Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32) slfln válasza T.Peter (#26) üzenetére


slfln
senior tag

Megmondom őszintén, hogy a Beyer minden tekintetben alulmaradna az XE200Pro-hoz képest. Ahogy írtam is a Beyer sötétebb, ezt röviden úgy értsd, hogy magashiányos hozzá képest és lomhának, lassúnak tűnik mellette. A DTX100 nagy kiemelése alul tönkreteszi a közepeket, ami ráadásul eléggé háttérben is van. Tisztaság, felbontás, hangszerek elkülönítése terén is jobb az XE... de még folytathatnám a felsorolást, szigorúan hangot tekintve nem tudnék felhozni a DTX mellett semmit.
Az Xcape egy nagyon jó füles, de mivel itt minden szubjektív, ezért az én véleményem itt furcsa módon igencsak eltér a többségtől. A V1-et, amiről szó van már jó ideje nem lehet kapni amúgy. Az Xcape technikai értelemben nem túl sokkal, de felülmúlja az XE-t. Azt is fontos megemlíteni, hogy ezt emlékezetből mondom, mert már rég nincs nálam.
A hangolása sajnos nem feküdt nekem. Az Xcape az XE mellett 'kicsinek', vékonynak, száraznak és igencsak mély szegénynek tűnne, nagyon nagy lenne a kontraszt.
Az új Xcape IE-hez volt szerencsém pár percre. A technikai háttér ugyanaz, de a hangolás 'szinte' ellentéte a V1-nek. Inkább V betűt formáz -pontos megítélésre nem volt elég idő- ezért sokkal inkább közelít az átlag vásárló (-és ezek szerint az enyémhez is-) preferenciájához.

Minden az egyén ízlésén múlik, ezt nem tudom eléggé hangsúlyozni.

Ha engem kérdezel az XE200Pro azon a listán, amit megtaláltál (azóta az már eléggé kibővült :) ) most közvetlenül ott lenne a DBA és a GR07 alatt, de ott lenne közöttük egy >> ilyen jel, ami az egy kategória eltérést szimbolizálná.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.