Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vesa


Vesa
veterán

Jó lett a cikk, gratula!
Bár szerintem jelenleg a legjobb ár/érték arányú platform -és amivel még érdemes foglalkozni- az a 1366, azon belül is az X5675-ös Xeon. Ez 95W TDP-vel beéri 6mag/12 szálon, alapból is 3GHz, de jól húzható 4-ig, vagy akár tovább is. Alig marad el teljesítményben a platformcsúcsot jelentő X5680/X5690-től (illetve a W3680/90-től), de ezek már 130W-ot kérnek, de ha valaki OC-zik, akkor a fogyasztás úgysem téma.

A tudomány a valóság költészete!

(#2) Shing


Shing
őstag

Csak reggel gyorsan végigkattinottam a játékokat. Nyugodtan tesztelhetsz mai játékokat is egy ilyen procival, még jobban is fognak futni sok esetben. 2013-16 időszak biztos. Ha tervben van, nem szóltam.

(#3) nullpoint


nullpoint
senior tag

Nagyon jó ötlet volt ez a teszt!!!

Nekem is is ugyanez a Gigabyte lapom volt(megvan), de EP, nem simán P, és ugyanolyan antituningbarát mint amit te írtál.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#4) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Durván végigmodoltad az összes lapot :D
Főleg az a rész tetszik, mikor orosz oldalról szeded a biost-t!

Szerintem jobban jártál volna egy használt AMD RX460 kártyával, de ez se rossz.

(#5) Mycielski


Mycielski
csendes tag

Szuper kis írás így reggelre :D
Jelenleg nekem is van egy LGA775-ös konfigom, még 2009-ben vettem újonnan.
Azóta sok mindent cseréltem már benne, jóformán csak az alaplap illetve az eredeti 4GB RAM maradt benne :DD
Core2Duo-t váltotta egy Core2Quad (Q9400), bővült a RAM újabb 4GB-al, az eredeti GPU 2x is volt cserélve, és így egy HD4670 helyett most egy GTX 660 zakatol benne.
Sajnos az alaplap valamiért nem akar együttműködni a memóriamodulokkal, így egy empirikus úton megállapított NB OV és DRAM OV segítségével most működik... de ez meg az északi híd és RAM modulok iszonyatos melegedésével járt, így most egy egyedi plexi modulra felszerelt, 2db 8cm-es venti hűti mind a kettőt. Így tolerálható tartományban maradnak a hőmérsékletek.
Az eredeti ház is moddolva lett, hogy előre ne csak 1db 12cm-es venti, hanem 2 is mehessen :D Az eredeti táp kb. 8 évet bírt (respect), így nem rég cseréltem egy minőségi be quiet! System Power 9-re, egy 500W-os darabra.
Azt kell mondanom, hogy átlagos felhasználásra ez a platform még mindig bőven elegendő, sőt!
Továbbá játékokban is elfogadható, nyilván nem a top kategóriát képviseli, hiszen már több mint 10 éves(!) de ennek ellenére barátságos FPS-eket produkál. Nekem a GTX 660-al párosítva egész kellemes élményt nyújt a játékokban.
Az évek során nekem az "LGA775" egy hobby-vá vált, ez volt az első komoly számítógépem, aminek ismertem a kezdetektől a belsejét, és ezen tanultam meg a PC-k általános alapjait. Ezért is kapott kegyelmet, miután a napi konfig egy modernebb platform lett. Teljesen kitakarítottam, illetve újrapasztáztam/hőpad-eztem mindent.(Lényegében szétszedtem, és újra összeraktam a gépet).
A platform lassan olyan régi lesz, hogy a szebb darabokat érdemes lesz megőrizni :DD

(#6) nyakdam


nyakdam
aktív tag

Köszi a tesztet, jó volt olvasni. Jó látni mire képesek az ilyen régebbi rendszerek.

(#7) Csóró™


Csóró™
senior tag

Jó leírás, kösz érte!

Nekem a "gyengébbik" gépembe pár éve raktunk egy Xeon X5450-et (én is 3.6 GHz-en pörgetem). Kicsit szkeptikus voltam először, mert fele annyiba került, mint a Quad Core társa, de kellemesen csalódtam, így az új gépbe is Xeon került (csak abba már 2 db X5650)

(#8) orosziem81


orosziem81
tag

Köszi a cikket! Megerősítetted, hogy jó döntés volt megmaradnom a 775-ös szériában.
Annó 2 éve én is beújítottam egy Xeonra a Core2 helyett. VGA-ból egy GTX660 lett beszerezve a GRS450 helyett.
Nagyon nem bántam meg. Relatíve kis budget-ből egy számomra erős konfig állt össze. A mai játékok is elfuttathatóak vele némi kompromisszummal.

Én húzni egyszer sem húztam. minden órajel, fesz auto

[ Szerkesztve ]

(#9) Cifu


Cifu
nagyúr

A tesztet köszönjük szépen. :)

Pont most raktam össze az E8200 konfigomat újra, igazából házi tesztlabor céljából és most egy pict elkezdtem gondolkodni azon, hogy lenne-e értelme beleheftelni egy E5450-est. Az aprón látok olyat is, hogy 'nútolt' proci, e szerint nem csak a foglalatot lehet faragni, de a procit is? :F

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10) Ligend válasza Cifu (#9) üzenetére


Ligend
tag

Igen, így van. Pár éve én is olyan E54xx processzort kerestem, ami beépíthető az S775 foglalatba anélkül, hogy bármit módosítani kellene az alaplapon.

Az ostobaság ellen az istenek is hiába hadakoznak.

(#11) YAKEN válasza Cifu (#9) üzenetére


YAKEN
aktív tag

Így van a procit is lehet. Én egy mezei sniccerrel faragtam meg őket, kis kézügyesség nem árt de könnyen kivitelezhető.

(#12) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Tapasztalatom szerint kb bármelyik modernebb i3 megeszi reggelire ezeket a régi cuccokat.
Xeon jól húzható? Hát pont ugyan az mint a desktop megfelelője, csak másfajta lapot szánt alá az Intel. :)

(#13) Mooka-Miki


Mooka-Miki
senior tag

"...nem kell pénzért feloldani, mint pl. a League of Legends-ben"

Nem kell ott sem fizetni érte, ingyenesen is megszerezhető mindegyik karakter.

(#14) VinoRosso válasza eldiablo (#12) üzenetére


VinoRosso
veterán

Nem pont ugyanaz, jobb chipek mentek a Xeonokba. A 3.6 Ghz elég gyengus, 4 Ghz-nek simán mennie kéne, lehet a RAM visszafogja. i3 meg szívás olyan játékokban ahol kell a 4 mag (pl BF, Fifa, PES).

Ennyi pénzből viszont lehet sokkal jobbat összehozni:

- tuningbarát 1156 lap: 10-12k
- X3440: 5k
- R9 280: 25k

(#15) eldiablo válasza VinoRosso (#14) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Ez is csak urban legend. Vastagab interpozer meg jót tesz a tuningnak, tudjuk. :D
A ram fogja vissza? Tessék vissza osztani, de szerintem inkább a P43as chipset ami fog, nem a ram.

(#16) rodrigez


rodrigez
senior tag

Billentyűzettel ne égesd magad. :D Vegyél olyat mint az enyém! Jaaaa, hogy ez ugyanaz. :D

(#17) mcs


mcs
veterán

Nem akarok durva lenni, de a GT 1030 eléggé kis fostalicskának tűnik számomra, és ez a szűk memória sávszélességének köszönhető, ami Dirt 3 alatt nagyon durván kijön. Játékra ezerszer jobb vétel használtan például a 2 gigás GTX 750 és 750 Ti, amik megeszik reggelire.

[ Szerkesztve ]

(#18) logitech1


logitech1
tag

Jó ötlet volt a teszt!!! :R :R

Posta nem érdekel Átvétel: személyesen helyszíni próba garanciával (3 nap) - utána egyéb garancia, visszavétel nincs! Alku nincs! Nem fér bele az időmbe

(#19) Mycielski válasza mcs (#17) üzenetére


Mycielski
csendes tag

A GT 1030-at valóban erősen "üti" a GTX 750Ti, de szvsz sokkal jobban lehet járni ha kifogsz egy jobb árú GTX 660 illetve GTX 670-et. Azok egy fokkal erősebbek, és még olcsóbbak is, a GTX 750Ti-ok kissé túlárazottak...

(#20) hege8888 válasza Mycielski (#19) üzenetére


hege8888
aktív tag

Köszönet a cikkért!

Két kérdésem lenne:
Unokaöcsémnek is egy Xeonos 775-ös lapot raktam hadrendbe, szülők nem is akarják támogatni a full hardcore-t, meg pénzben sem bírnák.
De most kell(ene) a srácnak a Fortnite. Mit ajánlotok, milyen kártyát vegyek bele, ami egy snassz 3:4-es 1280-as monitoron elfuttatja?

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#21) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

Jó kis 775 xeon, van is itthon egy vas :) Igazából ha erő kell felejtős, ám ha az ember olcsón akár nėha játszadozni, vagy kėnyelmesen (gyorsan) netezni jó buli. Normálisab lapot nehėz találni, procik vannak tonna számra. Kimatekozva azért egy 1155 se kerül többe, ės legalább gyorsabb.

(#22) Zicokuka válasza hege8888 (#20) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Gtx 960 pl vagy dobj alá egy Rx460-át.

(#23) Reggie0 válasza rodrigez (#16) üzenetére


Reggie0
félisten

Ezek a mechanikus billentyuzetek, meg mindig tobbszor jobbak, mint barmelyik jelenlegi nem mechanikus. Mar kezd ertekuk lenni, a hasznalt eredeti ibm-ek olyan 20ezer korul indulnak.

[ Szerkesztve ]

(#24) 8th válasza rodrigez (#16) üzenetére


8th
addikt

Én azért látok némi különbséget. :P

(#25) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Azért az jókora tesztelési hiba, hogy nem azonos beállításokkal mérsz, csak mert a Radeon valamit nem bír. Ha tesztelsz, azonosan kell mérni, max utána belövöd olyanra is, amit már jól bír. Egy közepes/magas beállítást alacsonnyal összevetni nem túl profi.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#26) d@vee válasza Dilikutya (#25) üzenetére


d@vee
őstag

Egyetértek. Tesztelésnél mindig azonos beállításokkal kell nyomni. Ha a gyengébbik nem bírja, legalább kijön tisztán az erő különbsége .

Ja

(#27) VinoRosso válasza eldiablo (#15) üzenetére


VinoRosso
veterán

Nemigen vagy képben a dolgokkal úgy látszik.

1) 775-ön nem lehet visszaosztani a ramot, max 1:1-ig lehet levinni a szorzót

2) P43 is elvihető 430-ig jobb lapokban(mint amilyen ez is) 450-460ig is, a ram, főleg ha valami kommersz 800-as nem valószínű, hogy tuningolható, ezért akadt meg a kolléga 400-as FSB-nél.

3) Nem urban legen. Cirka 10 évet töltöttem el 775-ös plattformon, ami alatt s szinte az összes létező proci megfordult a kezeim között, nem volt olyan típus amit ne cibáltam volna meg. Biztosan állítom, hogy a 45 nanós xeonokba messze jobb chipek kerültek, mint a desktop procikba. Sokkal kevesebb fesszel, kevesebb hővel, kisebb fogyasztással és nagyobb órajellel képesek működni.

(#28) Graob160


Graob160
csendes tag

Nekem volt xeon procim és le a kalappal előtte, inkább én is i3-at vennék már......

Üdv Graob160

(#29) Krugszvele válasza hege8888 (#20) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

1280x720, i5-2600 beépített VGA viszi a fortnite-ot. minden legalja minimumra rakva, kb 25 fps a stabil.
HD5450 kártyával ugyanez, de körülbelül 35 fps, persze vannak 10 fps-re eső jelenetek!

Ha fontos a fortnite én egy rx460 kártyát vennék, 25 körül vannak.

(#30) hajbel válasza eldiablo (#12) üzenetére


hajbel
addikt

Tééényleg? ezt eddig nem is gondoltam volna, hűdenagy igazságot mondtál. Mióta kerül 15 dollárba aliexpressen egy modern i3?

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#31) rodrigez válasza Reggie0 (#23) üzenetére


rodrigez
senior tag

Mindig cseszegetnek, hogy miért nem dobom már ki. De annyira kényelmes, hogy el sem tudom máson képzelni a programozást. Pár évente teljesen szétszedem és átmosom a billentyűket, kifújom a belsejét, stb. Nagy becsben tartom, na. :D

(#32) rodrigez válasza 8th (#24) üzenetére


rodrigez
senior tag

És valóban! A szélei mások. :)

(#33) YAKEN válasza hajbel (#30) üzenetére


YAKEN
aktív tag

Modern alatt gondolom egy i3 3xxx van értve. Ha azt vesszük, hogy 4k-ért kapható itt az oldalon és egy lap+8gb ram 20k-ba nem egy elképzelhetetlen dolog, akkor 24k-ból van egy "korszerű" alap konfigunk, amibe mehet egy i7-es is később. Egy E5450+normális lap+8gb rammal sem lenne az ember sokkal beljebb, ha az árakat nézzük.

Az viszont tény, hogy aki core 2-est vált xeon 4magra az megúszta olcsón az egészet.

[ Szerkesztve ]

(#34) eldiablo válasza VinoRosso (#27) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Biztos igazad van, rohadtul nem értek hozzá. De azért szeretném megmutatni néhány régebbi eredményemet:
AIO víz:

lég:

Ha meg érdekel a kompetenciám az aláírásomban lévő címen nézd meg a "Hardware Library" "Processor" részét. :U

(#35) snecy20 válasza mcs (#17) üzenetére


snecy20
veterán

Vagy 25K körül használtan egy HD7950, ami jó 2x erősebb mint a GT 1030. Ég és föld.
Persze, többszörösét fogyasztja, de azzal még elbánik egy ilyen OC-s Xeon.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#36) Mycielski válasza hege8888 (#20) üzenetére


Mycielski
csendes tag

Nem hinném, hogy érdemes feljebb lőni, mint a GTX 660, 670 vagy 760. (RX 460 árban kapsz itt HA-n is GTX 670-et, kicsit erősebb...)
Már ott is inkább CPU limitált lesz a dolog, legalábbis Core2Quad esetében. De sokkal nem lesz jobb a helyzet alapsebességű Xeon alatt sem (szvsz).
Ha olcsóbban akarod megúszni, akkor ezekkel "egyenrangú" AMD/ATI alternatívát keress, de én ott is a 7XXX szériában nézelődnék, mert azokhoz van csak friss driver. Azok viszont nagy telj. felvétellel rendelkeznek, és kell nekik egy korrekt, nagyobb teljesítményű táp!

[ Szerkesztve ]

(#37) #38075904 válasza hajbel (#30) üzenetére


#38075904
törölt tag

Hát, ha elmegy dolgozni az ember (hogy egy jobb gépe legyen mondjuk) , és összekapar +25 ezer forintot, akár kijön egy Dell T3600 is, 635W táppal, sata 3 usb3 i7, (e5 1620) 16g ddr3, faszajó ház, minőség a köbön húzni sem kell.
(tudom ha tovább dolgozik akkor mégjobbat :DD én csak egy mai olcsójános lélektanihatár gépre célzok a mondandómmal. )
De ez már más téma valóban. Utána nem biztos hogy visszavágyik egy húzott 775 ös xeonra, ami valóban max 1 i3 szint. Megvan a varázsa persze stb.

Amúgy tényleg jó cikk, pár baklövéssel, (nem azonos beállitások, és akkor jönnek emiatt a dilettáns kommentek)

[ Szerkesztve ]

(#38) hajbel válasza YAKEN (#33) üzenetére


hajbel
addikt

Ami duplaannyi, mint amibe egy ilyen konfig kerül, viszont nem 2x gyorsabb, de nem is korszerű.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#39) YAKEN válasza hajbel (#38) üzenetére


YAKEN
aktív tag

Hát ha te szerzel E5450+lap+8gb ramot 12k-ért szólj és megveszem.

(#40) 8th válasza rodrigez (#32) üzenetére


8th
addikt

Én a koszra gondoltam de, ja. :DDD

(#41) VinoRosso válasza eldiablo (#34) üzenetére


VinoRosso
veterán

Akkor miért írsz hülyeséget? Ilyen eredményeket csak 1-2 extra batch tudott a teljes Q9xxx szériából. Apróban évente, ha egy ilyet láttam. Xeonnal meg egyáltalán nem ritka, nekem is volt ami léggel ment ennyit.

YAKEN:

i3 3220 ami teljesítményben egy 4Ghz-re húzott Hapertownnak felel meg, viszont ahova valós 4 szál kell ott megfeneklik.

775-ös xeonnak én nem 1155-ös i3-at ajánlanék alternativának, hanem 1156-os xeon-t. 4C/8T olcsón megvan, 4ghz-es tuninngal pedig egy i5 2500 felett van kicsivel.

(#42) pomorski


pomorski
őstag

Köszi a tesztet!

(#43) YAKEN válasza VinoRosso (#41) üzenetére


YAKEN
aktív tag

Én a 1155ös konfigot annak ajánlom aki olcsón akar egy normális alap konfigot a nulláról. Xeon 775-ről én sem váltanék i3-ra, akkor már minimum i5 2300 vagy afelett. Nekem volt Xeon e5450 és i3 3xxx, sehol nem feneklett meg az i3, ahol a xeon még talpon maradt volna, persze ez csak az én tapasztalatom. Van is egy teszt, amiben vannak proci igényes játékok mint a gta5.
Érdekesség, hogy a teszt két egyenlő keretből lett kihozva. Mindenki döntse el melyiket fogadná el jobban.
https://www.youtube.com/watch?v=MFEWaXF9C1k

1156 is jó választás természetesen.

[ Szerkesztve ]

(#44) Dilikutya válasza Graob160 (#28) üzenetére


Dilikutya
félisten

Pénz kérdése. Csak a processzor magában többe kerül, mint itt az egész cucc, igaz, van garancia, és nyilván többet is tud. De ez ilyen. Nyilván én sem bajlódnék már 10 éves hardverekkel.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#45) hege8888 válasza Mycielski (#36) üzenetére


hege8888
aktív tag

Köszi a választ.

Én is egy 2gb 7850-re gondoltam egyébként
Mekkora táp kell 500? 600? 650?

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#46) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Szuper cikk! :)

Nekem legalább 10 éves gépem van, benne ugyan ez a proci van (Xeon E5450, előtte Core 2 E8500 3.16ghz-ról felhúzva 4.25-ra vízhűtés mellett), 8GB DDR2, 240 GB SSD, HD7750 VGA + pár külső HDD (ki/bekapcsolom ha szükséges), és mivel nem játszom rajta (igaz van rajta Dirt 3, és a gyerekek játszanak rajta), eddig még mindig jól kiszolgál minket ez a gép :W Pedig már egyszer volt rajta alaplapcsere (ugyanarra, mint előtte volt, így nem kellett újra telepíteni semmit :R )

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#47) Graob160 válasza Dilikutya (#44) üzenetére


Graob160
csendes tag

Így igaz.... :C

Üdv Graob160

(#48) VinoRosso válasza YAKEN (#43) üzenetére


VinoRosso
veterán

1155 (nekem is az van) is jó csak drágább, igaz már nem sokkal.

FIFA-ban vagy PES-ben halott ügy a 2 fizikai mag. 1-en fut a render, 1 megy az AI / hálózat-nak, 1 meg a fizikára. Két maggal úgy működik, hogy meg 60 FPS-el, aztán 1-2 másodperceként beröccen 0-ra, kb játszhatatlan.

BF multin másfajta lag van, inkább konstans.

Ezekkel találkoztam, de rajtuk kívül biztos van még, ahol kell a 4 fizikai mag.

(#49) scarabeus86 válasza Vesa (#1) üzenetére


scarabeus86
tag

Köszi! Következő gépnek 1366-ot néztem ki egy hatmagos Xeon procival és használt RX480/580-nal. Csak találjak hozzá jó lapot.

#14 #27 VinoRosso: Samsung RAM-jaim vannak, lehet bírnák a tuningot de én meg sem próbáltam 400 fölé állítani, elég ez nekem. A lap ugye adott volt, ezért építkeztem erre. BIOS-ban van olyan hogy "fsb strap to north bridge", de azt inkább nem piszkáltam.
Xeonokba tényleg kisebb fogyasztású chip kerül, mert E5450 80W-os TDP-jű, míg ennek a Core2-es párja, a Q9650 95W-os. Bár ott az X5450-es kakukktojás 120W-al.

#16 rodrigez: Jó kis billentyűzetek ezek, nekem szerencsém volt hogy ingyen jutottam hozzá, és a kiosztása is magyar. Meg ezen win bill is van. :) Elég koszos de majd rendbe rakom egyszer, bár még sosem szedtem szét billt. Ezen még DIN csati van, átalakítóval megy PS/2-be, de ehhez USB átalakítóm is van, így tudnám használni DIN - PS/2 - USB átalakítással is. :D

#17 mcs: 750Ti-t néztem aprón de nem volt passzívban, ventist nem akartam venni mert attól féltem hogy csapágyas lesz. Meg gari sincs rajta.

#25 Dilikutya: Teszt végére én is rájöttem hogy a gyengébb kártyával kellett volna kezdenem a tesztet, legközelebb úgy csinálom.

#46 FireFox1996: Köszi! Látom P45-ös Gigabyte lapod van, ennyire nagy a különbség P35 és P43/45 között tuning szempontból?

Azóta vettem egy 100 Mbites LAN kártyát és újra az ASUS lapot használom. Gigabyte jó lesz teszt lapnak az Asrock ConRoe1333-D667 és 775i65G lapok mellé, valamint a következő 775-ös cikkemhez.

(#50) Ribi válasza hege8888 (#45) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mégis miért kellene 650-es táp? :Y
Nálam kitudja mióta megy a 400-as csifivel. Igaz proci nincs húzva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.