Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4) borg25


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Ha komolyabban érdekel az adatmentés, akkor érdemes megfontolnod pár dolgot:
Ahogy te is írtad, jó dolog a külső HDD-re mentés, de ha lopják a PC-t, akkor általában lopják a külső HDD-t is, ezért jó, ha nem egy helyen van a PC és a backup. Az, hogy a külső HDD-t furikázd, nem jó megoldás: elfelejted, macerás, a HDD is könnyebben sérül. Érdemes inkább online tárhelyet bérelni, vagy egy más helyen lévő NAS-ra csinálni a mentés. Családon belül szerintem simán megoldható, hogy te is mentesz az én NAS-omra, én is mentek a tiedre.
Ha paranoid az ember, akkor két külső HDD-t használ, mindig csak az egyik van a gépre kötve. Így, ha gond van a PC-vel, és elfüstöl a HDD, akkor csak az egyik backup lesz oda, a másik nem.
A Ransomware-ek világában az inkrementális mentés biztonságosabb, mint a sima türközés. Inkrementális mentés kibírja, ha akkor végzel biztonsági mentést, mikor már a vírus az adatok felét titkosította. Lementi az új eltitkosított fájlokat is, viszont a régieket nem írja felül, ha később jön a hibaüzenet, hogy fizess, egyszerűen egy régebbi állapotra állsz vissza.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.