Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Skillet


Skillet
addikt

"...bekapcsol és még rajta lóg az eszköz úgy is marad...."
"...kapcsolt még le nem húztuk a telefont..."
Bocsánat, de ide a még szó nem illik. Volt pár félreütés itt-ott, de semmi különös. Ez viszont szúrta a szememet.

Már rég tervben van egy ilyen kütyü vásárlása, de aztán csak nem lesz belőle semmi.
Azt hiszem azért, mert nincs is igazán szükségünk rá. Igaz, múltkor volt egy 12 órás áramszünet, akkor jól jött volna. De megoldottuk, a laptop usb csatlakozójáról töltöttük a telefont.
Összességében jó cuccok ezek, ha a helyzet úgy hozza majd, beszerzek egyet.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#2) Jeanne d'Arc válasza Skillet (#1) üzenetére

Én is vettem egyet, de azóta nem is használom, szóval tényleg jó cuccok, de én nem használom ki. Telefonom meg a Tablet kibírja az egy napot.

[ Szerkesztve ]

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#3) Skillet válasza Jeanne d'Arc (#2) üzenetére


Skillet
addikt

Nálunk ugyanez. Itthon van áram...az esetek túlnyomó részében :) , az autóban szintén. Ha megyünk valahova, ott is van. És persze töltő is van mindenhol, hála a micro usb szabványnak, amit sikerült vagy 15 év alatt kiokoskodni. Régen még egy markán belül is volt többféle csatlakozójú töltő :D
Aki eljár mondjuk pár napot túrázni, biciklizni és nincs dugalj, annak ez nagy találmány tud lenni. Városi ficsúrok kilőve :)

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#4) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Melóban nem ülő munkát végzek, oda néha kell. Passport óta tized annyit használom, ez is elmegy egy napot.

(#5) orion1025 válasza Skillet (#3) üzenetére


orion1025
őstag

Túrázáshoz 3310-est kell vinni, az legalább ha lepottyan, akkor sem lesz baja ;]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#6) #19617792 válasza orion1025 (#5) üzenetére


#19617792
törölt tag

inkább ne pottyanjon le :DDD

(#7) Auratech


Auratech
őstag

Több mobil eszközt használva, rendeltem egy Ruinvo 602-es üres power bankot. Nem akartam kompromisszumot kötni, úgyhogy vettem bele 6db védett pana3400-as 18650-es akkut.
Az Ah-s bohóckodást félretéve kiszámoltam, hogy nagy vonalakban 70Wh a leadható elektromos teljesítménye, amit át tud tölteni 2.1A és 1A csatlakozókon. Mivel az akku profi, a kapacitás egy éve észrevehetetlen mértékben csökkent eddig. Asszem a Teslákban is ilyen Panasonic NCR18650A van.
Macerás volt jól összerakni és kegyetlen nehéz volt a túlméretes akkut belepasszírozni de megérte. Van áram.

Amúgy a mAh és hasonló dolgok vajon miért nincsenek laptop akkuk, elektromos kocsik, meg hasonlók brosúráiban? A kocsi akkura persze ráírják, hogy x Ah. Mert viszonyításnak kiváló egyszeri érték a mindenki által ismert 12V nominális feszültséggel együtt értelmezve.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#8) Auratech


Auratech
őstag

Ha a kommersz értékeket leírom 20400mAh jön ki... :)
iPad4 kétszer feltölthető vele, vagy két teló ötször.
Szóval az ilyen kütyü mindenképpen hasznos, ha máshogy nem jól lefóliázva a kötszerek mellé.
Egy gond van velük. Repcsire nem lehet felvinni lítiumos kiegészítő akut. Simán kivágják a csomagból, ha megtalálják.

Auratech Field Recording

(#9) Blindmouse válasza Auratech (#8) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Ez nem igaz.
"Lithium ion batteries (including rechargeable lithium, lithium polymer, LIPO, secondary lithium) are allowed, but with some limits. Passengers may carry consumer-sized lithium ion batteries with no more than 8 grams of equivalent lithium content or 100 watt-hours (wh) of power per battery]. This size covers AA, AAA, 9-volt, cell phone, PDA, camera, handheld game, standard laptop computer batteries, or a camcorder battery. Passengers can also bring up to two larger lithium ion batteries that each contain between 8 and 25 grams of equivalent lithium content per battery in their carry-on luggage. This size covers larger extended-life laptop batteries."

Amúgy meg kell jegyeznem a xiaomi akkupakkjai elég jó védelemmel vannak ellátva, ha valaki venne akkor tudom ajánlani. Volt már hogy egy névtelen 18650-es akksipakk a kezemben kezdett el füstölni miközben bedugtam valmit, nem volt vicces.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#10) Auratech válasza Blindmouse (#9) üzenetére


Auratech
őstag

A készülék saját akkumlátoraira nézve gondolom. Lehet, hogy ez csak az El Al külön heppje volt, de a tesóm iphone-jának akkus Mugen tokját nem vihette fel a gépre és az én Ruinvo pakkomat sem, amit kölcsönadtam volna. Arra hívatkoztak, hogy a kínai olcsó gyártók lítiumos akkujai veszélyesek lehetnek.
Mivel lámpakhoz, és az akku pakkba is rendeltem akkut és épp beleestem a légiposta lítiumos mizériájába múlt évben, tudtam, hogy gond is lehet. Ezt az írást olvastam de kérdéses volt hogy alkalmazzák. Most igy, kárunkra.

Auratech Field Recording

(#11) petipetya


petipetya
nagyúr

Érdekes volt a teszt gyakorlati része, köszi. :R Tavaly már megrendeltem ennek az elődjét (a vastagabb) és idén ezt a vékony változatot is. Mindkettőt a haver használja, úgyhogy nem tudok róla nyilatkozni. Neki viszont bevált, kedveli.

Én azon nevetek, hogy a 2 éves Nexus 4-be 8000 lenne az aksi csere mindennel együtt, de ezt a power bankot megvehetném fele ennyiért. :)

"nincs rá lezsóidő"

(#12) kcsa


kcsa
veterán

A kábeles felvetésedhez: természetesen a kábel befolyásolja a töltőáramot, pontosabban a keresztmetszete és hossza.

A százforintos kategóriájú kábelek cérnaszál vastagságúak, azon nem megy át 5V 2A, inkább elfűtik az áram jelentős részét.

Minimum AWG24 átmérőjű, vagy inkább vastagabb (fordítva van számozva, tehát AWG20 vastagabb) kábelek kellenek normális töltéshez értelmes kábelhosszon. Rövid kábelen vékonyabb vezetékkel is elérhető magasabb töltőáram.

(#13) #79335424


#79335424
törölt tag

Egy tipp és egy kérdés. Tudomásom szerint a telóknál nem csak a kábelek hossza és vastagsága befolyásoló tényező, hanem az USB lábak bekötése is. Ha táp+adat kábelt csatlakoztatunk, akkor kevesebb töltőáramot enged, mint csak táp esetén. A jelenség biztos, csak azt nem tudom, hogy mely szálak, hogyan vannak kötve, ami a különbséget eredményezi.

Keresek olyan powerbankot, ami párhuzamosan képes leadni min. 5V 2A -t és 12V 2A -t, a töltőfeszültsége lehet 12/24V, vagy 12-24V és terhelés közben is tölthető. Tisztában vagyok a fizika korlátaival. A méretre max. egy 3,5" -os külső tár házának méreteit gondoltam. Az elvárás kettős funkció lenne.
1. A telót párszor fel tudja tölteni.
2. Hordozható szünetmentesként, teljes terhelésnél biztosítson addig energiát, ameddig a mögötte levő szerver biztonságosan leáll.

Láttam a neten olyanokat, amik a leírt paraméterek alapján alkalmasak lennének, de sajnos, a powerbankoknál (is) az elmélet gyakran köszönő viszonyban sincs a gyakorlattal. Tud vki tippet adni, hogy melyik lenne a jó vétel? Esetleg összerakásról is lehet szó. Köszönöm!

(#14) kcsa válasza #79335424 (#13) üzenetére


kcsa
veterán

Így van, a lábak bekötése is számít. Ideális esetben a töltőn belül rövidre van zárva a két adatláb, ebben az esetben a telefon akkora áramerősséget próbál felvenni amekkorát szeretne, ellenkező esetben max 500mA.

Persze lehet gyártani töltőkábelt ahol a két adatláb a PC/töltő oldalon nincs bekötve, telefon oldalon meg rövidre van zárva, a végeredmény ugyanaz lesz.

(#15) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Engem az a mérő érdekelne, hol lehet beszerezni olyat? :) Köszi! Jó cikk!

(#16) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Bocsi fiúk, de kicsit inaktív vagyok.

r3dsnake! Ebay-ről!

(#17) #79335424 válasza kcsa (#14) üzenetére


#79335424
törölt tag

Meg is találtam. SONICable. Tud vki ilyen kapcsolós kábelt megbízható helyről, kedvezőbb árfekvésben?

(#18) kcsa válasza #79335424 (#17) üzenetére


kcsa
veterán

Miről akarsz tölteni? PC-ről inkább maradjon az 500mA. Töltő elvileg már rövidre zárt adatlábakkal kell rendelkezzen.

Egy lehetőség lehet még: ha apple szabványú töltőd van, akkor is csak 500mA-el fog tölteni androidos eszközt. Persze némi forrasztással ez is megoldható :)

(#19) #79335424 válasza kcsa (#18) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha ez nem az aláírásomban szereplő, kínai teló lenne, aminek a töltőjén egy USB aljzat van és adnak hozzá egy kábelt, ami egyben adatátvitelhez is használható. Ehhez képest a telónak (nem csak az enyémnek) két hibája van.
1. Baromi lassan tölt.
2. Időnként egyszerűen eldobja a töltést. Mintha nem lenne csatlakoztatva a töltő.
Sztem ezzel mindent elmondtam. Szeretnék egy jó kábelt, meg egy jó töltőt.

(#20) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Jó cikk! :R

Hol érdemes ilyen Power Bankot venni, ha nem szeretnék hamisítványba futni, és lehetőleg kedvezményesebb áron kapjam meg, ne egy lehúzós helyről? xiaomishop.hu-n éppen elfogyott, nem tudom lesz-e még, ott 5k.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#21) Jakuu válasza Auratech (#7) üzenetére


Jakuu
őstag

Jó cucc.
Nekem is valami hasonlo kellene turazashoz, amiben cserelheto az 18650-es akku es van bemeneti feszultsegszabalyzoja a napelem miatt, mivel olyanom van amiben nincs feszszabalyzo a napelem usb kimeneti portjan, ezert se a powerbankot, se a telefont direkt nem lehet tolteni vele.

Tehat tudnatok nekem ilyen jobb minosegu tipusu powerbankot mondani? Csak annyi lenne a lenyeg,mint irtam, hogy eleg a 4*18650-es powerbank es USB IN bemeneti feszulseg vedelme legyen.

[ Szerkesztve ]

(#22) musli26


musli26
tag

Ez tuti EREDETI???:[link]

Rendelt már valaki innen?

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#23) Kolondrum válasza musli26 (#22) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ez csak kézhezvételkor derül ki. Banggood nem jó?

(#24) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Még jobb kézbe venni és a telefon sem csúszik le róla. Nagyon eltalálták! 720ft volt.

(#25) pomk


pomk
őstag

Sziasztok!

Három kiszemelt áldozatom van külső akksibanknak:
1. egy ilyen Xiamoi, 5000
2. MAXELL Power Bank 5200 mAh
3. MAXELL Power Bank MPC-C 2500

Médiamarkt-ban most kuponos akcióval ezeket valószínű féláron tudnám megvenni.

Teljesen "vészhelyzet esetére" lenne "csak" a kütyü. Egy iPhone 5 és/vagy egy iPad 4 töltésére.
Melyiket ajánljátok?

(#26) Kolondrum válasza pomk (#25) üzenetére


Kolondrum
félisten

A 2500-as semmire sem elég, az 5200-as nem valami lapos. A xiaomivel össze lehet fogni a telót. Neked kell tudni.

(#27) pomk válasza Kolondrum (#26) üzenetére


pomk
őstag

Értem. De funkcionálisan Maxell megfelelőnek mondható?
Legtöbb esetben a táskám mélyen lesz, uh a vastagság annyira nem mérvadó.

(#28) pomk válasza pomk (#27) üzenetére


pomk
őstag

Na Maxell lett. Maxell 7800mAh. Féláron 5000 pézért. ;)

(#29) Kolondrum válasza pomk (#28) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ha tolja rendesen a kraftot az eszközbe. Nekem a másik ami most a noti hűtőt üzemelteti az hiába volt 2A-es ha nem ment közel sem annyit, ha fejre álltam akkor sem, illetve sokkal nagyobb áramra kapcsolt csak be mint a xiaomi.

(#30) pomk válasza Kolondrum (#29) üzenetére


pomk
őstag

Ezt hogy tudom ellenőrizni?

(#31) Kolondrum válasza pomk (#30) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nekem van mérő, de mondok egy példát amit te sztem nem tudsz kivitelezni, de hátha. Van ez az USB mérő ami áramot meg feszt mér. Ha rádugom a régire bekapcsol, de mivel a cucc alig kér valami áramot a régi bank nem érzékeli és kikapcsol idővel, a xiaomi meg nem. Vagy pl USB led lámpa a maga pár mA-ével, a régi nem érzékeli, a xiaomi igen. Azt, hogy mennyivel tölt meg mérni kell. A régi max 700mA-al tolta, ez meg közel 2A-el. Abba most ne menjünk bele, hogy milyen egyéb feltételek mellett, de a kettőnél azonosat állítottam be mégis mekkora a difi.

(#32) pomk válasza Kolondrum (#31) üzenetére


pomk
őstag

Értem. Akkor szerintem marad a boldog tudatlanság. :DDD

(#33) musli26


musli26
tag

Ti a powerbank-kal mire használjátok ha nem töltitek a telót?

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#34) A_ScHuLcZ válasza musli26 (#22) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Megrendelted végül?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#35) musli26 válasza A_ScHuLcZ (#34) üzenetére


musli26
tag

Nem.alig írt valaki ,hogy megbízható a bolt.Vagyis csak 1ember irta.Nekem ez kevés.Miért?

[ Szerkesztve ]

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#36) A_ScHuLcZ válasza musli26 (#35) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Pont emiatt, akkor inkább én is kihagyom, megveszem majd máshol.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#37) musli26 válasza A_ScHuLcZ (#36) üzenetére


musli26
tag

Honnan veszed meg?linket tudsz dobni.
köszi

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#38) A_ScHuLcZ válasza musli26 (#37) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Nem tudom még, nem kerestem konkrét helyet, mert csak néhány hét múlva lesz aktuális.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#39) musli26


musli26
tag

Megjött a powerbankom nagyon szép!csak 11.99$ volt! :)

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#40) Anonymus23 válasza musli26 (#39) üzenetére


Anonymus23
veterán

Milyet vettél ezért a pénzért?

;) - The Power of the Light Side

(#41) musli26 válasza Anonymus23 (#40) üzenetére


musli26
tag

ÉN 5000mAH a banggoodról!

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#42) Foose


Foose
addikt

Sziasztok! Nem tudja valaki, hol tudok eredeti 16000 mAh-es xiaomihoz jutni? Mindenhol hiány van. Ecigit is töltenék teló mellett, ezért kellene a két usb...

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#43) kovacs.adam9 válasza musli26 (#39) üzenetére


kovacs.adam9
tag

Az egész jó ár, legalább normális minőségű :D

LG KP500 -> Sony Xperia X8 -> Huawei Ascend G300 -> Huawei Ascend P6 -> LG G2 -> LG G3 -> LG G4 -> Motorola Defy + Volkswagen Passat 2.0 benzin

(#44) musli26


musli26
tag

Ha fel van töltve max. a PB.
Akkor használaton kívül (Szekrénybe elzárva) mennyi idő még lemerül magától?

Köszi

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#45) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Heló :)

Ez eredeti eladó? Köszi! [link]

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#46) Botondkobold


Botondkobold
csendes újonc

Sziasztok nekem is van egy ilyen power bank-em ha feldugom toltore vilagit mind a 4 potty, de ha lehuzom es bedugom a telefonba egy se vilagit en nem is toltni. Szerintetetek mi baja??

(#47) Kolondrum válasza Botondkobold (#46) üzenetére


Kolondrum
félisten

Másik eszközzel, másik kábellel mit mutat? Ha ugyan azt, azaz ezeket a hibákat kizártad akkor maga a bank feküdt le.

(#48) Botondkobold válasza Kolondrum (#47) üzenetére


Botondkobold
csendes újonc

Ugyan azt csinalja Samsungnal, Lenovonal, Apple nel is mas kabelekkel....

[ Szerkesztve ]

(#49) pixelmester.


pixelmester.
aktív tag

Nekem is ilyen van, nagyon klassz. Iphone-hoz használom.
Korábban a 10400mah-s verziója volt. De az túl bumszli és nehéz volt, ez az 5000-es sokkal kompaktabb és praktikusabb, ha az ember nincs rászorulva a nagyobb kapacitásra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.