Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26) katt777 válasza heihachi (#20) üzenetére


katt777
félisten

Nem is állítottam, hogy kényszerítenek, de azért próbálnak, hiszen nem kevés játékot láttam, amelyeket direkt úgy portoltak át PC-re, hogy lehetetlen legyen mással irányítani, mint gamepad-del. És ez sehogy sem tetszik. :((

Nyilván nem az autós játékra használom a billentyűzetet és az egeret. :P Na, ezt szegénység nem megérteni. Sportjátékokhoz (egy barátom máig bill.-el toja, miután neki is volt szerencséje egy gamepad-hez), meg stratégiához, szvsz. :(((

Éppen nem lelki szegénység elutasítani valamit, ami rossz. Az szomorú, hogy embereket marketinggel meg lehet győzni, milyen jó is nekik, ha a programozóknak kevesebb a munkájuk. ;] Tehát nem a gamepad-del van baj, hanem az eladásának módjával.

twine: Éppen azt írtam (ti. hogy miért nincs kedvem gamepad-hez). Én egyetlen felhasználót sem savaztam, a "fogyasztók/rabszolgák" programozható viselkedése ellen szóltam. Ezt vagy van oka valakinek magára venni, vagy nincs. Ha nem ismered a kettő közti különbséget, az nem az én problémám (persze éppen a fogyasztó-létből fakadóan nem értik azok, akiknek az életét mások vezérlik). Nem lázadok én semmi ellen, csak szánalmasnak tartom, ha nyomnak valamit marketinggel (amelyről szintén nincs szükségem már komolyabb oktatásra), aztán a fogyasztó meg "rájön", hogy ő tulajdonképpen még örül is ennek. Mindez pszichológiai és szociológiai alapokon nyugszik, nem hiszem, hogy volna értelme belemennem a fejtegetésébe, ha eddig nem világos, ti. aki látja, miről van szó, az érti is, miről beszélek.

A VGA-t illetően totálra melléfogtál, messze nem (csak) DX10 miatt cseréltem, és most kényelmesen hátradőlve nézem azokat, akik "úgyis minden olcsóbb lesz" alapon most 20-25%-kal drágábban tudják megvásárolni. Persze, ha értették volna a piaci folyamatokat, akkor most nem itt tartanának. Szóval semmi lenézésről nincs szó, csak arról, hogy gondolkodik-e valaki, vagy a kényelmesebb módot választja, és hagyja, hogy mások mondják meg, mi neki a jó. Ettől nem vagyok én különb ("külömb" meg pláne, csak hogy lássuk a különbséget ;) ), sem más kevesebb, ez csak két különböző viselkedésforma. Semmi bajom azokkal, akik game-pad-et használnak, vagy más formában hallgatnak az "igére", de én továbbra is a magam szempontjai szerint mérlegelek, és racionális döntéseket hozok. Ahogy persze másnak lehet szubjektíve racionális egy gamepad is, de nem is erről szóltam.

Bocs, ha valaki magára vette, de én tendenciákról, és fogyasztói viselkedésről írtam, amelyek valós dolgok, akár tetszik valakinek, ha tükröt tartanak elé, akár nem.

Látom, vannak még itt azért, akik tudják, mi a jó. :P

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.