Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kovsol


kovsol
titán

Úgy lenne jó, ha támogatná az Xbox360-as receiveren keresztüli játékot.

May the Force be with you!

(#2) Steve1207 válasza kovsol (#1) üzenetére


Steve1207
veterán

Pont ezt néztem, így micro USB-vel kicsit fura, bár legalább működik végre.

.

(#3) havast


havast
aktív tag

Akinek van ilyen, magyarazza mar el, hogy melyik kontroller kitet kell megvegyem, hogy tudjam pc-n hasznalni. Most akarok kontrollert venni pont, ugyhogy ez a driver jokor jott.

(#4) Nunder


Nunder
őstag

Akkor ezek szerint ebből is lehet kapni már olyat, ami receiver-rel van ellátva és PC-vel is barátkozik? Nincs XBOX kontrollerem, bocsánat az esetleges buta kérdésért. Anno 360-as kontrollert akartam venni, de sehol nem találtam vevővel ellátott verziót így maradt a Logitech F710.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#5) Puma K


Puma K
veterán

"... a játékok túlnyomó része, hiába jelenik meg PC-n, mégis sokkal jobban irányítható kontrollerrel, mint egérrel és billentyűzettel."

Nahh...nahh... :U

Autós és egyéb járművet irányító játékok esetében vagyok hajlandó kontrollerhez nyúlni, de akkor is inkább kormányt használok.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#6) Bjørgersson válasza Puma K (#5) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Pedig fps-eken kívül szinte minden élvezetesebb kontrollerrel.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#7) Sonja válasza Nunder (#4) üzenetére


Sonja
veterán

Egyelőre nincs Xbox One-os receiver PC-hez, csak vezetékkel lehet használni. Elvileg év vége körül kellene megjelennie receiver-nek, de ez egyelőre nem hivatalos!

(#1) kovsol: Állítólag ez nem lehetséges, mert más frekvenciát használ az Xbox One Controller, mint az Xbox 360-as. Nem tudom, hogy mi igaz ebből.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#9) Bjørgersson válasza #32839680 (#8) üzenetére


Bjørgersson
félisten

"szinte minden"

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10) kovsol válasza Steve1207 (#2) üzenetére


kovsol
titán

Mondjuk az a vicces, hogy a PS4-hez adott DS4 már a kezdetek óta működik usb-vel PC-n. Csak rádugom és semmi külön driver telepítést nem igényel, a win 8.1 magától rak fel hozzá nálam drivert.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#11) Steve1207 válasza Nunder (#4) üzenetére


Steve1207
veterán

Nincs vevővel ellátott One kontroller (még), 360-ból viszont találni rengeteget (kb 3e-rel drágább, mint a sima X360 kontroller a vevős).

(#6) kovy29: így van, de ez is megszokás kérdése. Mára kb a multisoknak necces a kontroller, a többi egy kutya minden platformon, nem nyújt többet egy single részt végigtolni billel és egérrel.

(#10) kovsol: jaja, pont most olvastam róla, elméletileg még X360-nal is megy.

[ Szerkesztve ]

.

(#12) Spancho


Spancho
őstag

18 ropi a kontroller ,az elég sok.
10 körül még elgondolkodnék egy sima x360 joy-on az legalább vezeték nélkül is megy + akár mobillal is össze lehet ügyeskedni.

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#13) #41133696


#41133696
törölt tag

Hmm. Ebből van sima vezetékes is? Nekem elég lenne az, nem akarom töltögetni, és vezetékes van a PC-men is az X360-as verzióból is :)

(#14) satz18


satz18
őstag

Az xbox 360 controller for windows-hoz képest ez mennyire nagy előrelépés? Nekem olyanom van és maximálisan meg vagyok vele elégedve.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#15) Spancho válasza #41133696 (#13) üzenetére


Spancho
őstag

Szerintem az a kábel egyben a töltő is (gondolom akkus nem sima elemes mint az x360)
Szóval xone-on vezetéknélkül játszol aztán bedugod kábelen tölteni ,itt meg tölt is miközben játszol (talán)

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#16) Bjørgersson válasza satz18 (#14) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Semennyire szvsz.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#17) ALBY válasza Puma K (#5) üzenetére


ALBY
senior tag

Sok játékhoz jobb a kontroller valóban, de sokhoz meg nem kéne eröltetni, csak hát már nem a PC játék eladásban van pénz.

Én úgy fogalmaznék,
először lebutították a játékokat olyanra hogy kontrollerrel legyen játszható, aztán most meg vegyünk kontrollert a PC-hez mintha az lenne a tuti út, a megváltás.

Például az hasznára vált az FPS játékoknak szerintem hogy a quick save/load erölködés helyett checkpoint mentési rendszer lett. CoD-ban túnt fel nekem először. Ugyan akkor egy CoD-ot játszani contollerrel szerintem továbbra is agyrém.
Lehet jól egyszerűsíteni a kezelésen, de amikor már butítás lesz belőle, funkciók is vesznek el az már sok.

Amúgy már egy ideje töröm a fejem én is egy kontroller vételén, így ez egész jó opció, ha amúgy nem lesz túl drága az XBOX controller.
Koca autoversenyhez meg, szaladgálós játékokhoz, MK sok, stb.

Egy tipikus példa a konzolosodásra szerintem:
Egyszer régen egy messzi, messzi galaxisba ... volt a Jedi Knight: Jedi Academy
piszok jó játék volt, meg kellett taulni, és utána remekül lehetett vívni. Kellett a kifinomult játékhoz vagy 30 gombot használni és persze az egeret.
Aztán jött SW - Force Unleashed, ami amúgy szintén nagyon jó játék, de lebutult az irányítás, konzol->PC port az egész, igazi komoly vívás nincs, benyomkodod a kombót, a srác meg scriptelten John Woo stílusban letáncolja az übergyilok-csapássorozatot... :) aztán ürülönk az animációnak.
Így persze több embert be lehet rántani a játékra, aki a komolyabb megközelítésre már alkalmatlan lenne,( ==> profit ), a komoly játék meg elveszik (ez esetben a vívás).

Microsoft Excel mikor jön ki XBOX-ra? :D akár lehetnék sárga öves könyvelő

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#18) Mate válasza Bjørgersson (#6) üzenetére


Mate
nagyúr

Van olyan, akinek élvezetesebb.

Focit, verekedős játékot leszámítva nálam egér+bill kombó sokkal jobban bejön.

(#19) Nunder válasza Steve1207 (#11) üzenetére


Nunder
őstag

Tudom hogy létezik, csak nekem bizonyos okokból kifolyólag, csak bizonyos üzletek jöhettek szóba, és ott sajnos nem volt. :)

Egyébként ha választani kéne, akkor a One vagy a 360 kontrollerét vennétek? Annyival jobb is mint amennyivel többe kerül?

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#20) Bjørgersson válasza Mate (#18) üzenetére


Bjørgersson
félisten

TPS-ekkel szoktál játszani?

(#19) Nunder: 360, nem tudom elképzelni, hogy a külsőn kívül másban is különbözne a kettő. A One kontrollere meg szerintem ronda. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#21) Sonja válasza Bjørgersson (#20) üzenetére


Sonja
veterán

De, különbözik. A D-pad sokkal jobb lett, a hulladék 360-hoz képest.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#22) Mate válasza Bjørgersson (#20) üzenetére


Mate
nagyúr

Igen.

(#23) Bjørgersson válasza Sonja (#21) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nekem a 360-éval sincs semmi bajom, nagyon szeretem.

(#22) mate3553: Egy Batman vagy Assassin's Creed is sokkal élvezetesebb kontrollerrel szerintem, próbáld ki, hátha. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#24) Mate válasza Bjørgersson (#23) üzenetére


Mate
nagyúr

Próbáltam, nem jött be :)

(#25) nonsen5e válasza Bjørgersson (#6) üzenetére


nonsen5e
addikt

Pont most sikerült ráeröltetnem gépemre egy DS3-at, FFXIV (mmorpg) is meglepően jól játszható vele, csak a menürendszer katasztrófa. Na mondjuk egy wow ami nincs ehhez optimalizálva, meg 10x Ennyi képesség van meg 300 macro már nehezebb lenne.

Na meg megneznek egy starcraftot controllerrel. :DD

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#26) tDr1v3r válasza satz18 (#14) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A stickek jobbak, meg ergonómiailag is dolgoztak rajta valamelyest... nézz róla videót és meglátod.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#27) davidsone válasza Bjørgersson (#9) üzenetére


davidsone
addikt

mióta megvan 360ka hozzá sem nyúlok az egérhez, billentyűzethez kivéve fps azt tényleg nemtudja felváltani.
viszont a tps lövölde a ravaszokkal sokkal jobb meg persze autókázni is élvezetesebb adagolható gáz, kanyarodás... :K

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#28) lohn válasza Nunder (#19) üzenetére


lohn
tag

One kontrollert vennék, ha majd lesz hozzá receiver veszek is.

A 360 kontrollerével az a bajom, hogy az XBOX gombra véletlenül rá szoktam nyomni, ami PC-n azt jelenti, hogy átvált Windows asztalra (már gondolkoztam rajt, hogy kiiktatom, mert konzol nélkül nincs semmi extra funkciója ennek a gombnak). Az újnál feljebb helyezték, talán így majd már csak az a gondom marad meg, hogy néha lecsúszik az ujjam a stickrol :)

https://www.youtube.com/channel/UCgMa4yBZEp-ALnsqH_ZtvrA

(#29) FLATRONW válasza Mate (#24) üzenetére


FLATRONW
őstag

Nekem sem jött be. Néhány játék tényleg jó játszható vele, de az egér és billentyűzettel nem veszi fel a versenyt. Az Assassins Creed Brooterhodig annyi az előnye, hogy szép egyenletes mozgást tesz lehetővé, ellenben az egérnél nem lehet kikapcsolni az egér gyorsulást és ez fordulásnál rángást okoz. Azonban az egyenletesebb mozgás nálam nem váltja ki az egér nyújtotta pontosságot.
A Batmannél pedig az a nagy bajom a kontrollerrel, hogy futás és repülés közben nem tudom vezérelni a kamerát.

(#30) GRaul


GRaul
őstag

Karácsonyra jó lesz, az új fifaval együtt, ami végre pc-re is "nextgenes" lesz

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#31) FLATRONW válasza FLATRONW (#29) üzenetére


FLATRONW
őstag

Annyival még kiegészíteném a Batmant, hogy harc közben sem tudom a kamerát vezérelni kontrollerrel, ami szintén nagy hátránya.

[ Szerkesztve ]

(#32) Bjørgersson válasza FLATRONW (#31) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Érdekesmód nekem egyik sem okoz nehézséget.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#33) FLATRONW válasza Bjørgersson (#32) üzenetére


FLATRONW
őstag

Akkor szerencsés vagy. Azonban az ilyen dolgok meglétének a hiánya nagyban rontja a játszhatóságot, úgy hogy ezeket a lehetőségeket nagyon is kihasználom a játékban.

(#34) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Van nekem otthon Xboxom is két kontrollerrel, receiverrel no meg ugye a PC.

Bizonyos játékkategóriáknál tényleg jól meg lehet oldani a kontrolleres irányítást, sőtt ha ez sikerült, akkor a kontroller sokkal jobban kézre is eshet mint a billentyűzet de számomra ez a ritkább...

Ahol pontosan kell célozni ott akármennyire butítják a játékmenetet mindig bennem van az érzés, hogy én most igazából a kontrollerrel küzdök és nem az ellenségekkel. Aim assistal meg ugye nem szeretek játszani.

Utoljára a Tomb Raiderrel voltam úgy, hogy PC-n kontrollerrel kezdtem el játszani, nehéz fokozaton. Aztán a játék felénél elegem volt belőle, hogy nem tudok célozni (puskából csak a fejlövés halálos, ha nem fejre lősz, akkor alig ér valamit a lövés), átnyergeltem egérre és a hard fokozat utánna lazán ment.

az utóbbi időben a Dead Space 3-at nyomom, ott számomra jól illeszkedik a horror hangulat mellé a kontrolleres irányítás. A lassú fordulások, illetve a nehézkes célzás, főleg ugye hogy gyakran kell mozgó végtagra lőni tényleg adnak egy rémálomszerű hangulatot a játéknak.

Ha egérrel billentyűzettel játszanám akkor valszeg hardon is csak egy akció shooter lenne, kontrollerrel viszont elmegy horrorjátéknak.

J.

(#35) mentoloshypo válasza GRaul (#30) üzenetére


mentoloshypo
senior tag

Gondolod? ;]

(#36) a.sebi


a.sebi
őstag

Anyám! [moderálva] miért csinál ebből lelki kérdést?
,,Lebutitották h kontrollerrel lehessen játszani,,
Meg igy meg úgy!
Van amihez jobb, van amihez rosszabb! Ne méregessétek már a cerkát!
Menjetek ki csajozni a strandra, azt kell nyáron, nem játszani!
Es ha játszani van kedvetek örüljetek! Ez mind értetek van!
Mostmár van opció egy jó kontrollerre pcn, ha az egèrbjobb, használd azt!
Ennyi! Ne lelkizzetek!

[ Módosította: radi8tor ]

(#37) mad1


mad1
veterán

Regi x360 controller reciver tamogatas is lesz?Vagy esetleg kesobb?

[ Szerkesztve ]

Ne szemetelj ! = Steam

(#38) GRaul válasza mentoloshypo (#35) üzenetére


GRaul
őstag

már fent van hírként :)
remélem nem lesz tele buggal :D

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#39) XXArcAngelXX válasza a.sebi (#36) üzenetére


XXArcAngelXX
tag

+1

A csajozással egybekötve a fesztiválokat is említsük meg. :C

AC 4 , Batman Arkham Origins, Darksiders 2, stb ezekhez nagyon passzol a kontroller.

The brightest flame casts the darkest shadow... Let the Universe Burn!!! BattleTag: Gabriel#21210

(#40) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Én maradok a sima X360 controllernél.
Sok-sok játékot kipróbáltam vele, és teljes mértékben meg vagyok elégedve vele :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#41) KisDre válasza Bjørgersson (#9) üzenetére


KisDre
senior tag

én autós játékot se :U

KisDre.artstation.com

(#42) #81556480


#81556480
törölt tag

Oké rendben van, de nekem hiányzik a hírből hogy hogyan csatlakozik a kontroller a géphez.

(#43) davidsone válasza #81556480 (#42) üzenetére


davidsone
addikt

30 centis micro-USB kábellel ;]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#44) falijja válasza #32839680 (#8) üzenetére


falijja
őstag

Azért egy hack'n'slash ( Darksiders ) ezerszer inkább controllerel mint egér + billel...!! szvsz

[ Szerkesztve ]

(#45) davidsone válasza falijja (#44) üzenetére


davidsone
addikt

+1 :K

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#46) Kroni1


Kroni1
veterán

Hú de behalt az összes XBOX ONE kontroller topic, pedig ahogy nézem a statiszikát elég sokan használják PC-vel.. Én is ezt tervezem, és az a kérdés merült fel bennem, hogy a Bluetooth-os csatlakozásnak van hátránya sebességben vagy bármiben a külön megvehető adapterhez képest?!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.