Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) aelod


aelod
veterán

Volt piston 3-asom de nem tetszett a hangképe és a vetőcső elrendezés miatt mindig kiesett a fülemből. Most is egy piston 1-est nyüstölök a legnagyobb megelégedettséggel.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#2) ttt1 válasza aelod (#1) üzenetére


ttt1
őstag

Lassan akkor én is előveszem az 1-esem:) Igaz telefon usm-c-s lett időközben nem jack csatlakozós..

(#3) aelod válasza ttt1 (#2) üzenetére


aelod
veterán

Én kényelmi okokból váltam meg a 3tól., nem volt jó mindig igazgatni a fülest.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#4) #61600768


#61600768
törölt tag

Ez a xiaomi füles szebben, hangosabban szólhat mint ez ?

(#5) szpali


szpali
addikt

Én a jack csatlakozós verzióját használtam a tél folyamán és imádtam :)

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#6) mikej95


mikej95
aktív tag

Hybrid-et használok, sokaknak nem tetszik a V-karakter, nekem bejön, plusz annyi pénzért nem nagyon kapni jobbat, ráadásul gyakran akciós. USBC csatlakozós telefonom lesz megfontolok egy ilyet.

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#7) GoldhandRent válasza ttt1 (#2) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Nekem is meg a piston1 van, jack to C atalakitoval hasznalom. Sokkal szebben, es eroteljesebben (is) szol (hat) a jackhez kepest.

-

(#8) moleculez


moleculez
veterán

Elgondolkodtató, hogy szükség van-e az ANC-re 6 számjegyű árcédulával, ha lehet normális izolaciot produkálni anélkül is. Ennyiért viszont már érdekes lehet a technológia.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#9) Májkülnájt


Májkülnájt
tag

Imádtam a Sony Z2-höz kapott aktív zajszűrős fülesem csak az a baj, hogy azóta semmivel ne tudom használni :(

(#10) *Mukeey* válasza mikej95 (#6) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Szerintem is a Hybrid egy jó füles.5ezer Ft körül meg lehet csípni,annyiért ajándék...

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#11) zdanee


zdanee
őstag

Szeretnéd letörni a méregdrága telód egyetlen USB portját, amin keresztül feltöltöd az akkumulátorát? Akkor használj Te is USB-C csatlakozós fejhallgatót a zsebre tett telefonoddal! Egyedi kiképzésének köszönhetően bármelyik irányból behelyezheted, mint régen a jack csatlakozós fejhallgatóidat. Viszont behelyezés után képes bármilyen erő hatására megfeszülni, és elroppantani a port apró érintkezőit! A minden korábbinál nagyobb mobilok, melyek alig férnek be a zsebedbe szinte könyörögnek érte, a nyíró irányú erő garantált! Vedd meg még ma, hogy holnap már sorba állhass a szervizben! USB-C csatlakozós fejhallgató! Mutasd meg Te is, hogy gazdag vagy, mert hetente veszel telefont! *

* Az árak és mellékhatások tekintetében kérdezze meg tesztelőjét, bloggerét!

[ Szerkesztve ]

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#12) 7Heads Drago válasza zdanee (#11) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ehhez képest a régi usb csati tényleg gagyi volt. A honor 8am type c-je viszont 1,5 évesen is olyan mint ha új lenne.
De persze ha nem tetszik lehet venni bt-set jóval többért.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#13) #04441088


#04441088
törölt tag

Ilyenem van, szeretem.

(#14) majszter99 válasza szpali (#5) üzenetére


majszter99
tag

Pont kerdezni akartam van e ugyan ez jack ben, de megeloztel :D Van hozza esetleg komolyabb teszt valahol?

(#15) Tsebacsi válasza zdanee (#11) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Kicsit agyaltam rajta, álljak-e le vitázni, vagy csak trollkodsz, de úgy határoztam, egy próbát megér.

A type-c csatlakozó messze hatékonyabbnak és strapabíróbbnak érződik fél év távlatából, mint a korábbi micro-usb-ek. Nem tudom mire gondoltál az első pár mondattal, hiszen a micro-usb csatlakozó alap lényegét tekintve ugyanez. Csak ott láttam ezer félét is, hosszabbat/rövidebbet, amilyen éppen belefért vagy szükséges volt a gyártó készülékébe. És pont az eltérő hosszú csatlakozók miatt volt bőven gond az egésszel. Nem kevés tablet és telefon jött a szervizbe micro-usb csatlakozó cserére. A type-c viszont a szimmetrikus alakja miatt kevésbé tud egy irányba vetemedni, nem lehet vele azt megcsinálni, mint a micro-val, hogy csak feszítésre, egy irányba működjön egy idő után. Tény, hogy a nem megbontható unibody házú készülékeknél szívás és drágább a csere (főleg ha vízálló a készülék), de egy sima, egyszerű eszköznél 7-10k körül garanciával cserélik ki a micro-usb-t, így beszerzési ártól függően a type-c sem drágább...

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#16) kutyek válasza Tsebacsi (#15) üzenetére


kutyek
senior tag

Szerintem félreértitek a HSZ-t, nem a mikro USB-nél rosszabb a C-Type a zsebben, hanem a jack-nél. És ez mondjuk egyértelmű is, mivel a jack kb. 3x olyan mélyen fekszik az aljzatában, mint az USB, emiatt az erőkarok aránya (kilógó-feszülő vs bent lévő-tartó) sokkal egészségesebb, kevésbé terhel bármit, ami sérülhet...

[ Szerkesztve ]

(#17) Tsebacsi válasza kutyek (#16) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez tény! :K

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#18) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

A jó öreg Piston 2-m még mindig megvan, szerintem a nála jóval drágább füleseknél is jobban szól, nem találtam még hozzá hasonlót. Ha találnék még valahol eredeti Piston 2-t, tuti azt vennék. Bánom, hogy évekkel ezelőtt nem vettem belőle még egyet.

Egyébként inkább hajlanék a Type C osztóra jack fülessel, és még lehetne közben tölteni is.

Én sajnálom, hogy elhagyják a jacket mindenhol már.

(#19) -Skylake- válasza zdanee (#11) üzenetére


-Skylake-
addikt

Windows XP + Symbian S40 ? Ha igen add meg az MSN-ed, iwiw-et ritkan nezem.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#20) helixP válasza -Skylake- (#19) üzenetére


helixP
nagyúr

Szezon fazon klasszikus keverése, de nem baj.
Itt semmiféle funkcionális előrelépés nem történt, csak hátrányai vannak.

[ Szerkesztve ]

(#21) aelod válasza zdanee (#11) üzenetére


aelod
veterán

:C
+1

Megoldható lenne ez a nyíró erő, hogy ha az USB type-C füleseket pipa vagy L elrendezésben gyártanák.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#22) Atomgeszi válasza aelod (#21) üzenetére


Atomgeszi
veterán

IS.

Nekem az egyenes pont kényelmesebb nadrágban..

(#23) -Skylake- válasza helixP (#20) üzenetére


-Skylake-
addikt

Igen, a szamtech pont az a mufaj, ahol hatranyt jelent ha minden csatlakozo pont ugyan olyan. Vagyis varj. Ja nem. Eltekintve az aprocska tenytol, hogy a fulesben van a dac tehat forrastol fuggetlenul ugyan azt a hangminoseget adja (mar onmagaban emiatt felejtheto a jack egy telefonnal) , emellett meg kompatibilis is minden egyeb C telefonnal. Hat ez tenyleg jo szar, mennyivel jobb volt 10 eve amikor gyartonkent kulonbozo csatlakozo volt. Pontosan azert jo a type c ami miatt szerinted nem az : mert ez valoban funkcionalis fejlesztes. Megteremti a teljes kompatibilitast minden egyes eszkoz kozott, legyen az telefon, tablet, pc, barmi. Egyetlen kabelt veszel, egy c-c usbt es amikor epp nem arra hasznalod majd hogy rakosd a laptopra a monitort, fogod, lehuzod es elviszed magaddal hogy tudd tolteni a telefont. A legjobb dolog ami a csatlakozok tekintetebe tortent az elmult soksok evben az a typec es a tb3. Nekem az a gondom, hogy nincs elegge eroltetve (szerencsere az apple erolteti nagyonis es bar nem hasznalom a termekeiket, vannak annyira magasan, hogy masolja oket a piac). Azt meg felejtsuk el , hogy "dikk nem kompatibilis". A nissan leaf sem kompatibilis a benzinnel. Attolmeg az elektromos auto szinten egy oriasi ugras, epp ideje elfelejteni a benzint.

Szerk : erdekes amugy, hogy ha megmarad a jack es csak a toltoport valtozik usb c-re, az senkit nem zavar. Amikor jon egy teszt egy microusb-s telefonnal itt ma-n, konkretan meg van emlitve , hogy "sajnos nem c" . Amikor ehez a porthoz jon egy fules, akkor mindenki assa el magat, mer fujjfujj jacket akarunk. De igazabol miert is akarunk jacket ? Barmibe fogadok, hogy a userek 99%anal a telefonja soha az eletbe nem lat semmilyen fulest a gyarin kivul. A gyari meg nyilvan type c lesz ha egyszer nincs a telefonon jack erted. Szoval magyarazza meg valaki mi a gond, mer tenyleg nem ertem. (Ne azzal hogy hogy toltom egyszerre es hallgatok kozben zenet, ez nem valid pelda)

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#24) helixP válasza -Skylake- (#23) üzenetére


helixP
nagyúr

96 kbit/s-es mp3-aknál, Gangamstyle YT videóknál aztán tényleg szükséges a DAC. Aki meg komolyan veszi a losless témát, az nem a telefonról játssza le az ilyen kiterjesztést.

"Megteremti a teljes kompatibilitast minden egyes eszkoz kozott" Nem kellett megteremteni a kompatibilitást, mert már meg volt. Úgy hívták, hogy 3,5 mm jack.
Illetve: ha ennyire megteremti, akkor mért van folyamatos kompatibilitási gond: egyes gyártók USB-C-s fülesei mért nem jók más gyártók telefonjaival? Ez a Xiaomi az üdítő kivétel.

Nincs bajom az USB C-vel, legyen minden telefon C-s, töltsük azzal, miattam legyen ez az új szabvány, de hagyjuk már meg a 3,5-es kimenetet is, simán rajta lehetne hagyni, semmit sem vesztene vele senki (hagyjuk a hisztit, hogy sok helyet foglal, mert az bizonyítottan kamu).

[ Szerkesztve ]

(#25) Atomgeszi válasza helixP (#24) üzenetére


Atomgeszi
veterán

" hagyjuk már meg a 3,5-es kimenetet is, simán rajta lehetne hagyni, semmit sem vesztene vele senki "

De. Nem lehetne eladni a BT-s, meg a Type C-s füleseket 3-10x áron.

(#26) aelod válasza helixP (#24) üzenetére


aelod
veterán

+1 big +1 :R

(#25) Atomgeszi

Ez is :)

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#27) -Skylake- válasza helixP (#24) üzenetére


-Skylake-
addikt

Meg mindig nem vilagos, hogy ha valami megoldhato egy csatlakozon keresztul akkor miert logikus ket csatlakozon keresztul megoldni azt.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#28) helixP válasza -Skylake- (#27) üzenetére


helixP
nagyúr

Mert az az egy csatlakozó extra igénybevételnek van kitéve
Mert az egy csatlakozóba néha kettő dolgot szeretnék dugni
Mert sok pénzt fektetett a felhasználók nagy része a régebbi csatlakozós eszközökbe
Mert az egy csatlakozó kompatibilisi gondokat okozhat
Továbbra sem fejtetted ki, hogy mért okozna gondot, hogy ha meghagynák a Jack-et egy telefonon. A lyukfóbiádon kívül. A C-be azt dugsz amit akarsz. Win-win lenne Neked is meg nekem is. Te nem járnál rosszabbul.

[ Szerkesztve ]

(#29) Millerchris


Millerchris
tag

Jó kis füles, ennyiért nem is drága.

A holnap mèg messze van!

(#30) pengwin válasza -Skylake- (#27) üzenetére


pengwin
addikt

Mert abból az egy csatlakozóból nem raktak egy másodikat egyik telefonba sem.
Vagyis csak simán költséget csökkentettek, nem kiváltották a régi fícsört egy modernebbel.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#31) szpali válasza majszter99 (#14) üzenetére


szpali
addikt

Nem tudom.
Utcán (Róbert Károly körút) sétálva elég jól kiszűri a forgalom zúgását, lakásban használva a mikró sütő zúgását, stb.
Autóba beülve is csendesebb lesz tőle a motor :D

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#32) *Mukeey* válasza -Skylake- (#23) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Amúgy tök igazad van,az usb c nagyon jó upgrade a micro-ról.Ezt kellene szabványként behozni,pár év alatt mindenki átállna és kész.Viszont a jack csati meg azért fontos,mert sokan használnak saját fülest,amit lehet,hogy drága pénzekért vettek.Persze lehet átalakítót is használni,de na ne már...Érthetetlen nekem a jack elhagyása,ki is esik emiatt nagyon sok jó teló nálam,sőt most már inkább úgy kell keresgélni,hogy egyáltalán legyen a piacon.

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#33) varfalvimike


varfalvimike
csendes tag

Valakinek esetleg van ilyen fülhallgatója? A megfelelő ellenszolgáltatás ellenében (kávé, sör :) ) szívesen meghallgatnám hogy szól... köszi!

(#34) #04441088 válasza varfalvimike (#33) üzenetére


#04441088
törölt tag

Bp.-i vagy?
Szekesfehervaron nem jarsz?

[ Szerkesztve ]

(#35) varfalvimike válasza #04441088 (#34) üzenetére


varfalvimike
csendes tag

Pesti vagyok... amúgy most Londonban. Két hét múlva jövünk haza, ha nem lesz közelebbi ajánlat, kereslek. :)

(#36) V@ns válasza -Skylake- (#23) üzenetére


V@ns
aktív tag

Régi kocsim van, kazetta adapter, 3.5mm jack.
Jó lenne Waze közben gyorstölteni és zenét is hallgatni.
Valid?

(#37) Tsebacsi válasza V@ns (#36) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Bocs de ez elég szélsőséges eset...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#38) V@ns válasza Tsebacsi (#37) üzenetére


V@ns
aktív tag

Ok, de valós.
Az újabb autókban is akad 3,5mm jack input az USB mellett.
De hogy ne csak autó legyen: munkahelyen is a telefonról megy a zene: jack-jack a hangfalra és töltöm közben.

(#39) Tsebacsi válasza V@ns (#38) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Mondjuk az újabb autóknál már van mobil előkészítés és valamilyen kábeles vagy Bluetooth kapcsolatos screen mirroring / Aauto vagy car play. A jack lassan ilyen helyekről is ki fog kopni mert usb - n fogjuk csatlakoztatni.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#40) V@ns válasza Tsebacsi (#39) üzenetére


V@ns
aktív tag

Szerintem is ki fog kopni, ezt nem vitatom.
Egy párhuzamos univerzumban, ahol Almáék is beadták a derekukat, csak egy csatlakozó létezik mindenhez. :U

Én csak azt mondom, hogy ma is még vannak olyan emberek, akiknek kell mindkét port, és én vagyok az egyik.
Következő telefonomnál is szempont lesz a jack megléte.

(#41) varfalvimike válasza V@ns (#40) üzenetére


varfalvimike
csendes tag

eBay, 300 ft.

(#42) helixP válasza varfalvimike (#41) üzenetére


helixP
nagyúr

Jó hogy az egyszerűsítés irányában megy a technológia, és mindent kevesebb kábellel, kevesebb csatlakozóval, kevesebb átalakítóval oldunk még manapság...
Aki szerint ez európai megoldás és szívesen használná, az nem mond igazat..l
Még egyszer mondom: csakmkegbkene hagyni a Jack-et és nem kellene ilyenekkel szopni. Vegyük már észre, hogy ha már egy külön alkatrész kell ahhoz, hogy pótolj egy funkciót, akkor az a dolog bonyolultabb lett.
Üdv az apple világában.

[ Szerkesztve ]

(#43) V@ns válasza varfalvimike (#41) üzenetére


V@ns
aktív tag

Köszönöm, láttam már ilyen Y kábelt és egyelőre nincs rá szükségem. :U
Amúgy ezek a "jófajta" elosztók viszik is a fast charge / supercharge töltést? (Huawei/Honor tulajként kérdezem.)

(#42) helixP +1 :K

[ Szerkesztve ]

(#44) varfalvimike válasza V@ns (#43) üzenetére


varfalvimike
csendes tag

Azt viszi, ami a rosszabb, hogy csak a "ki" irány megy, vissza nem, vagyis nem megy a headset funkció és nem mennek a gombok se. (Hangerő, állj, stb)

(#45) Uncool Ben válasza GoldhandRent (#7) üzenetére


Uncool Ben
tag

A jack - átalakító - C sokkal szebben szól, mint a sima jack? :D A csatlakozóátalakítók már csak ilyenek, jelentősen tudnak dobni a hangminőségen :C

(#46) helixP válasza varfalvimike (#44) üzenetére


helixP
nagyúr

Szerencsére mindent megold egy ilyen átalakító :D

(#47) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Ma megjött a füles (thx Aliexpress, végre nem agyatlan barom módon kapok egy cuccot, mint a gearbest-től, ahol a vámon hogy-hogy nem, megfogták a csomagot, és eltűnt belőle a füles, hanem gift-ként 10dodóra írva), a megadott dátumon bőven belül. Városi teszt alatt szuperül működött a zajszűrés egy Mate 10 Pro-val együtt, ahogy minden gomb is a vezérlőn azt csinálja, amit kell. Maximálisan ajánlott! :C

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#48) Eiki


Eiki
tag

Nektek működik PC-vel? Lenovo X1 Yoga 2nd gen USB-C portjába hiába dugom (Windows 10 aktuális verzió), nem látszik a hangkimenetek között és nem is működik...

(#49) #04441088 válasza #04441088 (#34) üzenetére


#04441088
törölt tag

Ennyit bírt a füles...
Szerintem a kábel törött meg, de az egyik fele néha olyan hangokat ad ki, hogy beszarok és megsüketülök tőle. Zenehallgatás közben vinnyog, búg...de úgy random módon. Kicsit nyomogatom a kábelt, akkor lehet hallgatni egy 20 percig normálisan és ismét...

(#50) TaylorPro válasza #04441088 (#49) üzenetére


TaylorPro
addikt

ettől eltekintve megéri az árát?

Pixel 8 Hazel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.