Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) eladogeppc válasza gyurkikrisz (#50) üzenetére


eladogeppc
veterán

Kérlek szépen beszélj normálisan. Korodat már be is lőttem a 6-évesek szintjére. Tények azok tények, így nem idézem magam, olvasd el feljebb, miért nem érdemes már XBOX-al szenvedni.

Sok olyan játék létezik PC-re, ami nincs XBOX360-on vagy ha van is, játszhatatlan.
Egyetlen egy játék fogott meg rajta, az a Halo Wars. Mivel ez nincs PC-n. Hozzáteszem hogy az is szakadozott amikor egy csomó alakulat mozgott.... hmmmm.... konzolnak nem kéne.

Továbbá Crysis 3 csodaszép tud lenni PC-n közép szintű hardverrel.

Tiszteletben tartom azokat, akik szeretik és nem bántásként írtam, hanem csak érdekesség képpen, hogy ma már egy kézben tartott mobil készülék, akár a Snapdragon 805 ami lassan kijön, ugyanezt a képességeket kézben megcsinálja.

Üdv,
Gábor
:R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#52) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Ami igazából csak úgy eszembe jutott, hogy egy Jasper alaplapos és afölötti XBOX 360 még ma sem olcsó.
Nézzük mibe kerülne mostanság egy ilyen BOX

Alapgép használtan 35-40 körül ami jó állapotú
MOD:
YS Tech KM121225LS 120mm 690Ft x 2
ThermalTake-W0087d CPU blokk 12506Ft
Thermaltake TMG ND4 9149 Ft
Thermaltake Silentwater SE II pumpa kb 7-8eFt
Laminált lapok, csövek stb szintén legyen 5-6eFt

Ha már HDD, akkor legyen az is 1Tb - 15eFt
Akkor már kellene törés is, hogy legyen értelme: 10-15eFt alsó hangon

Ha valaki most állna neki ilyet csinálni, simán benne lenne még mindig 70-90eFt-ba.
Így tehát simán kijön belőle egy normális PC ! :D

Amiért ő csinálta, azt hobbynak nevezik ! És profi munka ! :R

[ Szerkesztve ]

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#53) A`rpi válasza Tigerclaw (#32) üzenetére


A`rpi
addikt

Igazad van, pazarló dolog éjjel nappal járatni, viszont, hőtágulás szempontjából, talán így a legkíméletesebb.

Mindenképp végletnek tekinthető az is ha valaki, rászánja magát és átalakítja a gépét, vagy éppen az én példám, hogy mindig megy a gép.

eladogeppc:

Töréses dologgal nem értek egyet, multi eleve kilőve, sztorikat végigpörgetni meg egy idő után szerintem unalmas. Én úgy vagyok vele ami megtetszik azt kifizetem, vagy ha sajnálom rá a pénzt akkor talán annyira nem is érdekel engem az adott játék.

(#54) Reinkz válasza eladogeppc (#45) üzenetére


Reinkz
senior tag

Nehogymár azt hidd hogy az androidops játékok 1080p-ben futna?!

kérlekszépen a fejlesztők legnagyobb ellensége a gyenge hardware és nagy felbontás.

Amit te 1080p-nek hiszel az egy upscale, ugyanis senki nem mondja meg hogy 5colon fullhdba fut-e a játék vagy csak 800x480-ban.

(#55) eladogeppc válasza Reinkz (#54) üzenetére


eladogeppc
veterán

Akkor menj el szemészetre. Sajnos FullHD-ban mennek a játékok. Nincs upscale, mivel vektorokkal dolgozik a 3D kártya. Jó lenne tudni ki miről beszél.
Nem véletlenül írtam, mekkora a számítási teljesítménye egy mobil grafikus kártyának.
Hozzáteszem, hogy látni ha 800x480-as játékot kinyújtasz.

TV-re kötve meg is számolhatod a pixeleket. Hidd el 1080p.

Ezért van, hogy olcsó android kütyük (MTK 6589/6592 sem bírja)

Adreno 330 tech
Citadel Benchmark1920x1080

Nem értem mit kell okoskodni. Nyugodj bele nem upscale.

Citadel Benchmark 1920x1080
A szöveg ráfeszítve, a háttérben mutasd a 800x480-at.

Nvidia Tegra 5 To Be More Powerful Than Xbox 360 and PlayStation 3

Olvasd el, értelmezd, aztán írhatod a hülyeségeket. Sajnos az akkori konzolok már piték. :R

[ Szerkesztve ]

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#56) mickemoto


mickemoto
őstag

Volt XBOX360-am, cirka egy hónap után adtam túl rajta.Fő ok a hangja volt.

A tudás hatalom! A nem tudás a hatalom vak és engedelmes kiszolgálója!

(#57) raziel01 válasza eladogeppc (#55) üzenetére


raziel01
veterán

Totál nem vág a topic témájához a telefonok hardvere.
Most nem értem miért akarsz gyozkodni embereket arról, hogy gagyi a box.
9 éves de zsenialis exkluzivok csak arra vannak.

(#58) kemotox


kemotox
addikt

Úgy látom az a közvélemény, hogy túl sok időbe/energiába került a cucc megépítése, és "nem érte meg". Egy apróságról elfeledkeztek. A barkácsolás öröme. Persze lehetett volna venni valami cuccot olcsóbban, de a akkor sok mókából kimaradt volna a cikk írója.

(#59) dfdfdf válasza raziel01 (#57) üzenetére


dfdfdf
őstag

akkor a PS3 is szar :) gyakorlatilag ottvannak a multiplatform címek amit miatt van jó játék a konzolokra de hogy PS vagy Xbox itt értelmes embernél az kellene hogy döntsön melyik exkluzív játékai jönnek be neki jobban. Már olyan olcsón lehet prew gen konzol játékokat venni hogy nem érdemes a multi bukni a Flash/mod miatt. Persze ez a HSZem SZVSZ kell érteni.

(#60) gyurkikrisz válasza eladogeppc (#55) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Az emberek nem a hiperszuper grafikája miatt veszik a boxot. Lehet neked minden az egy játékban, hogy az emberek szörszálait hiperszuper élességgel látod, viszont van akinek nem. A grafika nem minden. És az összehasonlításaid is nagyon reálisak, egy 2014es technikát hasonlítasz egy 2005öshöz.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#61) eladogeppc válasza gyurkikrisz (#60) üzenetére


eladogeppc
veterán

Innen indult:

"Jó munka lehetett, szép kivitelezés, csak éppen tök fölösleges.
Most van egy Xbox-od, ami kb 2x akkora mint az alapgép."

Annyi volt a megjegyzésem, hogy tök jó meg minden, csak épp fölösleges.

A munkát épphogy dicsértem ! Szép kivitelezés !

Na léptem , írjatok amit akartok

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#62) orion1025 válasza gyurkikrisz (#60) üzenetére


orion1025
őstag

Sőt, ha még hozzá veszed a tervezés fázisát, az sem egy évbe telt.És látom akkor nem velem van a baj, hogy a mai napig szívesen játszok egy Fallout 2 vagy Diablo II-vel.Nekem sem minden a grafika, ezért sem nézek ilyen összehasonlításokat, meg eddig sem tettem.Azt én is aláírom, hogy szebbek PC-n a játékok, de ha csak a konzolos verzióját látja az ember, akkor miért is érdekelné bárkit hogyan néz ki máshol?

eladogeppc:

A PC-t pedig itt ne erőltessük...Régen PC párti voltam, aztán idővel ezt nem kicsit kinőttem.Ma már szenvedés egy játék telepítés, ha nem akar indulni, annak az okát megfejteni, .dll hiba, fagyás, windows összeomlás és leállás.Őszintén, kinek hiányzik ez?Én már teljesen megszoktam azt, hogy konzolnál ilyen hibák nincsenek, így amikor PC-n játszok nagy ritkán, és megtalál egy hasonló hiba, na akkor vagyok úgy vele, hogy jó volt áttérni a "sötét" konzolos oldalra.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#63) #90933760 válasza orion1025 (#62) üzenetére


#90933760
törölt tag

Egyik haverral arról beszélgettünk, hogy az egészet egy épített fa házikóba kellett volna áttenned. Egy szépen elmunkált faházba. A következő modod ez lehetne belőle, így 2x le fog tudni kötni és mindig jobb lesz.

Én mondjuk egy kis matx vagy mitx házikóba pakoltam volna, de abba nem sok kihívás lenne, neked meg ez kell. Ezért gondoltam hogy egy komplett faházat kéne építened neki.

(#64) orion1025 válasza #90933760 (#63) üzenetére


orion1025
őstag

Igazából magát a gépet nem akarom"eltűntetni", idővel a vízhűtés házán akarok egy komplett nagygenerált tartani, valami perforált lemezes módszerrel.Van már B terv is, egy pici kocka dobozkára, ahol a két radiátor egymás mellett van, így az alapterület csak kicsit változna, a magasság viszont felére csökkenne.

[ Szerkesztve ]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#65) #90933760 válasza orion1025 (#64) üzenetére


#90933760
törölt tag

És ha szereznél egy üres ugyanilyen xbox házat? A két házat összerögzíted és az egyikbe a gép, másikba a hűtés.

(#66) orion1025 válasza #90933760 (#65) üzenetére


orion1025
őstag

Az megint csak fél megoldás lenne :( Ezért gonolkodtam a lemezen, vagy pedig műanyag rácsból kombinálni valamit.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#67) dfdfdf válasza orion1025 (#66) üzenetére


dfdfdf
őstag

Esetleg a Boxot felszeletelni és távtartókkal, plexivel felhizlalni és úgy beletenni mindent Allinone-ba?

(#68) orion1025 válasza dfdfdf (#67) üzenetére


orion1025
őstag

Ezzel csak az a baj, hogy sok helyet elfoglalna, na meg nem kevés pénzt kellene rá áldozni.Elég sok helyet foglalna a két radiátor meg a pumpa, a csövek hajlíthatóságáról nem is beszélve.Akkor már tényleg egyszerűbb lenne az egészet belerakni egy mini gépházba.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#69) vg


vg
addikt

Mekkora pofa kell ahhoz, hogy egy módisított, full warez rgh gépet így mutogasson valaki? Hát akkora, amekkora a cikk készítőjének van!

(#70) raziel01 válasza vg (#69) üzenetére


raziel01
veterán

Miből gondolod? Az átkötések miatt?
A bal oldali lenne az RGH chip?
Nem láttam még ilyet azért kérdezem.

(#71) vg válasza raziel01 (#70) üzenetére


vg
addikt

Ja.

(#72) taaz válasza vg (#71) üzenetére


taaz
aktív tag

Ki beszélt itt varez-röl. Hőmérsékleteket tudja ellenőrizni, azért van.

[ Szerkesztve ]

(#73) vg válasza taaz (#72) üzenetére


vg
addikt

Azért van a hdmi portra ráforrasztva, mi? :D

(#74) vg válasza taaz (#72) üzenetére


vg
addikt

[tessék, itt a hőmérőd...] Még mindig nem értem, miként lehetséges ilyen cikk megjelenése a ph-n.

[ Szerkesztve ]

(#75) dfdfdf válasza vg (#73) üzenetére


dfdfdf
őstag

Ha már csinálom csináljam rendesen alapon bekötötte rendesen de nem használja csak a hőmérséklet monitorozást :) .

(#76) orion1025


orion1025
őstag

Pontos hőmérsékleti adatokat csak a gép által mért infókból lehet mérni, a lapkás szenzorokról inkább nem beszélek.Sem pontosságban nincsenek toppon, plusz azokat a blokk és a processzor közé kellett volna berakni, ami megint nem pontos mérés, ráadásul a hőátadást is nem kicsit megzavarja....A lézeres hőmérő pedig egy kicsit drága....

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#77) Garyka válasza orion1025 (#76) üzenetére


Garyka
tag

Micsoda remek modding!! Gratulálok hozzá. Jól értem, hogy 60-rol 40-re lement a hőmérséklet?!
Én egy ilyet szeretnék készíteni de nem tudom , hogy hátul kimegy-e a meleg levegő.

(#78) orion1025 válasza Garyka (#77) üzenetére


orion1025
őstag

Köszönöm! :R

Az alap GPU bordával 55 °C körül lehet tartani erős ventilátor zaj mellett, így viszont nem keveset ment lefelé az érték, ráadásul hangtalanul.

Amit szeretnél, az pedig a tervezésen múlik.Ha hagysz helyet, akkor hátul két nagyobb légkavaróval ezt a kérdést meg tudod oldani.Egyiket befúj, a másik pedig szív, így keringeted a bent lévő hőt, már persze ha léghűtést tervezel.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#79) Namelesske


Namelesske
addikt

Tök jó, viszont én átraknám az egészet egy saját házba, és megkérnék egy elektrotechnikában jártas ismerőst hogy dobjon össze egy frankó is vezérlést a hűtéshez, ami lekapcsolás után még járatja mondjuk 5 percig a hűtést, és visszajelzőket is tennék rá :)

Mondjuk perforált lemezből csinálni egy borg kockát háznak :D [link]

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#80) orion1025 válasza Namelesske (#79) üzenetére


orion1025
őstag

A pár perces overcool nem probléma, de nem terhelem feleslegesen a tápot és a gépet, ezért sem lesz ilyen módosítás rajta.A táp 12V
-s ága nem igazán komázza ezeket a szipkázásokat.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#81) Namelesske válasza orion1025 (#80) üzenetére


Namelesske
addikt

Egy vezérlő áramkör semmi, hűtés Úgyis saját tápot és főáramkort kapna

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#82) orion1025 válasza Namelesske (#81) üzenetére


orion1025
őstag

Akkor szintén nincs értelme azzal babrálni, mert így akkor nyomom le a hosszabbítót, amikor akarom, a gép már akkor úgy sem megy, csak készenléti módban van.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#83) Namelesske válasza orion1025 (#82) üzenetére


Namelesske
addikt

Ahogy gondolod.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#84) Garada


Garada
őstag

Ismerős az érzés, főleg hogy ismerős RHG-s gépet használt ami még ennél is borzasztóbb volt, bár neki már nem volt ekkora sikere, konkrétan leolvasztotta az egész alaplapot.
A lényegre térve korrekt egy darab, biztos elfogadnám otthonra, de már váltottam a jelenlegi generációra és ha annak idején kétszer is meggondolom, hogy neki merjek e fogni mert a váltás már akkor a fejemben volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.