Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Azért nincs app az elemlámpára a Xiaomiban, mert alapfunkció enélkül is.
A lehúzható kapcsolók között megtalálható, de én a lezárt (de bekapcsolt) kijelzőn hosszan a középső gombbal szoktam indítani. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#2) szupermacs


szupermacs
veterán

Nagyon részletes és jó írás! Gratulálok és köszi! :R

(#3) UnA


UnA
Korrektor

Bizonyos appok nem "szokásos" módon működnek a MIUI esetén, érdemes átnézni a Security app lehetőségeit - talán emiatt nem működik néhány dolog.

(#4) GreatL válasza Viktor0610 (#1) üzenetére


GreatL
őstag

Igen, ezért kellene az hogy ne egy kezdő írja le a telefont hanem olyan aki már ment vele pár kört.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#5) Victoryus válasza GreatL (#4) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Legalább belefutottam mindenbe, amibe csak lehet :) Ez így hitelesebb, mint hogy minden nagyon szép, minden nagyon jó.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#6) Flashget


Flashget
félisten

A MIUI-t az emberek vagy megszeretik vagy megutálják. Mivel az androidra épülő a Xiaomi saját rendszere nem elég hozzá 1-2 óra, hogy valaki megtanulja. nekem Redmi 1s van napok kellettek, hogy megtanuljam mi és hogyan működik benne, de ha az ember egyszer ráérez és megkedveli a sima androidos mobilokat félredobja. :)
Arról nem beszélve, hogy romok garmadáját gyártják Xiaomi telefonokra és ha téglásodna is a teló simán visszalehet hozni ebből az állapotából.

Realme GT Master Edition

(#7) dementor


dementor
senior tag

Jó iromány, köszönjük. :C

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#8) aelod


aelod
veterán

Jó írás. Akartam már egy tesztet olvasni erről a xiaomiról. Mondjuk a wifi az engem meglepett, hogy nem tudja az 5ghz-es szabványt. Viszont van B20.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#9) blash válasza aelod (#8) üzenetére


blash
tag

Ez nem lett altalanos Xiaomi tulajdonsag. Van a Redmi 3s-bol, Redmi Note 3 Probol es Mi Note 2-bol olyan verzio, amiben van B20.

(#10) eFeMeR74 válasza GreatL (#4) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Annyira kezdő, hogy kiakad egy 1,4 GB frissítésre :) Ami annak tudható be ha az egész rendszerbe belebuherálnak(Mondjuk egy elrontott ROM miatt. lsd R3SP 6.9.29 frissítése ami annyira rossz lett, hogy kifejezetten kérték, hogy ne frissítsenek rá). Ez nem mindig lesz így (reméljük). Mivel hetente jön frissítés nem kell mindig ekkora file gondolni. Meg fog állni 200-300 MB :) körül.
A logo és kinézet egyén függő. Én spec rühellem, a feliratokat, elég a hátulján a MI felirat.
Végül is számomra nem derült ki, hogy megfelel-e az elvárásainak és megérte-e a váltás?
Ha ennyire jó volt(és még mindig jó) a Lenovo minek kellett cserélni?

A 5 ghz wifi igen fájó pont, de szerintem ez az 50/50 telefonon elegendő

[ Szerkesztve ]

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#11) kriver válasza eFeMeR74 (#10) üzenetére


kriver
tag

Pont ez jött le nekem is. Mármint a fanyalgás a Xiaomira. Mintha kötelező lett volna ezt megvenni.
Középkategória alján az infra pirospont, az 5 GHz meg olyan extra, amit meghagynak a drágább modellek sajátosságának. Apple se nyomja rá elöl az almát, szerintem a hátán szolidan elegánsabb csak a MI. Nekem ugyan van elöl is logó (Mi3), de az a maga korában is felső kategória volt.
A tokhoz gratulálok. Sikerült a leggagyibbat megrendelni hozzá. Még a kerekített gyári hátlap is elveszti az értelmét ebben a lakkozott borzalomban.
Én meg úgy vagyok a MIUI-van, hogy pl a LG UI, vagy Samsung tw "kifordul a kezemből" mellette.

[ Szerkesztve ]

(#12) Victoryus válasza eFeMeR74 (#10) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Annyira kezdő, hogy már megint kiemelt, jó minőségű bemutatót írtam. Majd ha írsz legalább egyet, beleölsz x órát akkor legyen nagy a szád. Hajrá!
Maga a dev rom 1.4GB. A xiaomi eu romok meg 800mega körül.

#kriver: nem fanyalgás, de többet vártam. Mindenki el van ájulva tőle. A tok meg jó, úgy is csak ritkán lesz rajta.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#13) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

A teszt nem rossz, de az első oldalon azt írja, hogy van benne infra vevő, a második oldalon meg azt, hogy nincs benne infra vevő.

Nem ártana ezt tisztázni :R

Meg azt sem értem, hogy a bevezetőben azt írja, hogy az 5,5 collos telefon nagy neki, erre leírja, hogy a Lenovó mérete 143 x 73 x 9.9mm és kicsi a Xiaomi.

Közben meg az a helyzet, hogy150x73 mm-es méretben már lehet venni 5,5 collos telefont, szóval érdemesebb lett volna 5,5 collosat venni :K

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#14) eFeMeR74 válasza Victoryus (#12) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

A cikkel semmi bajom elolvastam. Nem volt kötelező megirnod több órában. A neked nem megfelelő hozzászólás után nem kell feltétlenűl személyeskedni. A frissítésről irtad, hogy nem érted miért is kell 1,4GB lennie nem magáról a ROMról. "Az első frissítés mérete, amit letöltött nálam, 1,4 GB. Ez jóval több, mint a Lenovo esetén, ott a ROM-ok 4-500 megabájtosak."
Mekkora is lesz az e heti frissítésed?
A lényeg ne puffogj inkább örülj, hogy sikerült egy ilyen cikket irnod. Ezek után most milyen érzésed van a telefonnal kapcsolatban. Megérte-e a váltás vagy csalódás volt.?

A lecsupazított CM romok 200-300MB. Sajnos az új Google alkalmazások rengeteg helyet foglalnak.
De mivel a mai telefonok már nem 8GB ak szeríntem nincs akkora jelentősége.

[ Szerkesztve ]

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#15) eFeMeR74 válasza eFeMeR74 (#14) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

"Mindenki el van ájulva tőle." Nem mindenki csak reálisan áll hozzá a dolgokhoz.
Mennyibe is kerül ez a telefon ezzel socal? Minden napokban kellemesen használható eszköz jó áron amit a konkurencia 1,5-2x áron ad.
A Lenovo eredeti ára? A párom SII után megfogadtam, hogy nem lesz több 100.000 Ft telefon a családba. Azt azért megemlítem, hogy nagyon szerette és még most is használja tartalék telefonnak :)

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#16) kriver válasza Victoryus (#12) üzenetére


kriver
tag

Én nem ájultam el. Bő két éve használom gond nélkül. Leszámítva a kijelző bal oldali elszíneződését (fck LG), stabilan működik, nem lassul. Előtte 8 hónapig egy Acert használtam, az csak hónapokig bírta. Csupán annyit veszek észre, hogy sokkal többet vársz egy 55 ezres készüléktől. Nincs ebben semmi rendkívüli, csak egy ár-értékben korrekt cucc, kiváló szoftveres optimalizációval. Nem váltanék se stock driodra, se cm -re. Azt az iPhone-osító tokot én is néztem anno. De túl sokat növeli a méretet, és sztem kényelmetlen is. Alu hátlap kopni fog. Legyen az egy HTC, iPhone.... Ha évekre tervezel, és szeretnéd megkímélni, mindegy, hogy üveg, kerámia, fém, vagy műanyag a hátlap. Minden karcolódik, kopik.
A teszt egyébként jó lett, csak nagyon nehéz elszakadnod a Lenovo-tól.
Ismerős Lenovoja meghalt 2 éven belül. GPS 10-ből 8x használhatatlan, és olyan szinten lelassult a rendszer, hogy váltott egy P8 Lite-ra.
Redmi 3s legfőbb erénye az akkuja, ezért senki ne ajánlgasson árban meg méretben 5.5"-es alternatívát, mert nincs.

[ Szerkesztve ]

(#17) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A kamerában érdemes az alapértelmezettként "közepes" minőséget átrakni "jó minőségre" ezt megtaláltad?
Szvsz a Redmi 3S képei vannak olyan jók, mint a Lumia 820 képei. Szóval az átlagos szint szerintem megvan...

üdv
J.

(#18) Donki Hóte válasza kriver (#16) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Redmi 3s legfőbb erénye az akkuja, ezért senki ne ajánlgasson árban meg méretben 5.5"-es alternatívát, mert nincs.

Az akku igen sok embernek életbevágó szempont, de sokkal több embernek nemigazán fontos. Ezért pusztán a jó akkuteljesítmény miatt azt mondani, hogy nincs alternatívája, az nagyon leegyszerűsítő megközelítés :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#19) scope2007


scope2007
addikt

Barátnőmet pont ilyennel lepem meg hétvégén
Alig várom, hogy beuzelemjuk neki
S4 mini samsungot vált, na az elég gagyi volt, lesz előre lépés :)

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#20) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

De jó volt látni az öreg harcos P780-ast, én már elpasszoltam a sajátomat, de a mai napig üzemel, pedig 2013 szeptemberében vettem.

Szerettem anno, bár fakó képeket lőtt, meg a GPS-e elég harmatos volt, de a maga idejében teljesen megfelelt. Újonnan már manapság nem adnék érte 10 ezer forintnál többet. A Xiaomi meg hozza az áráért elvárhatót.

Köszönöm a tesztet!

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#21) nebulo


nebulo
tag

Köszönjük az írást! :) Én nem egész egy hete jutottam hozzá az enyémhez. MIUI tényleg megszokást igényel. Mondjuk átálltam NOVA Launcher-re (nyáron sikerült megvennem kb. negyedáron), mert az eredetivel nem voltam kibékülve (főleg, hogy az alap óra widget miért foglal 4X annyi helyet mint a kijelzett tartalom?).

Engem egyetlen dolog zavar, hogy a kamerában zörögnek a lencsék ha lerakja az ember az asztalra a telefont. Ahol vásároltam ott nyugtatgattak, hogy ez "by design" ilyen, de nem volt még készülékem (igaz nem volt még Xiaomi-m) amelyik ugyanezt csinálta volna... A tied is zörög - pöckölve a hátlapot kamera mellet kivállóan hallani - vagy csak én vagyok hülye? :D

(#22) Victoryus válasza nebulo (#21) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Igen, kicsit zörög. Ez normális azt mondják.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#23) kalifa777 válasza Donki Hóte (#13) üzenetére


kalifa777
tag

Én úgy értelmeztem, hogy van egy infra adó de nincs vevő (ezért nem lehet tanítani a beépített távirányítót egy másik távirányítóval)

(#24) kalifa777


kalifa777
tag

Különben köszönöm a tesztet nagyon jól meg lett írva, és kicsit más szemmel mutatja be a készüléket. Én az ilyen "átlag" felhasználó által írt cikkeknek sokkal jobban örülnék. Ezért is szoktam a fórumokat olvasni.

(#25) Victoryus válasza kalifa777 (#23) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Így van, adó van, vevő nincs.köszi

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#26) SkyLine3000 válasza Flashget (#6) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nekem nem jött be különösebben a MIUI. Főleg hiányzott az appdrawer. Valamiért nem volt szimpi. Nem is bírtam néhány hónapnál tovább.:)

(#27) Viktor0610 válasza SkyLine3000 (#26) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Másik launcher? ;]

Samsung Galaxy A54

(#28) Casoli


Casoli
őstag

P780-hoz annyit fűznék hozzá, a kijelzőjén szerintem nincsen Gorilla Glass. Van egy donor 8GB-s P780 készülékem. Az ex tulaj nem nagyon vigyázott rá, a kijelzőn nem egy körmöm beleakad típusú karcolás van.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#29) SkyLine3000 válasza Viktor0610 (#27) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nem szeretem a launchereket. Nem azért veszek telót, h mindenféle launchereket töltsek le rá, h olyan legyen, amilyennek akarom. Tudja már alapból a teló és ne kelljen ilyen szarokra memóriát pazarolni..

(#30) UnA válasza SkyLine3000 (#29) üzenetére


UnA
Korrektor

Mivel ez már a sokadik panaszkodás volt, tessék egy App Drawer for MIUI :)

[link]

Egyszerű, nyílt forrású, nem dobál reklámokat, nem netezik helyetted.

Nálam telepítve van, de csak ritkán használom, mert megszoktam a MIUI-t.

(#31) Victoryus válasza UnA (#30) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Ezt próbáltam már, zabálta az aksit. Egyébként jó lenne.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#32) forgonati válasza SkyLine3000 (#29) üzenetére


forgonati
őstag

Csak mondom, hogy a gyári szoftver is launchert használ. Ha lecseréled egy másikra, miért használnál több memóriát. Nem kell ezen felakadni. Kiváncsi vagyok hogy a 3GB memória mire nem elég. Vagy te mindig legalább 2 játékot tartasz a háttérben?

Keelah Se'lai!

(#33) UnA válasza Victoryus (#31) üzenetére


UnA
Korrektor

Ezt nem igazán értem, mert ilyesmit nem vettem észre, és ez egy olyan app, ami fut kb. 5 másodpercig, amíg kiválasztasz valamit. Utána pedig a MIUI felfüggeszti, mint background processt (ezt sokszor elég agresszívan teszi :) )

(#34) Victoryus válasza UnA (#33) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Nem konkrétan az app, de amíg fent volt, az android rendszer fogyasztása ugrásszerűen megnőtt. Mondjuk azóta már kijött 3 rendszer frissítés, majd kipróbálom újra.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#35) Den Hadnagy válasza SkyLine3000 (#29) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Kb annyira "eszik" több memóriát, mint egy másik media app, ha nem a gyárit használod. Pl. VLC sem a gyári mellett fut, hanem helyette, amikor filmezel. 125 forintos Nova Launcher discount, problem solved. Sok esetben a gyárinál is jobb tud lenni, miért lenne "szar"?

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#36) UnA válasza Victoryus (#34) üzenetére


UnA
Korrektor

A MIUI dev ROM nem rossz, de néha előfordul, hogy néhány nem igazán tökéletes kísérleti feature is van benne, aminek lehetnek ilyen mellékhatásai. Tehát te egy béta teszter vagy ebben az esetben, erre készülni kell.

(#37) tothmaxy182 válasza Victoryus (#34) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Ha hiányzik az App drawer, akkor fogd az appjaidat és húzd bele az összeset egy főoldalon lévő mappába. Kész az App drawer...

Minden szavam magánvélemény!

(#38) juhasz22


juhasz22
aktív tag

8-9 h SOT!!!

[ Szerkesztve ]

 iPhone SE (2020) --- Nintendo Switch™ OLED --- Sony PlayStation™ 4 Slim 500GB --- 55" LG C1 OLED

(#39) viktorhu válasza Victoryus (#12) üzenetére


viktorhu
veterán

Belefutottál a fan clubba :) Olyan, mintha iPhone-ról írnál nem 100% hízelgő írást, ott is ugyanúgy megkapnád a magadét.

(#40) Luck Dragon

Szuper lett a cikk, köszönöm szépen. Várom a folytatást ha lesz valamiről.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#41) Wesder válasza viktorhu (#39) üzenetére


Wesder
félisten

Hízelegni nem kell, vannak hibài a készüléknel, de amit ad, és amennyiért, elnézhetőek.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#42) patex1983


patex1983
őstag

Azért így az 5G hajnalán megkérdőjelezni, hogy mennyire mindennapos igény a 4G egy okostelefonban, eléggé... hogy is mondjam... fura.

X

(#43) Viktor0610 válasza patex1983 (#42) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Még mindig hihetetlen sokan vannak, akik csak wifin keresztül neteznek. ;)

Samsung Galaxy A54

(#44) Victoryus válasza patex1983 (#42) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Minek? 100MB/havi kerettel nekem például felesleges a gyorsaság, még 2G-n is letölt bármit értelmes idő alatt, ha kicsit is optimalizálva van a weboldal/app. Gyakorlatilag wifi mindenhol van, munkahelyen, rokonoknál. Mobilnet csak a gmail meg a viber miatt kell nekem. Annak meg elég a 33kb/s butított bluenet is :) Wifin se érezni, hogy 5 vagy 50mbit. Aki betárcsázós modemes neten nőtt fel... :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#45) patex1983 válasza Victoryus (#44) üzenetére


patex1983
őstag

Ha ennyire mindegy a sebesség, akkor meg miért hiányolod az 5GHz-es wifi-t?
Mindegy, nem beszólni akartam, csak ezen a mondatodon fennakadtam kicsit, de ha te így érzed, hát legyen.

X

(#46) Hun91FaTe


Hun91FaTe
csendes tag

Köszönet az összehasonlításért, szép kis cikk :)
Szimpatikus a Redmi 3s, de nagy dilema még mindig, hogy megéri-e 50k Ft-ért cserélni egy P780-at. Azt aláírom, hogy hardveresen veri (3év különbség) és 4G is nagy előny Magyarországon (sajnos 3G fejlesztését hanyagolták eléggé a szolgáltatok), de ezenkívül nincs egetrengető eltérés a két telefon között. Persze újonnan egyértelmű lenne.
Számomra furcsa még a xiaomi üzletpolitikája is, most jött ki a 3s, de lassan érkezik a 4s. Ez olyan mintha nem terveznél sokáig támogatni a szériákat, de nyugodtan szóljatok ha nem így lenne, nem vagyok jártas xiomi telefonba.

(#47) eFeMeR74 válasza Hun91FaTe (#46) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

A MIUInak kimagasló a támogatotsága. Szerintem ezzel nem számolnék, de ha jó a P780 akkor miért is kellene cserélni?

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#48) Flashget válasza Hun91FaTe (#46) üzenetére


Flashget
félisten

Xiaomi szemben az LG.Samsung és társaival még mindig ad ki romokat pl. Redmi 1s-re ami nem éppen mai darab.
Az összes gyártót figyelembe véve talán náluk a legnagyobb támogatottság ezen a területen.
Vagy sokan nem vesznek figyelembe egy apró dolgot...kínában meg úgy ázsiában ahova gyártott a cég telefonokat (kína 1,5, india 1 milliárd lakossal épp elég nagy vásárló erővel bír) nincs B20-ra szükség, hogy a telefon tartalmazza. De most hogy hivatalosan is nyitnak Európa felé, bekerült a B20 is az újabb telefonokba.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#49) Hun91FaTe válasza eFeMeR74 (#47) üzenetére


Hun91FaTe
csendes tag

Sajnos a programok étvágya egyre nő, így a 3 évvel ezelőtti soc+ram páros kezd kevés lenni a mai igényekhez. Mivel vannak olyan appok amik használata fontos számomra, de az évek alatt ezek erőforrásigénye jelentősen nőt, így kénytelen leszek lassan én is váltani. Illetve a 4G is fontos tényező számomra. A 3s az egyik lehetőségek között van, mert pont azt az irányvonalat viszi tovább amit a P780-ba megszerettem, hogy nem kell állandóan a telefon töltésén agyalnom ha elindulok otthonról és két nap is kihozható belőle. A kamera rész az egyetlen amiből egy fokkal jobbra vágyok, de azt aláírom, hogy ebben az árkategóriában teljesen elfogatható a telefon által készített képek minősége.

[ Szerkesztve ]

(#50) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Fényképek
Amúgy tele van a tököm hócipőm a Redmivel, hívásnál van amikor pár másodpercig nem hallanak, nem elég érzékeny a mikrofonja, vagy felsőt használja az alsó helyett...? A Lenovo meg a Nokia E51 is kenterbe veri oda-vissza.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.