Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9) Pablo26 válasza moleculez (#8) üzenetére


Pablo26
csendes tag

Nagyon sok termék esetében érteném amit mondasz.
Nyilván ha veszek egy alapmotoros városi autót akkor nem egy full extrás, 8 hengeres, légrugós szörnyeteget várok. Ellenben amiért veszem, azt tudja. Működik minden funckió benne kifogástalanul.
Ha veszel egy 150 ezres TV-t az is tudja azokat a funckiókat, amiket bele raktak. Nem lesz rajta ambilight, meg 8k, meg nem foglalja el a fél szobát. De amiket bele raktak mint funckiók, azok működnek.
Ha veszek egy 120 ezres e-rollert, az nyilván kevesebbet tud mint egy fél milliós. De amit ígér azt tudja.
Veszel egy 10 ezres fejhallgatót. Nyilván nem stúdió szint lesz, de otthoni casual használatra elég lesz. Lehetne még ezt sorolni reggelig...

És akkor itt vannak az olcsóbb okoskarkötők, okosórák.
Nekem nem gondolnám, hogy irreális elvárásaim lennének egy okoskarperec/karkötő/óra felé. De az, hogy a pulzusmérés kb kuka, az nehezen megy le a torkomon. Edzés szempontjából ekkora pontatlanság megléte mellett értelmét veszti a funckió. Tehát adott egy FŐ funkció az órában, ami nem használható. Azt pont leszarom, hogy +-15-20%os szórással mit mér meg, vagy épp mit nem. A pontatlan pulzusmérésből következik, hogy az edzések értékelése is kuka. Vagy tudni akarom pontosan, hogy milyen volt az edzésem minősége, vagy nem. A kettő között nem tudom, hogy hol van aranyközépút. Hogy valósítasz meg progresszív túlterhelést, ha nem pontos az eszközöd ami mér? Ez még hobbi szinten is gáz.
De ezt megfejelik még azzal a marketing bullshittel, hogy 117 sportot különböztet meg.
Alvásmérés is erősen kérdőjeles.
Stressz, meg Spo2 mérés meg tokkal vonóval bullshit ahogy van. Spo2 mérésre egy embernek nincs is szüksége. Ha gondod lesz a véroxigén szinteddel azt úgyis észreveszed majd amikor visz be a rohammentő. Ahhoz nem kell külön funckió, hogy 0-24 írja a 96%-ot.

Nekem hasonló órám volt, és az egész egy bullshit ahogy van. Edzéseken pulzusmérés useless volt, mert pontatlan. Az elégetett kcal-t meg szerintem brutálisan fölé lőtte. Alváselemzésben folyamatos anomáliák, ellentmondások voltak. Kicsit cringe amikor felébredsz éjjel, puszta kézzel benyomod az órádat megnézni, hogy mennyi az idő. De még így sem ébredtél fel az alváselemző szerint. Full kipihenten is volt elvileg egy rakás fos az alvásom. Ligtos piálás után 5 óra alvással hajnali keléssel meg "jobb mint a felhasználók 87%-a". Stressz számomra irreleváns bullshit, ahogy a Spo2 is.

Személy szerint nem értem mire jók azok az eszközök, amik egyszerűen nem látják el azt a feladatot amire valók.
Most arra nem térek ki külön, hogy az olcsó árnak mondjuk a beállításokkal való babrálást sem lenne kötelező alanyi jogon magával vonzania.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.