Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) blueMerle válasza giigz (#84) üzenetére


blueMerle
veterán

Te figyu, nézd már meg az aláírásom hogy milyen telefont használok :P Segítek: JiaYu. De volt előtte Oppo, Lenovo, Xiaomi és Meizu készülékem is (nem beszélve vagy 30-40 oem készülékről aminek a brandelését a cégem intézte), márkán belül nem is egy modell úgyhogy leszel szives nem kioktatni, mert talán egy icipicit több tapasztalatom van kínai telefonok terén annak ellenére hogy pont ez az egy modell nem volt a kezemben. És még egyszer utoljára, mert látom nem birod felfogni, elképesztő problémát okoz a mondanivalóm megértése: nem a minőséggel van bajom, az feltételezem jó, hanem azzal hogy qHD kijelző ennyiért nem menő ekkora felbontáson, csupán ez a gondom, semmi más. Ettől még jó a telefon, fasza, cool, jól is néz ki, csak én ennyiért nem ezt vettem volna. Ennyiért (vagy egy tűhegynyivel többért) van jobb és olcsóbban ugyanilyen. Ennyi. Nem akartalak se megsérteni, a dlágaszágodat sem mondtam le, nem kell halálosan besértődnöd mert ettől még baromira jó a telefon. Csak leírtam a véleményem.

[ Szerkesztve ]

(#102) giigz válasza blueMerle (#101) üzenetére


giigz
veterán

8 mm vastagság alatt nincs ennél olcsóbban ilyen tudású. (Ugyanis akkor azt vettem volna, de nem volt.)

[ Szerkesztve ]

(#103) blueMerle válasza giigz (#102) üzenetére


blueMerle
veterán

Ha ez fontos szempont volt, akkor neked valóban ez az ideális készülék :R

(#104) giigz válasza blueMerle (#103) üzenetére


giigz
veterán

Igen, nekem ez az egyik legfontosabb volt, és le is írtam direkt az elején, hogy megelőzzem az ilyen van jobb is ilyen áron, stb. hozzászólásokat, mert elég sokat kerestem, de mindegyik telefon 8 mm fölött volt ilyen áron...

De örülök, hogy tisztázva lett! :R

(#105) simonzé


simonzé
addikt

Jó kis írás, bár látszik rajta hogy az android terén nem vagy egészen rutinos. Itt egy példa
"A Gmail, Google Drive, FM-rádió, Google Talk, Play áruház, Skype, Hangfelvevő, Számológép, YouTube Video- és zenelejátszó is gyárilag telepítve van, tehát azt nem lehet mondani, hogy fukarkodtak volna a programokkal." - Ezek közül a tök ingyenes Skype az egyetlen "extra", az összes többi gyakorlatilag minden androidos készüléken ott van az Android 1.6 óta.
Összességében nem rossz, és kimondottan szép készülék, de a kutyaközönséges, QHD-s, MTK-s telefont a legjobbnak titulálni azért erős túlzás. :)

I don't fit in. I fit out.

(#106) giigz válasza simonzé (#105) üzenetére


giigz
veterán

3 éve van androidos telóm, persze túlságosan nem értek hozzá, csak ezen a telón kívül idáig mindig custom romot használtam, és sok esetben se Play áruház, se stopper, se hangfelvevő, se YT, se zenelejátszó, kb. semmi sem volt a rendszer telepítése után, így gondoltam beírom, hátha valakit érdekel, hogy gyárilag a CAI OS-ben miket hagytak meg/raktak bele.

A legjobbnak titulálni túlzás, de amit írtam, az igaz:

"A címben elhangzó felkiáltás és kérdés megválaszolására: Igen, a legjobb.
(Kategórián belül, és az én ízléseimnek megfelelően) :-))"

:D :R

[ Szerkesztve ]

(#107) Dominó85 válasza giigz (#106) üzenetére


Dominó85
veterán

CAI OS? Max CAI Theme egyszerű MIUI koppintás, semmi több. Hidd el nekünk. Ugyanezen felületet én is meg tudom jeleníteni a telefonomon. :DDD

simonzé
Azért nem éppen a kutyaközönségnek van szánva az MTK "platform". Inkább azoknak, akik nem az Antutu-ra verik, hanem mondjuk a hosszabb üzemidő/normális droid sebesség hívei. ;) Az MT6589-et nehéz megakasztani, ha meg rosszul optimalizált volna a kicsi kínai gyártó, akkor fogod és felraksz egy apró részletekig testreszabható Launchert és máris tökéletes lesz a sebesség. Az android akadozása nagyban függ az optimalizáltságtól és csak utána a hardvertől. ZTE Blade-em volt, Gyári 2.1, majd 2.2 olyan f0s volt rajta, hogy rossz volt nézni... Felraktam rá egy 2.3.7 Cyanogen mod romot és hasított mint a güzü. És ott az 512MB ramból 320MB volt a szabad (kb 10-15 felrakott progi után)!

* Péter - 06302461862 *

(#108) giigz válasza Dominó85 (#107) üzenetére


giigz
veterán

Hát igen, tényleg csak egy téma az egész OS... :DDD

(#109) Komplikato válasza bb0t (#93) üzenetére


Komplikato
veterán

" öt perc alatt 6 bugot fedeztem fel de cserébe legalább lassú is volt."

A ZTE Blade? A vele egyszerre kapható, 2.5x annyiba kerülő ugyan olyan gagyi procis Galaxy, Xperia, stb. telefonok meg nem voltak lassúak, gondolom? :D
Ugye nem megjelenés után 3-4 évvel hajlítgattad a sebességét?
Másrészt ZTE-ből éppen úgy, mint többi feltörekvő márkából vagy a Lenovoból, kapsz most 4 magos procival telefont és nem csak MTK procival. És még mindig kegyetlen olcsón. Az összeszerelése olyan volt amilyen. De a kijelzője bealázott egy csomó drága és márkás készüléket.

Egyébként csak példa volt, picivel többért ott a Lenovo ...

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#110) Dominó85 válasza Komplikato (#109) üzenetére


Dominó85
veterán

Nem igazán értettem a HSZ lényegét. Első tapis okostelefonom volt a ZTE és csak annyit jegyeztem meg, hogy a "gyári" droidok egy kalap kakit értek, olyan lassúak és optimalizálatlanok voltak. De Apeelme 2.3.7-es romja új szintre emelte a kis Armv6 600Mhz-es procit. ;)

* Péter - 06302461862 *

(#132) giigz


giigz
veterán

Egy kis akku idő gyenge használat mellett: [link]

Tehát mint azt korábban vártam, ha kevesebbet nyomkodom, mondjuk napi ~ órát, akkor 5 napot elmegy kb. 1 töltéssel.

(#133) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Ezeknek a kínai telefonoknak nincs valami külön topicja? (tudom, minden kínai, de értitek mire gondolok)
Ha nincs (nem találtam) akkor melyik kínai okostelefon topicját ajánljátok ismerkedésre? Hadd ne kelljen már mindet elolvasnom ha szeretnék kicsit tájékozódni a témában :B

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#134) giigz válasza Tomi_Sci (#133) üzenetére


giigz
veterán

(#135) Tomi_Sci válasza giigz (#134) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Köszi, az utóbbi a nekem való terep :) Csak érdekes az elnevezés.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#136) save válasza giigz (#132) üzenetére


save
tag

Gratula, ez tényleg jó! :K

(#137) Mankó


Mankó
veterán

Azt olvastam, hogy nehany hazai szolgaltatonak gondja van a kinai telefonokkal. Itt mi a helyzet?
A comebuy-rol akarom rendelni. Valakinek van esetleg negativ tapasztalata veluk, vagy tudtok jobb, olcsobb, megbizhatobb webshopot?

(#138) Kornel válasza Mankó (#137) üzenetére


Kornel
veterán

en onnan rendeltem, mert igy mar nincs afa es vam, es gyorsabban is ideer.
annyi gondja lehet mo-on, hogy a voda videken nehol 900mhz-en szolgaltatja a 3g-t, amit ez a telefon nem tud, de van olyan kinai telo, ami tudja.

(#139) Mankó válasza Kornel (#138) üzenetére


Mankó
veterán

Az a legkevesebb, t-mobilos vagyok.
Neked mennyibe ért ide és mennyi idő alatt?

(#140) giigz


giigz
veterán

3 napja megy a teló, 3 óra 30 perc kijelző, 54%-on áll most az akksi :D

(#141) Kornel válasza Mankó (#139) üzenetére


Kornel
veterán

bocs, nem vettem észre, hogy kérdeztél.
30-án rendeltem, és ma ért ide. 129 euro+12 euro szállítás.

(#142) KurtCobain


KurtCobain
őstag

Jó cikk. Örülök, hogy bevált. :) :R

Mmm'kay?

(#143) giigz válasza KurtCobain (#142) üzenetére


giigz
veterán

:R

(#145) giigz válasza Absinthe16 (#144) üzenetére


giigz
veterán

Nekem nagyon bevált, meg vagyok vele elégedve :K

[ Szerkesztve ]

(#146) Mankó


Mankó
veterán

Hátha itt valaki hamarabb látja:

Vennek egyet en is használtba, a comebuy-rol rendeltek, de a bolt allitolag nem kuldott semmifele garancias papirt, csak egy penzugyi visszaigazolast, hogy a penz beerkezett. Se email, se papir.
Nalatok, akik a comebuy-rol rendeltetek mi ezugyben a helyzet? Valakinek kellett mar gariztatast intezni a comebuy-yal? S ha igen ,mi volt a menete es a kimenetele?

Mas van valakinek elado hatlapja es mennyiert? Mert amit veszek az csak fekete hatlapos, jo lenne valami masik szin is majd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.