Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Ájvé válasza Sebibalu (#400) üzenetére


Ájvé
veterán

Jól van, nem tudom akkor mi lehet, nekem nem sárgult be, lehet rossz minőségűt fogtál ki.

(#402) ChiliChili


ChiliChili
tag

Sziasztok,

Xiaomi Mi 10 Lite 5G 6/128
1. A linken nem szerepel T a 10 után. Ez más készülék, vagy valójában erről szól ez a topik? (Nem tévedtem el, érdemes olvasgatnom a tapasztalatokat. :))
2. Mennyire ajánlott ez a készülék?
3. Átlagos használat mellett egy töltéssel kb. mennyit bír ki?
4. Megbízható, elég gyors, stb.?

(#403) Ájvé válasza ChiliChili (#402) üzenetére


Ájvé
veterán

Mi 10 Lite AMOLED kijelzős és Snapdragon 765G-s, így egy kategóriával jobb készülék mint a Mi 10T Lite. 4160-as akku van benne ez gyengébb mint a Mi 10T Liteban, AMOLED miatt persze kevesebbet fogyaszt de SoC pedál már nem, valamivel gyengébb összegében az üzemideje, de nincs ok így se a panaszra bőven jó üzemidővel bír.
Konkrét tapasztalatokért a topikjában érdeklődj.
765G-vel gyors, felső közép kategóriás SoC napi használatra bőven elég.

(#404) ChiliChili válasza Ájvé (#403) üzenetére


ChiliChili
tag

Nagyon köszi :R ott tájékozódom tovább.

(#405) Csaszi87


Csaszi87
tag

Nektek szokott olyat csinálni, hogy pl Face lapozgatása közben leesik a kijelző világítás?
Nem kapcsol ki a kijelző, mert sötéten üzemel tovább, csak elmegy a világítás.
Ilyenkor lehúzom és látom hogy a fényerő beállítás viszont nincs leesve a sávon, ha megmozgatom akkor visszakapcsol a világítás, de addig hiába tapicskolok akár mit nem világít újra.
Már tényleg tiszta hülyének kezdem érezni magam, hogy csak velem fordulnak elő ilyen f@..ágok :U :N :DDD Alapvető bosszúságok amiket még semelyik más telefonban nem tapasztaltam eddig, és tényleg nem fikázni akarom mert ez biztos, h nem normális állapot.
ROMO-t is valamelyik héten frissítettem tudjátok, már újra is indítottam a telefont.

Beszélgetés befejezésnél se mindig kapcsol vissza a kijelző, így a hívást se tudom simán kinyomni :/

(#406) rolandrepasi válasza Csaszi87 (#405) üzenetére


rolandrepasi
tag

Szia!
Ez a fényerő kín nekem is van néha.. de hogy mitől még nem sikerült rájönnöm...

(#407) Csaszi87 válasza rolandrepasi (#406) üzenetére


Csaszi87
tag

Na végre, hogy nem vagyok egyedül :D
Eljátszogattam most vele, hogy a világos szobából átmentem a sötétbe, oda-vissza szépen pakolássza a fényerőt, tehát az érzékelővel nincs baj. Szerintem szoftveres gond lehet...
Alig várom, hogy jöjjön valami frissítés, nem folyamatos a hiba, de naponta többször előfordul, így is elég idegesítő. :(((

(#408) Ájvé válasza Csaszi87 (#407) üzenetére


Ájvé
veterán

Szoftveres fényerő állítás hibája nem újdonság, ha jól emlékszem Mi 3-am és Mi 8-am is rendelkezett ezzel a hibával, tipikus MIUI-s hiba.

(#409) Csaszi87 válasza Ájvé (#408) üzenetére


Csaszi87
tag

Hát ennek rettentően örülök...

(#410) kszthly válasza Csaszi87 (#405) üzenetére


kszthly
senior tag

Ilyent még nem tapasztaltam.
Olyan már előfordult, hogy sötétben az általam elvártnál alacsonyabbra állította be a fényerőt.
Igaz, ez nem global/EEA rom.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#411) Csaszi87 válasza kszthly (#410) üzenetére


Csaszi87
tag

Neked milyen ROM-od van? Lehet kipróbálom ha le tudom tölteni, nincs veszteni valóm...

(#412) kszthly válasza Csaszi87 (#411) üzenetére


kszthly
senior tag

Xiaomi.eu weekly.
Innen vagy innen.
Persze kell hozzá a nyitott bootloader és a TWRP alapú recovery.
Itt van némi angol segítség.

[ Szerkesztve ]

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#413) atosan válasza kszthly (#410) üzenetére


atosan
addikt

Ilyet a MIUI csinál, tehát az .eu rom is. Olyankor vissza kell húzni az általad megfelelő értékre és idővel megjegyzi. Így az általad megszaboot érték alá nem fog menni.

Maine coon

(#414) Gabisan válasza Brekecs (#391) üzenetére


Gabisan
tag

Szia,Mivel raktad fel a 12.5 betat?Flasftol-lal?Ez is frissiti magat otan?Memoria kezelese javult?Koszi. :R

Gabisan®

(#415) Brekecs válasza Gabisan (#414) üzenetére


Brekecs
aktív tag

Szia!
Twrp - vel, hetente frissül, nem törli le az adatokat.
[Tessék ]

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#416) Gabisan válasza Brekecs (#415) üzenetére


Gabisan
tag

Koszi,es twrp megletevel is tud freissiteni?Nem kell vissza rakni a gyari recoveryt?

Gabisan®

(#417) kszthly válasza Gabisan (#416) üzenetére


kszthly
senior tag

Ha már van TWRP, akkor inkább egy aktuális verziót tegyél fel. Ez a fastboot verzió még akkor és azért készült, mert nem volt működő TWRP a készülékre.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#418) Brekecs válasza Gabisan (#416) üzenetére


Brekecs
aktív tag

Igen, telefon jelzi a heti frissítést, a twrp vel teszi fel.

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#419) Gabisan válasza Brekecs (#418) üzenetére


Gabisan
tag

A TWRP-t a MIUIHU Multitool al is fel lehet rakni ha jol tudom.Legujabb [TWRP] innen?Koszi.

Gabisan®

(#420) Gabisan válasza Gabisan (#419) üzenetére


Gabisan
tag

Es melott felraknam a 12.5 betat a TWRP-ben wipe-olni kell a system-et es mindent az advanced wipe -nál?Gondolom igy lesz tiszta a telepites.

Gabisan®

(#421) kszthly válasza Gabisan (#420) üzenetére


kszthly
senior tag

"FORMAT /data partition (NEVER wipe System or Persist!)"

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#422) Gabisan válasza kszthly (#421) üzenetére


Gabisan
tag

Koszi.Es akkor innen leszedhetem azt a verziot,ugyebar az nem hivatalos.De egesz jokat irnak rola.Te honnan szedted le? :R

Gabisan®

(#423) kszthly válasza Gabisan (#422) üzenetére


kszthly
senior tag

A xiaomi.eu oldalról, amit linkeltem.
Több köze van a gyári romhoz, mint a global vagy EEA tákolmányoknak.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#424) vicces


vicces
addikt

van értelme a bootloadert kinyitni??
csak gyári rommal használnám a telót. viszont akkor már lennének kockázatok és a készülékeresés sem működik - írj a xiaomi.
csak azért kérdezem, mert egy másik xiaomim téglásította magát és ezért kellett a topic telefonját vennem. vagyis választottam.
csak gyári romot használtam, viszont legutóbb volt visszavont frissítés rajta és erre gyanakszom, hogy csinálta a bajt. ezután viszont nem tudtam újrarakni, mert a bootloader zárva.
kérdés, hogy a jövőben is fog-e ez előfordulni és akkor tartsam a teló a gyári romon de nyitott bootloaderrel?? vagy ilyen 1x van csak 100 évente 2x nem üt be menykű :F

:)

(#425) atosan válasza vicces (#424) üzenetére


atosan
addikt

Üdv,
Zárt bootloaderrel is újra lehet telepíteni a gyári romot. Amíg van fastboot mód és látja a laptop/számítógép, addig lehet flashelni a gyári szoftvert. Persze kivételek mindig vannak, de ritka.

Maine coon

(#426) vicces válasza atosan (#425) üzenetére


vicces
addikt

a note 5-el próbáltam, de a flasher mindig arra panaszkodik, hogy a bootloader zárva.sehogy sem sikerül. na mindegy. lehet a jövőben inkább nem rakok fel frissítéseket csak ha már eltelt jó pár hét és még mindig nincs visszavonva.
a note5-öt nagyon sajnálom, de
ez a teló is nagyon állat! marha jó a fényképező, nagyon jó az akksi is. az accubattery 5000mAh felé kalkulálja az akkukapacitást a megadott 4800 helyett. a kijelző is gyönyörű. most kapott egy spigen tokot. remélem ellesz az elkövetkezendő ~3 évben :K

:)

(#427) doongoo


doongoo
addikt

Kijött az Android 11 stabil

(#428) Ájvé válasza doongoo (#427) üzenetére


Ájvé
veterán

Nekem is jelzi, bár lehet várok vele kicsit milyen visszajelzések lesznek.

(#429) Delirious válasza doongoo (#427) üzenetére


Delirious
tag

De még nem az EEA ugye?

(#430) Delirious válasza Delirious (#429) üzenetére


Delirious
tag

Na, úgy tűnik, hogy a V12.0.1.0.RJSEUXM került stabil verzióba, már nem kell béta tesztelőnek lenni, hogy települjön. Viszont a V12.0.9.0.QJSEUXM-re még nem kínálja fel a telefon frissítésként (nálam legalább is), tehát manuálisan kell letölteni.

(#431) vicces válasza Delirious (#430) üzenetére


vicces
addikt

nekem is a V12.0.1.0.RJSEUXM-adja be. akkor ez volt a beta és most lett a stabil??
és a V12.0.9.0.QJSEUXM lenne az újabb??

:)

(#432) atosan válasza vicces (#431) üzenetére


atosan
addikt

Igen, ez volt a stabil béta és most lett a stabil. Az R-el kezdődő az újabb (R=android 11, Q=android 10)

Maine coon

(#433) vicces válasza atosan (#432) üzenetére


vicces
addikt

gondolom várjak még néhány napot mielött telepíteném :F

:)

(#434) Dimond G válasza vicces (#433) üzenetére


Dimond G
senior tag

Nekem megjött.

Én leszedem,telepítem. Aztán meglátjuk.

(#435) vicces válasza Dimond G (#434) üzenetére


vicces
addikt

akkor tesztelj csak én majd várom a véleményed ;]

:)

(#436) doongoo válasza Delirious (#429) üzenetére


doongoo
addikt

De, és a stabil 12.0.9- re jött simán. Feltettem, majd meglátom milyen lesz, eddig ugyanolyan minden

(#437) Delirious válasza doongoo (#436) üzenetére


Delirious
tag

Nekem nem dobott és nem is talált frissítést a V12.0.9.0-re. Manuálisan letöltöttem és feltelepítettem, eddig nem láttam változást. Minden visszaállt és remélhetőleg nem hiányzik semmim.

(#438) mortalhand


mortalhand
csendes újonc

Sziasztok.

Telefonvásárlás előtt állok az alábbi készülékeken gondolkozok:
Samsung galaxy note 10 lite, Lg velvet, Xiaomi mi 10t lite.

Inkább a kamera lenne nekem fontos és hogy minél tovább legyen hozzá támogatás, ti ezek alapján melyiket ajánlanátok?

(#439) Dimond G válasza mortalhand (#438) üzenetére


Dimond G
senior tag

Ha a kamera a fontos, akkor a Xiaomi Mi 10T Lite 5g - t ajánlom. Nekem volt mind a két másik telefonom. Mi 10T Lite 5g nyert nálam. Külsőre a Velvet nagyon jó, az amoled panel is szép, de kamerafronton elvérzik.
Mi 10t lite meg a kettő között van kamerás képességek tekintetében. Más baj nincs vele. Szerethető telefon.
Én ha most vennék és ez a három lenne az alternatíva, Mi 10T Lite 5g - t venném. :DD

(#440) vicces


vicces
addikt

Felinstalláltam én is az update ot. Csak nem lesz gond :U

:)

(#441) kszthly válasza vicces (#440) üzenetére


kszthly
senior tag

Most már bátran.

[ Szerkesztve ]

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#442) hubertus33


hubertus33
tag

Üdv!

Honnan tudom letölteni a telefonomra az Android 11-et? Jelenleg 12.0.9.0 QJSEUXM van fent.

Xbox Series S, Redmi Note 13pro+

(#443) kszthly válasza hubertus33 (#442) üzenetére


kszthly
senior tag

Például innen.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#444) Brekecs


Brekecs
aktív tag

Sziasztok !
Google Chromban, be hozom például a prohardvert, és jobb felül a három kis pontra nyomva, be jön hogy kezdőképernyőre, akkor ki kellene tenni egy ikont, de semmi sem jelenik meg, hol kell ezt engedélyezni, tudja valaki?
Üdv

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#445) hubertus33 válasza kszthly (#443) üzenetére


hubertus33
tag

Köszi! :R

Xbox Series S, Redmi Note 13pro+

(#446) Dimond G válasza Brekecs (#444) üzenetére


Dimond G
senior tag

Nekem nyitott egy egy új óldalt a képernyőn és oda tette.

(#447) Brekecs válasza Dimond G (#446) üzenetére


Brekecs
aktív tag

Ez az, nekem semmi, egyszer már volt ilyen, de nem jövök rá mit kell állítani !

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#448) kszthly válasza Brekecs (#447) üzenetére


kszthly
senior tag

Beállítások > alkalmazások > alkalmazáskezelés > Chrome > engedélykezelő > kezdőképernyő parancsikon.

[ Szerkesztve ]

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#449) Brekecs válasza kszthly (#448) üzenetére


Brekecs
aktív tag

Köszönöm ! Ez volt a baja ! :)

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#450) PyroS


PyroS
senior tag

Sziasztok.
Feltelepítettem én is az Android 11-es frissítést. Azóta sajnos nem lehet beállítani a Nova launcherhez a kézmozdulatos rendszervezérlést. :W Tehát nem engedi a gesztus vezérlést. Tud erre valaki valami megoldást?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.