Hirdetés

2020. szeptember 22., kedd

Gyorskeresés

(#1) twollah1976

twollah1976
(őstag)
LOGOUT blog

En kifejezettem orulok a Score Based Match Making rendszernek.

Vegre valakinek leesett, hogy a kezdoknek nem valami jo dolog cseresznye mag kopdosovel lodozni az akarhany szintes FPS huszarokra.
Mi abban a jo, hogy bekerul par kezdo a menok koze es szimplan lelodozik oket?
Max arra jo, hogy elvegye az emberek kedvet a jatektol.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#2) Xaels válasza twollah1976 (#1) üzenetére

Xaels
(félisten)
LOGOUT blog

Szerintem sem gáz az SBMM, de vannak anomáliák amit sokan nem viselnek jól. Van akinek az az élvezet ha a gyengébbeket lőheti halomra és ebben a rendszerben ez nem megy neki mert ha van 1 kör ahol jól teljesít akkor a következőben lehet pont ő lesz a "gyenge" akit halomra lőnek és ez az ő élményét rontja.

Ráadásul ha partiban vagytok és ha a host ügyes akkor a rendszer hozzá keres és akkor a többiek lehet folyamatosan feküdni fognak. Az is gond, hogyha valaki a feladatokkal húzza fel a pontszámát azt összerakja azokkal akik TDM-eznek mindenhol. Erre a rendszerre ráférne még egy kis finomhangolás.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#3) UnA válasza Xaels (#2) üzenetére

UnA
(Korrektor)
LOGOUT blog

"ha van 1 kör ahol jól teljesít akkor a következőben lehet pont ő lesz a "gyenge" akit halomra lőnek és ez az ő élményét rontja."

Egy abszolút outsider kérdés: ez miért lenne baj? Aki mindig nyerni szeretne, az mondjuk pasziánszozzon, mert ott nincs gond az erős ellenfelekkel... :P

(#4) Xaels válasza UnA (#3) üzenetére

Xaels
(félisten)
LOGOUT blog

Nekem ugyan nem baj, de sokan vannak akik nem tűrik jól és ebből készülnek a rage videók. Valamint emgem olyan szinten érint, hogyha olyanokkal vagyok egy csapatban és kilépnek úgyhagyva 2v6-ban vagy hasonló szituban akkor az azért már az én élményem rovására is mehet. Ugyanez fordí tva, hogyha lelép a másik csapat abban nincs örömöm, mert nem érzem a "győzelmet" fair-nek. A játék nem bünteti a rage quit-ot, csapatot nem lehet váltani és autobalance hírből sincs.

Alapvetően jó az SBMM csak vannak hiányosságai. Szeretem ha HQ-n a harc a HQ-ért folyik és szoros a meccs. Azt nem szeretem ha simán nyerünk mert a másik csapatban csak a killekre mennek. Ezek statisztikailag torz eredményt szülnek amiből az SBMM is dolgozik.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#5) kemotox válasza UnA (#3) üzenetére

kemotox
(addikt)

Passziánszban a leosztások nagy része nem rakható ki... :D
(Már ha a klondike-ra teccik gondolni, de gondolom igen)

[ Szerkesztve ]

(#6) UnA válasza kemotox (#5) üzenetére

UnA
(Korrektor)
LOGOUT blog

De nincs ellenfél, akire haragudni lehet.

És be lehet csúsztatni a lapot akkor is a helyére... :D

(#7) Viktor77 válasza kemotox (#5) üzenetére

Viktor77
(félisten)

"A pasziánsz legismertebb formája (köszönhetően a Windows 3.1-be épített, és a korai kilencvenes évek irodáinak hasznos munkával töltött idejét jelentősen csökkentő programnak) a Klondike. Noha pofonegyszerű játékról van szó, a híres matematikus, Irving Kaplansky annak idején - tisztán tudományos célból - lejátszott 2000 partit,

DE CSAK 36,6 SZÁZALÉKUKAT NYERTE MEG.
A St Anrdrews-i program egymilliárd leosztást rakott ki. De ezeken belül is számos különböző stratégia sikerességét elemezte, volt olyan parti, amelyben egy 2274 lépésből álló szekvenciát vitt végig, csak hogy lássa, a végén sikerül-e megoldani az asztalt. Így kiderült, hogy

82 SZÁZALÉKOS A GYŐZELEM ESÉLYE.

Persze ezt úgy kell érteni, hogy ekkora eséllyel rakja ki a pasziánszt az a játékos, akiknek korlátlan erőforrásai vannak, és praktikusan az örökkévalóságig próbálkozhat. Egy másik népszerű windowsos játékban, a Freecellben viszont szinte 100 százalék a nyerés valószínűsége, ha elég okos az ember (gép)."

Some people move on, but not us ... not us

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.