Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Ezt a 10 emberes dolgot nem nagyon értem még egyelőre, de ha tényleg így van, akkor egy premier játéknál 10 fő simán összedobja a játék árát és játszanak egyesével a cuccal. :C

Live-Die-Respawn

(#2) Malachi


Malachi
addikt

nem vagyok egy üldözési mániás összeesküvés-elmélet hívő, de épp a mai Guerdian hírek után (USA megfilgyelés/lehallgatás botrány) semmit ne higgyünk el arról, hogy egy multigiga válallat gépeihez nem fér hozzá az, aki nagyon akar. ha lenne ilyenem - ha hülyeség, ha nem - én letakarnám a kamerát "kikapcsolt" állapotban is. hülye világ.

(#3) Sami22 válasza oriic (#1) üzenetére


Sami22
aktív tag

Ha jól értettem, akkor egyszerre is akár. Tízen, tíz helyen. (bár lehet, hogy te is így értetted)

Origin: HunGreg92. PSN: HunGreg92

(#4) oriic válasza Sami22 (#3) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Na igen rosszul írtam. Egyszerre is játszhatnak. Ez nagy királyság lenne.

Live-Die-Respawn

(#5) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
addikt

A két nagy kérdést illetően nem igazán megnyugtató a közlés, legalábbis ha annak szánták. A használt játékokkal kapcsolatban mossák kezeiket, de ettől még lehet bennük korlátozás ugyanúgy, ahogy eddig pletykálták, a napi kötelező netkapcsolatot pedig szintén megerősítették. Hogy ellenkező esetben felrobban-e a gép, vagy csak simán leolvasztja az arcunkat a kinect, erről is nyilatkozhattak volna valamit.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#6) Ateszzero válasza Malachi (#2) üzenetére


Ateszzero
őstag

Én ezt ugy oldom meg hogy inkább ps4. Ne is legyen a házamban ilyen kamera.
Az összeesküvés elméletek már nem igazán csak elmélet.

[ Szerkesztve ]

(#7) Sami22 válasza Dr.F.E.R.I. (#5) üzenetére


Sami22
aktív tag

Na igen. Mi van, ha nem tud bejelentkezni minden nap? Erről eddig nem sok szó esett.

Amúgy az tetszik, egy játék 10 profilról elérhető, tetszik, hogy el tudom adni akár a letöltött játékokat is és hogy elvileg erre nem kerül adó. Nem tetszik, hogy csak egyszer ruházható át a játék, nem tetszik a kinect, és úgy egybevetve, amit eddig az MS kommunikált a gépről. Kíváncsian várom az E3-at.

Origin: HunGreg92. PSN: HunGreg92

(#8) unrealnoise


unrealnoise
senior tag

sok a baromság az MS részéről, és a Kinect nekem sem kell, velem ne fizettessék meg egy olyan eszköz árát, amit nem is akarok használni a büdös életbe a köv pár évben. Szóval részemről maradok PS-nél... (Ott ugye elvileg nem kell időközönkénti kötelező net, és az PS Eye sem lesz kötelezően a géphez adva...)

És hát valljuk be, a hardver is jobbnak tűnik, meg a PS exkluzívok is jobbak, erősebbek...

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#9) anulu válasza unrealnoise (#8) üzenetére


anulu
félisten

a) PS-ről egyelőre semmi biztosat nem tudunk ilyen téren, b) X1-ben nem látok "beledrótozott" megszorításokat, amiket egy patch-el ne lehetne kivenni, c) a Sony inkább süllyedjen el a béka feneke alá, ne újabb konzolt akarjon kihozni (igen, nem tudom nekik megbocsájtani a PSN hackelést és azt, ahogy kezelték).

afaik PS Eye kötelező lesz :U

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#10) oriic válasza anulu (#9) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

PSeye nem kötelező.

Live-Die-Respawn

(#11) anulu válasza oriic (#10) üzenetére


anulu
félisten

azért ezzel kapcsolatban eléggé titkolóznak még a hivatalos fórumon is :U mondván, h majd kiderül a bemutató után.
btw, meglátjuk a hivatalos start-ot, és az MS 0day patch-ét, vagy, hogy egyáltalán mit lépnek. ugyanis bármennyire is a PS4 néz ki előzetesen user-friendlynek, ne felejtsük el, h az MS már terített, most a Sonynak kell megmutatnia, ők hogyan képzelik el a köv pár évet. engem spec egyáltalán nem érdekel az, amit eddig bemutattak magukból (community share, youtube-ra instant videó feltöltés).

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#12) b.


b.
félisten

mi van akkor ha nekem nincs állandó internetem, van egy 4g a telómon aztán annyi.vagy nincs wifim, és nem akarok kábelt elvezetni az egész nappalimon át a boxhoz. Akkor nem vehetek xbox onet? nevetséges és kapják be ez a véleményem a napi egyszeri online dologról..

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#13) anulu válasza b. (#12) üzenetére


anulu
félisten

szerintem tesztelik a jónépet. főleg a világ szerencsésebb tájain (Ny-EU & USA & JP) is nagyon sok olyan hely van, ahol még 3G sincs. kötve hiszem, hogy ezt sokáig bent hagynák.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#14) MasterMark válasza b. (#12) üzenetére


MasterMark
titán

Mielőtt játszani akarsz, megosztod WiFi-n a netet. XBOX-al felmész csekkolja amit kell, és utána 24 órát játszhatsz.

Switch Tax

(#15) prolad


prolad
őstag

Így már emészthetőbbek a dolgok,napi egyszeri becsekkolás is elmegy.A kamerakérdést meg egy egyszerű ragasztószalaggal meg lehet oldani,ha nem bízunk a rendszerben.

(#16) b. válasza MasterMark (#14) üzenetére


b.
félisten

nincs wifim, nem is akarok. Xboxot akartam egész eddig a pontig. Elegem van, engem nem fognak szívatni a pénzemért. Én játszani akarok, megveszek egy gépet 100x ezer forintért+ megveszek egy játékot hozzá tizen pár ezer forintért. Mit akarnak tőlem még? internetet 24 óránként? na nem már. röhej az egész.milyen jogon ellenőriznek? A másik fele hogy sokszor le szoktunk menni 2 hétre nyaralni, el szoktam vinni aktuális konzolt pihenés képpen az apartmanba. Nincs se net se semmi Csak áram. Monitoron szoktunk nézni néha filmet is. Oda se vihetem magammal, mert a Micro 24 óránként ellenőrizni akar ENGEM aki pénzt ad, nem is keveset a gépükért meg a játékukért. illetve adna, mert hogy innentől kezdve nem érdekel a gép, az biztos.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#17) MasterMark válasza b. (#16) üzenetére


MasterMark
titán

Telódról... A nyaralón is működik.

Switch Tax

(#18) b. válasza MasterMark (#17) üzenetére


b.
félisten

Nem akarom hogy ellenőrizzenek 24 óránként, ez a lényeg.,nem a wifi vagy a net. Nyaralásra nem viszek amúgy céges telefont sem amin van a netem, de ez mellékes. Nem akarom megoldani ezt a problémát Bill bácsi kedvéért. Nem értem milyen jogon és alapon várják ezt el.Könnyen megoldom, mert nem veszem meg a gépet. Ennyi.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#19) MasterMark válasza b. (#18) üzenetére


MasterMark
titán

Nem érted az egész lényegét. Nem azért kell a net, hogy téged szivassanak, hanem erre épül az egész.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#20) b. válasza MasterMark (#19) üzenetére


b.
félisten

Mi épül erre?mi az a "lényeg" amihez ha nem jelentkezek be 24 óránként egyszer a nagyfőnöknél akkor nem játszhatok a gépemmel, csak dvd lejátszónak használhatom?

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#21) MasterMark válasza b. (#20) üzenetére


MasterMark
titán

Nem tudom.

Switch Tax

(#22) Dr.F.E.R.I. válasza b. (#20) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Azt tudom csak elképzelni, hogy az első ilyen alkalommal, mikor nem jelensz meg a jelenléti íven, kapsz a Nagy Testvértől egy írásbeli figyelmeztetést. A második ilyen kihágásodnál már lecsökkentik a csokoládé fejadagod napi húsz grammra. A harmadik ilyen bűntett után pedig már mindenből ötöt fogsz csak látni. [Irónia/OFF]

Nagyon jó a kérdés, magam sem tudom eltalálni, mire jó ez. Négy évig voltam munkahelyi vezető, mi a dolgozókat írtuk így össze minden műszak elején. Még erre emlékeztet talán a legjobban az eljárás.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#23) unrealnoise válasza MasterMark (#17) üzenetére


unrealnoise
senior tag

telódról? :D te hol élsz? nem voltál még olyan helyen, ahol csont alig volt térerő, nemhogy mobilnet a konzolodra osztva, ahol aztán kitudja mennyi mindent szeretne leszedni épp aznap magának? vicc az egész...

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#24) unrealnoise válasza MasterMark (#19) üzenetére


unrealnoise
senior tag

Mi épül fel erre hm? :W Mi??!! Szerintem te sem tudod...

Mert oké, hogy a sok lehetőség neten van, de miért zárják ki annak a lehetőség, hogy valami bárhol, bármikor offline játszhasson. Miért? Erre te sem tudod te a választ...

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#25) MasterMark válasza unrealnoise (#23) üzenetére


MasterMark
titán

De voltam, tényleg szenvedés. :)

#24: Valóban nem tudom, csak gondolom. Kell a szinkronizálásokhoz, és egyéb dolgokhoz, de ugye még nem tudjuk pontosan. Biztos nem csak jókedvből csinálják, mert ehhez nekik is szervereket kell fenntartani, felügyelni stb.

Switch Tax

(#26) Sami22


Sami22
aktív tag

Hasonló gondolatok fogalmazódtak meg bennem is, mint b.-ben. Olyan ez az egész, mintha minden nap engedélyt kéne kérnem, hogy had játszhassak már a kemény pénzekért megvett konzolomon, a szintén drága játékommal. Ebből pedig már kinőttem...

Origin: HunGreg92. PSN: HunGreg92

(#27) Hunpriest válasza Sami22 (#26) üzenetére


Hunpriest
senior tag

Akkor gondolom PC-n sem játszol.

(#28) Gempas 70 válasza Hunpriest (#27) üzenetére


Gempas 70
aktív tag

Mi köze ehhez a PC -nek? Azon játszhatsz bejelentkezés nélkül is..

(#29) Hunpriest válasza Gempas 70 (#28) üzenetére


Hunpriest
senior tag

Már annyira megszoktad a szigorú DRM-et, hogy fel sem tűnik? :DD

Most komolyan, talán már csak a GoG.com van ahol nincs semmilyen DRM, a többieknél kapásból az Xbox One rendszerénél szigorúbb szabályok vannak...

[ Szerkesztve ]

(#30) Gempas 70 válasza Hunpriest (#29) üzenetére


Gempas 70
aktív tag

nem egészen tudom hogy mi az a DRM.. de nem is érdekel.. ha vettem egy játékot akkor neten be kellett "élesíteni"? erre gondolsz? De utána net kapcsolat nélkül is nyomhattam.. Na most biztos hülyeséget írtam.. :)

(#31) Hunpriest válasza Gempas 70 (#30) üzenetére


Hunpriest
senior tag

DRM - röviden másolás védelem. PC-n kb. a játékok 90% igényel rendszeres netes kapcsolatot, ahhoz hogy játszani lehessen. Sőt némelyikhez állandó net kapcsolat kell, azaz ha elmegy a neted 5 perce, akkor nem tudsz játszani. Érthető volt így?

(#32) Gempas 70 válasza Hunpriest (#31) üzenetére


Gempas 70
aktív tag

érthető volt köszi

(#33) b. válasza Hunpriest (#29) üzenetére


b.
félisten

Teljesen más vizeken evezel. játéktól, másolásvédelemtől és használattól függetlenül kéri a napi online bejelentkezést.(használattól : értsd, kivéve ha kell egy drága bluray lejátszó.)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#34) gianni85 válasza anulu (#11) üzenetére


gianni85
veterán

Hát a nálunk valószínűleg régiózáras live tv meg nfl meg társai érdekelnek? Nálam pl a játékokon van most már a hangsúly. Nehezen tudnék egy 0day forza 5-nek ellenállni, de az az egyetlen box játék ami érdekelne (sorry halo és gow), és valószínűleg elsőnek a PS4 jön.

(#35) anulu válasza gianni85 (#34) üzenetére


anulu
félisten

tekintve, hogy az nfl a kedvenc sportom, így igen, érdekelne, és hajlandó lennék elő is fizetni rá.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#36) Sami22 válasza Hunpriest (#27) üzenetére


Sami22
aktív tag

De, a Bf3-al. Csak multiban. Ehhez nyilván kell net. De ha egyszer is rávetemednék a singlire és éppen nem lenne net, vagy -ami sokkal gyakrabban előfordul- nem menne a battlelog, nagyon mérges lennék. Szóval vehetjük akár úgy is, hogy nem játszom pcn. Nem vagyok hozzászoktatva semmiféle drm-hez.

Origin: HunGreg92. PSN: HunGreg92

(#37) gianni85 válasza anulu (#35) üzenetére


gianni85
veterán

nyitáskor tuti csak amcsiban lesz elérhető, lehet később is, de idővel úgyis megtudjuk, hogyan képzelte az MS

(#38) zsigus válasza MasterMark (#19) üzenetére


zsigus
őstag

Az épül a 24h bejelentkezésre, hogy pl. több ismerősöm is használ tört X360-at csak offline (nem akarom reklámozni, csak egy példa), mivel fél a bannolástól, és egyébként sem akar multizni.

Innentől kezdve ezt el lehet felejteni, mert ha tört gépről jelentkezel be akkor kitiltanak (meg még ki tudja mit csinálnak), ha pedig nem jelentkezel be, akkor nem játszhatsz.

anulu: Nem akarok személyeskedni - távol álljon tőlem - de nem unod még minden egyes, a témához bármennyire is kapcsolódó topicban megemlíteni ezt?

Az utóbbi időszakban sokkal komolyabb és fontosabb rendszereket törtek fel és/vagy bénítottak meg, ez csak egy volt a sok közül, mostanában szinte hetente hackelnek meg valamilyen nagyvállalatot és/vagy szervet.

Arról pedig nem is beszélve, hogy az MS ezekkel az intézkedéssel szvsz előbb utóbb szintén kiköveteli magának a hackerek "figyelmét".

Már mindenki továbblépett ezen, és biztos vagyok benne, hogy a Sony tett ellenlépéseket ez ügyben... Nehogy azt hidd, hogy más hasonló rendszereket nem tudnak feltörni ha nem akarnak (lásd az utóbbi évek/hónapok történéseit), azt pedig főleg ne, hogy más vállalatok biztonságosabb rendszert üzemeltetnek (a pénz nagy úr). Ha valaki feldühíti a hacker közösséget, úgyis megtalálják a módját a visszavágásnak.

Ez pedig még egyszer a Sony-val szvsz nem fog előfordulni, tanultak a hibáikból (most már szvsz alapból nem lesz sem Linux sem más OS támogatás), az indie fejlesztőket is támogatják stb. stb.

A cikkhez:
"Viszont nagy újdonságnak tűnik, hogy 10 ember, akit "családtagként" regisztráltunk, bármelyik gépen használhatja a játékainkat megkötések nélkül. Ez utóbbival már nem is tűnik olyan problémásnak a a dolog."

Szerintem ha a használt játékok ellen vezetnek be korlátozásokat akkor biztos, hogy nem fogják engedni, hogy 10 ember egyszerre használjon egy adott játékot, amiért csak egy ember fizetett...

Szvsz kitalálták azt, hogy fellépnek a használt játékok ellen, de amikor látták a közönség haragját, rögtön hárítanak a kiadókra... Aztán persze jó szándékuk jeleként a saját exkluzívaiknál majd hagyják használtan való értékesítést, és mindenki elégedett lesz velük, hogy milyen jó szándékú az MS, és milyen "csúnyák" ezek a kiadók. Innentől ők mossák kezeiket...

[ Szerkesztve ]

(#39) oriic válasza zsigus (#38) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Szerintem ha a használt játékok ellen vezetnek be korlátozásokat akkor biztos, hogy nem fogják engedni, hogy 10 ember egyszerre használjon egy adott játékot, amiért csak egy ember fizetett..."

Valami biztos van a háttérben, ez a 10 emberes dolog nagyon sántít több oldalról is.

Live-Die-Respawn

(#40) zsigus válasza oriic (#39) üzenetére


zsigus
őstag

Az a baj, hogy ez túl szép, hogy igaz legyen... Szóval szerintem is valamit még nem közöltek ezzel kapcsolatban.

Egyébként kihagytam az előzőből:

Most, kis túlzással az Xbox Fan-okon múlik majd a használt játékpiac jövője...
Ha ez nem nagyon fogja alapjaiban megrengetni az Xbox One eladásait, akkor - legkésőbb - a következő generációban, és akár PC-n is jönni fog a használt játékpiac korlátozása. Persze ez nagyon sok összetevőből áll, nem csak a HW eladásokból... Ha valaki pl. második gépként fog venni One-t (akár PC akár másik konzol mellé), mert van egy-két cím ami nélkül élni sem tud, akkor a játékeladásokban fog megmutatkozni, az sem tesz túl jót a Microsoft-nak.

Ráadásul a kommunikáció sem a legjobb az MS részéről, tehát lehet, hogy sokan már most lemondtak arról, hogy One-t vegyenek, pedig még ki sem derült rengeteg dolog vele kapcsolatban. Tehát lehet, hogy lesznek olyanok akik azt hiszik, hogy jobban be tudják adni ezt a "jó népnek", de én a többi szereplő helyében kivárnék addig ameddig lecsillapodnak a kedélyek, és felfutnak a next-gen gépek (legalább 4 év szvsz), aztán el kell dönteni, hogy merre tovább... Ha később akár a Sony akár a Nintendo csatlakozik, akkor nem sok jóra számíthatunk sajnos...

[ Szerkesztve ]

(#41) b. válasza zsigus (#40) üzenetére


b.
félisten

4 évig biztos lehetsz benne hogy aki csak konzolon játszik és nem alkalmi játékos, nem fog várni. Nem a mostani platformok lesznek a fő célplatformjai az új generációs gameknak , még ha pár évig jönnek is rájuk játékok.
Ahhoz hogy valaki eldöntse azt, hogy neki szüksége van e arra hogy 24 óránként "engedélyt kérjen" a játékra ahhoz meg messze nem kell 4 év, sőt nekem semennyi idő. Nem kérek belőle , kösz.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#42) zsigus válasza b. (#41) üzenetére


zsigus
őstag

Nem a vásárlókra értettem a 4 évet, hanem a piac többi szereplőjére (Sony, Nintendo).

(#43) b. válasza zsigus (#42) üzenetére


b.
félisten

ja igen úgy lehetséges.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#44) David93Pecs válasza b. (#41) üzenetére


David93Pecs
tag

Valóban elég nagy baromság, mert csak tegyük fel, magamból indulok ki.
Megveszem a One-t, majd rabszolga módjára mindennap bejelentkezek, hogy játszani tudjak...
Viszont elutazok 2 hét, addig pedig egyik nap se megy fel online a boxra senki. Akkor automatikusan letiltanak azért, mert elutaztam 2hétre? :DDD

Szerintem ez baromi nagyot fog bukni, már most látszik...

(#45) b. válasza David93Pecs (#44) üzenetére


b.
félisten

Szerintem nem tiltanak le, lehetsz bármeddig offline.de ha játszani akarsz utána, akkor be kell csekkolnod. kiakasztó.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#46) CocooN-z


CocooN-z
őstag

Vicces lesz mikor az asszony bejön a szobába és elkiabálja magát -rámförmedve- hogy "MÁR MEGINT MENNYI POR VAN AZ XBOX-ON!!!!"

hahaha

[ Szerkesztve ]

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#47) b. válasza CocooN-z (#46) üzenetére


b.
félisten

:C

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#48) MasterMark válasza CocooN-z (#46) üzenetére


MasterMark
titán

Nyilván ekszbokszon-nak fogja ejteni.

A hangfelismerés pedig pont arra jó, hogy nem akárki hangjára reagál.

Switch Tax

(#49) oriic válasza MasterMark (#48) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem biztos, lévén állítólag lesz magyar hangfelismerés is benne, vagyi ikszboksz szót kell mondani jó magyarosan. D:DDD

Live-Die-Respawn

(#50) b. válasza oriic (#49) üzenetére


b.
félisten

ökszboksz... mondom ÖKSZBOKSssZZZ :C

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.