Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Igényes, jó írás. Grat. :K
Külön tetszik a végén a linkgyűjtemény megvalósítása.

Mellesleg miért nem szakmai cikk lett? :F

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#2) Kleroo


Kleroo
veterán

Remek cikk. Gratula.
Kíváncsi lennék mit tudhat egy cx500 ellen.
Egyébként eq-zva sem lehet tranceorientálttá varázsolni?

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#3) Dave™


Dave™
nagyúr

Iszonyat minőségi cikk, minden szavával egyetértek, nálam egyértelműen az XR a kedvenc :) Az első kép pedig egyszerűen gyönyörű, nagyon jól kaptad el :)

Gratulálok hozzá (a füleshez meg a cikkhez is) :)

Kleroo: ha trance-et hallgatsz inkább a TD-t válaszd. Miért szeretnéd eq-zni, hogy olyasmi legyen, mint valami teljesen más karakter? Arra ott a TD :)

[ Szerkesztve ]

(#4) Kleroo válasza Dave™ (#3) üzenetére


Kleroo
veterán

mert mindenevő vagyok. És fontosabb az akusztikus zene,de ha már prog-houset,trancet hallgatok,akkor az üssön,de nagyon.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#5) DemonDani


DemonDani
addikt

Tényleg nagyon szép igényes formázás, és a teszt is rendkívül hasznos lehet azoknak akik nem bújják egyhuzamban a fülhallgatós topikokat :K

Köszönjük! :R

(#4) Kleroo
18ezer forint környékén van ilyen megoldás... TD+XR 1-1db :DDD

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#6) Dave™ válasza Kleroo (#4) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szerintem az alapján válassz, hogy melyik a fontosabb számodra. Mindent lehet eq-zni, de nem lesz olyan, mint amilyen a másik alapból. Ez igaz mindkét irányban. DemonDani leírta a tökéletes megoldást, nekem is ezért van 3 fülhallgatóm :DD

(#7) Xabi78


Xabi78
aktív tag

Nagyon jó cikk, igazán minőségi, és jól illik a sorozatba :) Gartulálok! :)

A logout főoldalán viszont egy TD100 II Titan képe van kinn, nem az XR-é :)

X.

[ Szerkesztve ]

Cave canem!

(#8) themebuilder


themebuilder
senior tag

Élvezet volt elolvasni a cikket. Gratulálok hozzá! Nagyon részletes és lényegre törőre sikerült.
Mindenki megtalálhatja a maga ízlésének megfelelő IEM fülhallgatót. Aki a zenében mindenevő és biztosra akar menni az több típust is vásárolhat egyszerre.

Techno, trance zenére a Turbo Devices TD széria a legalkalmasabb, komolyzenékre pedig ott van a Revolution Series XR (esetleg XNR), drumm 'n' bass-re Xtreme XT, a Power Ball PB és a Power System PS pedig a K321/CX300/CX500 utódjaként szolgálhat.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9) Sunyi Sanyi


Sunyi Sanyi
senior tag

Hi!

Nem tudjátok hol lehet venni, rendelni Sen. fülhallgatóhoz szilikon gumigyűrűt?
Aprón már kerestem,de én nem találtam. :(
Privátba írjon az, aki tud vmit ez ügyben thx!

(#10) KeNTaGoN


KeNTaGoN
tag

Nagyon igenyes, reszletes teszt lett. Latszik rajta, hogy forditottal ra idot.
Kulon tetszettek az igenyes fotok. Esetleg targysatorral csinaltad, vagy csak ugyesen megvilagitott feher papir? Mien gepet hasznaltal?

Pici negativum, hogy egy kicsit elfogultnak tunt a teszt, rosszat szinte nem is emlitettel. (a csomagolas nem szamit!)
Szal vagy ennyire jo a cumo, vagy beleszerettel es picit elfogultan irtal. En szemely szerint meg az UltimateEars fulhallgatokban is eleg sok hibat szoktam latni.
Szal az objektivitas miatt pici minuszpont, az igenyesseg es reszletesseg miatt hatalmas pluszpont.

www.partyfoto.tk Fülhallgatók és egyéb kütyük javítása, építése itt: ►► http://hirdeteseim.tk/ ◄◄ → http://bit.ly/fulhallgatok_javitasa ← Privát üzit írj, hamarabb észre veszem!

(#11) dudika10


dudika10
veterán

A kábel résszel nem értek egyet.
Szerintem nem igazán jó minőségű a kábel és nagyon rövid. Én egyáltalán nem vagyok magas, de még így is csak épphogy ki tudom venni a telefont a zsebemből ha bele van dugva és pulóver vagy bármi alatt van a kábel. Kifejezetten rövid szvsz.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#12) tariattila


tariattila
veterán

Gratulálok a jó kis cikkhez! csak így tovább! :K

egy kérdéskör foglalkoztat...

a TDIII után gondoltam beruházok egy ilyen "komolyabb, részletesebb" fülesre is...

de kíváncsi lennék az XNR is ilyen részletes lehet? mivel a specifikációi kísértetiesen a TD-k-re hajaz...

mit gondoltok erről? érdemes rá várni vagy jelenleg az XR120PRO-tól úgy sincs árkategóriájában jobb?

bevallom nem ide kellene írnom de hátha a mesterek kecsegtetnek további tesztekkel :B

(#13) Attici


Attici
őstag

Még nem próbáltam, de ezek után én is meghallgatnék e Xears-t.Eddig főleg az AKG-t és a Koss-t preferáltam, de lehet, hogy érdemes mással is próbát tenni! :C

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#14) Napfénysüti

Jó teszt. :R Ez a Xears márka rendkívül szimpatikus. Minél többet olvasok róla annál inkább.
Fülhallgatóban azt hiszem erre a márkára esne a választásom jelenleg.

Més que un club!

(#15) Dave™ válasza tariattila (#12) üzenetére


Dave™
nagyúr

a specifikációból ne indulj ki, semmit sem ér. Az XNR az XR-hez áll közelebb, de érezhetően kevesebb mély van benne, sokkal inkább magas orientált az XR-nél is. Szerintem pont emiatt nem jó választás, az XR sokkal univerzálisabb.

(#16) mhorvat


mhorvat
senior tag

Először is nagyon szépen köszönöm a főoldali kiemelést! A modiknak jelzem, hogy rossz kép jelenik meg a cikkről kicsiben, nem értem mit keres ott egy TD100 II-es. :D

Örülök, ha tetszik az írás és megismerkednek egyre többen a márkával. :K

[ Szerkesztve ]

(#17) mhorvat válasza KeNTaGoN (#10) üzenetére


mhorvat
senior tag

20D + 18-55 IS alapobi, nameg fénymásolópapír. Nem jól megvilágított, utólag húzom fel a fényerőt és növelem a gammát, ez sajnos egyes képeken meg is látszik, de azért még így is jobb, mint ha szürkén hagynám a hátteret.

Nos igen, elfogultság. Meg kell mondanom, egyszerűen beleszerettem a fülesbe, de ennek nyilvánvaló okai vannak. Egyfelől döbbenetes részletességet és hangminőséget produkál, mindezt olyan természetességgel teszi, hogy lenyűgöző. A hangszínek a helyükön vannak, a közép- és magas tartományt igen dinamikusan szólaltatja meg, mélyből pedig annyit ad, amennyit kell. Értem ezt úgy, hogy akinek tényleg az számít, hogy fejbe verjen minden egyes mély elektromos zenénél, annak valószínűleg kevés lesz. De mindemellett mondom ezt úgy, hogy trance zenét is hallgatok rajta és meg kell mondjam, nem vall kudarcot az XR. A TD valóban jobb ilyen típusú zenékhez, de ezt nem úgy kell elképzelni, hogy a kettő teljesen idegen a nem hozzáillő zenéket megszólaltatva. Mind a kettő remek füles, mind a kettőt használnám is szívem szerint, műfajonként váltva, de ez részemről felesleges kiadás, így mérlegeltem: több klasszikus, hangszeres zenét hallgatok, mint elektromosat, nem volt kérdéses a döntés.

De kanyarodjunk vissza a teszthez, illetve annak szubjektív mivoltához. Próbáltam a lehető legobjektívebben írni róla, így kerekedett ez az írás. Egyszerűen ezt a fülhallgatót tényleg ki kell próbálni és tényleg hallani kell, miről is írok, mert amíg ez nincs így, addig azt fogják hinni (hozzád hasonlóan és megjegyezném teljesen jogosan!), hogy szubjektív a kreált kép hangminőség terén. Pedig nem. Nem szokásom áradozni egy fülhallgatóról, talán ennél a tesztnél sem estem át a ló túloldalára (legalábbis őszintén remélem), megelőző cikkeimnél sem tettem, de ez a fülhallgató (hasonlóan a TD100 II/III pároshoz) letett valamit az asztalra, ezt pedig a szavak erejével kell közvetítenem a cikkek során azoknak, akik hezitálnak, érdeklődnek. Senki nem pénzel a cikkek megírásáért, abszolút non profit az egész, miért írnék olyat, ami nem igaz (bocsánat inkább úgy fogalmazok, miért ferdítenék). :B A Te szavaiddal élve tehát "ennyire jo a cumo".

(#18) mhorvat válasza fi:zi'k (#1) üzenetére


mhorvat
senior tag

Köszönöm, örülök, hogy tetszik. Milyen szakmai cikkbe sorolnád a kategóriák közül? Ha a házimozira gondoltál, az nem nyert, ugyanis ahhoz _szvsz_ semmi köze. :N

(#19) Bavid


Bavid
senior tag

Nagyon jó lett a cikk, köszi szépen, olvasom is a TD-s cikkeid, szerintem az inkább nekem való (elketronikus zenei vonalon mozgok) :))

(#20) durmi_88


durmi_88
csendes tag

Jó cikk lett, értékelem az Xears fülhallgatók tesztelésére tett erőfeszítéseidet. Érdekelne, hogy főleg rock, ezenkívül D'n'B és némi dance hallgatására melyiket ajánlanád. Ezt a fülest vagy a TD szériát inkább? Előre is köszönöm

(#21) Dave™ válasza mhorvat (#17) üzenetére


Dave™
nagyúr

Teljesen megértelek, hasonlóan elfogult véleményeket írtam anno én is, és meg is kaptam érte a dorgálást. Elhiszem, hogy bele lehetne kötni, de szerintem rettenetesen nehéz lenne (persze figyelembe véve a karakterét). Maximum a méretébe, esetleg a kábelbe ha valakit az zavar. De természetes hangzásban 10.000 Ft alatt szerintem nincs még egy ilyen füles, nehezen hiszem el, hogy a 2-3x ennyibe kerülő modellek egyáltalán jobbak lehetnének-e, mint ez. Mindezt annak ellenére, hogy kínai hangszóró van benne (meg a ház is kínai).

(#22) mhorvat válasza durmi_88 (#20) üzenetére


mhorvat
senior tag

Az a gond, hogy a főleg rock = XR, az ezenkívül D'n'B és némi dance pedig = TD. Én Queen-t és Scorpions-t hallgatok, a TD-n is tetszett, de szebben szólnak az XR-en, mert túl sok ezekhez a TD mélye, az XR magasai és részletei pedig nagyon jól jönnek. A D'n'B-hez, mint nevében is benne van, nem ez kell, ott nyilván jobb, ha üt a mély. Persze ízlés kérdése is. Esetedben két lehetőség van tehát:

a) mindkettő
b) el kell döntened, milyen stílust hallgatsz inkább (rock számoknál is odateszed-e a mélyet inkább, kissé áldozva a többi oltárán (TD), vagy a drum and bass mélyeiből veszel el (XR)).

(#23) durmi_88 válasza mhorvat (#22) üzenetére


durmi_88
csendes tag

Köszönöm a gyors választ, szerintem hardveraprón szétnézek majd. Az elektronikus csak elvétve jellemzőbb, a meghatározó az inkább a rock/metal műfaja. Ha erre inkább az XR-t ajánlod, akkor megköszönöm a tanácsot és azt fogom venni :)

(#24) Dave™ válasza mhorvat (#22) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ezt már kérdezték tőlem is, de szerintem a zúzósabb rock zenéhez jobb a TD, nem? Az oké, hogy a lassabbhoz inkább XR az analitikus hangzás miatt, én is lassabb stílusokhoz használom. De szerintem a "zúzósabb" zenékhez jobban passzol a TD.

(#25) mhorvat válasza Dave™ (#24) üzenetére


mhorvat
senior tag

"Járt nálam is a delikvens." :D

Viccet félretéve, szerintem nem a TD kell a zúzóshoz, mert attól, hogy többféle hangszer keveredik, mindez gyors ütemmel párosul, attól még nem keletkezik "mélytöbblet". Az elektromos gitárhoz viszont szintén remek az XR, a dobokat pedig csodásan visszaadja, szerintem oda sem kell a mély kiemelése. Bár a TD is részletes, de az XR-ben van egy olyan dinamikatöbblet, ami pont pörgősebb rocknál jön jól, illetve a részletből sosem elég (nincs is rosszabb, mint rock számot rossz minőségben hallgatni, egybefolyik az egész, ha nincs kellő tér).
Én a TD-t kifejezetten gépi/elektronikus zenéhez ajánlom, ahhoz viszont igen élvezetes és jó társ. A rock viszont attól, hogy zúzós, még teljes egészében hangszeres/énekes műfaj marad. Szerintem.

Ez az elméleti része, számomra a tapasztalat is ezt mutatta rockzenénél, mindazonáltal teljességgel nyílt vagyok a téma átbeszélését illetően és érdekelne, Te miért pont a TD-t gondoltad a rock műfajhoz.

[ Szerkesztve ]

(#26) Dave™ válasza mhorvat (#25) üzenetére


Dave™
nagyúr

Köszi, ma is tanultam valamit, rockban abszolút nem vagyok kompetens :D "Jobb volt addig", amíg csak a TD volt, most mindenkit összezavarunk vele :)) Egyébként értem amit mondasz, és logikus is. Részletből pedig szerintem sem tud túl sok lenni :K

(#27) fi:zi'k válasza mhorvat (#18) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Igen, arra gondoltam. Itt egy szakmai cikk a nem szakmai cikkek között. Tudom, hogy nem az igazi, de mégis a házi-mozi a legjobb választás. Esetleg lehetne jelezni Racemannek, hogy iktassanak be egy hifi kategóriát is.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#28) mhorvat válasza Dave™ (#26) üzenetére


mhorvat
senior tag

Rendben. Bár én sem vagyok "rocker", tehát ha valaki bele akar kötni az analitikus levezetésbe, csak bátran. Én emlékszem CX300-as rockerekre, akik panaszkodtak a zene monoton megszólalása, a mosott hangszínek miatt. És mivel a CX300-ban a fejbevágó (ámde csak bömbölni tudó) basszus elnyomja a közép- és magas tartományt, gondolom én, hogy a "rockerek" baja az volt a fülessel, hogy:

1) sok a mély, rockhoz minek ennyi
2) nincs élet a fentebbi tartományokban

Első a TD karakterére ráillik, XR-ére nem, másodikban pedig az XR a nyerő, így ezek alapján is az XR-t gondolom rockzenéhez javasolhatónak.

(#29) mhorvat válasza fi:zi'k (#27) üzenetére


mhorvat
senior tag

A kategóriák szerintem több sebből is véreznek, de ezt majdnem minden írásomnál kitárgyaljuk valakivel. Nem csak, hogy újak is kénének, az egészet alapjaiban kéne átrendezni, megfeleltetni a PH!-nek és lapcsaládjának is. Ezen kívül egyértelműen előnyös lenne 3 cikk típust létrehozni a mostani 2 helyett:

- Teljesen OFF, "megint írtam egy verset a macskámnak" bejegyzések
- Szakmai, kisebb lélegzetű írások
- Szakmai, hosszabb írások, tesztek, elemzések

Ezt a hármat jószerivel két külön laprészre is kéne bontani, a közösségi OFF cikkeket külön kezelni, mint a felhasználók "privát zónáját", ahol kikapcsolódnak, illetve egy önálló, szakmai logout részt létrehozni részletes kategóriák szerinti bontással. A Logout alapcélja "a legpörgősebb hazai tech tartalmat csináljuk, mindannyian, együtt, ahogy kell.".

Nos, ezen ötletek után gondolom nem kell ecsetelnem, miért nem zargatom a staffot. Bődületes időt és energiát fektetnek így is a cikkek lektorálásába, nincs plusz kapacitásuk ilyen szintű változtatásokat eszközölni. Mindezek mellett az legyen a legnagyobb probléma, hogy OFF-ba megy a cikkem. :N

(#30) KeNTaGoN válasza mhorvat (#17) üzenetére


KeNTaGoN
tag

Régen nagyon szerettem volna egy 20D-t. Aztán vettem egy 500D-t...
Én is fénymásoló papíron szoktam tárgyfotókat csinálni, bár egyelőre nem sikerült kitalálni, hogy is szülessenek egyenletesen megvilágított szép képek.
Ha RAW-ba fotózól, nincs semmi baj a gamma taszigálásával. Viszont figyelni kell, hogy ne ess túlzásokba, mert pl az egyik képen a jack fényes érintkezői csúnyán kiégtek.
Egyébként ha tökéletesen fehér (#FFFFFF) hátteret akarsz, akkor fotózz árnyékok nélkűl (laza 100-asért kapsz egy körvakut ehhez :P ) és ha a kissé szűrkés papírt PS-ben kijelölöd "Varázspálcával" és kitörlöd, akkor stúdió minőségű hátteret gyárthatsz kis munkával és mindössze 3,50Ft befektetéssel.

Azt nem feltételeztem, hogy bármi anyagi előnyöd származik a füles dícséréséből, bizonyára valóban nagyon jó cucc. Majd egyszer talán lesz szerencsém kipróbálni egyet, ha vkinek tönkre megy egy ilyen fülese.
Viszont azt nem hiszem el, hogy ennyire jó. Pl. én a jellemzően tökéletes hangzást produkáló UE fülesekben a szilikonpárna és a vezeték minőségét erős negatívumként szoktam megélni.

Ahogy a fentebb hozzászóló dudika10 írta, a vezeték elég rövid. Nekem így messzíről kicsit merevnek is tűnik. És mivel te magad is lecserélted a szilikonpárnát egy Sennheiserre, így az sem 100%-os minőségű. Esetleg ezeket a hibákat kicsit jobban kihangsúlyozva, egy sokkal objektívebb határsú cikket kapnál.

Hogy egyszerűen fogalmazzak: ha az apró hibákat hangsúlyozod, akkor a pozitívumok sokkal erőteljesebb határst keltenek az olvasóban, de ha csak jó dolgokat mondasz, akkor azok az értéküket kissé elvesztik.

Na persze ez megint magánvélemény.

#28: A rockhoz is kell (nekem) a fejbevágó basszus, de mellette szükséges hogy főként a középtartomány nagyon dinamikus legyen. Én szinte csak rockzenét hallgatok és CX400II-t használok, elégedetten.

Bocsi a hosszú hsz. miatt. És továbbra is osztatlan tiszteletem az igényes írásért. :R

www.partyfoto.tk Fülhallgatók és egyéb kütyük javítása, építése itt: ►► http://hirdeteseim.tk/ ◄◄ → http://bit.ly/fulhallgatok_javitasa ← Privát üzit írj, hamarabb észre veszem!

(#31) ntomka válasza mhorvat (#25) üzenetére


ntomka
nagyúr

+1

(#28) mhorvat: +1 :D

A cikkhez: szerintem is érződik itt már némi elfogultság, de ha az ember keresi a számára tökéleteset és megtalálja, hogyan is írhatna másképp? :)

1. A füles nem a legkényelmesebb, de jó haranggal elfogadhatóvá varázsolható. A kényelmes a K321-em volt, ami még olcsóbb is, mint ez. Az egész nap a fülemben volt a gyári harangjával úgy, hogy észre sem vettem.
2. A kábelezése ennek minden, csak nem minőségi (szerintem). Elég rideg, tipikusan 1 év után töredező szálú anyagnak tűnik. Nekem még gubancolódik is rendesen, főleg a felső része az aszimmetrikus kialakítás miatt. :( Az AKG ebben is jobb volt...
3. A ház tényleg minőségi, de nagy.

A 3 sorolt pontom ellenére azt mondom: az árán a legjobb vétel! Miért? Amit írtál a cikkben: a hangzás. Igazából hallani kell, és nem csak pár percet, pár órát. Legalább több napot, több stílussal, és akkor jön rá az ember miről beszélünk. :)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#32) Dave™ válasza KeNTaGoN (#30) üzenetére


Dave™
nagyúr

Valóban afelett elsiklunk, hogy a gyári szilikonok hulladékok. Ez már szinte közhely. De szerencsére ez könnyen cserélhető. A ház anyaghasználata és kidolgozása viszont abszolút nem ezt az árkategóriát idézi, a kábelbe viszont tényleg bele lehet kötni a rövidsége miatt (XR-nél). Merevnek is merev valamennyire, de emiatt szerintem nem is könnyen gubancolódik. Ami miatt többen is ódákat zengünk róla, az a hangja. Ez a leglényegesebb pontja szerintem, és emiatt lesz a legtöbb beszámoló elfogult. Engem is zavar pl. valamennyire a mérete. Nagy. És még csak nem is szép (mondjuk rondának sem mondanám). De amit ezen az áron a zenével művel, az rögtön feledtet mindent. Tényleg ennyire jó. Én szoktalak mindig ajánlani füles javítással kapcsolatban, de remélem egyhamar nem kerül hozzád XR, mert az azt jelentené, hogy gyenge a kábele :D

(#33) ntomka válasza KeNTaGoN (#30) üzenetére


ntomka
nagyúr

Az előző hozzászólásom neked is szól. :D

ツ Headphones on - World off

(#34) DemonDani


DemonDani
addikt

Az asszimetrikus kábel sem éppen pozitív dolog, meg kell említeni, engem pl tuti hogy elrettentene tőle...

Furcsa hogy pont a civilizált finomkodó XR kap ilyen laza stílusú kábelezést... jobban illene a TD-hez.

Van ennek gyakorlati haszna? esetleg kisebb a kábelzaj, mivel kevésbé tud minden vacaknak neki surlódni?

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#35) Dave™ válasza DemonDani (#34) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ez semmiképpen sem lehet negatívum, mert preferencia kérdése. Nekem pl. sokkal szimpatikusabb az aszimmetrikus kábel, mert ha kiveszem a fülemből, nem esik ki, megtartja a nyakam. Ennyi a gyakorlati haszna, meg hogy lényegében egyoldalas. Én azt nem értem, miért nem szeretik sokan ezt a kialakítást. Mindenesetre amint a példa is mutatja, ez ízlés kérdése, ez pedig nem lehet pozitív/negatív értékelés tárgya.

(#36) Xabi78 válasza Dave™ (#35) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Nekem is bejön az asszimnetrikus kábelezés, már az előző fülesemnél is (cx300) szerettem, nem is értem, ez miért nem választható opció a legtöbb fülesnél :)

X.

Cave canem!

(#37) Dave™ válasza Xabi78 (#36) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az lenne a tuti, csak akkor kétfélét kellene gyártani :) Esetleg ilyen "teleszkópos" kihúzható megoldással :))

Lehet levédetem az ötletet :DD

(#38) mhorvat válasza KeNTaGoN (#30) üzenetére


mhorvat
senior tag

"Hogy egyszerűen fogalmazzak: ha az apró hibákat hangsúlyozod, akkor a pozitívumok sokkal erőteljesebb határst keltenek az olvasóban, de ha csak jó dolgokat mondasz, akkor azok az értéküket kissé elvesztik."

Ez tetszik és meg is fogadom. :R A cikkbe ennek megfelelően le fogom írni az említett apró negatívumokat (bár nagy részét leírtam, a szilikonok minőségét nem).

Azért érdemes tisztázni egy-két dolgot, amiről beszélgetünk (ez nem neked szól, úgy mindenkinek, amolyan közérdekű infó):

- a kábele a TD-hez képest valóban rövid, ezt írtam, azzal viszont ki fogom egészíteni a cikket, hogy ez már lehet túl rövid is (nekem nem volt az, ezért nem tűnt fel).
- a szilikonok minősége azért nem olyan katasztrofális, hogy ennyire hangsúlyozni kelljen, ráadásul ez pont az a terület, ami egyéni megítélés kérdése is, kinek melyik passzol jól a hallójáratába
- a kábel merevebb az átlagosnál, de nekem igen minőséginek tűnik, mondom ezt a Sony és Sennheiser kábelezések után (a Sony fülesek kábele köztudottan pocsék, a Sennheiseré pedig összehasonlítva a Xears-éve sokkal vékonyabb, gubancolódásra hajlamosabb -> későbbi megtörés)
- a membránházról nem nyitnék vitát. Ennél van kisebb/nagyobb is, a külalak pedig nekem személy szerint nagyon tetszik, komoly és minőségi. De ez tényleg ízlés kérdése, ezért nem is írtam a cikkben

Azt hittem kellően árnyalt lett a teszt, ezek szerint nem. :N De ahogy Dave is írta, a hangminőség sok mindent feledtet. Mindenesetre nagyon köszönöm az építő jellegű kritikákat, észrevételeket, a cikken apróbb kiegészítéseket eszközölök (1-2 napon belül)!

(#39) mhorvat


mhorvat
senior tag

Így a cikket javítgatva vettem észre, hogy azokat a dolgokat, amiket felhoztatok, legalább egy helyen megemlítem a cikkben:

- Nagy, nehéz fülhallgató, tehát sportoláshoz nem ajánlott például (ezt a negatívumok közt is felsorolom)
- Asszimmetrikus kábelezésnél leírtam, hogy ez valakinek bejön, valakinek nem, ez nem negatívum, mert ennyi erőből a szimmetrikus is lehetne az

A szilikonok minőségével egészítettem ki a cikket tehát.

(#40) themebuilder


themebuilder
senior tag

Egy másik írás is született erről a fülhallgatótól itt megtalálható: :)

Xears XR120PRO II Teszt by ntomka

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#41) ntomka válasza themebuilder (#40) üzenetére


ntomka
nagyúr

Köszi. :R De előre szólok, hogy az erősen szubjektív! :K

ツ Headphones on - World off

(#42) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Most már tényleg kezdek elbizonytalanodni, legfőként Parov Stelar műveit hallgatom(nagyon sokat), de néha kis dnb és zúzósabb rock is előfordul, ezért kéne az az erős mély tartomány. Ti mit ajánlotok? Most egy CX300 Precision bass edition van (vagy valami ilyesmi megjelöléssel, jelentsen ez bármit is), ehhez hogy viszonyulhat a jelen füles?:)

[ Szerkesztve ]

(#43) mhorvat válasza -FreaK- (#42) üzenetére


mhorvat
senior tag

Az egy jogos kérdés, Parov Stelar-t én is hallgatok, elég vegyes. Azt tudom mondani a számaival kapcsolatban, hogy a TD-n is szépen szól, erős basszussal (talán sok is nekem?), az XR-en pedig a zongora, énekhang szól szépen. Ja, nem mellesleg elég sok részlet is el van rejtve a számaiba, amihez megint csak jobb az XR.
Egyértelműen egyiket sem tudom javasolni, de ha a CX300-as hangzásvilága jön be, akkor bizonyosan TD (meg d'n'b-hez is jobb lesz az).

(#44) -FreaK- válasza mhorvat (#43) üzenetére


-FreaK-
veterán

Igen, nagyon bizonytalan, főként ahogy írtad is hogy ha még nem hallottam ennyire részletező fülest akkor érdemes lenne kipróbálni mert könnyen lehet hogy jobban tetszik. Ez igaz is főleg ha abból indulunk ki hogy a jöbb minőség több részletet is jelent. Hát nemtudom, még rágom magam rajta:)

Az Xtreme XT-ről mit lehet tudni?

[ Szerkesztve ]

(#45) mhorvat válasza -FreaK- (#44) üzenetére


mhorvat
senior tag

Azt ne tőlem kérdezd, nem volt még dolgom vele. :N

(#46) Dave™ válasza -FreaK- (#44) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az XT rettenetesen erősen kiemel lent, tulajdonképpen olyan, mint egy XR Sith lovag kiadás, olyan próbálna lenni, mint az XR, csak megpiszkálták lent :D Teljesen más mélye van, mint a TD-nek. Ilyen szempontból közelebb van az XR-hez, de színezettség szempontjából meg abszolút TD. Igazi hibrid. A TD-nél agresszívebb és élesebb hangú. És MARHA NAGY :D

De én mindezek ellenére is szeretem, viszont nem ajánlom, csak mint egzotikumot, nagyon nem mindegy milyen lejátszót használsz hozzá, van, ahol elviselhetetlenül sok a mély, és bizonyos eq-k használhatatlanok vele, mert nem kellően mélyen vágnak.

Nem ez volt a cél, mert van sok értéke, de abszolút félúton van a TD meg az XR között, és elég érdekes ez a karakter :D Én soha nem adnám el, mert valamiért ragaszkodom hozzá, de napi szinten nem tudnám használni :N

De inkább TD/XR vonalon gondolkodj, az a két "véglet" a skálán, az XT nagyon megosztó tud lenni.

[ Szerkesztve ]

(#47) -FreaK- válasza Dave™ (#46) üzenetére


-FreaK-
veterán

Na ez kellően elriasztott:D
XR meg TD között vacilálok, bár van még időm dönteni, alszok rá párat:)

(#48) Bling95


Bling95
őstag

jókis cikk, lehet beszerzek majd egy ilyen fülest

(#49) KFA2


KFA2
csendes tag

ez már 7.1.

(#50) Dr_Syrex válasza KFA2 (#49) üzenetére


Dr_Syrex
senior tag

ezmiez? :)
milyen 7.1-re gondolsz?

Nagyon jó lett az írás, szép munka. Magáról a márkáról eddig nem igazán hallottam, de látaom ,hogy érdemes vele számolni.

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.