Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) togaba


togaba
tag

Sziasztok

Hogyan tudnám ellenőrizni, hogy működik-e az NFC?

(#302) kszthly válasza togaba (#301) üzenetére


kszthly
senior tag

Vannak alkalmazások a Play áruházban, amik beolvassák az új személyit, útlevelet.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#303) calamites


calamites
őstag

Helló!
Hozzánk is érkezett egy ilyen készülék a családba. Ha lesz kérdés vagy tapasztalat jelentkezem.

(#304) Pharaoh


Pharaoh
aktív tag

Hi!
Most kaptam egy ilyen telefont, de van egy kis gondom vele:

Töltés közben gyakran nem kapcsol ki a kijelző, hanem azt írja hogy nincsenek fotók kiválasztva. Gondolom ez vmi képernyővédő akarna lenni. Hol lehet ezt kikapcsolni?

(#305) gyalu 1 válasza Pharaoh (#304) üzenetére


gyalu 1
aktív tag

Google segéd beállítások közt kapcsold ki az "Ambient Mode"-t

(#306) Pharaoh válasza gyalu 1 (#305) üzenetére


Pharaoh
aktív tag

Elvileg ki van kapcsolva, mégis kiírja.

[kép]

(#307) gyalu 1 válasza Pharaoh (#306) üzenetére


gyalu 1
aktív tag

Pedig annak kell lennie. Lehet beragadt 🤔 Próbáld be-ki kapcsolni, újraindítani a telefont

(#308) Faby


Faby
senior tag

Gondolkodok erősen a beszerzésen.
Kérdéseim: van most valami jó, akár belföldi, akár kinti beszerzési forrás? Mi Store ban 115 körül van 2 év hazai garival, van ennél jobb ajánlat? Alin, Banggoodon, Gearbesten nem nagyon találom.
Második: mi a helyzet a sim és microSD kártyákkal? A kkasszik hibrid tákca van itt is, azaz 2 sim vagy 1 sim + 1 microSD vagy van dedikált microSD a 2 sim mellett?
E között és a Poco X3 között vacillálok, érhet az 5G és az erősebb SOC 30 ezret? (Poco a Mi Store-ban 85 ezer, Alin 68 körül láttam)?
Redmi Note 4-et váltana, ahhoz bármelyik előrelépés lenne.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#309) atosan válasza Faby (#308) üzenetére


atosan
addikt

Szia,
Hazai 2 év garival szerintem jö ajánlat a 115
Hibrid szlot van benne
Nekem megér annyit az erősebb soc

Maine coon

(#310) togaba válasza Faby (#308) üzenetére


togaba
tag

[link] 102.990.-Ft

(#311) Faby válasza togaba (#310) üzenetére


Faby
senior tag

Köszönöm.
Emaggal van rossz tapasztalat, ezért inkább hanygolnám őket, köszönöm a linket.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#312) DrDobos válasza Faby (#311) üzenetére


DrDobos
őstag

Mi volt a rossz tapasztalat?

Samsung Galaxy A55 5G

(#313) vicces


vicces
addikt

Na beszállok én is a buliba egy ilyen telefonnal.
Első kérdés:
Sikerült már van vancedet felrakni valakinek?
Nálam csak hibaüzik :F

:)

(#314) Faby válasza DrDobos (#312) üzenetére


Faby
senior tag

2 rendelés, mindkettő problémás.
Szállítási késés, ügyfészolgálat elérhetetlen, nem válaszol
A másik, ugyan nem telefon, csak egy akciókamera, de nem akartak helytállni garanciális ügyben, végül csak ügyvédi felszólításra voltak hajlandóak visszaadni a pénzt. Azóta inkább kerülöm őket.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#315) kszthly válasza vicces (#313) üzenetére


kszthly
senior tag

Nálam hibátlanul működik, de xiaomi.eu fejlesztői rom + Magisk root van fent.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#316) atosan válasza vicces (#313) üzenetére


atosan
addikt

Üdv,
Most hogy mondod. Microg nélkül működik, azzal meg csak pörög, de nem jön be semmi. Egy hónapja még minden oké volt.

Maine coon

(#317) vicces válasza atosan (#316) üzenetére


vicces
addikt

nekem először azt irja, hogy a user nem engedélyezte a telepitést, aztán meg valami gépi hibaüzenet jön.
pont most akartam volna nekifogni megint ennek a témának, de lehet hagyom a fenébe. newpipe megy - letölt illetve a háttérben lehet hallgatni - de mégsem olyan kezes, kényelmes sajnos. :(

:)

(#318) atosan válasza vicces (#317) üzenetére


atosan
addikt

Szeretem a Vancedet, sajna néha nem jön össze. Reméljük frissítés megoldja

Maine coon

(#319) vicces válasza atosan (#318) üzenetére


vicces
addikt

közben beugrott, hogy a miui optimalizációt nem kapcsoltam ki :K
viszont utána meg megint jönnének majd a app újrabeállitások... azt most kihagyom.

ránéztem a youtube premiumra is. hát azt gondolom, hogy inkább redukálom a használatot, mert ennyi pénzt nem ér meg.

[ Szerkesztve ]

:)

(#320) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Ez a kicsit dobozos hangminoseg mennyire igaz amit a tesztbent irtak? Esetleg azota javitottak rajta? Baratnomnek nezunk mobilt es mivel sokat telefonalunk a hangminoseg eleg fontos szempont.
van hallhato tortulas?

koszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#321) atosan válasza adamssss (#320) üzenetére


atosan
addikt

Szia,
Már nem emlékszem hol írták a tesztben, de sem a beszéd sem a multimédia hangban nincs doboz hatás. Teljesen normális, a sztereó meg szerintem szintén jó minőségű.

Maine coon

(#322) adamssss válasza atosan (#321) üzenetére


adamssss
veterán

Az utolso oldalon irta a szerzo hogy a hivott fel dobozosan hallotta a hangjat ergo valami a mikrofonnal lehetett. Ezek szerint ha volt is ilyen mara nincs?

koszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#323) atosan válasza adamssss (#322) üzenetére


atosan
addikt

Ja, igen. Akiket eddig hívtam nem panaszkodtak.

Maine coon

(#324) blackmoto


blackmoto
senior tag

A párom is egy ilyen telefont szerzett a Telekomtól. A manuális frissítés megvolt a 12.0.2.0.-ról 12.0.9.0-ra, de sajnos a videófelvételek és a hangfelvételek rettenetesen erős alapzajjal kerülnek rögzítésre. Súg a videó még teljesen csendes szobában készítve is. Másnak is ilyen, vagy ő fogott ki egy selejtes példányt?
Tesztvideo: 4,8 MB
[link]
Nem a képen látható hangszóró hallható. Semmilyen hangforrás, vagy zajforrás nem volt a szobában. Csak a konyhai falióra egy szobával arrébb.

(#325) sajby válasza blackmoto (#324) üzenetére


sajby
senior tag

Szerintem ilyen alapzaj bőven belefér egy telefonnál :)

(#326) vicces


vicces
addikt

ugy látom a bluetooth itt is össze-vissza kezeli a hangeszközök hangerejét. nálam általában lecsavarja. van valami ajánlott nem gyári rom, lehetőleg csak előnyökkel? :B

:)

(#327) pistu1 válasza vicces (#319) üzenetére


pistu1
csendes tag

Én a mi9T-nél úgy oldottam meg,hogy telepítésnél kikapcsolom az optimalizációt,majd ha kész visszakapcsoltam.Tökéletesen működik :D

;)

(#328) vicces


vicces
addikt

Közben nekem is beugrott. :K
Viszont ebben az esetben ugranak az app jogosultság beállítások. És nincs kedvem napokig ezzel foglalkozni.
...
Jah, nekem tegnap este 2 óra alatt 10%-ot merült az aksim standbyban. Remélem ez nem általános és csak valamelyik app ragadt be.. kilöttem minden alkalmazást, majd restartoltam. Most jónak tűnik :F

:)

(#329) macilacus válasza vicces (#328) üzenetére


macilacus
senior tag

Nekem egy éjszaka alatt repülőgépes módban 2%-ot szokott merülni, úgy hogy lefekvés elött mindent kilövök.

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#330) Delirious


Delirious
tag

Hali! Elméletileg a Mi 10T Light 5G-hez jön már az Android 11. Letöltöttem egy verziót, ami nem volt hajlandó feltelepülni (Nem emlékszem pontosan, de valami carrier hibát írt ki a teló és törölte is a romot): miui_GAUGUINGlobal_V12.0.2.0.RJSMIXM_5eb45c65a7_11.0.zip A biztonsági frissítés is még szeptemberi, és nem is hajlandó újabbat találni és telepíteni. Szerintetek érdemes várni, hogy előbb-utóbb települ minden automatikusan, vagy próbálkozzak manuálisan? Az Android 11-es romot honnan tudnám leszedni, ami települne is? Vagy először tegyem fel a V12.0.9.0.QJSEUXM frissítő recovery-t? Köszi! Ezt a hozzászólásomat a Xiaomi Updat Hungary FB csoportba is feltettem, azt követően találtam meg ezt a fórumot.

(#331) atosan válasza Delirious (#330) üzenetére


atosan
addikt

Szia,
Nem a telefonodnak megfelelő romot akartad feltenni. Szerencse, hogy nem engedte.
A tiéd EUXM végződésű, únióba szánt modell, amit fel akartál tenni az meg MIXM végződésű, globál. CSAK AZ EUXM ROMOT SZABAD HASZNÁLNOD! Még mielőtt baj lesz. Amikor letöltesz egy megfelelő (esetedben EUXM) romot, abból is van két fajta: recovery és fastboot rom. Ha a frissítő menüböl csinálod, akkor mindig a recovery romot kell letölteni.

Maine coon

(#332) Delirious válasza Delirious (#330) üzenetére


Delirious
tag

Közben rájöttem, hogy ez a rom azért nem jó, mert sima global és nincs a nevében az EEA. Még nincs 11-es.

https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/

[ Szerkesztve ]

(#333) atosan válasza Delirious (#332) üzenetére


atosan
addikt

Így van, nekünk még nincs 11, de majd eljön ide is.

Maine coon

(#334) Delirious válasza atosan (#333) üzenetére


Delirious
tag

Azon gondolkodom érdemes a 11 előtt még frissíteni 12.0.9.0.-re a 12.02.0-ról?

(#335) kszthly válasza Delirious (#330) üzenetére


kszthly
senior tag

A xiaomi.eu rom már jó ideje android 11, MIUI 12.5, rendes tárcsázó, hívás rögzítés, aktuális biztonsági csomag....

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#336) section válasza Delirious (#332) üzenetére


section
csendes tag

Szia! Ha szeretnéd felrakni azt a 11-es ROM-ot amit találtál, akkor előtte át kell térned EEA-ról Global-ra. XiaoMiTool V2-vel ezt megteheted simán. Utána már fel fog menni. Az egyetlen bibi, hogy előtte mentened kell a telefonról mindent, mivel töröl. Kipróbáltam, megy minden, nem kell hozzá bootloader nyitás. Ha pedig nem tetszik, akkor visszatérhetsz az EEA-ra, vagy akár a CN vonalat is megnézheted, ha van rá ingered :D Üdv.

(#337) Isti5030


Isti5030
újonc

Üdv! 2 napja vettem a Xiaomit (Lite). Gondom, hogy a rámásolt filmek hangját nem játssza le.
Segítenétek? Mi a teendő? Köszönöm.

(#338) Delirious válasza Isti5030 (#337) üzenetére


Delirious
tag

Igazából a rámásolt filmekből nem derül ki, hogy azok milyen formátumúak és leginkább milyen hangkódekkel történt a hangsáv kódolása. Azt sem tudjuk, hogy milyen lejátszó használata esetén nincs hang. Első körben javaslom a VLC lejátszó letöltését a Google Play áruházból (ingyenes).

(#339) Delirious válasza section (#336) üzenetére


Delirious
tag

Azt hiszem megvárom az európai romot, leginkább az esetleges garancia vesztés végett és maradnék a magyar nyelvű rendszernél (persze lehet a Global is tartalmazza). Azért köszi neked is és mindenki másnak is a segítséget.

(#340) Isti5030 válasza Delirious (#339) üzenetére


Isti5030
újonc

Köszi, a VLC megoldotta a gondot. ;)

(#341) Zsee75


Zsee75
tag

Sziasztok!
hívok a telefonon olyan számokat amik nincsenek benne a telefonkönyvbe.
majd a tárcsázóba el kezdem beütni később akármelyik számot és nem ajánlja fel hogy az előzményekbe hívtam már. de ha megkeresem a számot az előzményekbe akkor megtalálom. agyrém. Nálatok is így működik ez? (gyári rajta minden)

(#342) applause


applause
aktív tag

Ma délelőtt letöltött a telefon 1 fájt. Mit kell vele csinálni?
miui_GAUGUINEEAGlobal_V12.0.2.0.QLSEUXM_8800322f09_10.0.zip 2,66GB a mérete.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#343) kszthly válasza applause (#342) üzenetére


kszthly
senior tag

Azt már szerintem nyugodtan töröld le.
A 12.0.9 az aktuális EEA rom.

Zsee75: A gyári MIUI tárcsázóval működik. A Google ennyit tud.

[ Szerkesztve ]

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#344) atosan válasza section (#336) üzenetére


atosan
addikt

Szia,
Te már használtad a XiaoMiTool V2-őt? Felkeltette az érdeklődésem. Tényleg annyira egyszerű és nagyszerű, mint ahogy írják? Gondolok itt olyasmire, hogy kikeresi az összes romot telefon specifikusan és amelyiket kiválasztom telepíti. Például ha EU-vagyok, rádugom, felajánlja az összeset, kiválasztom a Globalt, telepíti és kész is?

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#345) Zsee75 válasza kszthly (#343) üzenetére


Zsee75
tag

Lehet láma kérdés de olyat hol találok? playen nincs

És még egy kérdés: érdemes lefrissiteni 12.0.2.0 ról 12.0.8.0 ra?

[ Szerkesztve ]

(#346) kszthly válasza Zsee75 (#345) üzenetére


kszthly
senior tag

A GDPR miatt csak ROM cserével oldható meg.
Fel kell tenni valamelyik kínai alapú romot. (xiaomi.eu, MiuiMiX stb..) Persze ehhez szükséges a bootloader nyitás, TWRP.
De az is lehet, hogy a Play áruházban találsz más tárcsázót, ami jobban működik.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#347) Delirious válasza Zsee75 (#345) üzenetére


Delirious
tag

https://xiaomirom.com/en/rom/mi-10t-lite-gauguin-europe-fastboot-recovery-rom/?fbclid=IwAR3KHMj9WvBc7P2KFLCeeNTbBgWwrpR19TtSbtykcgEixAY8i_vW3tFizXk

12.0.9.0 Recovery a legfrissebb

(#348) section válasza atosan (#344) üzenetére


section
csendes tag

Szia! Igen 1x használtam. Pontosan úgy működik ahogyan leírtad. CN <-> Global <-> EEA váltáshoz nem kell bootloader nyitás. Segítségével tértem át EEA-ról Globalra és így már felment a 11-es alapú Global Stable Beta rom. Üdv.

(#349) Delirious válasza section (#348) üzenetére


Delirious
tag

A Global rom tartalmaz magyar nyelvet, mármint az Android 11 amit telepít? Ez a művelet garanciavesztéssel járhatna?

(#350) section válasza Delirious (#349) üzenetére


section
csendes tag

Igen van benne magyar is. Szerintem nem jár garancia vesztéssel, mivel nem nyitja a bootloadert, gyári szoftvert raksz rá. Természetesen amint lesz 11-es alapú EEA, már rakom is vissza. :D

Nem fogja felajánlani a xiaomitool a 11-est, én csak az EEA -> Global-ra használtam. Utána letöltöttem a 11-est innen: https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/gauguin/stable%20beta/V12.0.2.0.RJSMIXM/ , rátöltöttem a telefonra és kézzel frissítettem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.