Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:50:11

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note 5A Prime

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) atosan válasza woodworm (#500) üzenetére


atosan
addikt

Ez hasznos, köszönöm. Feleségem használja a telefont, eddig nem panaszkodott az általad leírtakra.

Maine coon

(#502) Intruder2k5 válasza atosan (#498) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nos úgy néz ki, hogy mi kimaradtunk ebből a körből is. Legalábbis november már rég elmúlt, frissítés meg sehol. Pedig fiamnak Redmi Note 4 van (azt hiszem), arra már régen megjött, páromnak meg Redmi 5A, az is megkapta novemberben.

(#503) atosan válasza Intruder2k5 (#502) üzenetére


atosan
addikt

Úgy látszik ez egy ilyen mostoha modell, pedig jó ki teló szerintem.

Maine coon

(#504) gagyilovag válasza Intruder2k5 (#502) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

Az én nejemnek is 5A van,de neki nem jött frissítés,már igen régen :F

Nekem 5A prime van arra meg kb ugyan olyan régen :DDD

[ Szerkesztve ]

(#505) Intruder2k5 válasza gagyilovag (#504) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez van most rajta... [kép] MIUI Global 10.1 (kb. 3 hete kapta meg)

Ehhez képest a Note 5A Prime... [kép]

[ Szerkesztve ]

(#506) Amita válasza Intruder2k5 (#502) üzenetére


Amita
csendes tag

Hát, amennyire szidják a frissítést a 4X topikon, nem is biztos, hogy baj.
Amúgy nem értem, tényleg jó telefon, én a családban elcseréltem a 4X-et érte, mert jobban bejött (pedig kezdetben tartottam a lóképernyőtől). És az akksi sem annyival kevesebb, hogy az nekem gondot okozzon.

(#507) gagyilovag válasza Amita (#506) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

Csak lesz miui 10 global frissítés továbbra is,csak a hibák merültek fel,ezért állt le.
Valahol olvastam tegnap.

(#508) atosan válasza gagyilovag (#507) üzenetére


atosan
addikt

Lassan csak ideér.

Maine coon

(#509) Amita válasza gagyilovag (#507) üzenetére


Amita
csendes tag

Nekem tegnap megjelent a frissítés. Aztán éjjel kikapcsoltam a telefont, mára eltűnt. (Vagy erre gondoltál, hogy leállt?). Mindenesetre ha meg is jelenik ismét, kivárom pár vállalkozó szellemű emberke véleményét, akik frissítenek. :)

(#510) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem nem talál frissítést, páromnak a Redmi 5A-ra ma jött az Oreo.

(#511) Joker88


Joker88
őstag

a MIUI fórumán van egy ilyen friss keltezésű bejegyzés :

MIUI10

Forrás : [link]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#512) Intruder2k5 válasza Joker88 (#511) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt hiszem meg is érkezett, az előbb jelzett a telefon, de most mobilnetről nem töltöm le, meg időm sincs foglalkozni vele, majd este otthon.

(#513) gagyilovag


gagyilovag
aktív tag

5A és a 5Aprime is megjelent a miui10 frissítés
Már telepítem :DD

(#514) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

De úgy nézem Oreo-t egyelőre nem kaptunk.

(#515) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na akkor mindjárt kérdezek is... Eddig az értesítési sávon - vagy állapotsor, vagy mi a túró az felül - kiírta a szolgáltató nevét, most meg csak annyit ír, hogy 3G vagy 4G, és mellette a térerő ikon. Illetve lezárt képernyőn most is megjelenik a szolgáltató neve. Ezt vajon vissza lehet valahol kapcsolni?

(#516) gagyilovag válasza Intruder2k5 (#514) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

Várakozó fázisban van :)
Hamarosan :DD

(#517) Intruder2k5 válasza gagyilovag (#516) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mondjuk amilyen hosszú kihagyás volt most, még biztonsági frissítés sem jött pár hónapig, azt hittem vége is már a támogatásnak. Persze pletyka volt, hogy jön a MIUI 10, dehát más modellekre már régen kijött, erre meg utoljára hagyták.

(#518) Joker88 válasza Intruder2k5 (#517) üzenetére


Joker88
őstag

na,milyen rajta az új szoftver ?

In loving memory of Garrett Lockhart

(#519) Intruder2k5 válasza Joker88 (#518) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lévén én inkább csak alap dolgokra (telefonálni, és minimális böngészés, főként PH) használom, az asztalkezelőm pedig a Nova Launcher, így sokat nem veszek észre belőle. Egy-két ikon megváltozott, kicsit más lett az értesítési sáv, az állapotsor (ezt fentebb írtam is, hogy a szolgáltatók neveit hiányolom), de számomra lényegi változás nem történt.

(#520) gagyilovag


gagyilovag
aktív tag

Automata Kikapcsolás időzítő hangját,hol lehet kikapcsolni?
Eddig nem volt hangja,a frissítés óta pittyeg kikapcsoláskor :W

(#521) tibor2010 válasza gagyilovag (#520) üzenetére


tibor2010
tag

Nem lehet kikapcsolni. Mások már bejelentették hibaként, erre azt válaszolták, ez nem hiba.

(#522) tibor2010 válasza Intruder2k5 (#515) üzenetére


tibor2010
tag

Erre sincs megoldás egyelőre.

Egyéb:
A zárolási hangot sem lehet változtatni.

(#523) Amita válasza tibor2010 (#521) üzenetére


Amita
csendes tag

Nálam már az előző frissítéskor felmerült a kérdés (481, picit feljebb). A probléma nem új, és a fejlesztőknél eszerint ez nem probléma. Köszönet nekik...

(#524) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Viszont így pár nap távlatából úgy érzem az akkuidő javult a frissítést követően. Számokat nem tudok mondani, mert nem vagyok az a fajta aki egész nap a grafikonokat lesi, meg SOT-okat nézeget, de határozottan érzem a javulást. A használati intenzitás nem változott semmit, de eddig ha reggel levettem 100%-os töltöttséggel a töltőről, akkor estére 55-60% körül szokott lenni, most már napok óta 70% körül van ilyenkor a töltöttség.

[ Szerkesztve ]

(#525) crackjack


crackjack
csendes tag

Nekem nem igazán jött be ez a régen várt 10-es ROM.
Azt veszem észre az akkuval sokkal rosszabban bánik mint a 9-es ROM. Iszonyatosan merül. Ha jól veszem ki a statisztikákat, akkor képernyő viszi el.
Egy apró nyelvi bug is feltűnt, hogy portugál nyelven jött be a "Tisztító", a lefutása után

De ami nagyon bosszantó, hogy a Wifi beállításainál lehetett állítani, hogy menjen-e alvó módba vagy sem. Most seholse találom. :(

(#526) need


need
addikt

Sziasztok..

Nem régen kaptam telefont a drágámtól.. mi szerint a képet akar készíteni ez nem sikerül..
vagy is megtörténik az exponálás de a kép meg sehol...
mit tudok én tenni innen távolról..?! milyen tanácsot adjak? már újra indítottam a telefonját..!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#527) demonpofa válasza need (#526) üzenetére


demonpofa
csendes tag

hello

Esetleg nézd meg hogy a fényképezödnek engedélyezted-e a tárhely használatott.

(#528) need válasza demonpofa (#527) üzenetére


need
addikt

most így hirtelen a távolról lepróbáltam a video hívást vagy is Viberen keresztül történ a hívás én látom őt ha megfordítja a kamerát akkor azt is látom amit ő lát..tehát elviekben a kamerának jónak kell lennie
én is valami ilyesmire gyanakszom hogy valamiféle tárhely gondja lesz!de innen távolról nagyon nehéz kitalálni

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#529) Shin Chen


Shin Chen
tag

Sziasztok!
Valaki próbálkozott már Jack aljzat otthoni cseréjével?
Kijelzőt már cseréltem az előlappal együtt, úgyhogy a szétszedés összerakás nem okoz gondot, viszont gondolom a Jack aljzat rá van forrasztva a lapra, kicsit macerásabb lehet.

Szerk.: Már egy fél éve olyan érzés bedugni a fülhallgatót, mintha nem fogná semmi, vagyis a belső kis rugós alkatrész vagy elengedett vagy már nem rugózik, ez pedig érintkezési gondokat okoz.
Értsd, megmozdul a dugaj és nem érzékeli hogy be van dugva. De ha újra elinditom az aktuális videót/zenét, ugyanúgy megy.

[ Szerkesztve ]

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#530) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Frissítéseket kaptunk... [kép] [kép]

(#531) gagyilovag válasza Intruder2k5 (#530) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

Már telepítem is :C

(#532) gagyilovag


gagyilovag
aktív tag

Mintha gondolkodósabb lenne appok megnyitásánál.:F
Igo megint nem indul!
Telepíthetem újra :W

[ Szerkesztve ]

(#533) troller válasza gagyilovag (#532) üzenetére


troller
senior tag

Én innen szeretem telepíteni a kellően felokosított romot...

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#534) gagyilovag


gagyilovag
aktív tag

Minden rendben!
Semmi gebasz a frissítéssel. :K

(#535) crackjack válasza gagyilovag (#534) üzenetére


crackjack
csendes tag

Mi volt a gond?

(#536) gagyilovag válasza crackjack (#535) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

Kicsit mintha akadt volna.
Az IGO israelt,meg teljesen el kellet távolítani(mappákat,tartalmat törölni)és újratelepíteni,hogy elinduljon.

(#537) woodworm


woodworm
veterán

Vajon a rengeteg egymásnak ellentmondó lista ellenére kapunk MIU11-et? Esetleg frissebb android főverziót is?

(#538) Intruder2k5 válasza woodworm (#537) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom, de én már nem bízom benne, nekem úgy tűnik nem sokat foglalkoznak már ezzel a telefonnal a Xiaomi-nál. Mondjuk nem is nagyon érdekel, használom ahogy van és kész, nem is kutatok ilyenek után már jó ideje. Amire nekem kell, jó így is. Tavaly év vége felé volt téma ha jól rémlik, hogy lesz Oreo, aztán nem lett csak MIUI frissítés, miközben párom Redmi 5A telefonjára már régen megjött az Oreo is. Szerintem ez már így marad.

Én amúgy most cseréltem benne akkut úgy ~3 hete, mert már elég gyengécske volt a gyári. Igaz az én használati szokásaimmal még így is elment két napot, de azért amikor egész éjjeli töltés után reggel 7-kor levettem a töltőről, és 10 óra körül már csak 92-94% volt benne úgy, hogy még csak nem is beszéltem vele, azt sokalltam. Aztán még egy kis netezés, és már 70-75% lett. Igaz utána lassabban merült, még bement 50% alá, az már hosszabb idő volt, leginkább csak másnapra.

(#539) woodworm válasza Intruder2k5 (#538) üzenetére


woodworm
veterán

Nekem még nincs gondom az aksival. Nem érzem feltétlen hiányát a frissítésnek, ez az első telefonom, amelyiknél nem éreztem késztetést a rootoláshoz és a romolgatáshoz.

(#540) Intruder2k5 válasza woodworm (#539) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én sem piszkáltam, rajta vannak a gyári frissítések és kész.

(#541) pappsy62


pappsy62
tag

MIUI11 OTA frissítéssel tölthető, ha még valakit érdekel.

(#542) atosan válasza pappsy62 (#541) üzenetére


atosan
addikt

Engem igen. Meglepő, köszi az infót :)

Maine coon

(#543) pappsy62 válasza atosan (#542) üzenetére


pappsy62
tag

Maradt az android 7.1 csak a kezelőfelület változott és hibajavítások valamint néhány új progi.

(#544) gagyilovag


gagyilovag
aktív tag

Feltelepítettem,és nagyon jó!
A beszélgetések hangminősége rengeteget javult! :C

(#545) Vampire2nd válasza Shin Chen (#529) üzenetére


Vampire2nd
csendes tag

Szia,

ez a gondom nekem is megvan. Ismerös szét szedte, és azt mondta semmi baja az aljzatnak a csip lehet szar.
Neked azóta sikerült megcsinálnod vagy megcsináltatnod?

(#546) Shin Chen válasza Vampire2nd (#545) üzenetére


Shin Chen
tag

Szia!
Még nincs változás.
Nekem az a gond, hogy olyan mintha az aljzat nem fogná meg magát a dugajt, így elmozdul és nem érzékeli megfelelően. Röviden meglazulhatott a rugós tag, vagy ilyesmi.
Most fizura várok, aztán rendelek hozzá új képernyőt(mostani hálósra tört) + üvegfóliát+ tokot + egy jack aljzatot is. össz vissz 10k-lesz, és nem kell még vagy 2 évig telefont venni :)
Jól bírta egyébként eddig, egyedül ez a 'elmozdul a jack és megáll a zene' bosszant, de már nagyon. :W :O

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#548) Shin Chen válasza Shin Chen (#546) üzenetére


Shin Chen
tag

Nos, a helyzetre való tekintettel vissza lett mondva a javító készlet Kínából.
A törött kijelzőn és hiányos tokon kivul egyedul Jack ami cserére szoruna, egyébként teljesen jól működik a telefon. Talán az aksi amortizalodott már le, de ez általános a használatot tekintve ez természetes.
Visszacserélem a régi behajtható tokot és használom amíg lehet.

[ Szerkesztve ]

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#549) crackjack


crackjack
csendes tag

Sziasztok!
Ha a képernyőzár jelszót elfelejtettem, akkor ugye nincs semmi amivel kiüthetném?
Marad a letúrás?

(#550) gagyilovag válasza crackjack (#549) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

Factory reset

Bekapcs gomb,és a hangerő lenyomva tart(így kapcsolod be),és a megjelenő menüből kiválszt.
Valahogy így.
Már régen csináltam.
Youtube a barátod :D

[ Szerkesztve ]

(#551) crackjack


crackjack
csendes tag

Köszi, ezeket ismerem. Meg a "perc számolós" "Továbbja" fel is ajánlanja, hogy törlést csinál.

Csak az adatokból szerettem volna valamit megmenteni, mert az USB módot sem lehet átkapcsolni - file átvitel módba - , csak belépett készülék esetén. :F
(Ezt az USB módot is később módosítanám, ha lehet.)

(#552) woodworm


woodworm
veterán

Nem tudom követi-e még valaki a topikot?
A telefon nem akarja felismerni a Magene heart rate szenzort. A telefon nem ismeri a bluetooth smart szabványt vagy a szenzor hibás?

(#553) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sikerült valakinek dark módot varázsolni gyári rendszerre? Telepítgettem már vagy 10 féle appot a play-ből, de egy sem akar működni, mindegyiknek az a vége, hogy not supported.

(#554) crackjack válasza woodworm (#552) üzenetére


crackjack
csendes tag

Én követem :) , de nem tudok segíteni. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.