Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Biztos sokan megrendelik.... :)

Ja nem. ;]

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#2) subaruwrc


subaruwrc
félisten

húzótermék lesz

(#3) syberia


syberia
veterán

;]

https://howbad.info/

(#4) MPowerPH válasza syberia (#3) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jo, azert 28 magot le kell huteni. Van TDP is rendesen. Nem magaval a huthetosegevel van a baj. Hanem azzal, hogy maga a rendszer nem lesz tomegtermek.

Don't Tread On Me

(#5) X Factor válasza MPowerPH (#4) üzenetére


X Factor
addikt

Nem tudom, most epitettunk compute node-kat, 2990WX-el, 14-es TR4-re való Noctuaval és elvan szépen a 64 thread terhelés alatt. A lapok se kerülnek horror összegbe, mármint ahhoz képest h. mi kell ehhez a xeon-hoz.

Én lennék a legboldogabb ha a magas órajelről nemkéne lemondani a core count növelésével, egy csomó helyen időt sporolhatnánk és nem csak mi, hanem mindenki más, de ennek akkora felára van, plusz a mostani rendszereink 7*24-ben mennek full load alatt, itt meg egyszerűen folyamatosan bennem lenne, h. egy ennyire kihegyezett rendszerben mikor áll meg valami.

Az idő majd eldönti, értem a termék presztizs jellegét, de pont a WS grade cuccok szerintem azok, ahol annyira nem jellemző ez a fajta vásárlási attitűd.

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#6) nexplo


nexplo
őstag

Árához képest semmi extra. Kicsit többet várnék ennyi pénzért :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#7) csakszabi


csakszabi
csendes tag

143 euró az nem is vészes, de, hogy ki fogja megvenni, azt kiváncsian várom :DD

(#8) nexplo válasza csakszabi (#7) üzenetére


nexplo
őstag

Szerintem nem kevés. Nem aranyból van és nem pandabőrből van hímezve :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#9) csakszabi válasza nexplo (#8) üzenetére


csakszabi
csendes tag

Ez tény, de szerintem xeon-t többnyire munkahelyi környezetben használ az ember, és ha valakinek a munkahelyén lehetősége vagy vízhűtött rendszert építeni például videó transzkódolásra, renderelésre, illetve nagyobb teljesítményt igénylő folyamatokra, akkor egy cég hamarabb rábólint, hogy vegyenek egy ilyet.

(#10) zetor2000


zetor2000
senior tag

Ez a hátránya az "egyedi" rendszereknek. Itt egy proci, amihez van 1-2 alaplap, nem több, de inkább csak 1, ami speckó hűtést igényel, mert akkora a hőterheléssel kell megbírkózni, amit levegővel nem, vagy csak épp elégségesen lehet megoldani. Azt akkor jön a 3rd party hűtés, ami tuti, csak azt is ki kellett fejleszteni, szóval annyiért adják kábé, amennyiért akarják.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#11) nexplo válasza csakszabi (#9) üzenetére


nexplo
őstag

Egy cég ki tudja fizetni. Nem vagyok annyira otthon a témában de erre a rendszerre nem tudom hány cég ugrik rá. Gondolom van olcsóbb alternatíva is amit könnyebb cserélni és fenntartani is.

(#10) zetor2000 Ez a baj hogy tényleg annyiért adják amennyit nem szégyellnek elkérni érte. Dehát ameddig megveszik nincs gond :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#12) MPowerPH válasza X Factor (#5) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nincs is ketseg, hogy az Intel professzionalis felhasznalasra szant vonalat az AMD kinyirta a TH -val. Azert a 2990WX egy henger. Ugyis a core count szamit, nem? Na meg a teljesitmeny/ar mutato, teljesitmeny/TDP mutato is elegge fontos.

Don't Tread On Me

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.