Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) b4zsi-


b4zsi-
őstag

Nekem közel ebben a méretben továbbra is az LG G Pad 8.3 a favorit (Android fronton). Hiába a magas felbontású kijelző, ha melegszik a készülék illetve meg-meg röccen optimalizálás hiánya miatt.

(#2) vicze


vicze
félisten

"saját szoftveres felületével" Ha egy kicsit se merítettek ott egy "rivális gyártó recept"-jéből ugye? :U
"felhőszolgáltatásával" - dettó

A saját dolgok(Store) ugye a Google mentes Kína miatt kellenek.

"homokszínű papírdobozban" - A kartonra még sose hallatom ezt. :C

[ Szerkesztve ]

(#3) devast válasza b4zsi- (#1) üzenetére


devast
addikt

Ez az egész ott bukik, hogy amire idér (fél év csúszás), és amennyibe kerül, úgy már annyira nem jó vétel... ps: nekem is gpad 8.3 van, és szerintem nem éri meg ez a 15k felárat, főleg csillogós műanyag hátlappal...

(#4) zdanee


zdanee
őstag

Egy kérdés: a tesztelt ROM a dobozból kivett verzió, vagy az aktuális heti frissítés? A MIUI ügye hetente frissül és egy vélhetően több hónapos verzióhoz képest elég sok dolog változhat.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#5) Bone123 válasza zdanee (#4) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Mindig telepítjük az OTA-n elérhető legfrissebb gyártói szoftvert, a MiPad esetében is így tettünk.

(#6) helixP


helixP
nagyúr

Hát, én sokkal-sokkal többet vártam, kevesebbért.

(#7) legiaap


legiaap
nagyúr

Amúgy őket még nem perelte be az Apple, hogy copy-znak?
:)

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#8) AS válasza legiaap (#7) üzenetére


AS
félisten

Ezért vannak még mindig kinában. Ott meg nem lehet perelni őket.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#9) legiaap válasza AS (#8) üzenetére


legiaap
nagyúr

Meg a mobilaréna szerkesztőségében ugye?
:)

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#10) section9 válasza legiaap (#7) üzenetére


section9
őstag

Az Apple kit nem perelt be még eddig? :D

(#11) helixP válasza section9 (#10) üzenetére


helixP
nagyúr

Engem :DDD

(#12) Воланд válasza legiaap (#9) üzenetére


Воланд
titán

magyarorszagon viszonteladon keresztul van forgalmazva, azt aztan hiaba pereli az apple. a xiaomi kinai ceg, kinaban kellene beperelni.

szerk.: egyebkent meg nemzetkozileg meg nem nottek eleg nagyra (az a par millio keszulek, amit az azsiai regioban eladnak egy evben sokat nem szamit), hogy megerje veluk foglalkozni ilyen teren.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13) vicze válasza legiaap (#9) üzenetére


vicze
félisten

Attól tartok hiába kezdeném el ecsetelni, hogy a Xiaomi nem forgalmaz EU-ban és ezt a készüléket is csak a WayteQ "honosítja", nem feltélen értenék sokan.
Nem látok rajta CE logót pl., ahogy 1db angol betű sincs a készüléken kb.

Egyszóval nincs Ázsián kívül forgalmazva, így nincs kit perelni, a mini importőrökkel nem foglalkoznak a nagy cégek.

(#14) jacis


jacis
nagyúr

Meglepett hogy akadozik a cucc.... :Y

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#15) #16820480 válasza vicze (#2) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát jah, eléggé nyúlás, minden tekintetben. Amúgy az a szoftverbolt azt hiszem nem csak azért kell rá, mert nincs Google Kínában, hanem mert telepakolják mindenféle tört meg egyéb cuccokkal, ami után nekik van bevételük. Kb ilyen Cydia jelleggel. De javítson ki valaki, ha tévedek.

Amúgy az a karton nem csak sima karton, hanem elég erős anyagból van. Még az első telefon premierjénél menőztek azzal, hogy egy csávó a nyakába vett egy másikat, és rááltak a dobozra, aminek semmi baja nem lett.

(#16) Csapoati válasza jacis (#14) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Engem is, na meg az uzemido sem az igazi. A kerdes az, hogy a Tegra K1 gyengebbik valtozata lett egyszeruen ilyen, vagy a szoftverfejlesztok mentek szabira a Xiaominal?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#17) pulutodurumo


pulutodurumo
őstag

Hát úgy látom a "Tegra átok" nem múlik. Papíron mindig odaver, aztán a való életben meg kiderül hogy nem minden fenékig tejfel. Tudom, nekem is van tegrás cuccom.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#18) Cilindrik


Cilindrik
aktív tag

Én mar a doboznál lepadloztam, egy az egyben koppintás csak a nem fehér :C
Tudom nem lényeg de akkor is.

(#19) grignani6


grignani6
csendes tag

Ipad copy sajnos.

(#20) Crytek


Crytek
veterán

Az Mi Pad 2 már Snapdragonnal érkezik :)

Next PC Upgrade: 2022

(#21) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Indiában mar elkaszaltak őket, es nem is Apple miatt. Addig amíg ezt csináljak, maradnak Kínában es pár ezer készülék fog csak nyugatra eljutni ...

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#22) gyuribácsi88

Ázsiában (sz@ré, hu'gyé') adják, mire ideér addigra 90.000Ft, és nem értik hogy miért nem fogy nálunk. Komolyan mondom vicc.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#23) vicze válasza #16820480 (#15) üzenetére


vicze
félisten

Cydián ha jól tudom nincs illegális tartalom, viszont van alternatív AppStore, amiben van.
Még sose használtam, a Mi áruházát, szóval nem tudom milyen tartalom van fenn, mennyire "ződ".
A zene boltjuk az biztos nem kóser szóval, ingyen lehet elég sok mindent hallgatni. (Gondolom Youtube-ról lehúzza.)

[ Szerkesztve ]

(#24) Csapoati válasza alkatraz3000 (#21) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nem is biztos, hogy tobbet akarnanak egyelore.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#25) alkatraz3000 válasza Csapoati (#24) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Azt nyilatkoztak, hogy a legnagyobbak akarnak lenni, ha jol emlékszem! :)

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#26) Csapoati válasza alkatraz3000 (#25) üzenetére


Csapoati
nagyúr

De lehet, hogy csak a 2-3. vilagban. :D

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#27) maximilian4


maximilian4
addikt

Elkésett nem kicsit a teszt, már réges rég piacon van a tablet. Illetve elég lehozó a cikk. A Tegra k1 kifejezetten jó chip, aki meg látatlanba kritizálja a tegra2-es tapasztalatai folytán jobban tenné ha a kezébe venné a készüléket. Az akadásokat is érdekesnek találom, főleg a miui miatt, kíváncsi lennék milyen szoftverrel használták pontosan.
Aki meg a lg gpad-hez hasonlítja a cuccot annak azt ajànlom hogy próbálja ki mindkettőt ha teheti. Össze se lehet hasonlítani.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#28) ALBY


ALBY
senior tag

Amelyik márka 8 colos kijlzőt vesz a gépéhez az mind az Apple másolja csak, fujjj!
Meg még négyszög alakjai is van ráadásul.

Aki meg 4 kerekű autót tervez, mind a Ford T-modellt másolja, nem is értem hogy nem durran szét Ford-ék agya.

Ja, hogy létezett más autó is 4 kerékkel? Meg látott már a világ 8"-os tabot is az Apple csodája előtt?

Ugyan már...
Más is juthat ám hasonló megoldásra nem csak a szent alma.

A kis akadásokat meg remélem hamar megoldják, tényleg blama ilyen izom vassal a motorházban.

NVidia Shield-re lennék még kíáncsi,
az, és a Nexus 9 amivel érdemes összehasonlítani, mind egy kicsit más koncepció.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#29) vicze válasza alkatraz3000 (#21) üzenetére


vicze
félisten

Hát igen ez a "jó" ( :((( ) az IT bulvárban, hogy az megragad a többségben, hogy betiltották őket, csak éppen az már nem, hogy közben újra forgalmazhatnak még most is, az már nem marad meg... Sőt Indiában tovább bővítik az eszközpalettát.

@ALBY: "Amelyik márka 8 colos kijlzőt vesz a gépéhez az mind az Apple másolja csak, fujjj!" Kivéve, ha Nokia logót szitáznak rá, mert akkor szenttehénné válik. ;]

[ Szerkesztve ]

(#30) legiaap válasza ALBY (#28) üzenetére


legiaap
nagyúr

Azért mielőtt ilyet írsz nézd meg a hasonlóságokat oké?
Kismillió tablet létezik már és nem mind hasonlít az iPad-re. Ott van pl. a Surface. Szerinted az hasonlít? Vagy a Galaxy tabletek, vagy a Lenovo-k, stb.
Ne írj már böszmeséget.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#31) ALBY válasza legiaap (#30) üzenetére


ALBY
senior tag

Van egy Concorde Tab Speed -em például, na arra sokkal jobban hasonlít, fekete meg fényes fehér. Aztán akkor mi van.

4.3 képarány és azonos felbontású paneltől, nem lesz Apple-másolat.
A kávát meg egyszerűen szerintem így kell elrendezni, ez a használható.
Tök más a bele, ugye Android vs IOS az már midegy is...

A GooPhone meg egyéb "hamisítványok" az más tészta, ne keverjük,
olyanokat meg azok vesznek akik almásnak akarnak látszani,
akii Xiaomi-ra utazik az viszont szerintem pont nem akar.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#32) maximilian4 válasza Воланд (#12) üzenetére


maximilian4
addikt

Kérlek mesélj még! Én meg úgy vetten észre, hogy a nemzetközi sajtó középpontjában van a Xiaomi. Azt ugye tudod, hogy a 3. legnagyobb gyártó és 45 milliárd dollárt ér. Csak ennyit a jelentéktelen nemzetközi frontról.

Maxi

(#33) gyurkikrisz válasza maximilian4 (#32) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Ha annyira jelen van nemzetközi piacon, akkor pl villantsd azt ahol Magyarországon hivatalosan lehet kapni ilyen csodát.

ALBY: Mivel a kerekek alapvető részei az autónak, ezért azt felhasználni nem másolás. Viszont ha egy működés szempontjából jelentéktelen dolog ugyanaz, az már másolás.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#34) grignani6 válasza maximilian4 (#32) üzenetére


grignani6
csendes tag

Fura dolog ez a márka.Szakoldalakon rengeteget lehet róluk olvasni de halandó embernél vagy boltok kínálatában nem láttam még.Europában nincsenek igazán jelen a köztudatban tehát ezért sem tekintik az emberek hatalmas eredménynek a milliárdokat érő céget.

[ Szerkesztve ]

(#35) vicze válasza gyurkikrisz (#33) üzenetére


vicze
félisten

Milyen kijelentésekkel vigyázz, mert mindjárt jön az MM-mel és Edigitallal... Többség azt hivatalosnak hiszi.

(#36) #16820480 válasza vicze (#29) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát igen, meg az sem maradt meg, hogy még annó az Apple esetében is volt ilyesmi per a 3G technológiák körül, aztán az is megoldódott.

Én sem használtam a rendszerüket, viszont az app storejuk letölthető bármilyen készülékre elvileg: [link]

(#37) maximilian4 válasza gyurkikrisz (#33) üzenetére


maximilian4
addikt

extremedigital, mediamarkt, xiaomishop

vincze
Nem hivatalos, de hozzá lehet jutni és meg lehet nézni. Szóval aki nagyon akarja meg tudja ám nézni, nem úgy mint ahogy fentebb többen írták.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#38) alkatraz3000 válasza ALBY (#31) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Az ikonok, maga a designban is totál apple. A többi gyártó egyáltalán nem akar így hasonlítani. De ott van még a reklámok lenyúlása, és a "Keynote" szeru bemutatók :D tul sok a véletlen! :) ezt a tudatos lenyúlást bárki észreveszi.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#39) Touch-ko válasza ALBY (#28) üzenetére


Touch-ko
őstag

Nekem egybol feltunt a UI "veletlen hasonlosagai"
Mint iOS user (7.5 eve) valahogy jobban el tudom donteni, hogy hasonlit-e, mint TE egy Concord Tab user...

Igen, rengeteg hasonlosag van. A calculator, calendar, settings, stb menu 1-1-ben le lett masolva veletlenul feltunoen hasonlo lett es ezt a nem Apple userek is leirtak mar elotted.

Az autos peldad baromsag. Akkor lenne helyes, ha mondjuk egy 5-os BMW-t hasonlitanank ossze egy Toyotaval Camry-vel. Semmi kozos nincs bennuk, azon kivul, hogy autok. Nem lehet osszekeverni oket, egyik sem lopja a masik ceg jellemzo vonalvezeteset, azokat a design megoldasokat amik BMW-ve teszik a BMW kulsejet es azoka amik Toyotava a Toyotat.
Ellenben vanak olyan autogyartok kinaban, akik BMW, Mercedes es egyeb automarkak modelljeit masoljak le.

Igy lenne kb ertelmes a peldad..

(#40) Touch-ko válasza alkatraz3000 (#38) üzenetére


Touch-ko
őstag

Keynote? Ahh az is veletlen.. Veletlen, hogy Steve Jobs-hoz hasonlo ruhaban tartjak a kebnote-ot (fekete garbo, famrer New Balance futocipo), Ive fenykepet is csak veletlenul mutattak a keynote-on amikor a design-rol beszeltek.
Kinai Apple-nek sem ertem miert csufoljak a ceget.. Sot egyetlen termeke sem hasonlit az Apple termekeire..
Ugy sem lehet azt meggyozni aki nem latja a tenyeket...
Szerinte csak tobb tuctnyi veletlen egybeesesrol beszelunk :)

Meg anno a Samsung sem nyult ennyire pofatlanul.

(#41) helltp válasza ALBY (#31) üzenetére


helltp
aktív tag

+1 Kicsit unalmas már (meg néhol szánalmas is) ez az Apple copy téma. de legyen igazatok, akkor ha ezen az úton elindulunk, a 6 Plus meg samu copy mert 5,5" mint a Note 2 SŐT még a sarkai is le vannak kerekítve! :Y (gyk.: A mondat második fele kisarkított példa.)

Én is az MiPad meg a G Tab 8.3 közt vacilláltam, de most olvasva hogy melegszik és emiatt néha throttingol is, nem igazán bántam meg hogy végül az LG-lett. Erről a fényes műanyag hátlapról meg ne is beszéljünk...

(#39) Touch-ko: "Mint iOs user 7,5 éve" szerintem nincs komoly rálátásod más rendszerekre, így összehasonlítási alapod sem nagyon lehet, egy 3 perces MIUI videó után.

[ Szerkesztve ]

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#42) gyurkikrisz válasza maximilian4 (#37) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Hivatalos szó mond valamit számodra? Betűzzem? Ha én behozok valamit Kínából, majd eladom itt, az már hivatalos?

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#43) legiaap válasza alkatraz3000 (#38) üzenetére


legiaap
nagyúr

Ezeket akartam még én is írni, de nem hiszem, hogy észre veszi vagy veszik páran.
Ha csak egy kicsit hasonlítana engem nem is zavarna, de hogy egy az egyben ugyanaz a formavilág. Aki kitalálta az iPad formát dolgozott ezen nem keveset azt ezek copy+paste módba kapcsoltak azt csá. Ugyanez a Nokia új tabletje. És akinek tetszik az iPad formavilága, de nem akar annyi pénzt kiadni érte annak itt az olcsóbb alternatíva. Tehát akár hogyan nézem vásárlókat buk így az apple ha nem is számottevően sokat, de veszít.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#44) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sok az okos ember.
Aki használta a Xiaomi appboltot, az tudja, h sok-sok kínai app van rajta. Ami nem kínai, azok közt meg lehet találni olyanokat, h ebay, youtube, facebook messenger. Húúú, micsoda lopás!!!
De nem hinném, h sok európai lerántja a fél szervert, mert csirkelábul elég kevesen beszélnek errefelé.
Másik: felhőszolgáltatás!! Jajj, hajajjj! Ezek szerint a Drive, vagy OneDrive is PLÁGIUM!!!! Mind az iCloudot másolják, mostmegmár a Xiaomi is!!!!
Harmadik dolog -> woland: elég régóta vagy a PH-n, olvashatnál picit: szerintem a Xiaomi többet ad el, mint pár millió... Nyilván, a csúcstartók repertoárjába beleszámolják a 2 ezer forintos nagyimobilokat is.
Aztán itt van még, h akad a Tegra. Igen, ez igaz, ráfér a MIUI-tablet variánsra a reszelgetés, de ez nem hardware-es probléma. A Nexus 9-nél is vannak gondok. És igen, nem a piac legerősebb tabja, 49 ezer antutu pont a Nexus 54 ezrével szemben...
Mint a többi Xiaomi készüléknél, itt is várható a finomítás, illetve ha a kernelt kiadják, akkor finom, friss ROM-ok. Ebben legalábbis bízunk.
Csak fura olvasni, h a topikban mindenki mond valami világraszóló megállapítást, ami elég ingoványos alapokon nyugszik, és kb senki nem fogott vagy használt még soha Mipadot.

Ez android. Akinek nem kell a "hercehurca", az hogy magának faragja a cuccot, az vegyen Ipadot.
De aki Xiaomit vesz, és itt a viszonteladót is értem, a Wayteq-et, az meg csókoljon kezet a magyar Xiaomi csapatnak, vagyulának és társainak, h volt olyan kedves és lefordította a MIUI-t magyarra, és finomítgatja nekünk a software-t. Merthogy az az ő munkájuk, ingyen. Az Apple asszem elég borsosan megfizette a fejlesztőket, h magyarul is kommunikáljanak a készülékek.

[ Szerkesztve ]

(#45) Воланд válasza maximilian4 (#32) üzenetére


Воланд
titán

meselek szivesen.

"Én meg úgy vetten észre, hogy a nemzetközi sajtó középpontjában van a Xiaomi."

es?

"Azt ugye tudod, hogy a 3. legnagyobb"

azt ugye tudod, hogy tavaly - legalabbis a ceg szerint - leszallitottak 61 millio telefont, viszont a kinan kivuli ertekesitesbol egyedul indiat emeltek ki, ahol egy millio keszuleket adtak el ot honap alatt (el lehet kepzelni, hogy a tobbi orszagban mennyit adtak el, ha csak ennyi van kiemelve....). kina nelkul a fasorban sem lenne a ceg.

"45 milliárd dollárt ér"

es ki szerint? mert az, hogy egy elemzo a hasara ut es ir valamit, meg az, hogy egy ceg kint van a tozsden es a piac arazza be az ket kulonbozo dolog. es itt elobbirol van szo.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#46) Воланд válasza zolikaDB (#44) üzenetére


Воланд
titán

"Harmadik dolog -> woland: elég régóta vagy a PH-n, olvashatnál picit: szerintem a Xiaomi többet ad el, mint pár millió..."

fuss neki meg egyszer annak, amit irtam. az azsiai regiot (kinat leszamitva) irtam, hogy ott csak egy par milliot ad el.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#47) grignani6 válasza Воланд (#45) üzenetére


grignani6
csendes tag

Kínában NEKIK 45 milliárdot ér,NEKÜNK europainak csak egy a sok közül.

[ Szerkesztve ]

(#48) alkatraz3000 válasza helltp (#41) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

De te sem érted ugy tűnik. A note es iPhone közötti hasonlóság pont nulla. De az iPad Mini es ez a mipad szinte totál ugyanaz.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#49) maximilian4 válasza gyurkikrisz (#42) üzenetére


maximilian4
addikt

Tanulj már meg olvasni és olvasd csak vissza amit írtam.

Maxi

(#50) helltp válasza alkatraz3000 (#48) üzenetére


helltp
aktív tag

Értem én, szerinted csak belemagyarázom hogy nem egyforma. A helyzet az hogy szerintem meg te magyarázod bele hogy egyformák. Gyanítom hogy mind a két oldalnak igaza van, de ezt egyik oldal sem fogja belátni, ezért aztán kár is a vitát elkezdeni. Arra akartam utalni hogy pont baromi fölösleges itt ezen lovagolni, ugyanúgy mint ahogy az i6+ topicban a SGN 2-n (na meg egy kicsit arra is hogy nekem van igazam ;] ). :R

[ Szerkesztve ]

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.