Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Anubys_HUN válasza paprobert (#74) üzenetére


Anubys_HUN
csendes tag

775-ön vagyok én is, p5q3 lap, q9650 cpu, 16 giga ram, 970Ti oc kártya. Vannak nem túl öreg játékok, amik még 4k-ban is 55 feletti fps-t tolnak ki magukból high vagy ultra grafikán 1-1 effekt kilövésével (Mortal xl fixen hozza az 57-et), de ha kicsit szenved valamivel a gép, még 1080-ig simán vissza lehet venni.

(#102) Remus389 válasza Anubys_HUN (#101) üzenetére


Remus389
veterán

Gondolom 980ti akar az lenni. Ami megfelel a 1070-esebességének.

Hát szerintem már visszafogja a 980ti-t az öreg S775 rendszer, túl jó a videókártya hozzá.

Én még tervezek egy 980ti/1070-es sebességű AMD Navi kártyát rakni az öreg hatmagos xeonom mellé, szerintem az még elmegy, "passzol" hozzá, de S775-höz már nem raknék ilyen jó videókártyát.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#103) gergelyilles


gergelyilles
csendes tag

Én is 4(közel öt) évig nyúztam egy X5460 3,6GHz-n. Egyedül a Just Cause 3 emelném ki ami nem volt hajlandó elindulni mert nem volt a processzorban a SSE3 utasítás készlet és persze a FFXV amihez ez a processzor vajni kevés. De ezeken a játékokon kívűl minden elfutott.
A 12MB Cache sokat jelenetet a PS és társainál. A CSGonál én nem éreztem akadás se semmi mást.
Az a vicces, hogy én kimondottan Q6600 váltottam mert nem volt pénzem új komplet konfigra de nem csalódtam. Durván 200% teljesítmény növekedést tapasztaltam a prociváltás után ami olyan volt mint ha a biciglimhez egy rakétát kötöttek volna aztán....boom térváltás :D

[ Szerkesztve ]

Greg

(#104) Vesa válasza Anubys_HUN (#101) üzenetére


Vesa
veterán

970-el, 775-ön 4k? Aligha! 970-ből nincs is Ti! Ha 980 Ti aklart lenni, azt meg bajosan hajtja ki egy Quad, tuti, hogy CPU limites. 4k-ra esélytelen egy ilyen konfig...

A tudomány a valóság költészete!

(#105) qqwerty


qqwerty
tag

Gratulálok nagyon tetszett a teszt!

Telefonszám az adatlapomon!

(#106) jokeph válasza F.B.I. (#97) üzenetére


jokeph
nagyúr

Vannak bizony, jó páran.

Sőt, az s775 modd s771-nek külön topikja is van, ami a mai napig is pörög. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#107) kenwood válasza Vesa (#104) üzenetére


kenwood
veterán

A 4k is eleg tag fogalom. En a Tekken 7et kiraktam a 4k tvre. I5 2500+1050ti. 2-3 beallitas low, a tobbi medium. Megvolt a fix 60 fps. Az megint mas kerdes, hogy 1080pben szinte mindent highra tolva szebb vagy rondabb ? Illetve azon a gepen egy nagyobb etvagyu jatek 4kban mindent lowra rakva sem birta volna a 60 fpst, nemelyik 30 ala is befigyel. Utobbi nalam a 'moziban elso sor szele' kategoria. Ugyanazt nezed ,mint a tobbiek,csak megse :D

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#108) Dilikutya válasza gergelyilles (#103) üzenetére


Dilikutya
félisten

Pedig az a processzor támogatja az SSE3-at, még a 4.1-et is.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#109) snecy20 válasza kenwood (#107) üzenetére


snecy20
veterán

Jaja, túl van kicsit misztifikálva a 4K támasztotta teljesítmény igény.
Pár beállítást visszavéve igen-igen sok játék futtatható 4K@60FPS-sel középkategóriás VGA-kon.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#110) Anubys_HUN válasza Vesa (#104) üzenetére


Anubys_HUN
csendes tag

Jogos, nem ti, hanem strix, csak kicsit kómás voltam már hajnali 1-kor. Nem mondom, hogy egy újabb gépben nem menne esetleg jobban, de nem gaming a fő célja a gépnek, amire használom, arra pedig tökéletes (programozás és grafika), de tökéletesen jó lehet gamingre is, ha nem az az ultra grafika 144 fps 4k a cél. Igen, bonyolultabb játékok nem mennek rajta túl jól (witcher 3 vagy destiny 2 2k-ban is alig hozza a 30 fps-t, ha nem veszel vissza a grafból), de cserében 10 év alatt filléreket költöttem rá. Gondolkodtam cserén, egy 8700k-t néztem ki, de aztán a teljes ára meggyőzött arról, hogy + 8-10 framért felesleges. A compile meg megvan 1 perc alatt, azt ki lehet bírni. :)
Majd este lövök pár screenshotot fps counterrel pár játékból, egész meglepőek. :)

(#111) Redneck


Redneck
veterán

Korrekt, összeszedett írás lett, bár az eltérő tesztelést nem erőltetném...
Jó kis vasak voltak ezek az LGA 775-ös konfigok, de nem biztos hogy játékra erőltetnék egy ilyen konfigot.
Havernek nemrég csináltam egy olcsó Q9300-as konfigot, de elég sok címnél már nagyon karcos volt a CPU.

A billentyűzet pedig nagyon jó, azt hiszem nekem is van valahol egy ilyen. :R

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#112) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Mostanában én is elég sok régebbi generációs gépet építek, és azt kell mondjam, hogy bizony-bizony egyáltalán nem használhatatlanok még mai játékokhoz a 2-3-4-ik generációs Intel rendszerek sem.
Én i5-7600-ról és 2400MHz-es DDR4 gépről váltottam i7-4790-re és DDR3 1600-as rendszerre. Negatív változást egyáltalán nem érzek játékok közben sem, viszont több szálon a 4. genes i7 elhúzza a 7-ik genes i5 nótáját. Egy szálon természetesen gyorsabb volt a frisseb i5, de nem olyan mértékben, hogy számítson.

(#113) nexplo


nexplo
őstag

Jó kis alap cikk. Sok helyen tudnék belekötni de inkább azt mondom hogy értékelem mert érdekes volt és kellenek az ilyen cikkek! :K
Megjegyzés: FX6300-cpu egy "alap" alaplappal R9-280-as karival fillérekből megvan. Még szénné is lehet kb húzni és szerintem ennyiből majdnem kijön mint ez a régi 775-ös konfig... Én ezt pakoltam össze egy 120-as SSD-vel és tök korrekt lett. Simán minden fut rajta. Mondom mi mennyi volt: CPU 5000 LAP 7000 VGA 23000 SSD 7000 (ez új volt). Ennyiért kb ingyen van :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#114) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

E5450-em volt nekem is én 4,2GHz-n járattam. Ment volna több is de sajnos a lapon (ASUS P5K) csak 4pines tápcsatlakozó volt, és mikor 1,35V fölé járattam a procit akkor kezdett főni, és meg is pörkölődött.

V6

(#115) kenwood válasza nexplo (#113) üzenetére


kenwood
veterán

A kulturalt kritika nem csak belefer,de kb. kotelezo is.
Ha nem szolsz, hogy mediumot nem hasonlitunk highoz, akkor a kevesbe hozzaertok elfogadjak a hibas meresi eredmenyeket.
Illetve az iromany keszitoje sem tudja meg,hogy ilyet nem szabad csinalni,es kirak egy masik irast kesobb hasonlo,hibas logika menten.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#116) nexplo válasza kenwood (#115) üzenetére


nexplo
őstag

Jogos és mivel előttem szinte mindenki megjegyezte ezért én már X-ediknek nem írom le még egyszer.
Kellenek ezek a régi tesztek és kell hogy kicsit tudjunk nosztalgiázni vagy olyan dolgot összehasonlítani amit épp csak elképzelünk. A cikk írója szerintem legközelebb nem csinál ilyet, még az is lehet hogy talán tudja pótolni a mérést. Majd kiderül :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#117) $p@rr0w válasza Vesa (#100) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Nem baj, ez sosem érdekelt ha nem akar válaszolni akkor tudja mondani hog nem akar...
Amúgy arra lennék kiváncsi mi az élethelyzet amiben ennyi megtakaritás számit, és az is érdekelne hogy mennyire jött ki a megmaradt pénz a legvégén.
Tekintve hogy névtelenül irogatunk itt a neten nem értem mi ezen a szuper titkos, bár én szemtől szemben is megkérdezném.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#118) snecy20 válasza $p@rr0w (#117) üzenetére


snecy20
veterán

Bármi, pl. fogászat, és most csak mondtam valamit. Olyan eset, amikor hirtelen elő kell keríteni 200 - 300.000-t.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#119) scarabeus86 válasza $p@rr0w (#117) üzenetére


scarabeus86
tag

Munkanélküli vagyok egy ideje, így több dolgot el kellett adnom.

(#120) Vesa válasza Anubys_HUN (#110) üzenetére


Vesa
veterán

Azt én sem vonom kétségbe, hogy elindul egy játék 4k-ban egy ilyen gépen, de az élmény nem lesz túl jó az esetek többségében. Természetesen úgy értettem, hogy akkor esélytelen 4k-ra, ha a 4k értelmét is szeretnénk kihasználni tehát a grafikai minőségből nem kell levenni.

Egyébként 775-ről ár/érték arányban legjobban most 1366-ra lehet váltani, ott a 6/12-es Xeonok nagyon erősek még mindig, és olcsó már nagyon. Ha nem cél az OC, akkor még a lap sem drága, mert lehet venni brand munkaállomást fillérekért. A 2011 v1/v2 még jobb, de ott a deszkák nagyon drágák. 2011 V3 felejtős ebben a kategóriában, eleve a DDR4 miatt, de a CPU-k is drágák még.

A tudomány a valóság költészete!

(#121) hajbel válasza Vesa (#120) üzenetére


hajbel
addikt

A porcesszorigényes játékokon kívül, amit felsorolt, szinte teljesen eltűnik a proci limit 4K-ban, tehát valós amit állít.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#122) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Ugye nekem van egy 775 p45 "kis" gépem, 2x2gb 1066mhz és egy Q9550. Ezt használtam most kb 2 hétig egy 1050-es kártyával. Most átjöttem megint i5 2500K-ra és eszméletlen mekkora különbségek vannak. Akár csak netezéses módba is. Márcsak a kérdés, mennyivel olcsóbbra jön ki egy ilyen régebbi konfig..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#123) Vesa válasza hajbel (#121) üzenetére


Vesa
veterán

Nem tűnik el teljesen, mert egy erősebb VGA-val CPU limites lesz a rendszer...nem tudja kihajtani rendesen.

A tudomány a valóság költészete!

(#124) pet007 válasza scarabeus86 (#49) üzenetére


pet007
aktív tag

Ha 1366os konfigot szeretnel akkor mindenkepp eloszor a lapot vedd meg, sajnos nagyon ritkak, bar lehet ebayen venni kinai olcso uj lapot, de azzal meg nem volt szeremcsem(igazabol nem is valami olcso). :R

(#125) gcsaba70


gcsaba70
csendes tag

Én is Xeon X5460-at használok teljes megelégedettséggel Asus P5K-Pro-val.
SSD-vel teljesen használható, mondjuk ma már nem sokat játszom rajta.

A cikkhez csak annyit, hogy a foglalat farigcsálást én nem erőltetném! Dremel fúróval be kell kicsit köszörülni a processzornak, az gusztább. (A szikével kapirgálás nekem nem jött be, a processzor többrétegű pcb-jét sikerült összezárnom, el sem indult. Dremellel ráigazítottam, plusz kis körömlakkal szigeteltem, utána már jó volt.)

(#126) Johni5 válasza gcsaba70 (#125) üzenetére


Johni5
őstag

Kinek melyik fekszik jobban.Én pl az összes alaplapomat,ami itthon van,azt átfaragtam.Gyakorlott kéznek ez kb 30 sec.X5460 van nekem is.Három döglött...Kicsiszolás után egyik sem indult el. :B

Játék.Nem tudom,ki mit tapasztalt,de x5650@4400 RX 470-nel akkora FPS bukta egy sz@ros I3 6100@4.4 hez képest is hogy húúúhaaa.A 2500K val szintén.Új architektúra azért jobban hasít,hiába a kevesebb mag,stb.

[ Szerkesztve ]

(#127) hajbel válasza Vesa (#123) üzenetére


hajbel
addikt

Csak úgy informatíve kérdezem, van tapasztalatod 4K val, akár személyes, akár érdeklődtél utána?

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#128) Vesa válasza hajbel (#127) üzenetére


Vesa
veterán

Már FHD-hez is kevéske a 775...ez van. Mint írtam, nem kétlem, hogy elindulnak játékok 4k-ban, csak hogyan?

Nekem többek között egy Xeon X5675-ös rendszerem van GTX 1070-el, és bár csak WQHD-ben játszom, de már ezen is képes köhögni néhány címnél ultra grafikán. Pedig ez 6mag/12szál, 3,5GHz-n.

A tudomány a valóság költészete!

(#129) hajbel válasza Vesa (#128) üzenetére


hajbel
addikt

"Nekem többek között egy Xeon X5675-ös rendszerem van GTX 1070-el, és bár csak WQHD-ben játszom..." Ahogy növeled a felbontást, úgy csökken a cpu jelentősége és nem nő! Előbb szaladsz bele gpu limitbe. [link] Gyanítom, hogy 4K-ban teljesen fej-fej mellett lenne a két processzor, mivel egy tetszőleges újabb generációs i3 is egálban van az i7 8700-val 4K-ban.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#130) Alpi.


Alpi.
addikt

E5450 @ 4200 + Hd7850 [Far Cry 5] illetve [Gta 5] saját videón. Szerintem vállalható.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#131) Clorf válasza Johni5 (#126) üzenetére


Clorf
tag

Szerintem sokan elfelejtik, hogy a 775-ös lapokon PCI-E 1.1 vagy 2.0 rev van ami eléggé limitáló a grafikus kártyának.
Én speciel megszívtam az Optiplex 755-össel, azon 1.1 van (bottleneck)...

Kíváncsi lennék egy Opteron-os tesztre, remélem lesz valaki aki ezen cikk alapján kedvet kap rá, remélem :R

"The Morru'Khan is not satisfied with your peformance"

(#132) Johni5 válasza Alpi. (#130) üzenetére


Johni5
őstag

FC5 menüben 80% cpu használat.Beteg. :DDD Érdekes,hogy CPU limitbe futsz egy 7850-el is.

(#133) Alpi. válasza Johni5 (#132) üzenetére


Alpi.
addikt

Igen, nagyon határeset volt így is, 30 fps-es limiterrel. A felvétel még rontott is kicsit az egészen. Anélkül picit több levegőhöz jutott a proci. :)
De ami a lényeg : E'vitte ? E'vitte ! :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#134) eldiablo válasza Alpi. (#133) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Jó, hát na. Ezres Swift és a Mercedes GT R is elvisz A-ból B-be? El! Akkor ugyan azt tudja! :DDD :C

(#135) Alpi. válasza gergelyilles (#103) üzenetére


Alpi.
addikt

Még 4.1-et is tud pedig.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#136) Johni5 válasza Alpi. (#133) üzenetére


Johni5
őstag

Amíg nem így megy,addig nincs gond. ;]

[ Szerkesztve ]

(#137) kenwood válasza Alpi. (#130) üzenetére


kenwood
veterán

Csökkentem a felvétel részleteit, mert a CPU kb. :( Láthatjuk, hogy a vsync nem tartható még ezekben az alacsonyabb beállításoknál is. Ha nem rögzítem, sosem láttam a CPU-limitet, a játékmenet szép és sima. ;]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#138) Alpi. válasza kenwood (#137) üzenetére


Alpi.
addikt

#133 :K
Sajna még így is belefutott 1-2x olyan limitbe, ami miatt beesett 30fps alá. Bár nem sokszor, azért látni, hogy képes tartani azt ha nem rögzítem a képet. Sajna ez van. Hiába a 4+ ghz, a sok cache, stb., bizony eltelt 10 év és már el tud fogyni egy ilyen processzor ha újabb játékokkal nézzük.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#139) Remus389 válasza Johni5 (#126) üzenetére


Remus389
veterán

em tudom,ki mit tapasztalt,de x5650@4400 RX 470-nel akkora FPS bukta egy sz@ros I3 6100@4.4 hez képest is hogy húúúhaaa.A 2500K val szintén.Új architektúra azért jobban hasít,hiába a kevesebb mag,stb.

Nagyon el vagy te tévedve. Persze nyílván olyan játékot játszottál, ami 1 vagy két magot használt ki. Próbálj ki egy modernebbet, ami kihasznál hat magot, na ott fog köhögni a kis prüntyi kétmagosod, míg az X5650 helyt fog állni.

Itt az IPC egyébként: [link]

Szerintem egy 4,8-ra meghúzott Sandy-val is el lehet lenni, de nem rossz egy 4,5 Ghz-re húzott hatmagos Xeon sem. Attól függ, mint mondtam nekem 60Hz a monitorom, 60 FPS-t kell tudnia a procinak, az bőven megvan, cserélhetnék de minek?

A hatmagos talán talán egy kicsit tovább fogja bírni szerintem. 2-4 év múlva a középkategóriában lesz a Standard 6 mag, és a felsőkategóriában a 8, tehát remélhetőleg úgy írják meg a játékokat hogy a 6 magosokon elfussanak, hisz a legtöbb embernek az lesz.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#140) eldiablo válasza Remus389 (#139) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Az IPC szám csak annyit takar, hogy azonos órajelen hány műveletet végez el egy órajelciklus alatt.
Gyakorlatilag mintha autókat a motor henger űrtartalma alapján akarnád eldönteni mennyire jó vezetni.
Skylake-nél a HT rengeteget javult.
Én is károgtam az i3-ra, de amikor napi használatba vettem 4.5Ghz-es 4790K után a 4.5Ghz-es i3 6100-at, magam is meglepődtem, mennyire durva a tempója. És igen, IPC-ben fika az eltérés, de pl a DDR4, a sokat javított belső busz ordenáré módon viszi az OS-t.

Arról már nem is merek mesélni hogy FX-6300 után mennyire nem éreztem azt az "i7 a király" érzést. Konkrétan csalódott voltam, mert a népek mást regéltek nekem, mint amit tapasztaltam.

(#141) Remus389 válasza eldiablo (#140) üzenetére


Remus389
veterán

Nagyon egyszerű, single core teljesítményben jobb a kis i3 6100, addig jó, sőt jobb ha egy vagy kettő mag van kihasználva, de ha meg van mozgatva négy, neadjisten hat mag, akkor már kész vége, míg a régebbi többmagos helytáll

Nem szóltam le az i3 6100-zast, biztos fürge kis proci, de alsókategóriás, a legnagyobb hibája hogy hiányzik még 4, de legalább 2 mag belőle.

Egyébként, ha jól tudom, a Battlefield One multiplayere, olyan hogy zabálja a procit(persze van más is), na azzal próbálja ki az i3-as és a Xeon-t, majd akkor válik Xeon rajongó belőle, ha jól tudom még négymagosok se nagyon tudják teljesen jól kezelni, de az öreg hathengeressel simán fut.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#142) jokeph válasza Clorf (#131) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nekem olyan s775-ös lapjaim vannak, amik kizárólag pci-e 2.0-ás sávokkal bírnak.

Ezekben a lapokban kb. semmi a lemaradás egy modern VGA-nál pci-e 2.0-3.0-ás sávok viszonyában.

Igazából még az 1.1-nek sem kellene limitálni (az s775-ös platform CPU és ram sávszél limites inkább), egy átlag közepes VGA-nak még ez is elég szerintem. :U

GTX 1060-at/nagyobb VGA-t amúgy sem hiszem, hogy bárki mellétenne egy s771/775-ös CPU-nak, sok értelme már nem lenne (már az R9 380/GTX 1050 Ti páros is határeset - és ezekhez is erős OC kell). :K

(#140) eldiablo:

Azért nem érezted azt az "i7 a király" érzést, mert annyival nem jobb egy FX63xx/83xx-nél, persze ezt nagyban befolyásolja, hogy az FX-et fel tudod e tolni min 4 GHZ-re, de inkább 4,3-4,6 GHZ-re, illetve ha oylan progikat használsz, amik kihasználják a 4 magot, vagy többet, akkor már nincs is az FX olyan hű de szembeötlő hátrányban. ;]

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#143) eldiablo válasza Remus389 (#141) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Xeon fan, ugyan mitől válnék azzá? :DDD
6-8 mag full felesleges otthoni használatra. Egy magas órajelű 4/8 sokkal használhatóbb. 7700K/7740X szerintem 5-5.2Ghz-en kb mindenre elég kell hogy legyen.

(#144) Clorf válasza jokeph (#142) üzenetére


Clorf
tag

Az a baj hogy az SFF mértű az Optiplex-em, nem merném belerakni a GTX 1050-esem hogy leteszteljem mennyivel nyújt kevesebbet a PCI-E 1.1 vs 3.0...

A 280w os táp nem szeretné a 6 pines tápot igénylő VGA-t (van Molex átalakítom,l de volt már hogy eldurrant egy régebbi táp (P3 hoz való volt) a kezem között mert ráraktam egy modernebb rendszerre. inkább nem kísérletezek.)

A legnagyobb "hátránya" ami valahol ugye előny a C2D redszereknek: Az északi híd itt nem a CPU ban van, hanem az alaplapon. Olvastam valahol a korabeli AMD megoldások az integrált északi híd miatt mennyivel gyorsabb memória működést (kevesebb késleltetés) eredményezett.

Amúgy akik it a többszálas játékokat emlegetik, tudnának arra magyarázatot adni hogy "hirtelen" hogy hogy nem okoz késleltetést a több-szálasítás (mintha erre is lenne valami törvény)?

"The Morru'Khan is not satisfied with your peformance"

(#145) Remus389 válasza eldiablo (#143) üzenetére


Remus389
veterán

Ez nem teljesen így van, nekem volt egy,-két, négy és hatmagos gépem is.

A hatmagosnak van egy feelingje.

Figyu, ilyen felfogással jó egy Opel is, hisz elvisz bárhová, de akinek Mercije van, az tudja hogy miért van.

Persze, nem éri meg, de azért, jó dolog a hatmagos. Veled ellentétben én tapasztalatból beszélek.

Az hogy te elégedett vagy egy i3-assal, annak a gyorsítótára is elég herélt, csak 3Mb.

Ja a windows biztos jól megy, meg kis processzorigényű játékok, de ha neked ez elég, akkor jól van.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#146) Sanchez638 válasza Remus389 (#145) üzenetére


Sanchez638
addikt

Volt 6 magos, feeling-es és ennyibe ki is merül a dolog. Munkán kívül pl. nem sok minden használja ki igazán. De egy 4 mag magas órajel sokkalta jobb játékokra.

(#144) Clorf Szerintem a 775 korszak vége fele is már +90% hatásfokkal csinálták a tápokat egy brand gépbe. Tehát számolgatni kell csak, hogy mennyit bír. 65w-os proci, 1-1 ssd,hdd mellé simán beraknám az 1050-et..

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#147) Clorf válasza Remus389 (#145) üzenetére


Clorf
tag

Lehet rosszul tudom, de a C2D alapú processzoroknál a korablei AMD processzorokhoz képest azért volt jóval nagyobb cache a CPU-ban mert az alaplapon volt az északi híd és csak így tudták ellentételezni a megnövekedett késleltetést? (mint egy anno Phenom II X4 BE 955 tulaj aki sóvárgott a 2-3x több L2 cache iránt, fölöslegesen)

"The Morru'Khan is not satisfied with your peformance"

(#148) Remus389 válasza Sanchez638 (#146) üzenetére


Remus389
veterán

Ez megint nem ilyen egyszerű. Valóban van igazság amit mondasz, tényleg nem sok minden használja ki, de azért feelinges, mert van ahol azért jól jön, tehát az a feeling megvan hogy ez nem lassul be, nem sokkall be, nem röccen meg. Továbbá az is hogy jövőbiztosabb.

A minimum FPS-ek jellemzően sokkal magasabbak hatmagoson, hisz van két extra mag, ami azért ott van :)

Ez a jövő.

Clorf: A Processzortervezés nagyon bonyolult, a Phenomok lehet nem gyorsultak volna több cache-től, viszont a kiherélt, olcsóbb változatok ott is lassabbak voltak, emlékszünk még az Athlon X4-re. Nekem olyan nem volt, de lehet laggolt vagy ilyesmi a Phenomokhoz képest.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#149) Sanchez638 válasza Remus389 (#148) üzenetére


Sanchez638
addikt

Hát future-k híján nem feltétlen jövő álló. Tehát az 1366-nál max nyers erő van akár a 6 magra.

Sajnos ugyan ilyen a 2011-es platform. Bővíteni/nagyobb órajeles procit belerakni nem nagyon tudsz már, viszont szélesíteni akár 1-2-4 utasos szerverrel és akár 12 magos procira is mehet.

Ezekre az állításaimra biztosan sokan fognak tudni válaszolni. De nekem ez a véleményem.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#150) Remus389 válasza Sanchez638 (#149) üzenetére


Remus389
veterán

Az a jellemző, hogy mindenkinek a sajátja tetszik elsősorban, én bírom az öreg hathengerest, mert olcsó volt és van ereje. (22 volt a lap, 14 a proci, a RAM pedig 21000Ft, 24 giga)

Kolléga bírja a fürge i3-asát, mert nagyon modern.

Akinek Sandy-ja van, az meg annak örül, hogy 4,8 Ghz-re húzhatja az öregfiút.

Szóval alapvetően mindenki a sajátját védi.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.