Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

A képek lehetnének világosabbak. :)

Ha meg a Hongmival készültek, akkor azonnal el fogom venni tőled a készüléket, mert SOKKAL jobb képeket lehet vele lőni! :P

Samsung Galaxy A54

(#2) Dominó85 válasza Viktor0610 (#1) üzenetére


Dominó85
veterán

A Hongmi-val készültek a képek, csak éppen nem a legjobb fényviszonyok mellett. Ma meg már lusta voltam megint szétszedni a Piston II-t a párnájából. :C

Amúgy a telót max a testemen át... ;]

* Péter - 06302461862 *

(#3) zdanee


zdanee
őstag

Nekem is múlthéten esett be a Piston 3-am. Az enyém nem büdös, bár nem is csoki illatú, mint a 2-es volt, de valamivel lefújták, az biztos. Sorjázást én nem vettem észre a harangokon. A számléptető gomb nyomáspontja viszont tényleg szörnyű. A hangja nekem jobban tetszik, mint a 2-esé, a basszust megtartotta, de a középmagas hangok tisztábbak. A Piston 2 fémes borítása nekem is nagyon tetszett design szempontjából, de egyfelől nagyon tudta egy idő után nyomni a fülemet, másrészt ezzel sikerült megkarcolnom a Mi2-m kijelzőjét (azóta nem rakom őket egy helyre), a barázdák egy elég mély nyomot hagytak a kijelzőm közepe táján. A Piston 3 talán már feltekerhető a telefonra anélkül, hogy szétbarmolná az üveget (bár en nem próbálom ki, köszönöm, megtanultam a leckét :DDD ).

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#4) vadkörte


vadkörte
addikt

A komplett tesztet mindenképp várom. Elöljáróban egy kérdés.
Piston 2 vagy Piston 3?
Lehet, hogy fülest kell vennem mostanában (egyet egyik kolléganőnek, de magamnak is szeretnék egyet) és lassan elkezdem Xiaomi-sítani magam. :)

Üdv. V. Körte

(#5) nofi


nofi
őstag

2 hete rendeltem meg a 3-mas Pistont, jó volt olvasni egy kis előzetest :K

Xbox GT: nozsolt

(#6) Dominó85 válasza nofi (#5) üzenetére


Dominó85
veterán

Kicsit bővítettem a cikken. Bármit hiányolnátok belőle légy szíves írjátok meg. :R

vadkörte
Nem tudom te milyen hangzást kedvelsz. Öblös és kicsit mosott mélyek esetén a Piston II-t ajánlom. Ha pedig szereted a dinamikusabb basszus és tisztább, izoláltabb hangokat, akkor egyértelműen az új Piston viszi a prímet. Én a Piston II-t most egy időre jegelem, mert a Viberhez a Piston 3 sokkal jobb és hangerőben is többet hoz. Valamint headsetként alkalmazva hívásoknál is jobbak a tapasztalataim vele. A zajszűrése nagyon jó lett. Ha hangos buszon vagyok, akkor is hallanak a másik oldalon tisztán.

* Péter - 06302461862 *

(#7) htc07


htc07
addikt

Én is pont pár napja rendeltem be a hármas modellt geekbuyingról, tűkön ülök hogy megérkezzen végre. köszi a tesztet :)

(#8) Dominó85 válasza htc07 (#7) üzenetére


Dominó85
veterán

Bármi észrevételed, hiányérzeted lenne a cikkel kapcsolatban, szívesen várom. Nincs mit ;)

* Péter - 06302461862 *

(#9) vadkörte válasza Dominó85 (#6) üzenetére


vadkörte
addikt

Köszönöm a választ! :R
Ezekszerint az én fülesem a Piston 3 lesz. :) Bár kialakításra Piston 2 jobban tetszik, de hiába, ha szebb a 3-as hangja.

Nagy elvárásaim az ilyen fülesekkel szemben nincsenek. Szóljanak, de ha lehet szépen és ne 10-20-30x ezerbe fájjanak.
A zenehallgatáshoz használt fejhallgatóm is egy mezei Lidl-ös Silvercrest. (meglepően szépen szól)
Leginkább azért kellene, hogy ne mindig a BT-os headsetet kelljen használnom.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#10) Goxi válasza Dominó85 (#2) üzenetére


Goxi
tag

Köszi a tesztet. Az általad linkelt Pandás sellernél garantáltan eredeti Piston 3-as van?

(#11) Dominó85 válasza Goxi (#10) üzenetére


Dominó85
veterán

Szia, igen. Garantáltan eredeti, mert a pandawill hivatalos Xiaomi reseller.

* Péter - 06302461862 *

(#12) kerekfej


kerekfej
addikt

Köszi a tesztet

(#13) Dominó85 válasza kerekfej (#12) üzenetére


Dominó85
veterán

Szia, nincs mit, bár kicsit rövidre sikeredett... ;)

* Péter - 06302461862 *

(#14) Goxi válasza Goxi (#10) üzenetére


Goxi
tag

Próbálnám rendelni a cuccot, de ezt írja: Coupon code "2015xiaomi" is not valid. Gondolom időszakos kedvezmény volt :( Tudsz esetleg olyat, ami jelenleg működő. A 20$ jól hangzik a 25-öt viszont kicsit sok (pláne, h az már vám+áfás sztori). Köszi előre is.

(#15) Goxi válasza Dominó85 (#11) üzenetére


Goxi
tag

És erről mit gondolsz? http://www.gearbest.com/earphones/pp_169225.html#customer_review Eredeti lehet?

(#16) grandegamer válasza Goxi (#15) üzenetére


grandegamer
csendes tag

Szia!
Én innen rendeltem
http://www.geekbuying.com/item/New-Original-Xiaomi-Smartphone-Piston-II-In-Ear-Earphones-Wire-Control-Mic-for-iPhone-iPod-Android---Black-343327.html
és eredeti leellenőriztem rendelés előtt a shopot,érkezés után a fülest.
2 hétre meg is kaptam és nagyon jól szól.

(#17) Goxi válasza grandegamer (#16) üzenetére


Goxi
tag

Köszönöm szépen, ez jó lesz.

(#18) csabi236


csabi236
tag

Egy újabb nagyszerű teszt Dominó85-től ,köszönjünk! :D :D
Piston 3 az eddigi legjobb fülesem ! Lassan 2 hónapja használom a legnagyobb megelégedéssel! :DD :DD

(#19) Dominó85 válasza csabi236 (#18) üzenetére


Dominó85
veterán

:B Ugyan már. :))
Köszi, de mostanában nem sziporkázok, mert nincs elég időm az általam elvárt szintű cikk megírásához. :R

* Péter - 06302461862 *

(#20) ricinus13


ricinus13
senior tag

Lehet benne van a cikkben csak átsiklottam felette, de szabad tudni milyen zene lejátszót használsz? :)

(#21) csabi236 válasza ricinus13 (#20) üzenetére


csabi236
tag

Szerintem a gyári miui zenelejátszót. Annál jobb nem igazán van, talán még a poweramp vagy a playerpro.

(#22) Dominó85 válasza ricinus13 (#20) üzenetére


Dominó85
veterán

Szia,
csabi236 jól mondja. A gyári zenelejátszót használom, mert se a Poweramp, se a Rocketplayer nem vált be.

* Péter - 06302461862 *

(#23) ricinus13 válasza Dominó85 (#22) üzenetére


ricinus13
senior tag

Köszi, nagyon szimpatikus volt kinézetre, nekem sem jön be a power amp, de sajna akkor felejtős, marad az AIMP.

(#24) Liberator24


Liberator24
tag

Üdv.

Nekem ma érkezett meg ez a füles. Viszont a gombok nem igazán reagálnak semmire. Powerammpal és stock android lejátszóval is próbáltam. Be kell valamit állítani? Eredetiséggel nincs baj, azt leellenőriztem.

(#25) Dominó85 válasza Liberator24 (#24) üzenetére


Dominó85
veterán

Gyári zenelejátszónál mennie kéne. Egyszer, miután bedugtad be kell állítani, ha nagyon akarod, hogy a gombok mit csináljanak. Értesítősáv, Beállítások

* Péter - 06302461862 *

(#26) Liberator24 válasza Dominó85 (#25) üzenetére


Liberator24
tag

Lehet hogy a Jiayu G3 nem tetszik neki a 4.04-es droiddal. :D Majd megpróbálom más telóval is.

(#27) Dominó85 válasza Liberator24 (#26) üzenetére


Dominó85
veterán

Jaaa... LoL. Simán lehet hogy a jack kiosztása nem tetszik neki. No majd otthon megnézem apum Jiayu G3 mit szól hozzá (4.1.2 Aapelme)

* Péter - 06302461862 *

(#28) sz_abel


sz_abel
újonc

Hali!
Szeretném megkérdezni egy boldog Piston 3 tulajtól, hogy a legkisebb gumibumbinak mekkora az átmérője? Csak mert nagyon vennék én is egyet, de nekem gyárilag igen kicsi a fülem lyuka. A mostani fülesem a legkisebb gumival (kábé 1 cm az átmérője) repeszti szét az agyamat már pár perc használat után. Hálás lennék, ha valaki megmérné hogy mekkora az XS gumibumbi :D

(#29) Dominó85 válasza sz_abel (#28) üzenetére


Dominó85
veterán

Már ezért a hsz-ért megérte megnéznem a topikom. Én csak este leszek otthon, ha addig valaki nem válaszol, akkor lemérem neked a legkisebb "gumibumbit". :D

* Péter - 06302461862 *

(#30) csabi236 válasza sz_abel (#28) üzenetére


csabi236
tag

Üdv,
A legkisebb XS-es gumibumbinak 1,1cm a pontos átmérője,de nyilván ha körülnézel a neten akkor tudsz hozzá szerezni kisebb méretben is. :)

(#31) Attici


Attici
őstag

Most csak 17.99$! :Y

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#32) pietrrr


pietrrr
aktív tag

Sziasztok!

Van itt olyan, aki a P3-at és a P3 Youth Editiont is hallotta már? Mekkora a hangzásbeli különbség a kettő között? Megéri a dupla árat?

A szalagos kábel nekem tetszik, kevésbé gubancolódik és talán nehezebben is törik meg.

Vélemények? :))

(#33) Dominó85 válasza pietrrr (#32) üzenetére


Dominó85
veterán

Megéri a felárat az eredetileg tervezett Piston 3 a Youth-val szemben. Egy hétig se volt nálam a Youth. Mondjuk én kicsit audiofil vagyok.

* Péter - 06302461862 *

(#34) pietrrr válasza Dominó85 (#33) üzenetére


pietrrr
aktív tag

Tudnál írni pár szót, egy rövid összefoglalót írni esetleg a Youth-ról? A lapos kábel meg a fele ár eléggé vonz. Ár/érték arányban azért az is jó?

Köszi! :))

(#35) Dominó85 válasza pietrrr (#34) üzenetére


Dominó85
veterán

Köszi, de nem írok csak arról, ami hosszabb ideig marad nálam. ;)

* Péter - 06302461862 *

(#36) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Pénteken jött meg a 3 Youth változata. Hát izé, nálam eléggé leszerepel. Az egy dolog, hogy a szilikonpárnák közül egyik sem teljesen jó a fülemhez, de a másik fülesemről (pontosabban a 2 másik közül az egyikről) áttett párnával sem az igazi. Nagyon nyomottak a mélyek és nekem kissé dobozhangú az összhatás is. Viszonyításképp: egy ilyet használok mellette főleg, az rommá veri. Nem csak mélyben, az eléggé alap (ilyen brutális mélyeket még sehol sem hallottam, szinte még a gyomromban is érzem őket), de összképben is sokkal jobb a JVC. Igaz, drágább is volt, de a sima Piston 3-mal már egy árban van. A kb 8 ezres másik fülesem, egy Denon pedig mélyekben gyengébb, mitn a JVC, de összességében kiegyensúlyozottabb és sokkal szebben szól mindkét társánál. Szóval azért helyén kell kezelni ezt a cuccot is, csodák nincsenek. Ettől függetlenül nem bántam meg, munka közben jó lesz a Piston 3 Youth is, főleg hogy csak 8 dollár volt. Ja és 11 nap alatt ide is ért a messzi Kínából. :)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#37) Dominó85 válasza Csapoati (#36) üzenetére


Dominó85
veterán

Szia, én ezerszer leírtam a mobilarénás cikkben HSZ-ben, hogy a Youth egy olcsó és szerintem gagyi változat. De úgy látszik senki sem hallgat rám. 16USD-ért rendeltem Piston 3-at magamnak, mert valamelyik kollégám vagy bent dolgozó lenyúlta az enyémet.

* Péter - 06302461862 *

(#38) Csapoati válasza Dominó85 (#37) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Annyit nem szántam a kísérletezésre, mert tényleg csak ki akartam próbálni, bent meg 1-2 órát hallgatni jó lesz ez is. A másik kettővel tökéletesen elégedett vagyok. Egyébként azért is rendeltem meg, mert sok helyen azt írták, hogy alig van, vagy szinte nincs is különbség a Youth és a sima 3-as között. De tényleg nem bántam meg amúgy, így is jobb azért a 2-3 ezres maxell és egyéb füleseknél.
Ja még annyi, hogy egyelőre még nem járattam be (igaz, a másik kettőt sem).

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#39) Dominó85 válasza Csapoati (#38) üzenetére


Dominó85
veterán

Egy hétig bírtam a Youth doboz hangját... Fényévekkel jobb a normális 3-as, illetve a Piston 2 is lazán veri. Sajna én audiofil vagyok és így olyat fülessel még egy számot se hallgatnék meg, amely nem képes azt visszaadni minimum stúdió felvétel közeli szinten. A Piston 3-val például Foo Fighters - Walk (.FLAC) számban orbitális hangzás beli eltéréseket vettem észre/hallottam. :F

* Péter - 06302461862 *

(#40) pietrrr válasza Dominó85 (#39) üzenetére


pietrrr
aktív tag

Olvasgatva több fórumban is a hozzászólásokat, kezdek hajlani a hagyományos P3 felé. Azonban mozgás közben nem zavaró póló alatt elvezetve a kábelek "anyagborítása"? + milyen anyagból van ez a borítás pontosan? Mert nekem van egy gagyi fülesem, ami ilyen "cipőfűző-borítású", de megy szét, és bújik ki alóla a műanyag borítású vezeték. P3 esetén ilyenek vannak, vagy egyáltalán nincsenek?

(#41) Csapoati válasza Dominó85 (#39) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Lehet rendelek egy 3-ast is, a Youth-t pedig eladom. Kell valakinek ketto Matyasert? :D

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#42) Dominó85 válasza Csapoati (#41) üzenetére


Dominó85
veterán

Ha minden igaz hozzám érkezik pár Piston 3.

* Péter - 06302461862 *

(#43) Kroni1


Kroni1
veterán

Jól látom, hogy ennek a nyulványa (amire a gumiharang) kerül kisebb mint a piston 2-é?! Tehát a 2-es harangjai túl nagyok rá igaz?

Sajnos új headset-et kell vennem, mert a Z1C telómat gariban Z3C-re cserélték és az eddigi Samsungomon ez a teló valamiért nem kezeli jól a vezérlőgombokat! :W A nyulvány mérete meg azért érdekelne, mert van hozzá saját fülemre gyártott szilikon és jó lenne ha passzolna..

(#44) Dominó85 válasza Kroni1 (#43) üzenetére


Dominó85
veterán

Igen, jóval kisebbek (sajnos).

* Péter - 06302461862 *

(#45) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Sziasztok!
Hol érdemes most jó árban megvenni a fülest?

Az E-digital 9 ezrét sokallom, túlárazott egy bolt lett.

(#46) #03372544 válasza Ateszpapa (#45) üzenetére


#03372544
törölt tag

Itt vettem pár perce, azt hiszem itt linkelte valaki.
Mivel frissen regisztráltam kaptam 5% kupont is, így $17 lett.

(#47) Viktor77 válasza Ateszpapa (#45) üzenetére


Viktor77
titán

Itt egy picivel még olcsóbb.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#48) Ateszpapa válasza Viktor77 (#47) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Köszi onnan meg is rendeltem. Kivi vagyok mikorra érkezik meg.

(#49) Viktor77 válasza Ateszpapa (#48) üzenetére


Viktor77
titán

Nekem 16 nap volt.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#50) Attici válasza Viktor77 (#47) üzenetére


Attici
őstag

Ez tényleg nagyon olcsó! :C
Tuti eredeti?
Ennyiért sehol sem találok ebayen, csak tuti hamisítványt.

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.