Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) pilóta válasza iceQ! (#400) üzenetére


pilóta
nagyúr

Szerintem csinálj egy 10 perces videót, abból már tudsz számolni.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#402) South Velen


South Velen
addikt

Hali,

van valami mód arra, hogy az akkustat ne csak az utolsó 24 órát mutassa?

gondolom feature akar lenni, ami miatt még idegesítőbb... :DDD

most vagyok az első töltés utáni ciklusban, nagyon jó az akksi, de fogalmam sincs így, mennyi SOT fog kijönni. ráadásul 40% körül voltam a 24 óra végén és azt mondta 4100mA-t használtam el, és nem ártott volna tudni, hogy az mA felhasználást jelzi rosszul vagy a %-ot... :U így már csak tippelni tudok
nem tudom tesztelni se a 144Hz vs 90Hz-t akku hatását se rendesen. :W

jó telefon amúgy de vért kell izzadni, hogy pár értesítés időben megjöjjön, dehát már 7 éve is ilyen volt a miui :'(

gondolom az is csak root-tal állítható, hogy ne legyenek ilyen kandúr méretűek a betűk az értesítési panelen (tudom globális dpi-t tudok állítani a fejlesztői menüben (így is 423-ra lőttem) de akkor minden kisebb lesz)

[ Szerkesztve ]

(#403) Viktor0610 válasza South Velen (#402) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nincs, csak külső appal.
A Biztonság app egyik frissítése hozta ezt, de az összes Xiaomin. :(((

Samsung Galaxy A54

(#404) South Velen válasza Viktor0610 (#403) üzenetére


South Velen
addikt

Rendkívül okos ez tőlük, gratulálok nekik. :(((

(#405) ProEvoFan válasza Viktor0610 (#403) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Melyik külső programot ajánlod erre?
Már kettőt letöltöttem, de egyik sem mutatja rendesen. :D

(#406) iceQ! válasza South Velen (#402) üzenetére


iceQ!
addikt

10es vagy 11es droid?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#407) South Velen válasza iceQ! (#406) üzenetére


South Velen
addikt

10

(#408) iceQ! válasza South Velen (#407) üzenetére


iceQ!
addikt

11ben töltéstől, töltésig mutatja. Samsungnal ugyan ez volt. Szerintem 11be javítva lesz ez is.

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#409) ProEvoFan válasza iceQ! (#408) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Neked már van rá android 11?
Tényleg, hivatalosan mikor jön a droid 11?
Más.
Nfc szarakodásom még mindig fennáll...most azt a tippet kaptam az ügyfélszolgálattól, hogy a telekódomat és a vásárlási limitet változtassam meg, mert ez bezavarhat... kíváncsi leszek.

(#410) iceQ! válasza ProEvoFan (#409) üzenetére


iceQ!
addikt

Nincs, nekem Samsungon van Android 11,de 10es rendszeren ugyan úgy mutatta az akku statisztikát.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#411) South Velen válasza iceQ! (#410) üzenetére


South Velen
addikt

10-es huawei-ekről jövök, ott nincs ez a hülyeség, és a messenger üzenet is instant megjön.

(#412) Viktor0610 válasza ProEvoFan (#405) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem használok ilyesmit, az alkalmazás topikban crok mester biztos, felhomályosít, ha kérdezel.
Ő keni vágja ezeket. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#413) ProEvoFan válasza ProEvoFan (#409) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Hoppá....tudtam fizetni NFCvel...remélem így is marad.
Ezt megcsináltam.[link] (Köszönöm mégegyszer. :R). Mindenre engedélyt adtam a Simple alkalmazásnak, kamera, névjegy...stb hozzáférés, és telekódot/vásárlási limitet megváltoztattam.

[ Szerkesztve ]

(#414) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Nem volt még Xiaomi a családban, de ezen megakadt a szemem. Általános használatra keresek valamit, a speckó alapján rendben is van, a kérdésem inkább a szoftveres részre vonatkozik, mennyire stabil, hibamentes, és a legfontosabb, meddig lesz támogatva a készülék? Főverzió annyira nem érdekel, inkább a biztonsági frissítések.

Let the Zone take me if I am.

(#415) atiska007 válasza Hunter2 (#394) üzenetére


atiska007
senior tag

Csak pár hozzászólást kellett volna visszaolvasni [link]
Annyire nem pörög ez a topic, 400++ hozzászólással

A cseretelefon már jobb, de ott is van kicsi sárgulás.
Ezek után már gyanakszom a gyári fóliára, de amíg nem jön meg az üvegfólia, addig nem húzom le.

Mittudomain!

(#416) atiska007 válasza kutga (#414) üzenetére


atiska007
senior tag

Nekem a Poco F1, ami két éves telefon volt, egészen a múlt hónapi eladásig kapott biztonsági) frissítéseket, ezért is vettem szintén "Sáomit".

Egy főverziót biztosan fog ez is kapni (11), és szerintem a 2 év security patch is várható, bár konkrét infót nem találtam.

[ Szerkesztve ]

Mittudomain!

(#417) Jakesz válasza atiska007 (#416) üzenetére


Jakesz
őstag

Azért ez nem olyan dolog, amivel dicsekedhet a Xiaomi. 1 főverzió + 2 év biztonsági, ez édeskevés csúcskategóriában.

(#418) atiska007 válasza Jakesz (#417) üzenetére


atiska007
senior tag

Már ha a Mi 10T csúcskategória lenne. :) Inkább felső-közép kategóriában játszik.
Poco 8.1-el jött, megkapta a 10-et is, bár az picit más vonal, de szerintem 2 főverziót ez is fog kapni, a 11 már úton van.

Más gyártókkal összehasonlítva azért ez nagyon is jó.
Samu néha még ennyit sem ad.

[ Szerkesztve ]

Mittudomain!

(#419) kutga válasza Jakesz (#417) üzenetére


kutga
nagyúr

Édeskevésnek én sem mondanám, mondjuk a főverzió engem nem nagyon érdekel, a biztonsági lehetne három én akár.

Let the Zone take me if I am.

(#420) atiska007 válasza kutga (#419) üzenetére


atiska007
senior tag

We release monthly and quarterly security patch updates on Xiaomi devices for at least two years after product listing in the marketplace.

LEgalább két év...
De tudsz olyan telefont mondani, ami 3 évig kapott security patch-eket?

Ilyen csak a Google Pixel vonal, szóval ha ez a legfontosabb, akkor vegyél Pixelt.

Mittudomain!

(#421) kutga válasza atiska007 (#420) üzenetére


kutga
nagyúr

Pixel, Android One meg talán az új Samsung A széria. De még így is jobb a helyzet mint pár éve.

Let the Zone take me if I am.

(#422) Jakesz válasza atiska007 (#420) üzenetére


Jakesz
őstag

A Galaxy S7-em 2020. szeptermber 1-i biztonsági szinten van, pedig ez egy 5 éves telefon. Ráadasul akkor még csak 2 évig kapta a Samsung a főverziókat, de már felvitték 3-ra.

(#423) kutga válasza Jakesz (#422) üzenetére


kutga
nagyúr

Samsung fejlődik ebben valóban, szerencsére. Mennyire imádtam én is az S7-et. :)

Let the Zone take me if I am.

(#424) Jakesz válasza kutga (#423) üzenetére


Jakesz
őstag

Az üzemidejét leszámítva én még most is meg vagyok vele elégedve. De már nézem az utódját. Ezzel a Xiaomival is szemezek, a méretét és az IPS kijelzőt leszámítva nem is lenne vele bajom, de ezek elrettentenek, főleg a mérete. A frissítési dolgok kevésbé zavarnak, mint ahogy a fenti hozzálszólasaimból tükröződhet, pusztán illendőnek tartanám a hosszabb támogatást :D

(#425) kutga válasza Jakesz (#424) üzenetére


kutga
nagyúr

A mérete kapcsán azt tudom mondani, hogy kézbe kell venni, ki kell próbálni. Kisebb telefonok sajna már mind kompromisszumosak, a gyártók a nagyobb irányába mentek el. Az IPS pedig, ha jó minőségű, nem lesz rosszabb mint az Oled, utóbbi nekem minimum fényerőn is túl fényes.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#426) Jakesz válasza kutga (#425) üzenetére


Jakesz
őstag

Redmi Note 9 Prot fogtam, ami méretileg ugyanakkora, mint a Mi 10T. Nem is a fogással van a legtöbb bajom, mar csak azért sem, mert nagyrészt a manapság mar mininek számító S7-et is 2 kézzel nyomkodom. A hordozhatósággal van gondom. Zsebben hordani alig lehet. Állva még csak-csak, de ülve már vagy kicsúszik a zsebből, vagy szétfeszíti a zsebet. Plusz súlya is van rendesen, egy nyári laza nadrágot talán még le is rántana :D Egy külön táskát meg nem akarok mindenhova cipelni csak a telefon miatt.
Az IPS pedig tényleg nem vészes, de aki sok éven át Amoledet használt, az javarészt megszokta a kontrasztos túlszaturált színeket, és főleg a mély feketéket. Na most ezek hiányozhatnak, különösen esti használatkor.

(#427) kutga válasza Jakesz (#426) üzenetére


kutga
nagyúr

Mi-ből is van oledes, nyilván több pénzért.

Let the Zone take me if I am.

(#428) Hunter2 válasza tomboy0013 (#396) üzenetére


Hunter2
addikt

nekem jelenleg is Poco F1 van és azzal semmi probléma.
Az Mi 10T-t viszont visszaküldtem. Meglátjuk mi lesz.

(#429) atiska007


atiska007
senior tag

Megjöttek az Ali-s tokok, 2 Nillkin.
1. [Super Frosted Shield]
2. [TPU Ultra Thin Case]

Hát, a frosted még mindig viszi a pálmát...

Mittudomain!

(#430) Hunter2 válasza atiska007 (#429) üzenetére


Hunter2
addikt

dobj fel egy képet róluk. az alis képek néha megtévesztőek.

[ Szerkesztve ]

(#431) instantwater válasza atiska007 (#429) üzenetére


instantwater
addikt

Nekem a TPU jött meg nemrég, szürke színben, így ha esetleg sárgul majd kevésbé fog látszani.

Volt frosted a 9T-men, de csúnyán megkopott a széle.

Végül azért rendeltem a TPU Nature modellt, mert ennek van extra érdesítés az oldalán, így stabilabb a fogása.

Innen rendeltem: [link]

(#432) hallerlaller válasza atiska007 (#429) üzenetére


hallerlaller
addikt

Nekünk camshield jött, elég jó az is meglepően vékony viszont nagyon jól barázdált.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#433) atiska007 válasza instantwater (#431) üzenetére


atiska007
senior tag

Én is a szürke TPU-t rendeltem :)
A TPU-val viszont az a bajom, hogy a szélein annyira "vastag", hogy a feloldáshoz jobban oda kell nyomni az ujjamat. Viszont a kamera körül is magasabb a perem, szóval asztalra tenni talán "biztonságosabb"

A frosted viszont ridegebb/keményebb anyag, egy rosszabb mozdulat miatt könnyebben elpattanhat.
A Poco F1-en lévő frosted mondjuk kb. 1 év után adta meg magát, ami azért nem rossz.
Picit csalódás, mert enyhén ez is csúszós, de nem vészes.

A gyárinál mindkettő mérföldekkel jobb!!44!

Hunter2 : igazából tök ugyanaz, mint az Ali-s képeken, semmi humbuk.

Mittudomain!

(#434) instantwater válasza atiska007 (#433) üzenetére


instantwater
addikt

Abszolút igaz minden amit írsz.
Kicsit szokni kell a feloldást a gyári után, de nem vészes.

Viszont tényleg sokkal jobb mint a gyári, ami kissé csúszós...
Ami külön tetszik, hogy a sarkainál meg van vastagítva a nagyobb védelem érdekében.
A kameránál pedig extra magas keret, így bátrabban merem letenni.

A frosted valóban hajlamos néhány levétel és pár hónap után elpattanni, repedni a felső sarkainál ahol nincs bevágva. Alul ahol be van vágva ott meg lepattan néhány eséstől.

[ Szerkesztve ]

(#435) Viktor0610 válasza atiska007 (#433) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Próbáld meg azt, hogy add hozzá úgyis az ujjad, hogy a vastagabb tok van rajta.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#436) atiska007 válasza Viktor0610 (#435) üzenetére


atiska007
senior tag

Megtörtént, de nem lett jobb.
Így is tök erősen oda kell nyomnom az ujjam :(

Mittudomain!

(#437) Hunter2 válasza Hunter2 (#428) üzenetére


Hunter2
addikt

Kicserélték, ugyanilyen. Na mindegy sebességben sokkal jobb mint a Poco F1 szóval megtartom. Azért a poco launchert felraktam rá, így jobban használható legalábbis nekem.

(#438) atiska007 válasza Hunter2 (#437) üzenetére


atiska007
senior tag

+1
A csere készüléken nálam is látszik a sárgulás, de nem olyan erős. Majd ha a gyári fóliát leveszem, akkor kiderül, hogy fólia vagy mégis kijelző probléma.

Poco launchert az F1-en használtam, szerettem, de valamiért meg-megtorpan.
Szóval én inkább lecseréltem Nova-ra, mérföldekkel jobb.

Mittudomain!

(#439) atiska007


atiska007
senior tag

Ma reggel megjött az Android 11 frissítés, viszont az a problémám, hogy a nova launcher gesture vezérlés egyszerűen megszűnt működni.
A default miui launcher működik szépen, de ha átváltok bármilyen más launcher-re, akkor hiába állítom kézmozdulatra, nem működik.

Tapasztalt ilyet valaki?
Hogy lehet ez megoldani?
Vagy ez valami Android 11 limitáció?

Mittudomain!

(#440) Viktor0610 válasza atiska007 (#439) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mintha azt olvastam volna, hogy ez Android 11 "feature" bug, nem csak Xiaomikon.

Samsung Galaxy A54

(#441) ProEvoFan válasza atiska007 (#439) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Nekem is lejött.
Remélem ez[kép] most már jó lesz és rendesen mutatja az használatot, nem csak 24 órában.

(#442) kutga válasza atiska007 (#439) üzenetére


kutga
nagyúr

Szerintem utóbbi, le van tiltva külső gyártó launcherével.

Let the Zone take me if I am.

(#443) ProEvoFan válasza ProEvoFan (#441) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Ez továbbra is használhatatlan maradt. :W

(#444) Viktor0610 válasza ProEvoFan (#443) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Gyanús volt, hogy ez lesz.
Készüléktől, MIUI- Android-verziótól függetlenül ilyen. :(

Samsung Galaxy A54

(#445) kiss006


kiss006
csendes tag

Sziasztok, igazából nézegettem mostanában a telókat és váltani szeretnék.. tudom hogy a kettő merőben különbözik egymástól de az iphone se 2020at illetve ezt nézegettem, igazából az időtállóság a fő szempont hogy 2-3 év elteltével akár ne nagyon lassuljon be a rendszer, ne "röcögjön" :DD
ti melyiket ajánlanátok ilyen szempontból? azzal tisztában vagyok hogy az iphone még 4-5 évig fixen megkap minden frissítést, ez meg nem biztos azért, bár annyira nem is ez a lényeg hanem hogy ha régebbi android is fut rajta akkor az stabilan fusson..
meg mondjuk ezen kívül ez talán jobb lenne, szebb kijelző, nagyobb akksi, talán kamera is jobb stb.. de ezek már csak másodlagosak

(#446) kutga válasza kiss006 (#445) üzenetére


kutga
nagyúr

Az új SE nekem az akku miatt nem kellene, jó dolog a support, de nem megyek vele semmire ha egy fél órás videótelefonálás kinyírja az akksit. Emellett a mérete és a kijelző felbontása miatt sem igazán alkalmas telefonáláson kívül sok mindenre.

Xiaomi úgy tudom a miuit frissítgeti rendszeresen, főverziókkal nem tudom hogy állnak. Én végül Samura mentem, ott most ígértek hosszú supportot, előtte majdnem megvettem ezt a telefont. ;]

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#447) Benipajti


Benipajti
csendes tag

Sziasztok, a legutóbbi biztonsági frissítés óta, a chrome mintha akadozna mikor görgetem. De csak a chrome, semmi más. Más is érzékelte?

(#448) ProEvoFan válasza Benipajti (#447) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Nálam minden ok.

(#449) DrDobos válasza Benipajti (#447) üzenetére


DrDobos
őstag

Nekem is, mar minden oke. Olvasva a play aruhazt valszeg központi chrome alkalmazas baki

Samsung Galaxy A55 5G

(#450) Hunter2 válasza Hunter2 (#437) üzenetére


Hunter2
addikt

Na ma meg jött egy doboz a wayteqtől benne az eredeti készülékkel meg a TMX-es munkalappal hogy a szerintük a telefonnak nincs semmi baja és "nyazsgem" .
Írtam a wayteq supportnak ők meg mondták hogy valami kavarodás történt és a GLS holnap vissza viszi a készüléket.
Fogalmam nincs hogy a xiaominak vagy a wayteqnek hogy jutott eszébe a TMX-el szerződni, legendásan szar az ügyintézésük. :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.