(#98) Joker88 válasza Đusty (#93) üzenetére


Joker88
őstag

itt minden részletes adatot leírnak..

Xiaomi Redmi S2 gyártói oldal

kérdésedre a válasz pedig :

In loving memory of Garrett Lockhart

(#99) Đusty válasza Joker88 (#98) üzenetére


Đusty
addikt

Ok köszi felfogtam csak meglepett, hogy egy 2018-as modell nem tudja, vásárlás előtt meg erre nem is figyeltem azt hittem már mindenhol alap az 5 :)

(#100) bloggiold válasza Đusty (#99) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Egyébként a tesztben, amihez te hozzászólást írtál is benne van ,,Az egycsatornás Wi-Fi modem kiváló érzékenységű, 802.11b/g/n szabványokat ismer, nem maradtak ki belőle a Direct, a Display és a hotspot funkciók, természetesen Bluetooth is van, amely 4.2-s verziószámú."
[5. oldal]

[ Szerkesztve ]

https://fontecone.blog.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.