Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) laca112


laca112
tag

Sajnos balül sült el a ROM cserém.
A xiaomitool v2-vel szerttem voltna ( bootloader nyitást követően ) eu-s romot telepíteni de
fastbootban maradt a telefon mindegy, hogy mit csinálok.
A xiaomitool v2-látja a telót de nem sikerül visszaállítania.
A kérdésem,hogy ki mivel próbálná meg a helyreállítást?

Köszönettel

(#552) kszthly válasza laca112 (#551) üzenetére


kszthly
senior tag

TWRP-be bootolni próbáltál már?

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#553) Viktor0610 válasza laca112 (#551) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ameddig fastboot mód van, addig minden van.
Ködös romolgatós emlékeim alapján keresnék egy TWRP-t, feltelepíteném ADB-n keresztül, majd felmásolnék egy ROM-ot ( pl. Xiaomi.eu), aztán feltenném azt.

Samsung Galaxy A54

(#554) laca112 válasza kszthly (#552) üzenetére


laca112
tag

Nem,azt hogyan kellene?

(#555) kszthly válasza laca112 (#554) üzenetére


kszthly
senior tag

Feltételezem, hogy fastboot/adb telepítve van a számítógépre.
Letöltesz egy TWRP-t, például ezt:
https://androidfilehost.com/?fid=2188818919693773066
Bemásolod a fastboot.exe mappájában, aztán egy parancssorból:
fastboot boot twrp.img
A twrp.img a letöltött fájl neve legyen!

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#556) laca112 válasza kszthly (#552) üzenetére


laca112
tag

Sokadik próbálkozásra éppen most sikerült a xiaomitool-nak visszaállítani a rendszert.
Most viszont megint csak ott vagyok ahonnan indultam.
A global romot eu romra szeretném cserélni de most már nem a xiaomitool-al.

(#557) laca112 válasza kszthly (#555) üzenetére


laca112
tag

Köszönöm a segítséget!
Akkor ez alapján próbálkozok:
https://thingsforxiaomi.blogspot.com/2020/12/twrp-nyugok.html
Gondolom ez biztos módszer.

(#558) Zsee75


Zsee75
tag

Sziasztok!
Nálatok jól működik az akkumlátor sztatisztika?
gyári 12.0.2 van fent. ha rámegyek az akku statisztikában a telefon tétlenre 24 óránál többet még sosem írt ki még akkor sem ha már 2 napja megy a készülék.

(#559) Viktor0610 válasza Zsee75 (#558) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez Xiaomi feature már egy ideje. (Sajnos.)

Samsung Galaxy A54

(#560) Zsee75 válasza Viktor0610 (#559) üzenetére


Zsee75
tag

oooo
a note 5 ön és a redmi7 en még működik...
de azért köszi

(#561) Viktor0610 válasza Zsee75 (#560) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Biztonság app egy frissítésével jött ez a hülyeség.
Gondolom, a két említett telón régebbi verzió van belőle.

De talán látszik a fény az alagút végén, mert mintha valaki linkelt volna valahol egy olyan képet, ahol ismét tovább látható az akkustat.
Szóval remélhetőleg várható a javítás.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#562) doongoo válasza Zsee75 (#558) üzenetére


doongoo
addikt

Nekem OTA a 12.0.1 a legfrissebb stabil (februári bizt. csomaggal). Abban minden okés a statisztika terén. neked a 12.0.2 a sima Global RJSMIXM januári csomaggal (nem EEA, ami RJSEUXM) szerintem és fastbootos rom, jól sejtem

(#563) peeat


peeat
tag

Sziasztok.
Miui 12.0.1 (Rjseuxm) Van fent nekem az update ota nem hajlando olyan wifin rajta maradni amin nincs internet regebben megkerdezte egy felugro ablakban de most semmi automatikus disconnect.
Hogyan lehet ezt orvosolni? Rohadt idegesito.

(#564) x_pnK válasza peeat (#563) üzenetére


x_pnK
tag

Szia!
A beállítások -> WiFi -> Wi-Fi asszisztens -> Legjobb hálózatok automatikus kiválaszátása -> "Figyelem" funkció be van kapcsolva?
Ha pedig nem szeretnéd, hogy disconnect legyen, és átváltson mobilhálóra, akkor pedig kapcsolt ki a funkciót teljesen.

(#565) peeat válasza x_pnK (#564) üzenetére


peeat
tag

Csak akkor hatrany hogy soha nem fog atvaltani amikor kellene akkor sem.
Ezert volt jo hogy kerdezett (ha wifi menuben voltal es te valasztottad ki hogy csatlakozzon az adott wifire) hogy maradjon e a wifin.

(#566) x_pnK válasza peeat (#565) üzenetére


x_pnK
tag

A figyelem funkciónak, ha jól értelmezem pont ez lenne a lényege. Ha be van kapcsolva, akkor elvileg kérdeznie kéne. De ha mégsem, akkor mehet egy új bugnak a többi mellé, amiket a legutóbbi frissítés hozott... :))

(#567) peeat válasza x_pnK (#566) üzenetére


peeat
tag

Remek bug ....
Ez a magyar forditas picit furcsa ... Nekem angol

(#568) nt92


nt92
tag

Sziasztok.

En most gondolkozok egy ilyen keszulek vasarlasan.
A kijelzo erdekelne leginkabb, hogy milyen minoseget kepvisel? Huawei psmart 2019rol valtanek. Ettol jobb a kijelzo? Vagy nagyjabol ugyanezt a szintet hozza? Gondolok itt a kontrasztra, szinekre, a 120hz egyertelmuen elorelepes lenne.

Elore is koszonom.

Udv
T

(#569) Viktor0610 válasza nt92 (#568) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Erősebb a fényereje, szerintem mindenképp' jobb lesz. ;)

A többi előnyről nem is beszélve. :K

Samsung Galaxy A54

(#570) RAZR_v3


RAZR_v3
tag

Volt, aki Redmi 4X-ről váltott Mi 10T Litera? Miben jobb, és miben rosszabb a Redmi 4X-től a Mi 10T Lite? Én már nagyon hozzászoktam a Redmi 4X-hez, de sajnos a belső tárhely kis mérete miatt fájó szívvel már többször gondoltam a leváltására.

(#571) Viktor0610 válasza RAZR_v3 (#570) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Miben jobb?
Mindenben. ;]

Miben lenne rosszabb? 🤔
Nagyobb? Nincs hívásrögzítés? :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#572) RAZR_v3 válasza Viktor0610 (#571) üzenetére


RAZR_v3
tag

Elnézést az újabb off miatt, de ezt még megírom:
A chipset és a kamera alap, hogy melyikben jobb. :K
Olyanokra gondoltam például, hogy a Redmi 4X-nél a rezgőmotor nagyon gyenge, az EBBG kijelző nem teljesen fehér képet ad. Előbbire annyi volt a megoldás, hogy vettem egy Mi Band karkötőt, mert az is tud rezegni. Utóbbira csak egy BOE kijelzős példány beszerzése lett volna megoldás, de nem zavart.
MIUI-hoz köthető hibák, amiket Redmi 4X esetén custom rom használatával sikeresen kiküszöböltem: borzalmas a hangminőség a felvett videóknál és a diktafon esetében (nagyon torzít ráadásul), és idegenek számára állandóan felderíthető volt a készülékem, amikor bekapcsolva volt a Bluetooth. Ez a kettő volt a legbosszantóbb hiba számomra, ha nem oldottam volna meg custom rom használatával ezeket, akkor eladtam volna a készüléket. A Bluetooth úgy működött custom rom esetén, hogy amikor a Bluetooth beállítások menüjében voltam, akkor volt csak felderíthető a készülék, ha kiléptem onnan, akkor már nem volt felderíthető. MIUI esetén nem számított, hogy benne vagyok-e a menüben, vagy sem, mindig felderíthető volt. :(((

(#573) Szokenesz


Szokenesz
senior tag

Sziasztok!

Múlt héten én is egy ilyen telóra váltottam és szükségem lenne egy kis segítségre! :)
Letelt az egy hét, így meg is történt a bootloader nyitás, így a rom csere is Xiaomi.eu verzióra (V12.0.11.0.QJSCNXM_v12-10), nem mertem a gyári rom után az android 11-es alapút felrakni, így emellett döntöttem, eddig úgy tűnik, hogy nincs is vele semmi gond. De lenne két kérdésem:
1. Miért nem ajánlj frissítést a 11-es droid alapú verzióra? Ha egyszer majd feldobja, akkor nyugodtan frissíthető?
2. Ugye nyitva a bootloader, EU rom van fent és mellette Magiskkal rootolva, így nem működik az NFC-s fizetés. Ez megoldható valahogyan, hogy működjön? Note5-ben még nem volt NFC, így ennek a lelkivilágát nem ismerem :DDD

(#574) n0is3es


n0is3es
aktív tag

Srácok lehet off, de nem értem mi ez a nagy bootloder nyitogatás. RN 9 Pro-ról váltottam Mi 10T Lite-ra de tökéletesen elvagyok a gyári rommal, plussz mellette itt a Mate 20-am is és mind2 elvan lagg és hasonlók nélkül. Bár hozzá teszem t-com tól vettem így nem is nagyon merném piszkálni már csak a garancia végett sem.

Mi 11 & Alfa Romeo 147 1.6 Twin 120 LE 2006 ;)

(#575) Ájvé válasza Szokenesz (#573) üzenetére


Ájvé
veterán

Van Magisk hide vagyis régebben volt. Egyébként ha nem működik ez akkor gyári ROM marad.

n0is3es:
+1, én se cseréltem a gyártói ROM-ot és nincs vele probléma (pedig Bangoodról van a teló vagyis garancia sem számít). Plusz mint a fenti példa mutatja több funkció problémás lehet (banki alkalmazások, fizetések), persze power user megoldja, de megéri? Ennyivel jobb egy custom ROM?

(#576) kszthly válasza Szokenesz (#573) üzenetére


kszthly
senior tag

Ha el van rejtve a Magisk, akkor működnie kell az nfc fizetésnek.
Nálam 04.14-es eu romon hibátlan.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#577) Szokenesz válasza kszthly (#576) üzenetére


Szokenesz
senior tag

Magisk app el van retjve + az appban elrejtve a Revolut elol a rootolas, eddig okes. De vmit ezek szerint meg csak el kell rejteni, hogy mukodjon

(#578) kszthly válasza Szokenesz (#577) üzenetére


kszthly
senior tag

Az a Revolut saját alkalmazása vagy a Google Pay?
Talán lelet a kártyát párosítani a Simple appal, az működik.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#579) vicces válasza n0is3es (#574) üzenetére


vicces
addikt

tükéletesen egyetértek! nekem is a gyári állapotban van a teló. egy leirás alapján lelőttem a reklámokat. így elég jól elvagyok a telóval.
a custom romokban, meg ki tudja mi van benne..nem csoda, hogy nem mennek a bankos dolgok ;)

:)

(#580) Brekecs válasza vicces (#579) üzenetére


Brekecs
aktív tag

Szia !
Nekem is az EU rom van fent, és tökéletes !
Hívásrögzítő, OTP, simple, paypal, stb, stb, minden fut rajta! Semmi hibát nem tapasztaltam ellenben a global vagy az eea rommal !
Üdv

Windows 11 Enterprise x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#581) kszthly válasza Brekecs (#580) üzenetére


kszthly
senior tag

Tökéletesen egyetértek.
Fogadjuk el, hogy Xiaomi telefonon a gyári rom a kínai.
Ehhez az EU sokkal közelebb van, mint a GDPR miatt lebutított global/EEA.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#582) Szokenesz válasza vicces (#579) üzenetére


Szokenesz
senior tag

Én azért tértem át EU romra, mert 5 év alatt 2 Xiaomi telót használtam el, Redmi 3S-re anno még nagyon kellett ez a rom, Note5-ön megszokásból volt ez végig, ez meg meglett, EU romhoz képest a gyári kiherélt + az 5 év megszokása.
Eddig nem volt NFC-s telóm, nem tudtam róla, hogy a BL nyitás + root problémát okoz a G Pay-nek, lesz egy kis szabadidőm, majd rendbe rakom ezt is valahogyan, hogy menjen a Revolut + G Pay páros és minden tökéletes, mint az elmúlt években. :)

(#583) Wallenberg


Wallenberg
senior tag

Most vettem egy ilyen telefont a Media Marktban 95.000 Ft-ért.

Ársáv szerint 1 év rá a garancia.
A jótállási jegyen is az ársávonkénti jótállási idő van feltüntetve.

A jótállási jegy kicsi és pár oldalas.

2 év, 24 hónap, "a gyártó további 1 év korlátozott jótállást vállal" szöveg sehol sem olvasható benne.

Én úgy tudom, hogy minden hivatalos forrásból származó Xiaomi telefonra 24 hónap a gyártói garancia és a Telemax a gyartói szervíz.

A Media Markt hivatalos forrásnak számít?

(#584) Ájvé válasza Wallenberg (#583) üzenetére


Ájvé
veterán

Elképzelhető hogy a Media Markt a kötelező jótállás tünteti fel ami őt kötelező mint eladót. Ha hivatalos forrásból van akkor számlával is tudod érvényesíteni a garanciát. A garancia jegy eredeti Xiaomis vagy Media Markt állította ki? Esetleg érdeklődj a Xiaominál hátha válaszolnak.

(#585) n0is3es


n0is3es
aktív tag

Srácok, betütipust még mindig csak Indiai régión lehet állítani? Vagy van rá más megoldás is, a bootloader nyitáson kívül? Illetve a super wallpapert támogatja a telefon? Válaszotok előre is köszi. U.i: tudom nem amoled és nincs always on screen sem de hátha rá lehet erőszakolni valahogy ;)

Mi 11 & Alfa Romeo 147 1.6 Twin 120 LE 2006 ;)

(#586) doongoo válasza n0is3es (#585) üzenetére


doongoo
addikt

Betűtípust most kiróbáltam a kedvedért. Letöltöttem egyet a témákból. Az alkalmazásnál kér egy újraindítást (mivel betűtípust váltok) és utána már az új betűtípussal indul. Azaz lehet váltani. Gyári ROM (minden extra nélkül), rendes EEA régiós.

A super wallpapaper nálam megy, de ahhoz, hogy be tudjam állítani fel kellett tennem hozzá a google féle háttérképek alkalmazást (ezen belül tudom beállítani)

(#587) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Ma hívtak a mobilszámomon,ki is csengett a telefon,fel is vettem,tudtam vele beszélni.
Aztán egy ismerősöm szólt nekem,hogy hiába próbál felhívni,mindig azt mondja be a telefonja,hogy "a hívott szám nem elérhető,ismételje meg hívását később"
valami ilyesmit.
Közben folyamatosan be volt kapcsolva a mobilom.
Mobil ki-be kapcsolás után minden rendbe jött.
Ez normális jelenség?
Előre is köszönöm a válaszaitokat!

(#588) n0is3es válasza doongoo (#586) üzenetére


n0is3es
aktív tag

Köszi a betütipust megtaláltam :D

Mi 11 & Alfa Romeo 147 1.6 Twin 120 LE 2006 ;)

(#589) x_pnK


x_pnK
tag

Sziasztok!
Én a Google Pay iránt érdeklődnék, hogy ez a 10T Lite-nál hogyan kéne működjön?
Az NFC beállításoknál ki tudom választani, hogy Google Pay legyen az alapértelmezett, de egyszerűen nem találom sehol, hogy hol tudnám beállítani benne a kártyáimat, se a beállításokban a Google menüben nincs, se megnyitható appot nem találok. :F
Telekomtól vásárolt eszköz, 12.0.1.0(RJSEUXM) rommal, szóval mindenféle BL nyitás, custom mókolás mentes az eszköz.

(#590) peeat válasza x_pnK (#589) üzenetére


peeat
tag

A google pay eloszor töltsd le a play store bol.
Sajnos meg a kartya tamogatas rossz, ha otp-s vagy akkor otp aplikacio kell neked. Ha jól tudom otp kartyat a google pay meg nem tamogat.
Foleg mastercard katyak amik tamogatva vannak vagy otp virtual katya megoldas.

(#591) gyalu 1 válasza x_pnK (#589) üzenetére


gyalu 1
aktív tag

Nincs külön alkalmazás a telefonon. Magyarországon egyelőre csak a K&H kártyákat lehet hozzá adni a gpay-hoz. Vagy valamelyik fintech kártyát mint pl. Revolut, Curve stb. Ezeket az adott cég saját alkalmazásából tudod hozzáadni. Amint hozzáadtad utána megjelenik a beállítások/google/fiókszolgáltatásokban a Google pay menü. Magyarországon hivatalosan nem elérhető a gpay apk az áruházból. De az apkmirror-ról le tudod tölteni (a gpay old apk kell nekünk) Az apkmirror megbízható helynek számít.

(#592) x_pnK válasza gyalu 1 (#591) üzenetére


x_pnK
tag

Köszönöm mindkettőtöknek a gyors segítséget. Így már világos a dolog.
Coinbase kártyáról lett volna szó, viszont mint kiderült, Magyarországon még nem adható hozzá ez sem. :) Viszont a Revolut appból sikerült hozzáadnom a kártyámat, így már megjelent a fiókszolgáltatások alatt a GPay valóban.

(#593) BenceShearer


BenceShearer
aktív tag

Sziasztok!

Telefonálás közben folyton bekapcsol a kijelző, hiába nyomom rá a fülemre, látom, hogy a közelség érzékelő nem jó tesz a dolgát.

Ez most hw hiba (vigyem szervízbe), vagy ez gyárilag ilyen rossz, hogy gyakorlatilag lehetetlen telefonálni úgy vele, hogy közben a fülemmel ne nyomjam el? :((

Köszi!

(#594) peeat válasza gyalu 1 (#591) üzenetére


peeat
tag

Az apk letöltés dolgot mindig elfelejtem. En anno vpn segitsegevel amerikai lokaciot beallitottam az android auto miatt es azota is ugy maradt.
Nekem otp visa kombi miattt sajnos ... Ha csereltetnek kartyat mastercardra akkor mukodne.

(#595) gyalu 1 válasza peeat (#594) üzenetére


gyalu 1
aktív tag

OTP-vel nem fog működni a gpay nfc fizetés. Tökmindegy visa vagy MC

(#596) doongoo válasza x_pnK (#592) üzenetére


doongoo
addikt

És Apkmirrorról pl. fel tudod tenni a GPay-old apk-t is, akkor nem kell a fiókszolgáltatások alatt keresgélned majd, ha pl. több kártyás is lesz alatta és váltani akarsz, hogy melyikről fizess épp (nekem van alatta K&H, Curve, Revolut és Vivid is)

(#597) Bodor válasza doongoo (#586) üzenetére


Bodor
veterán

Szia! Én nem találok sehol sem betűtípus változtatáshoz menüpontot, sem a témáknál, sem máshol. Hol kéne keresnem? MIUI Global 12.0.7 Stabil (QJSEUXM) verzió van fent.

(#598) n0is3es válasza Bodor (#597) üzenetére


n0is3es
aktív tag

Android 10 alatt csak indiai régió alatt a témák alkalmazásban lehet betütipust váltani, nekem úgy rémlik. De mivel kb fél órát volt android 10 a telómon így nem tudom :)

Mi 11 & Alfa Romeo 147 1.6 Twin 120 LE 2006 ;)

(#599) atosan válasza Bodor (#597) üzenetére


atosan
addikt

Szia,
Régiót átállítod Indiára, onnantól a téma alkalmazásban benne lesz.

Maine coon

(#600) Bodor válasza atosan (#599) üzenetére


Bodor
veterán

Sikerült ! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.