Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 4A/Pro

Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) gemini


gemini
aktív tag

Aki Mi Band-et használ Notify & Fitness for Mi Band-del, rendszeresen kap értesítéseket? Nálam elég random működik. Ma pl. sztem még egyszer sem rezgett, pedig többször is leszinkronizáltam. Mi Fit-tel nem volt ilyen gondom, viszont ott nem lehetett beállítani (vagy csak én nem találtam), hogy éjszaka ne rezegjen.

(#453) Dhampir válasza gemini (#449) üzenetére


Dhampir
félisten

No igen, csak páran vélhetően gyűjtögettek még rá, plusz várták az izmosabb beszámolókat az esetleges gyermekbetegségekről. :)

(#454) dedike válasza Dhampir (#453) üzenetére


dedike
addikt

Volt egy telefon a Telekomnál, ami mellé a cég egy igen drága fényképezőt adott a bevezetésekor. Na akkor én is sokáig gondolkodtam, egészen addig, míg elfogyott a készletük. Úgyhogy mire voltak tapasztalatok, már csak fényképező nélkül volt telefon, az ára viszont változatlan maradt.

Azóta én véletlenül sem várok. Megveszem, s legfeljebb visszaküldöm. :)

Ezt a telefont is megvettem, de ez marad.

Jó szerencsét!

(#455) Dhampir válasza dedike (#454) üzenetére


Dhampir
félisten

Világos. Jómagam inkább a kivárás híve vagyok, főleg akkor, ha kicsit később jobbra is lehet számítani. Ebben az árkategóriában viszont nem lehet ilyen összetevőkkel megáldott, jó minőségű mobilt venni független készülékként, vagy pedig én nem tudok róla. Ez esetben akinek a 4A kell, az még vehet például a Hardverapróról vagy pedig rosszabb esetben messzi külföldről. :)

Látom, hogy a cuccaidnál egy Honor 7 lappang, jaaa, úgy könnyű, ha van egy másik és komoly teló is. :D

[ Szerkesztve ]

(#456) ollie válasza Dhampir (#455) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Asszonynak első töltés után 7 óra SoT, és még 27% volt az akkuban (ami +2 órát jelent). Ja, és mindezt a második nap végére úgy, hogy ez a 7 óra a belakással telt (sok letöltés, telepítés, stb). Szóval az akkuidőre nem lehet panasz.

***

(#457) Dhampir válasza ollie (#456) üzenetére


Dhampir
félisten

Igen, ez nem rossz, jól sikerültnek tűnik ez a telcsi. Engem főleg a szenzorok fogtak meg, mert ebben a kategóriában sok gyártó például gyro és compass nélkül adja a készülékeket, de a 4A-ban megtalálható az alap "szent négyes": Accelerometer, gyro, proximity, compass. Még egy barométer is jól jönne, de az még luxus, a meglévőknek is maximálisan örülni lehet. Plusz még infra is van benne (ami például az A5 2017-ben sincsen).

[ Szerkesztve ]

(#458) Flashget válasza Dhampir (#457) üzenetére


Flashget
félisten

GPS-e meg azért gyors, mert az első volt talán a gyártók között akinek 3 fajta (orosz, kínai,amerikai) műholdra kapcsolódott a redmi1-e. Ezen azóta nem változtattak gondolom, mert európába szánt modellről van szó.

Realme GT Master Edition

(#459) st6969 válasza Flashget (#443) üzenetére


st6969
őstag

Google drive-ot használok felhőnek, képeknek Google képeket, ez eddig bevált, tárhely 15GB, szóval emiatt nem regisztrálnék Mi fiókot. Viszont az nagyon érdekelne, hogyan lehet a mobil beállításait kompletten menteni. A MIUI mappa tartalmazza ezeket a beállításokat?

(#460) sunavlys válasza ollie (#456) üzenetére


sunavlys
senior tag

Nem rossz a SOT, de nekem kicsit kevésnek tűnik, legalábbis a tietekével összevetve.

Kb. két naponta töltöm és olyan 4, legfeljebb 5 óra SOT szokott kijönni. Emlékeim szerint (ha nem csalnak), az előző masinámon picit jobb volt az üzemidő. Ha jól emlékszem naponta 10-12 %-ot esett az akkuszint, ha semmire sem használtam, és egy óra szelíd netezés kb 8-10%-ot vitt el.

De, majd hétvégén megnézem, a készülék még nálam van, csak az aksija már 3 éves, így lehet, hogy csalni fognak a mérések.

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#461) Flashget válasza st6969 (#459) üzenetére


Flashget
félisten

Google drive-ot használok felhőnek, képeknek Google képeket, ez eddig bevált,

Csak ha valaki a tel. számokhoz fényképet is használ, hogy lássa ki hívja pl. mint én :) az kénytelen MI fiókot is használni, mert a képet az említett tárhely lekicsinyíti. MI fiók meg teljes képernyőn adja vissza.

Menteni mindig több helyre érdemes akkor tuti nem veszik el.
Egyik megoldás a MI fiók ide elmenthető minden képekkel együtt.
Másik megoldás, hogy végzel egy backupot (mentés eszközre, ilyenkor a MIUI mappába kerül a mentés a backup/allbackup) és ezután a teljes MIUI mappát elmented PC/laptop vagy lemezre. Fénykép, videó kivételével minden mást elment ilyenkor a beállításokat is.
Az ilyen mentéseket frissítések előtt ajánlott elvégezni.

Realme GT Master Edition

(#462) dedike válasza Dhampir (#455) üzenetére


dedike
addikt

Jó, hogy mondod, elfelejtettem javítani... S7 Edge-m van. A Honor7 nagyon jó teló, de azzal, hogy vagy két SIM, vagy SIM és memóriakártya, részemre agyonütik az egészet. Kell egy olyan telefon, ami bővíthető és kétkártyás, és nem valami ócskaság (és a Telekom is értékesíti).

Mivel ez így együtt nem volt, megvettem a 4A-t, és eddig nagyon jól teljesít. Úgy tűnik beáll a 3 napos töltési időre, igaz csak telefonálásra és e-mailre használom, az egyéb dolgokat az S7 Edge-ről bonyolítom.

Más.

A gyári fóliát rajta hagyta valaki? Nekem nem volt szívem leszedni. A kis "fület" levágtam róla, így nem akad el semmiben, és legalább védi a kijelzőt.

Jó szerencsét!

(#463) st6969 válasza Flashget (#461) üzenetére


st6969
őstag

:R
Sajnálatos, hogy máshogy nem lehet teljes képernyős képeket előcsalni híváskor...de a beállítás mentés is hasznos, úgyhogy most megyek és regisztrálok egy Mi fiókot.

(#462) dedike
én rajta hagytam, pont úgy, ahogy te (a kis fület levágtam), de csak addig lesz így, amíg meg nem jön az üveglap, azzal jóval szebb lesz a kijelző, mint ezzel a matt valamivel...

[ Szerkesztve ]

(#464) sunavlys válasza st6969 (#463) üzenetére


sunavlys
senior tag

Sajnos nekem a MI cloud mentés és kicsi képeket ment, amint azt már írtam: van erre valakinek javítási ötlete?

Regisztráljak újra talán vagy ....???

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#465) hudyfiu válasza ollie (#456) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Rendeltünk pár ilyen telefont, félretettem egyet bekapcsolva, csak wifi megy.
Közel 10. napja van bekapcsolva és 44%-on van még :)
Persze szinte 0 kijelző idővel, csak megnézem naponta mennyi merül.

(#466) Saccco válasza Flashget (#461) üzenetére


Saccco
nagyúr

Már régen javítottak a mentett képek minőségén. Csak a régi képeket újra fel kell tenni, de onnantól kezdve mindig rendes felbontásban jönnek vissza.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#467) ollie válasza sunavlys (#460) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Függ attól is, hogy 1 vagy 2 simet használsz-e (feleségem csak egyet), és hogy milyen a térerő. Ha rossz, az nagyon meríti az akkut. A legrosszabb, ha 2 simet használsz, és mindkettő térereje gyenge.

***

(#468) st6969


st6969
őstag

A telefonról menüpontban 5x rányomtam a MIUI verzió sorra, és így "fejlesztő lettem". Mit tudok így "fejleszteni"? :B Van valami hasznos átlag felhasználóknak, amit így ki/be lehet kapcsolni? Amúgy hogy tudok visszalépni nem fejlesztővé (bár szerintem magától visszalépett, mert most azt írja megint 5x kéne odakoppintani)

(#469) sunavlys válasza hudyfiu (#465) üzenetére


sunavlys
senior tag

tehát az napi 5%

hm, nekem bőven megvan 12-15% egy nap, de majd pontosan lemérem, csak olyan nehéz nem hozzányúlni egy napig.

egy simmel használom, adatkapcsolat, bluetooth nélkül,amit tudtam letiltottam: face, összes google kivéve gmail stb.

Globál MIUI-m van: lehet, hogy egy eu-rom jobb lenne???

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#470) hudyfiu válasza sunavlys (#469) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Nekem is Global van rajta de nekem SIM sincs benne.
Ennyi a különbség akkor.
Mondjuk ha párszor bekapcsolod a kijelzőt már az is sokat számíthat.
Majd lehet csinálok még 1 tesztet SIM kártyával, ráér itt....

(#471) Saccco válasza st6969 (#468) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ami hasznos lehet, az az érintések megjelenítése. Minden telefonomon bekapcsolom, így mindig látom, hogy hova böktem.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#472) DG790401


DG790401
tag

Nekem sim nêlkül csak wifi Bluetooth 4 napot ment el, persze sokat ăllt a sot 5 ōra fölött volt. 2 simmel folyamatos Bluetooth mobilnet valamivel több mint 3 ōra sotot produkălt.

(#473) st6969


st6969
őstag

Rezgőmotor erősségét lehet állítani? Zsebben szinte észre sem veszem :(

(#474) xhege


xhege
addikt

Sziasztok! Hol lehet most ezt a telót legjobb áron megkapni?

(#475) Graphics válasza xhege (#474) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát nagyon már sehol.

EUStocknal elfogyott. Kintről meg nem biztos, hogy B20-ast kapsz.

A Xiaomi mostvemel árakat, lehet egy 3S jobban jön ki

Redmi 4A hardverapron.

[link]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#476) xhege válasza Graphics (#475) üzenetére


xhege
addikt

Ez nagyon szomorú. Anyukámnak keresünk okos telefont 30-35 ezer pénzért. Ez jónak tűnt, mivel a családban mindenkinek Xiaomi van. :(

(#477) Graphics válasza xhege (#476) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Amit linkeltem repülj rá, olcsóbban nem lesz később nem

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#478) xhege válasza Graphics (#477) üzenetére


xhege
addikt

Köszönöm szépen!

(#479) st6969


st6969
őstag

Ezért az árért ez tényleg egy remek készülék. Első töltés után: 100%-ról 8%-ra merülésnél 3 nap üzemidő, 5 óra SoT, folyamatos bluetooth, folyamatos 4G mobilnet vagy wifi, folyamatos szinkronizálás. Hívás minősége kiváló, tiszta, kellően hangos. Wifi antenna erős.
2 dolog nem tetszik: harmatgyenge rezgőmotor, és a kijelző, ami napfényben szerintem elvérzik (tegnap sütött a nap, bár nem túl erősen, de az olvashatóság határeset volt, igaz, még rajta van a gyári matt fólia, enélkül talán jobb lesz valamivel, és a betekintési szög sem túl jó beltérben sem).

(#480) BenHans válasza st6969 (#479) üzenetére


BenHans
addikt

Legnagyobb erősségen van a rezgés intenzitása?

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#481) Graphics válasza BenHans (#480) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha megmondod hol lehet állítani, kapsz egy csokit :D

Nem állítható a rezgés erőssége tudtommal

Tévedtem, st6969

Menj a beállításokba, ott Rendszeralkalmazások - Telefon - További beállítások - Rezgés erőssége - De alapból normálon kéne lennie

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#482) Saccco


Saccco
nagyúr

Azért az akku nagyon combos.
2 nap 21 óra üzemidő és 2 óra 17 perc képernyő idő mellett van még 58%... :Y

Nem én használom... :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#483) Graphics válasza Saccco (#482) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szuper, mi még nem tettük használatba , tokot várjuk rá, de ez több mint jó :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#484) BenHans válasza Graphics (#481) üzenetére


BenHans
addikt

Global stable-ben benne van a lehetőség. Ha jól tudom a dev. miuihu -ból tűnt el egyik update után, de azóta már ott is újra elérhető a beállítás.

Plusz a hangok és rezgések, rezgés érintéskor állítható normálról erősre ha valakinek az érintőgombok visszajelzése nem elég intenzív.

Nem voltam elég gyors, megtaláltad egyedül. Ugrott a csoki... :(((
Na majd beváltom, ha én szorulok segítségre valami nyűgömmel. :DDD

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#485) st6969 válasza Graphics (#481) üzenetére


st6969
őstag

Normálon van :O

(#486) hokins


hokins
addikt

(#487) sityupityu válasza Saccco (#482) üzenetére


sityupityu
veterán

Én nem nevezném ezt kiemelkedőnek, inkább csak normálisnak tartom egy ilyen akkuval. Xiaomi-tól szerintem ez nem szokatlan (kiemelkedő) üzemidő.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#488) Graphics válasza sityupityu (#487) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Pedig ezen az arsavon igen is kiemelkedo.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#489) sityupityu válasza Graphics (#488) üzenetére


sityupityu
veterán

Miért, a redmi 3 nem volt kiemelkedő? Tudom, hogy annak nagyobb az akkuja, de annyival tovább is bírja. Tehát ha ezt a részét nézem és összevetem a két telefont, akkor szerintem kb egy szinten vannak.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#490) scyllarus válasza sityupityu (#489) üzenetére


scyllarus
veterán

Különböző dolgokról beszéltek. Te egy másik Xiaomihoz hasonlítod, ő meg az ársávban található többi mobilhoz. Így mindkettőtöknek igaza van. Az ő felvetése annyiban jogos, hogy a legtöbb vásárló nem a 3s-hez fogja hasonlítani.

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#491) Graphics válasza sityupityu (#489) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem egy kategória, két külön ársávban mozognak. :)

Összevethetők, de aki 35-ert akar(t) telefont, az nem 50-55-ert fog nézelődni

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#492) xhege


xhege
addikt

Megbízható innen rendelni. EU raktárból nagyon jó áron.

[link]

(#493) scyllarus válasza xhege (#492) üzenetére


scyllarus
veterán

A leírás szerint ez B20 nélküli verzió. Így van?

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#494) Graphics válasza xhege (#492) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez b20 nélküli.

Nem annyira vennem. Amit linkeltem az miért nem?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#495) sityupityu válasza Graphics (#491) üzenetére


sityupityu
veterán

Jó persze, értem. De nincs egy hatalmas szakadék közöttük. :)
De ha azt nézzük, akkor az akku arányait tekintve elméletileg még jobban is kéne bírnia valamivel mint a sima redmi3-nak. Mármint a processzor miatt. Vagy rosszul logikázom?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#496) P.mini


P.mini
aktív tag

Azért szerintem 45 alatt ennél jobbat nem kapsz. Pont mint ahogy a teszt címe is utal rá. :)

(#497) sityupityu válasza P.mini (#496) üzenetére


sityupityu
veterán

Nem mondtam ilyet. Csak az akkuidőn "vitatkoztunk" egy kicsit, hogy mennyire jó az a jó, de már abba is hagytam. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#498) gemini


gemini
aktív tag

Lehet, hogy az újdonság varázsa és sokat nyomogatom, de nekem nem jönnek ilyen akkuidők. Az L640 nálam többet bírt kisebb akkuval. Ezt és a tegnapi totális fagyást leszámítva nagyon elégedett vagyok.

(#499) Oroszlánom válasza xhege (#492) üzenetére


Oroszlánom
tag

Szia! Ez most kérdés vagy válasz? Én is lemaradtam egyről és rendelnék/lehet inkább a 4-es verziót/, ha valóban megbízható. Nincsenek erről a helyről tapasztalataim ezért kérdem. Köszönöm!!
Azért érdekes, hogy honnan lehet hozzájutni a B20 sávoshoz?

[ Szerkesztve ]

(#500) xhege válasza Graphics (#494) üzenetére


xhege
addikt

Még nem válaszolt az eladó. Ráírtam. Közben nézelődök. 109-ért van globál verzió ugyanazon az oldalon. Gondolom az lehet a B20-as

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.