Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Duree


Duree
veterán

Nekem tetszik a füles is na meg persze a teszt is nagyon jól sikerült,még sohasem hallottam szólni ezt a márkát,de az írásod meggyőzött,hogy remek választás.

duree54

(#2) devast


devast
addikt

Jó cikk.
A füles meg nem rossz, de nyilvánvaló, hogy 35 euróból nem lehet megváltani a világot. De lehet jobb is azoknak, akik még nem hallottak high-end iemet. Először leesik az állad, majd elég könnyen hozzászoksz. Utánna már nem fogod alább adni :)
Én jól megvagyok most az UE tf10 pro-val. Pöttyet V alakú a hangképe, de nagyon tisztán/részletesen szól minden tartományban.

[ Szerkesztve ]

(#3) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Korrekt teszt.
Kár, hogy többi xears-el nem tudtad összehasonlítani (pl.: TD, XR).
Az írás alapján a TD-hez lehet közelebb.

[ Szerkesztve ]

(#4) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Nekem nagyon bejön ez a füles, be kell szerezni egyet! :DDD Apropó köszönöm a cikket! :R

(#5) Dave™ válasza bigmasterg (#3) üzenetére


Dave™
nagyúr

Én ezt nem hallottam, de ha tényleg XT driver van benne, akkor sokkal inkább hasonlít az XR-re, csak az közép-magasra van hangolva, ez meg pont közép-mélyre. A TD meg tök más világ, lágyabb, dübörgőbb, sokkal kevésbé agresszív. Mindezt persze az XT hangjára alapozom, ha nagyon sokat változtat a hangon a más formájú ház, akkor lehet más felállás is. Viszont a leírásból is inkább az XT köszön vissza számomra, nem a TD.

(#6) tariattila


tariattila
veterán

Remek teszt, köszönjük... bigmasterg-vel teljesen azonosulok mivel TD és XR is tulajdonomban van és jó lett volna tudni, hogy ezekhez képest mi változott :U

reméljük lesz egy kiegészítése a tesztnek ha sikerülne pl. egy XR-el összevetni :B
:R

(#7) KAMELOT


KAMELOT
titán

Hát ez nem sokat ér! ;)
Szétnyomja a fülemet!!!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#8) slfln


slfln
senior tag

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást! Örülök, ha segített bárkinek is a döntésben, amennyiben szemezett vele.
Mielőtt megkaptam a fülest nekem is ez jutott legelőször az eszembe, hogy nagyon sokan hiányolni fogjátok az összehasonlítást a többi Xearshez képest. Sajnos az elkövetkezendő egy hónapban nem sok időm lesz új fülesbe belemerülni, de themebuilder már felajánlotta, hogy összevethetném a TD-vel fej-fej mellett. Az általam eddig hallottak közül a hangszíne legjobban a DTX100-hoz áll legközelebb. Mindkettő le sem tagadhatná, hogy igazi mélyorientált 'bulifüles'. Egyelőre nem írok többet a Beyerrel való viszonyukról, mert arról is tervezek egy volumenű szintű tesztet írni.

devast: Igen, hasonlóan érzünk. :) A visszalépés általában büntető, fájdalmas és rosszul esik. Ha valami meg jó, olyan észrevétlenül meg lehet szokni, hogy később elfelejtem róla mennyivel is jobb.

Dave: A többiek cikkeinek elolvasása után és az általatok leírtakhoz képest inkább látatlanba is a TD-hez érződik közelebb a Resonance...

[ Szerkesztve ]

(#9) Dave™ válasza slfln (#8) üzenetére


Dave™
nagyúr

Persze, mert az XT-ről nem volt cikk :D Az XR-re azért hasonlít jobban (az XT), mert lényegében a "tükörképe", csak magas kontra mély. A TD meg ugyan szintén ersősen mélykiemeléses (ebben hasonlítanak), de teljesen más a kettő mély-kiemelése, a TD "tompább", lágyabb, selymesebb, az XT (és gondolom a resonance is) agresszívebb. Ha ebben tényleg XT driver van, akkor én mindenképpen erre fogadnék, elvileg az átmérő alapján az lesz (a TD 9mm, az XR és XT 10mm). De az igazság hallgatás után derülhet csak ki. Pusztán kombinálok :) Nálam továbbra is az XR a kedvenc, nem volt rossz a TD, de azt adtam el elsőnek, most árulom az XT-t is, két hétig ezt használtam (kényszerből), és végig hiányzott az XR hangja :)

(#10) themebuilder válasza slfln (#8) üzenetére


themebuilder
senior tag

Remek cikk lett így első nekifutásra. Gratulálok hozzá, és köszönjük, hogy szántál rá időt! :R Kíváncsian várjuk más márkákról szóló részletes írásaidat is. :)

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#11) KeNTaGoN


KeNTaGoN
tag

Remek, igenyes cikk. Koszonet a munkadert.
Extra pirospont az aranyos kiskepek, ikonok miatt, hatalmas 5-os, mert bekerult a tesztbe egy SOAD track (L). :R

www.partyfoto.tk Fülhallgatók és egyéb kütyük javítása, építése itt: ►► http://hirdeteseim.tk/ ◄◄ → http://bit.ly/fulhallgatok_javitasa ← Privát üzit írj, hamarabb észre veszem!

(#12) plus44


plus44
veterán

Lehet olyat kérdezni, hogy mi a Xears aktuális csúcsmodellje? (mindenes fülesnek kellene akusztikus és hardcore zenékre egyaránt)

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#13) Dave™ válasza plus44 (#12) üzenetére


Dave™
nagyúr

Lehet, csak értelmetlen, mert a jó füleseik hozzávetőlegesen egy szinten állnak, csak más karaktert képviselnek. XR, TD, XT, Resonance - ezek a "csúcsmodellek", de mindegyik más (ill. az XT és a Resonance elvileg ua. a driverre alapoz). Ne az alapján válassz, hogy ki szerint melyik a legjobb, hanem olvass utána, hogy melyik milyen karakter, és az alapján válassz, hogy hozzád melyik áll a legközelebb.

(#14) plus44 válasza Dave™ (#13) üzenetére


plus44
veterán

Ezt a részét tudom, csak azt hittem van vmi magasabb kategória. Nem akarnék 2 fülest is venni/használni, mint ahogy páran itt közülünk is, de akkor te mit ajánlanál erre a két stílusra? (hardcore, akusztikus zene)

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#15) devast válasza plus44 (#14) üzenetére


devast
addikt

Induljunk ki onnan, hogy mennyit szánnál rá ? :DDD

(#16) Dave™ válasza plus44 (#14) üzenetére


Dave™
nagyúr

A hardcore-t l sem tudom helyezni, használják azt elég sok mindenre. Akusztikusra szerintem az XR a legjobb, amennyiben az analitikusabb, világosabb, színezetlenebb hang jön be. Az XR erőssége a közép és a magas, ott nagyon részletes, a mélye is picit ki van emelve, de messze nem annyira, mint a többi Xearsnek. Az XT kb. ugyanez csak a közép-magas helyett a méllyel, ott abszolút az dominál, nagyon testes, vastag, meleg hangja van, agresszív karakter. A TD meg olyan diszkós mélynyomós feeling, dübörgő mély, lágyabb, mint a másik kettő, selymesebb, nyugodtabb. Hangszeres zenére szerintem az XR a legjobb, de Shufny véleménye szerint nem szabad stílushoz igazítani a füleseket, sokkal inkább az egyéni preferenciákhoz, és valahol igaza van. TD III-at viszont szerintem ne vegyél, ha az jönne be karakterre akkor sem, akkor már inkább a II-t, nagyon sok hibás darab van a III-ból.

(#17) plus44 válasza devast (#15) üzenetére


plus44
veterán

Na igen.:D Gondolkodjunk most csak Xears-ben, és nincs határ.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#18) plus44 válasza Dave™ (#16) üzenetére


plus44
veterán

XR-t árul itt vki PH-n? Néztem, de nem találtam. Esetleg tudnál szerezni és ha igen, mennyiért?

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#19) Dave™ válasza plus44 (#18) üzenetére


Dave™
nagyúr

Árul valaki, csodálom, hogy még nem kaptál DM privátot :D Nem nézted meg elég jól, én meg neki biztosan nem csinálok reklámot, ha nem haragszol meg érte :)

(#20) malossidas


malossidas
csendes tag

nem tudnátok nekem olyan fülest ajánlani ami leszakítja a fejem olyan basszusa van :D ? :R

Az általam árult termékeknél (ha csak nincs rá garancia) nem tudok rá vállalni, ezt vedd figyelembe mindenképp ha velem üzletelsz!

(#22) plus44 válasza Dave™ (#19) üzenetére


plus44
veterán

Természetes, erre vonatkozott volna a kérdésem, hogy neked van-e ebből a típusból.:D

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#23) devast válasza malossidas (#20) üzenetére


devast
addikt

Két subwoofer-t kötözöl a fejedre :DDD
Mellesleg a cikk pont egy ilyen fülesről szól....

(#24) Luissimo


Luissimo
veterán

Nagyon jó kis teszt, igényesen végrehajtva és megirva.

Kíváncsilettem a kicsikére :)

Ha igényedvan összehasonlitotesztre, szivesen tudok hozzá produkálni egy-egy XR120ProII-t, TD-t az Xears familiábol, illetve Brainwavz M1, M2-t, esetleg egy Soundmagic PL30-ast, és egy Sennheiser cx500-at is. :) :)

KÖSZÖNJÜK A TESZTET !!

(#25) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Mennyibe fájt (pontosan), ha szabad tudni? A Xears Turbo Devices II Titan (TD100 II)-höz van viszonyítási alapod?

A cikk tényleg jó volt, el is gondolkodtattál a CX 300-ról való váltásról. :)

[ Szerkesztve ]

meg

(#26) themebuilder válasza peugeotmate (#25) üzenetére


themebuilder
senior tag

(#27) slfln válasza KeNTaGoN (#11) üzenetére


slfln
senior tag

Köszönöm! A külcsín themebuilder kezét, ügyességét dicsérik. Enyém csupán a próza. :)

malossidas: Nem hiszem, hogy ne elégítene ki a Resonance egy mélykedvelőt.

Luissimo: Köszönöm! A felajánlást is! A közeljövőben szeretnék ráfókuszálni az itthon lévőkre és egy teljes kerek, szép cikket írni mindegyikről. Az első a DTX100 lesz. Semmi bajom a Xearssel, de úgy érzem túl sok szó esik róluk a fórumon, picit próbálok balanszírozni ezen az egyeduralmán más fülesekről szóló tesztekkel. ;)

peugeotmate: Én themebuildertől kaptam tesztelésre. Pontos árban ő fog tudni segíteni neked.

Apró sajtóhiba: (pár szóismétlésen kívül :D)

• Kialakítás: aszimmetrikus Y-kábel

helyesen

• Kialakítás: aszimmetrikus J-kábel

(#28) ko9


ko9
addikt

Üdv!
Nagyon köszönöm ezt az extra részletes tesztet, ilyen profi módon tesztelt fülestesztet rég olvastam - igaz ki is estem ebből a szférából 2-3 hónapra. Nagyon tetszett a részletességed, utánna is nézek az említett tesztszámoknat :R Csak így tovább! :C

Csak kíváncsiságból: lehet tudni, hogy a való életben mivel foglalkozol? Nem muszály közölni, ha nem akarod, csak annyi érdekel, hogy ezekben a körökben mozogsz-e vagy esetleg teljesen másban, és a zene csak hobbid.
Köszönöm!

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#29) slfln válasza ko9 (#28) üzenetére


slfln
senior tag

Köszönöm! Azért ennyire nem jó... hosszú még az út ahhoz, hogy 'jó legyen' :U. Rengeteg tapasztalatra van még szükségem mind zenei, mind technikai aspektusból.

Ha ez számít valamit is... okleveles építőmérnök vagyok, közutak, autópályák vízelvezetésének problémáival foglalkozok. :)

A fej/fülhallgatózás 2 éve a legkedvesebb hobbim.

Nem 'mozgok' ilyen körökben, saját pénztárcám kárára gyűjtöm az ismereteimet a témában.

(#30) tariattila válasza slfln (#29) üzenetére


tariattila
veterán

remélem az M6-nál nem munkálkodtál vízelvezetésügyileg... :DDD

(#31) slfln válasza tariattila (#30) üzenetére


slfln
senior tag

de; a kritikus szakasz kidolgozásában, majd a történtek utáni helyreállításban az én kezem is benne volt ... :)
Azt, hogy a média, hogy állította be a dolgot és mi volt a valós probléma, azt most inkább hanyagoljuk, mert hosszú fárasztó, unalmas és nem idevaló.

[ Szerkesztve ]

(#32) Luissimo válasza tariattila (#30) üzenetére


Luissimo
veterán

mibajod azemhatossal,vazze?
az egy jófolyású autopálya :-)

(#33) peugeotmate válasza Luissimo (#32) üzenetére


peugeotmate
őstag

Ráadásul elég jó tempóval lehet haladni rajta!Pályacsúcs!

meg

(#34) themebuilder válasza peugeotmate (#33) üzenetére


themebuilder
senior tag

Porsche-val nem volt nehéz ezt a rekordot felállítani. :)

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#35) Agrox


Agrox
tag

Sziasztok, nem vagyok hozzáértő, tanácsot szeretnék kérni így a cikk és a hozzászólások elolvasása után: nyugodt szívvel tudnátok ajánlani ezt a fülest? kb pont ez a maximum amennyit kiadnék egy fülesért, szóval 10.000 Ft, ehhez mérten is kérem a tanácsotokat. Zenei világom: metál, punk-hardcore kb. szeretem az erős mélyt, de nem a túl erőset, szeretem kivenni a részleteket a számból, de azért üssön is :) jelenleg egy AKG IP2-esem van, tudom nem zenehallgatásra való, de ingyen volt :) előre is köszönöm.

Asrock H97-Pro4, Intel i5-4590, Coolermaster Hyper TX3, Gigabyte Gtx 1060 WF2 OC

(#36) flowe


flowe
csendes tag

egyaltalan hol lehet kapni ezt a fulest ??? :O

(#37) fpatrik17


fpatrik17
senior tag

Ha xears.com-ról rendelek fülest mennyi idő mire ideér? 8eurós szállítási díjjal azért siethetne :(

• Honor Magic5 Pro •

(#38) Soos95


Soos95
tag

Nem annyira ismerem a Xears-t, de azt szeretném kérdezni, hogy ti melyik fülest tartjátok a legjobbnak ár/érték arányban? Én kb 10.000 Ft-ot akarok rá költeni, ebben a kategóriában melyik a legjobb? Előre is köszönöm!

(#39) fpatrik17


fpatrik17
senior tag

xe200pro szerintem a tuti befutó! :)

Házhozszállítással kapcsolatbantapasztalatok valakinek? :'(
Barátnőmnek vettem, holnap van szülinapja, és ha nemjön meg tökön szúrom magam...

• Honor Magic5 Pro •

(#40) levcike válasza fpatrik17 (#37) üzenetére


levcike
csendes tag

Hi! Neked mennyi idő alatt ért ide? Én már egy hete várok rá! :(
Köszi a választ!
Üdv: Levente

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.