Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) doongoo válasza Bodor (#597) üzenetére


doongoo
addikt

Régióváltás nélkül meg simán beírod a témák alkalmazás keresőjében, hogy "font" és már listázza is a találatokat és be is lehet őket állítani onnan

(#602) Bodor válasza doongoo (#601) üzenetére


Bodor
veterán

:R

(#603) dunc


dunc
nagyúr

Sziasztok HONOR 20 at váltottam, végre visszajött a melós Androidozás! :DDD
Jelenleg a 5G t érdemes kikapcsolni? (gondolom keresi, de nem találja, így esetleg jobban merül? )
A 120 as kép frissítéstől mennyivel lesz kevesebb a kijelző idő? (érdemes kikapcsolni?)
Hívás rögzíttetésre van egy valamilyen megoldás?

Végül alapba elégedett vagyok, a játékokba nyújtott teljesítmény elég komoly. stb. :))

(#604) oroszlan12


oroszlan12
tag

Sziasztok!Első Xiaomi telóm pár napja,eddig nagyon tetszik!
Egy valamit nem találok,a szinkronizáció be- ki kapcsolását.
Ezt hol tudom kapcsolni?

(#605) Ájvé válasza dunc (#603) üzenetére


Ájvé
veterán

Én ilyenről nem hallottam még, elérhető hálózatok közül fog felcsatlakozni valamelyikre, ha nincs 5G akkor nincs mire, akkor vált ha "látja".

(#606) Little Hulk


Little Hulk
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Valamiért nem érkeznek be a messenger és viber üzenetek, az értesítések sem látszódnak, csak akkor ha külön rányomok az alkalmazásra. Az értesítéseknél próbálkoztam, de jött össze...

Köszi előre is!

(#607) doongoo válasza Little Hulk (#606) üzenetére


doongoo
addikt

nézz rá az akkumulátor optimalizációra ezeknél és kapcsold ki a MIUI féle optimalizálást

(#608) peeat válasza gyalu 1 (#595) üzenetére


peeat
tag

Tudom csak az otp appjaval menne az nfc de nem akarok extra koltseggel plusz egy virtualis kartyat azert mert csak az MC vel mukodik az otp appja.

(#609) Little Hulk válasza doongoo (#607) üzenetére


Little Hulk
tag

Köszönöm szépen! Ez volt a megoldás! Nem jöttem volna rá! A viber azonnal működött, a messengernél a facebook optimalizálását is ki kellet kapcsolni, utána lett jó!

(#610) dunc


dunc
nagyúr

Maga a telefon tud mèrni lépésszámot?

(#611) kszthly válasza dunc (#610) üzenetére


kszthly
senior tag

Igen.
Nálam a Google fitnesz a telefontól kapja az adatot, az Amazfit (zepp) alkalmazás pedig az órától.
Nincs drasztikus eltérés.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#612) dunc válasza kszthly (#611) üzenetére


dunc
nagyúr

A google fitnessnèl nálam nem változik a lépésszâm.

(#613) kszthly válasza dunc (#612) üzenetére


kszthly
senior tag

Nálam számol óra nélkül is.
Talán nem mindegy, hogy hol tartod a telefont.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#614) dunc válasza kszthly (#613) üzenetére


dunc
nagyúr

Nàlam is jó lett.

(#615) Pendragon911


Pendragon911
aktív tag

Sziasztok, Huawei Mate 20 Lite után ez a típus jó választás lehet? Van-e olyan közöttetek, aki ugyanerről a típusról váltott Mi 10T Lite-ra, mik a tapasztalatok pozitív, illetve negatív irányba?

(#616) dunc válasza Pendragon911 (#615) üzenetére


dunc
nagyúr

Igen az de a Mate minösègibb èrzetet ad.

(#618) n0is3es


n0is3es
aktív tag

Nekem volt Mate 20 Liteom, és van twilight Mate 20-m is jelenleg a Mi 10T Lite 5g mellett. De a két telefon ég és föld. Persze a Mate 20 javára.

Pixel 6 & Mi 11 & Alfa Romeo 147 1.6 Twin 120 LE 2006 ;)

(#619) dunc válasza n0is3es (#618) üzenetére


dunc
nagyúr

:K

(#620) Ájvé válasza n0is3es (#618) üzenetére


Ájvé
veterán

De az Twilight Mate 20 és nem Lite, Mate 20 Lite semmivel nem jobb a Mi 10T Litenál, nemhogy ég és föld lenne a különbség.

(#621) n0is3es válasza Ájvé (#620) üzenetére


n0is3es
aktív tag

Írtam hogy volt mate 20 liteom is! De a sima Mate 20-m hasonlítottam a Sajomihoz.

[ Szerkesztve ]

Pixel 6 & Mi 11 & Alfa Romeo 147 1.6 Twin 120 LE 2006 ;)

(#622) Ájvé válasza n0is3es (#621) üzenetére


Ájvé
veterán

De kérdés Mate 20 Litera vonatkozott, nem Mate 20-ra, persze hogy egy 2 éves csúcskészülék jobb, nem éri volt a kérdés.

(#623) oroszlan12


oroszlan12
tag

Sziasztok!Találkozott már valaki azzal a problémával,h nem lehet sehol file-t csatolni,tehát gmailben,böngészőben amennyiben egy file-t akarok feltölteni.
Mi lehet ez valaki tud rá valami megoldást?!!!

Megvan a megoldás.Vissza kellett kapcsolni a xiaomi optimalizációt a fejlesztői beállításokban.

[ Szerkesztve ]

(#624) donmackó


donmackó
őstag

Üdv!

Érdeklődnék hogy a cikkben említett telón hogy tudnám kideríteni, hogy melyik alkalmazás vagy mégis mi akar telepíteni új játékokat?
[kép]

Valamint miért ömlik össze a SwiftKey minden második nap ha mi böngésző használok? Ilyenkor annyira bedől a rendszer hogy a gyári billentyűzetet sem lehet előcsalni. Csak a reboot segít.

Release the cable hounds!

(#625) Ájvé válasza donmackó (#624) üzenetére


Ájvé
veterán

Semmi nem akar játékokat telepíteni, esetleg egy telepített alkalmazás lehet a gond.
Swiftkeyt nem tudom én Gboardot használom és ezzel nincs gond, de ez a gyári benne tudtommal. Gyári visszaállítás, frissítés esetleg és nézd meg miket telepítesz fel mert problémát okozhatnak.

(#626) tibee77


tibee77
őstag

Szevasztok.
Asszonynak vettem egy ilyen telot es lenne egy kis gond.(egyelöre csak egy xD ) Miert lehet az, hogy a fb messenger nem jelez mikor jön rajta egy üzenet?megneztük, minden be van allitva, összes ertesites be van kapcsolva, szoval elmeletileg mennie kene.Mit csinalunk rosszul?Elöre is köszi a segitseget.

Szerk. ohh sorry, latom valaki elöttem feltette ezt a kerdest. :DDD targytalan. :B

[ Szerkesztve ]

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#627) armira


armira
csendes tag

Sziasztok!

A segítségetekem szeretném kérni,
pár hete vagyok tulajdonosa én is egy MI 10T Lite telefonnak, Huweitel P30 Lite-ról váltottam, azelőtt Galaxy S6-om volt. Bátran ugrálok a márkák között, de most valami nagyon nem jól sikerült egyelőre.

Ami a készülékben "kommunikáció" az nálam mindeegyik rossz.
Az alább tapasztalt hibák, a korábbi (Huawei, Samsung) készülékeimen nem tapasztaltam.

1. GPS
Waze-t használok Budapesten, néha-néha amikor alkalmazást váltok egy pillanatra, és visszalépek a Waze-re a GPS jel elveszik. Hozzávetőleges pozíciót mutat, ami a városban megnehezíti a közlekedést. Nagyjából 20 másodpercre van szüksége, hogy a gps "nyíl" a felső sorban megjelenjen, és a navigáció helyrejöjjön. Rendkívül bosszantó.

2. WIFI
Nagyjából 10 esetből kétszer forudul elő, hogy vagy az otthoni vagy a munakelyi wifi hálózatra nem csatlakozik fel. Sajnos előforul, hogy későn veszem észre hogy mobilnetről vagyok.

3. MOBILNET
Ez a legidegesítőbb hiba. Azt már megszoktam, hogy ha a városban vezetés közben ha telefonálok nincs mobilnetem, nem frissül semmi... Viszont sokszor egyszercsak hívás nélkül is úgy eltűnik az internet a telefonról. Bármit nyitok meg... Messenger, Viber, Gmail, Speedtest, Különböző azonnali internetelérést igénylő alkalmazást...minden áll. Néha a repülő mód ki-be megoldja a prolémát. Néha azt se tudom, hogy vajon mióta nincs internet a telómon.

4. BLUETOTH
Jabra Talk 25-öt használok, mellesleg imádom. Az előző P30 Lite telefonomnál ha a fülembe volt, és jött egy bejövő hívás akkor bekapcsoltam a fülest, és három másodpercen belül megvolt a kapcsolat, sőt fogadta is a hívást, egyszerűen tökéletes volt. Na most meg, úgy működik, hogyha bekapcsolom, kb 3 másodperc alatt is is megvan a kapcsolat, de a hang nem jöt át, a telefonom hangszóróján szól a másik fél. Következő tíz másodpercben feltalálja magát, és a fülesem szól. Már ki se merem kapcsolni a a bluetoothos fülest, mert ha jön egy hívás egyszerűen nem tudom hol fog szólni. Elveszti az egész az értelmét, nagyon idegesítő. Hosszabb telefonbeszélgetéskor néha átmegy a bluetotthról a telefon hangszóróra, és csak nézek...

Itt épp nincs internetem, a Speedtest is áll.


Realtime árfolyamfigyelő alkalmazás, nincs internet, nem frissül.


Itthon vagyok, de nem tud csatlakozni az itthoni egyik wifire se.


Épp Waze, de továbbra sincs internet.


Szintén Waze, most GPS jel nincs.


Kérjek segítsetek mitévő legyek a készülékkel.
Szervíz? Első és utolsó Xiaomi? Ha úgy adódik, hogy eladnám, hogy hírdessem?

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#628) Ájvé válasza armira (#627) üzenetére


Ájvé
veterán

Waze megoldás:
Nyisd meg az appot utána ugorj vissza a középső menügombbal a navigációs gombok közül a telefon kezdő képernyőjére, itt bal gyors menü gombot nyomd meg a virtuális navigációs gombok közül itt most látni fogod a futó alkalmazásokat, itt wazen nyomj hosszan hogy bejöjjön egy helyi menü legfelső egy lakat ezt nyomd be. Ezzel folyamatosan memóriába rartod az alkalmazást, csak akkor zárja be ha te magad zárod be. Egyébként Gmapsot használnék inkább a helyedben azzal biztos nem lesz ilyen gondod.

Wifire nem tudok mit mondani, mikor ott vagy mindjárt nézd meg és csatlakozz fel, de legjobb ha mindig kikapcsolod a wifit ha nem használod és ellenőrzöd mikor bekapcsolid.

Mobilnet problémám nekem nem nagyon szokott lenni, esetleg mikor másik országba érkezek. Ez lehet SIM probléma is ha régi mindenképp cseréltesd le.

BT-ra is nehéz mit mondani, néha nekem is eldobja de ritkán. Én nem kapcsolom ki mivel az én fülesem nem csatlakozik automatikusan, ezt tudnám neked is javasolni ha gyorsan akarsz hívást fogadni.

(#629) Oldman2


Oldman2
veterán

Urak!

A pakkban lévő gyári tokot felrakva, hátul a kamera kilóg-e a tok szintjéből?

Azaz, védi-e a gyári tok a kamerát. lerakva pl. az asztalra...?
:F

(#630) dunc válasza Oldman2 (#629) üzenetére


dunc
nagyúr

Nem védi, én is cseréltem, plusz lencsevédő üveg!

(#631) andrás47 válasza Delirious (#356) üzenetére


andrás47
senior tag

Üdv ! Gondolkodik egy barátom, egy ilyen készülékben. Nem szeretné mókolni úgy használná, ahogy gyárilag van. Van-e esetleg valami probléma ami zavaró, amikor volt Xiaomi telefonom pár éve az automata fényerő szabályozás nem volt tökéletes, este mindig állítgatni kellett ,ez rendben van már ezeknél, mert valaki írt ilyen problémát ennél is? Még érdekelné, a térerő tökeletes-e, akkuido, fotók, és hangszóró elég hangos-e ? Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#632) Oldman2 válasza dunc (#630) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi,

A gyári 9mm-es vastagság a kamera dudorral együtt, vagy trükkösen anélkül értendő?
:F

(#633) dunc válasza Oldman2 (#632) üzenetére


dunc
nagyúr

Anélkül! :)) Kapott egy jóféle HEXA mintás tokot, amibe pazarúl néz ki, és jól is védi!

(#634) dunc válasza andrás47 (#631) üzenetére


dunc
nagyúr

Összességében rendben van a telefon. Nem tapasztaltam kirívó problémát, ár/érték arányban is kiváló! A játék képességei meglepően magasak!

(#635) Oldman2


Oldman2
veterán

Buta kérdés, de az 5G hálózat használatához, külön 5G-s előfizetés szükséges, vagy ez ua. mint a 3G/4G váltás?

(#637) Oldman2 válasza #40993792 (#636) üzenetére


Oldman2
veterán

Azaz előfizetés nélkül, az 5G funkcionalitást nem tudom kihasználni.

Pláne Telenor előfizetőként?
:C

(#639) gyalu 1


gyalu 1
aktív tag

Nekem pl. nincs külön 5g előfizetés, de Pesten, Siófokon már többször volt 5g-m (Telenor)

(#640) doongoo válasza gyalu 1 (#639) üzenetére


doongoo
addikt

"A vezérigazgató a beszélgetés során kiemelte, az új generációs hálózat elsőként a szolgáltató győri és törökbálinti állomásain élesedett, előbbi lényegében annak a teszthálózatnak az éles üzembe állított változata, kiterjesztése, melyet a szolgáltató 2019-ben üzemelt be a Széchenyi István Egyetem campusának körzetében. Az állomásokra jelenleg bárki, bármilyen mobilnet-csomaggal felcsatlakozhat 5G-képes készülékkel, ez alól kivételt az Apple legújabb iPhone-jai, illetve egyes Samsung készülékek jelentik jelentik, itt ugyanis a gyártó által kiadott licenc, illetve bevizsgálás is szükséges a képesség aktiválásához." forrás

(#641) tarbela777


tarbela777
tag

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy a bővíthetőség az egyik SIM terhére történik vagy külön hely van hozzá?

(#644) Isti5030


Isti5030
újonc

Üdv, a telóm nem enged a névjegyekbe új telefonszámot és adatokat felvinni. Azt irja ki, hogy "nem sikerült a névjegyzékbe bevinni..." Beállítási gond? Akkor hogyan? Köszönettel, Isti.
A MIUI új verziója 2 nap alatt sem töltődött le (V12.02.0.RJSEUXM) .Ez a lassúság normális?
Köszi!

(#645) LiteCross91


LiteCross91
aktív tag

Helló!
A Google Play-rendszerfrissites mindig újra akarja indítani a telefont, de nem lesz jó. Újra és újra kéri az ujrainditast. Töröltem play aruhaz adatait, play szolgáltatás adatait, eltávolítottam a frissiteseiket is. Szerintetek mi lehet a baj? Most laktam be a telot, nem akarom resetelni. Legujabb andorid 11-es van fent, kb egy napos a telo. Képek : [kép] [kép] [kép]

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#646) LiteCross91 válasza LiteCross91 (#645) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Mára megától megjavult.
Ha bárki is aggódott volna emiatt :D

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#647) vicces


vicces
addikt

Én is addig szoktam újraindítgatni amíg el nem tűnik :K

:)

(#648) oroszlan12


oroszlan12
tag

Jól látom, h az új rendszerrel 12.0.2 eltűnt a fejlesztői beállításokból a miui optimalizáló ki-be kapcsolási lehetőség?

(#649) nullpoint válasza andrás47 (#631) üzenetére


nullpoint
senior tag

Ha még nem késő, akkor ne vegyen ilyet.

Whyredről (redminote5global) váltottam, fájdalmas, és drága csalódás.

Mindenben jobbnak kéne lenni papír szerint a telefonnak. Mégis, aksiidő borzalmas, standbyban is merül 4-5 óra alatt 2-3 százalékot.

Kamera katasztrófa, Rn5 Gcam alkalmazással gyönyörű képeket tud (persze kategórián belül) , 10tLite pedig elfogadhatatlanul ocsmányat, és nincs rá működő Gcam, két napom ment rá hogy mindet végigpróbáljam. Majd linkelek összehasonlító képeket, keserves....

Gps semmi extra, hiába a dual vevő.

Kijelző semmi extra, 120hz nem akkora sztár, csak az akksit eszi, fényerőben meg ugyanannyi mint a 3,5 éves Rn5.

Rendszer az meg.... ehhh. Mindegy, Rn5-nél legalább le tudtam tiltani az animációkat, itt az ezredik almenüből kikapcsolva is ugyanúgy megy a vakítás.

Global, eu stabil, eu beta rom tökmindegy, itt mindegyikkel egy f@s az egész. Kettő és fél hete van nálam a járgány, azóta tesztelem hátha, de semmi. Egy custom romot raktam fel, de az meg nem volt hajlandó a rejtett SSiD wifire csatlakozni, hiába kapta meg az adatokat, szóval csak miui romokról tudok beszélni.

Komolyan, csak az vegye ezt aki egy 5-6 éves telefont cserélne, Rn5 szintről semmiképpen nem éri meg. De akkor is inkább olcsóbban egy redmi note9s, haveromnak az lett véve fél éve kb, gyári rommal tökéletes.

Hiába az erősebb SoC ,a nagyobb akksi, a jobb kamera, ezek ellenére ez a telefon visszalépés. :( Azt nem tudom hogy hardveresen ócska az egész, vagy csak a szoftver nem áll még készen az eszközre, de 9 hónappal a kiadás után ??.......

Elnézést ha negatívnak tűnök, nem akarok az lenni, csak nagyon nagy csalódás ez a készülék.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#650) nullpoint válasza oroszlan12 (#648) üzenetére


nullpoint
senior tag

Igen kivették a gy#kerek.

Annyi lehetőséged van hogy:

Egyik:

Adb-ből:

adb devices

adb shell

setprop persist.sys.miui_optimization false

ha szerencséd van elfogadja, nekem nem sikerült így.

Másik módszer ha van root akkor egy Termuxot felraksz.

Termux root jogot kapja meg, aztán:

Beírod:
su

Azután:

setprop persist.sys.miui_optimization false

Ellenőrizni úgy tudod hogy:

getprop | grep miui_optimization

Ezen parancs után ha szerencséd van akkor kapsz egy ilyet, és akkor ki van kapcsolva:

Ezek után ha olyanja van a rendszernek akkor lehet hogy előjön a kapcsoló a fejlesztői beállításoknál, és újra visszakapcsolhatod ha akarod.

Volt olyan módszer is hogy a fejlesztői beállítások alján a Reset to default valuest kellett tapicskolni, de ez már nem megy.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.