Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Jó telefon, de az a MIUI olyan szinten gyerekes...

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#2) Baggins86 válasza MikeWazowski (#1) üzenetére


Baggins86
aktív tag

És hány percig tart egy másik skint vagy launchert rátenni? 2?

(#3) meridarider válasza MikeWazowski (#1) üzenetére


meridarider
tag

Akkor ott az a1 mint opció. Én is azt vettem pár hete. LG g5 öt cserélt, teljesen jó döntésnek bizonyult.

God hates us all.

(#4) Graphics válasza MikeWazowski (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tudjuk csakaSony. :)

Ettől függetlenül azért akad a piacon lehetőség, amiket érdemes megvizsgálni.

Ki tudod fejteni értelmes tőmondatokban amúgy, hogy miért gyerekes? Témaközpontból azt töltesz le, amit csak szeretnél...

Úgy mondani valamiről véleményt, hogy sose használtad, az a gyerekes szerintem ..-..

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Túl sok telefont adott ki mostanában a Xiaomi és maguknak kreáltak konkurenciát. Ennek a telefonnak konkrétan semmi értelme. Ott van a Redmi Note 5 vagy az A1.

(#6) Graphics válasza Jhonny06 (#5) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A Redmi Note 5 teljesen más ligában játszik.

Árkategóriát kell nézni, nem lehet ezzel egy lapon említeni.

Felbontás, kamera, akkumulátor, jóval erősebb SoC stbstb... Mi A1 megintcsak más kategória.

Nem igazán érzem, hogy ezek egymásnak konkurenciái lennének. A Mi A1 nem most jelent már meg, konkrétan még van pár hónapja, és jöhet szerintem az utódmodell.

Olyan mintha egy VW Polot egy Passat mellé állítanál, hogy mindkettő VW... Ja kb ennyiben ki is merült a hasonlóság :D

De ez csak az én gondolatmenetem :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7) natë


natë
nagyúr

Az összes az Omnivision kameráját kapta meg ebben az ársávban? (Mi A1-ét)

(#8) Sebhelyes


Sebhelyes
senior tag

Ha már úgyis kiáll a kamera, lehetett volna 4000-es akku.

(#9) KFORboy


KFORboy
senior tag

Hogy ennek a telefonnak mi a bús a létjogosultsága... :F
Redmi 5 Plus ott van jobb hardverrel, akkuval, stb... Közel ugyan ezen az áron.
Pár ezer diffi, és jelentősen kevesebbet kap a júzer... Még a méret sem lehet indok a hazai kicsi telefon fétisre azzal a 0, 3" különbséggel : /

Fura...

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#10) Csapoati válasza MikeWazowski (#1) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Fogalmam sincs így 2 évnyi MIUI-zás után, hogy mitől lenne gyerekes...

A Redmi 5 viszont eléggé kapufa lett. Túl nagyra nőtt, amit a kijelző felbontása nem követett, így gyengébb lett a látvány is. Az akksi is kisebb, a kamera sem fejlődött. Meh.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#11) MikeWazowski válasza Baggins86 (#2) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Tudom, hogy van alternatíva.
Ettől függetlenül számomra komolytalan a gyári felület.

Egyébként el kell ismerni, hogy egyre jobbak a telefonjaik, vagy 5 kollégámnak van telefonja ettől a gyártótól.

Csapoati - Neked nem az, nekem baromira. Ezen ne filózz, teljesen szubjektív. :B

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#12) Graphics válasza KFORboy (#9) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

0,3" oké

Kisebb azért, majd 1 cm-rel a magassága, keskenyebb is. Lehetett volna kisebb, az is igaz.

Egy ideig én is gondolkoztam azon, hogy Redmi 5, vagy Note 5

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13) szcsaba1994


szcsaba1994
tag

Én redmi 3s-t használok, teljes mértékben meg vagyok vele elégedve. Jónak tűnik ez az 5ös modell is, de nem érzem, hogy (átlag felhasználót nézve) bármi újdonsággal szolgálna a korábbi modellekhez, megérné a váltás.

Van még 5" alatti, használható telefon a 70ezer alatti árkategóriában?

(#14) schawo válasza MikeWazowski (#11) üzenetére


schawo
titán

Ettől függetlenül számomra komolytalan a gyári felület.

Akkor nem te leszel a Xiaomi vásárlója. Másnak nincs ilyen gondja, sőt. A Xiaomi, ugyebár, először csak a szoftver volt, "főzött rom" formájában, még 2010 környékén. És a MIUI hatalmas népszerűsége miatt fogott hozzá telefonok gyártáshoz, és jött létre a Xiaomi márka.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15) batai15


batai15
félisten

Jó telefon, hozza az elvártat.

(#16) MikeWazowski válasza schawo (#14) üzenetére


MikeWazowski
addikt

"Akkor nem te leszel a Xiaomi vásárlója." - az tuti.

A többiért meg köszönet, nem tudtam. Igaz, sose foglalkoztam romok cseréjével stb.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#17) szupermacs válasza Baggins86 (#2) üzenetére


szupermacs
veterán

Ki bohóckodik launcherekkel?

(#18) Fr@nkieWilde válasza Baggins86 (#2) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Mi köze van a skin-nek az opreációs rendszerhez? :U

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#19) Fr@nkieWilde válasza szupermacs (#17) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Én pl.
Szűz android + Nova Prime + Tesla Unread, oszt leüti bármely gyártó bármely felületét, op. rendszerét miegymást...

[ Szerkesztve ]

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#20) szupermacs válasza Fr@nkieWilde (#19) üzenetére


szupermacs
veterán

Nekem ez elég gányolásnak tűnik, de oké. Jobban szeretem az out of the box működő telefonokat szoftveresen és hardveresen is.

(#21) Fr@nkieWilde válasza szupermacs (#20) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Mi ebben a gányolás? :U
Ez nem egy sufniban Indiában, Kis Pista által készített program...

Gányolni a gyártók szoktak a moslékjaikkal, amiket a telefonra tesznek (pl. Samu, Lg, Xiaomi, Sony, vagy bármely gyártó, bármely felülete, amely az emberekre erőltetik a hülyeségeiket.)

[ Szerkesztve ]

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#22) szupermacs válasza Fr@nkieWilde (#21) üzenetére


szupermacs
veterán

Amiket más felpakolgat az áruházból a telefonra, azt más gyártó alapból belerakja a telefonba.

(#23) Jhonny06 válasza Fr@nkieWilde (#21) üzenetére


Jhonny06
veterán

Pedig eléggé úgy néz ki.

(#24) Fr@nkieWilde válasza szupermacs (#22) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Nyilván a szűz androidnak is van launchere. Szerintem ez egyértelmű volt eddig is. Viszont egy Prime, olyanokat ad hozzá, amiket anno az Asus Zenfone 5-tel tett le az asztalra és azóta senki sem, és nagyon úgy tűnik, hogy nem is fognak, mert nem is akarnak.

És itt jön a képbe a MIUI, ami förtelmes, gusztustalan, használhatatlan.

[ Szerkesztve ]

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#25) Csapoati válasza szupermacs (#20) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A Xiaomik pont ilyenek. Témát váltani meg kerek 1 perc letöltéssel együtt.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#26) Obyboy válasza Fr@nkieWilde (#19) üzenetére


Obyboy
addikt

Én is.
LineageOS15.1 + Nova Prime (+ OneplusOne, mai napig stabil és gyors)

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#27) szupermacs válasza Csapoati (#25) üzenetére


szupermacs
veterán

A méreten kívül pont a felület miatt nem vettem még soha Xiaomit, pedig mindig is szerettem volna kipróbálni. Én a régi Samumon is a gyári launchert használtam, mert amint feltettem egy áruházit, egyből tiszta giccs lett tőle a menütől kezdve minden (Nova is). Még 2012-2013 környékén szerettem ilyenekkel szórakozni, azóta hagyom a francba. Vagy tetszik egy felület és megveszem a telefont, vagy nem.

(#28) Csapoati válasza szupermacs (#27) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Még egyszer mondom, témát váltani 1 perc. Olyan is van, ami az ikonok formáját is megváltoztatja négyzetesröl kör alakúra, stb. Még launchert se kell cserélni. Ez kicsit olyan, mint hogy besétálsz egy autószalonba, piros BMW van kiállítva és kifordulsz az ajtón, mert neked nem tetszik a piros szín, mielőtt a kereskedő mutathatna egy másik színűt. :D

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#29) KFORboy válasza Fr@nkieWilde (#24) üzenetére


KFORboy
senior tag

Azt már látjuk, hogy nagyon Saomi hater vagy...
De mire föl? Melyik készüléket vetted meg aminek használata ennyire eltántorított ?

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#30) szupermacs válasza Csapoati (#28) üzenetére


szupermacs
veterán

Nem érzem, hogy ez annyiban kimerül, hogy az autót nem viszem el, mert kérhetem más színben is. Viszont nem szeretek témázgatni telefonon. Ez én vagyok, más biztos szereti.

(#31) Csapoati válasza szupermacs (#30) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ja, akkor full alapon hagyod a háttérképet, a hangokat, mindent? :DDD

Amúgy nálam így néz ki a MIUI most (mondom, ez csak egy téma, amit letöltöttem 1 perc alatt):

[kép]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#32) batai15


batai15
félisten

Én amennyire utaltam a miuit annyira meg szerettem mostanra.
Nálam number one.

(#33) szupermacs válasza Csapoati (#31) üzenetére


szupermacs
veterán

A hangokat igen, most megmondani sem tudom mi a csengőhangom, mert mindig néma. Háttérképet 2-3 havonta cserélek. :DDD Ha nem muszáj, nem állítgatok fölösleges dolgokat amíg a telefon teszi a dolgát és ellátja a funkcióját.

(#34) KFORboy válasza Csapoati (#31) üzenetére


KFORboy
senior tag

Még egy példa

Mellesleg nem csak kompletten lehet témákat ráhúzni az egész rendszerfelületre, hanem témákból kiragadni egyesével az ikon készletet vagy a belső menüt, SMS kezelőt, Hívásfelületet, záró képernyő, főképernyőt.. Tehát full custom lehet mindent állítani akárhogy ahogy csak tetszik.

Soknak plusz funkciója is van, nem csak egy fancy élőkép...
Pl gyári MIUI ikonszettnél az iránytű asztali ikonja él és az alkalmazás megnyitása nélkül mutatja a kis nyíl mindig északot. Vagy zárt képernyős widgetek, játékok, számológép

Samu flagship készülékeknek is van témaboltja, de jók fizetősek és még ilyeb custom egyedi válogatás sincs.

[ Szerkesztve ]

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#35) atike


atike
nagyúr

Ha ez olcsóbb lenne vagy a Mi A1 drágább, akkor nem lenne rossz. Mivel ez nem áll fenn így nem tudom, hogy miért lenne jobb ezt megvenni és nem az A1-et... :U De alapból a telefon jó az tény.

(#36) Pete55555


Pete55555
addikt

Egy dolgot nem értek: A "nem sokkal drágább A1" kifejezésnél ti mégis mekkora árra gondoltok?

Redmi 5: ~ 43.000
Mi A1: ~60.000

Ez majdnem 1,5x-es különbség.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#37) atike válasza Pete55555 (#36) üzenetére


atike
nagyúr

43 vs 57...

(#38) |AP|


|AP|
veterán

"sajnos ugrott az egykezes használat. Márpedig a Redmi 3/4 tulajdonosai épp azért szerettek bele az elődmodellekbe, mert a méretek elfogadhatók maradtak, a fémházban pedig gigászi telep lakozott"

hát igen, nekem ez a legfőbb bajom. A Redmi 4X méretre, anyaghasználatra tökéletes volt.

(#39) KFORboy válasza atike (#35) üzenetére


KFORboy
senior tag

Jobbára A1-et is felejtsd el.
Nézz rá a Redmi 5 Plusra :"D

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#40) atike válasza KFORboy (#39) üzenetére


atike
nagyúr

Igen, az is komoly, de A1 van vagy három a kollégáknál napi használatban - azt "ismerem"... :) És tudom, hogy mennyire jó készülék.

(#41) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

A specifikáció oldalon rossz a kijelző felbontás. :R

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#42) KFORboy


KFORboy
senior tag

Itt is van... De egyértelműen jobban sikerült az r5p
De hát persze frissebb is
Világosabb, szebb kijelző, a feketék pofátlanul jók (prémium samOLEDről jöttem)

És még lehetne sorolni, ha nem lenne az ár és az amúgy egész használat közben bambult kijelző elég meggyőző :")

Persze akinek most oszt vagy szoroz a Type-C és a duplakamera annál helyből elbukott

[ Szerkesztve ]

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#43) batai15


batai15
félisten

Azért gyerekek ne legyünk már el ájulva ennyire a launchertől, és kicsit menjetek bele mélyebben a moci tető alá.
Jó példa erre maga a miui. Amennyire sok rétű, és testre szabható, annyira spártai a launchere.
Évek nova nova user vagyok, de egy nova launcher se tudja például az egyekezes módot ha a rendszerben nincs benne, vagy például a rendszer szintű gesztusokat sem fog tudni.ahogy a szarul optimalizált telefonon sem segít, maximum a launcher lesz fluid.
Sokan keverik az UI-T a Gui-val egyébként, holott a gui az ui része.

[ Szerkesztve ]

(#44) matyikusz133 válasza atike (#37) üzenetére


matyikusz133
tag

Kb 30%-kal drágább még igyis. Van akinek az már sok.

(#45) .DLL


.DLL
veterán

Áá, ezek megőrültek, Note méret a normál típus alatt.. :((( 152mm hosszú, 73mm széles :( miért nem lehetett a Redmi 4X külső méreteit megtartani?

(P.H.)

(#46) Pete55555 válasza atike (#37) üzenetére


Pete55555
addikt

Oké, egyedül az EUstocknál van ennyiért, ott is akciósan... Szerintem nem az akciós, legolcsóbb árat kéne összevetni, egy most debutáló készülék bevezető árával.
Persze értem én, hogy ugyanitt 43 a Redmi 5, de még most jött be, az A1 meg fél éve a piacon van. 1-2 hónap, és a Redmi 5 sem 43 lesz.

Ettől függetlenül a 43-tól a "nem sokkal több" az max 50 ezer, nem 57, vagy 60. Persze kinek mi...
Mondom ezt MiA1 tulajként egyébként.

(#39) KFORboy
Mert, mi baja az A1-nek?

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#47) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Renderképeken mennyivel szebb

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#48) RRamstein válasza MikeWazowski (#11) üzenetére


RRamstein
tag

Be mész a témák közé és le töltesz egy stock droid skint :)

(#49) exedoc


exedoc
senior tag

Nem lett rossz. Jó ár érték arányú készülék, de én már tűkön ülök, hogy mikor lesz már elérhető eu-ba is a redmi note 5 pro. Azzal mi van?

(#50) KFORboy válasza Pete55555 (#46) üzenetére


KFORboy
senior tag

Semmi baj nincs az A1-el, csak a kijelző jobb a R5P-ban, amit nem kell magyaráznom simogatós telefonnál, hogy miért fontos :)

Most ugye már itt a telibeverős napsütés, és kolléga árnyékot állva az A1-nek kuksizza, hogy mi van, én meg a gyári fisfos matt fólián át, polarizált napszemüvegben (ez pl megint egy érdekes téma mert polarizációs rétege a kijelzőnek nincs pariban polár szemcsikkel, topikban olvashatod) telibe vert nappal is látom, mellesleg láthattad, hogy nincs túl sok világos meg kontrasztos a témázásomban sem :")

Ugyan az a hardver, csak kicsit jobbra hangolva (meg a csíkszélesség asszem)

Ár

És már fene tudja.
Szerencsére engem nem mozgat a kamera a telefonban (DSLR holding, all day all night) mert akkor valószínűleg bajban lennék döntés terén mint sokan mások is.

A Type-C hiánya viszont fáj

[ Szerkesztve ]

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.