Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gyiku


gyiku
nagyúr

elkezdenek szallingozni az uj x99 lapok. rear I/O eleg ures lett.

hüllő

(#2) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Öőő, ez a Displayport bemenet mire is lesz jó :F

Amúgy jó kis lap, várjuk hozzá a Broadwell-E procikat.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3) leviske válasza t72killer (#2) üzenetére


leviske
veterán

Arra, hogy tudd a TB3-at használni videokimenetként. :DDD Emellett gondolom lesz rá a Gigabyte-nak megoldása, hogy ezzel erőforrás-barátabbá tegye a streamelést.

(#4) drsanya


drsanya
aktív tag

És tetszetős az ára is nagyon. Kíváncsi vagyok, a többiek mivel rukkolnak elő, és persze azt mennyiért. Viszont valami megütötte a szemem. Csak akkor megy a quad channel, ha mind a 8 foglalat tele van? Ez a többi lapnál is így van?

I am iRacer

(#5) _Scythe_ válasza drsanya (#4) üzenetére


_Scythe_
aktív tag

Hogy máshogy menne? (No offense, csak kíváncsi vagyok, mire gondolsz)

(#6) t72killer válasza drsanya (#4) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A thunderboltért (licenszdíj+chip-ktg) alsóhangon pengethetünk 40-50€-t. USB-C mellett túl sok értelmét nem látom.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7) westlake válasza gyiku (#1) üzenetére


westlake
félisten

Ez nem egy "új" lap. Nem is értem, miért hír. Tegnap már olvastam egy külföldi oldalon, már akkor sem értettem. Maximum a TB3 az érdekesség benne. Én hatalmasat csalódtam egyébként a Gaming 5P-ben. Nem is értem, hogy 2016-ban hogy adhatnak ki alaplapot onboard power plusz reset gomb és post code kijelző nélkül.

"X99-es Gigabyte alaplap a Broadwell-E tiszteletére"
"..a 22 magos CPU-t is támogató LGA2011v3-as lap."

Ezek megint annyira jók. Melyik 2011-3-as alaplap nem támogatja a Broadwell-E/EP processzorokat? Pontosan annyira támogatja ez az alaplap is, mint az összes többi.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#8) Eclips21 válasza westlake (#7) üzenetére


Eclips21
őstag

"hogy adhatnak ki alaplapot onboard power plusz reset gomb és post code kijelző nélkül."

azok aztán nélkülözhetetlenek egy gémer számára :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9) tibaimp válasza _Scythe_ (#5) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Pl csak 4 darab modullal, és amúgy mennie kell(ene)!

Nekem x79 van, de legközelebb maradok a "normál" z-s lapoknál, mind1. Nem rossz, de fölösleges volt... :(

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#10) t72killer válasza tibaimp (#9) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Attól függ, mennyire kell a sok mag. Játékra max akkor jó a platform, ha csúcs VGA-kat gyilkolsz SLI/CF-ben ÉS m.2 SSD-ről nyomod az adattárolást. Egy sima SLI/CF+SATA SSD rendszert kiszolgál az lga1155/1150/1151.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#11) Geri Bátyó válasza _Scythe_ (#5) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Arra gondol, hogy furán van megfogalmazva az a mondat, ugyanis 4 modullal is megy a quad, de gyanítom, hogy akkor kevesebb (fele annyi) memóriát kezel.

Cikkhez: Nem rossz ez a lap és az ára is egészen kibírható. Az audio lehetne a Realteknél jobb, de ezt leszámítva nem igazán tudok belekötni. Nyilván mindenkinek mások az elvárásai, de összességében egy korrekt, jól felszerelt lap.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#12) t72killer válasza Geri Bátyó (#11) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A memóriakezelésen javíthattak volna, a xeonok TB-os nagyságrendű RAM-ot képesek kezelni, 256GB-ból már egész jó kis dolgozós RAM-disket lehetne összerakni (vannak a piacon 32GB-os modulok, elég lenne a 8 slot).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13) drsanya válasza _Scythe_ (#5) üzenetére


drsanya
aktív tag

4 modulra pl.

Ja közben jött válasz is a kérdésre.

[ Szerkesztve ]

I am iRacer

(#14) Geri Bátyó válasza t72killer (#12) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Pont most merült fel bennem, hogy mi van, ha Xeont raksz bele? Elvégre a memvezérlő a prociban van. Vagy van a lap részéről is valami limitáció?

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#15) t72killer válasza Geri Bátyó (#14) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lehet, hogy simán a 16GB-nál nagyobb modulokat nem ismeri fel a BIOS.:F

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#16) westlake válasza t72killer (#15) üzenetére


westlake
félisten

Ha a BIOS támogatja, akkor működnek az X99-es alaplapokban a 16GB-os modulok. Tehát Xeonnal maximum 128GB-ot lehet összehozni. i7-tel meg 64GB-ot.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#17) 04ahgy válasza Geri Bátyó (#14) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A lap részéről azt kell a gyártónak megadni (szerintem), amit minden processzorral, tehát az asztaliakkal is kezel. A Xeonokkal valószínűleg nem lesz gond az FB-DIMM-ek használatával sem. Négy RAM modullal viszont nem tudod elérni a 128 GB-ot, csak 64 GB-ot (nem szerver processzort feltételezve).

Természetesen nem kell mindegyik slotot feltölteni a nyolcból, négy csatornával négy modul is elegendő a quad-channelhez, ha a megfelelő slotokba helyezed.

(#7) westlake: Nem, nem, nem és nem! Ha nincs megfelelő BIOS-od, akkor meg sem fog mukkanni az alaplapod a Broadwell-E prociddal. Arról sem beszéltünk, hogy nem biztos, hogy minden X99-es alaplap támogat pl. 160 W TDP-vel rendelkező központi egységet (nem ellenőriztem).

(#16) westlake: i7-tel is össze lehet hozni 128 GB-ot, Xeonnal meg többet is, ha bufferelt memóriáid vannak.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#18) ROBOTER válasza 04ahgy (#17) üzenetére


ROBOTER
addikt

Látom, hogy belejavítottál a cikkbe, de ettől még az a mondat a quad channelre vonatkozóan nem lett sokkal "informatívabb".

(#19) westlake válasza 04ahgy (#17) üzenetére


westlake
félisten

Benne van a hírben hogy ehhez az alaplaphoz is BIOS frissítés kell a Broadwell-E/EP-hez. Most akkor vagy ez az alaplap is ugyanúgy támogatja az említett processzorokat, mint az összes többi, vagy ugyanúgy nem támogatja, mint az összes többi. Játék a szavakkal. Nem tudom, hogy miért írod le nekem, hogy BIOS frissítésre van szükség. Tisztában vagyok vele, hogy a BIOS tartalmazza a (szükséges) mikrokódokat. Pusztán arra próbáltam az elején célozni, hogy a "..a 22 magos CPU-t is támogató LGA2011v3-as lap." megfogalmazás nem kicsit felesleges. Ez az alaplap sem különbözik ilyen téren a társaitól. "..Broadwell-E tiszteletére." ez meg végképp vicces.
Nincs olyan 2011-3-as alaplap, amibe ne működne az 5960X. Ebből kifolyólag pedig az összes v4-es EP is működik bennük. Az a 160W pedig 150W (ami egyébként 145W).
No offense, csak nem értem, hogy miért kell így fogalmazni. :(

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#20) gyiku válasza westlake (#19) üzenetére


gyiku
nagyúr

uborkaszezon van kemenyen, valamit kellett adni cimnek na.

hüllő

(#21) 04ahgy válasza westlake (#19) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az a 150W pedig 160W: [E5-2687W v4], [E5-2687W v3].

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#22) Robert07 válasza westlake (#16) üzenetére


Robert07
aktív tag

i7-tel is lehet 128Gb-ot, mar az X79 sabertooth is tamogatta a 16GB-os unbuffered DIMM-eket.

(#23) westlake válasza 04ahgy (#21) üzenetére


westlake
félisten

Valóban. "Leragadtam" a 22 magosoknál. Egyébként meg semmi jelentősége a fogyasztásnak. Lehetne 250W is. Az éppen aktuális legmagasabb fogyasztást elviselő PWM alkalmazása az alaplapon nem "tétel". A legolcsóbb "hulladékban" is megy az összes 2011-3-as CPU. Feltéve persze, hogy a gyártó beépítti az összes említett CPU mikrokódját a BIOS-ba.

#22: Igen. Éppen egy olyan alaplapra specifikációjára böktem rá, amin csak 4 slot van. Ebből adódott a 32GB. Valóban 128GB-ot lehet összehozni az i7-es processzorokkal is.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#24) 04ahgy válasza ROBOTER (#18) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ennél egyértelműbbre nem tudom. Annak mégsem szentelhetek két bekezdést, hogyha telepakolod RAM-mal, az csak négycsatornásan (vagy nem egyforma modulok esetén akár instabilan) tud menni, de négy modullal is el lehet rendezni kétcsatornás, háromcsatornás és négycsatornás üzemmódot, stb.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#25) 04ahgy válasza westlake (#23) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Oké, akkor ezeket tisztáztuk.

Más: [ennél] egyelőre sem BIOS elérhetőség, sem támogatás nincs Broadwell-E számára.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#26) ROBOTER válasza 04ahgy (#24) üzenetére


ROBOTER
addikt

Látom a javítást, így szerintem egyértelmű. Köszi.

(#27) westlake válasza 04ahgy (#25) üzenetére


westlake
félisten

Biztos van valami oka, hogy ehhez az X99-es laphoz nem adtak még ki új BIOS-t. Én a két A-s POWER alaplapot néztem, ott volt új BIOS.

Most nézem, hogy már nincs új BIOS. Valamiért visszavonták őket. Már az sincs kint az oldalon, amit én onnan töltöttem le. Kint volt pedig az összes MSI X99-es laphoz az új BIOS.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#28) 04ahgy válasza westlake (#27) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Csak azért linkeltem, mert akkor van értelme Broadwell-E supportról beszélni, ha ténylegesen írják, vagy kiadják hozzá a BIOS-t.

A címszereplő GIGABYTE lap egy friss példány, pár hónapos. Tervezésekor már tarthatták szem előtt az új procikat, így nem tartom a címet nem megfelelőnek.

HGYu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#29) westlake válasza 04ahgy (#28) üzenetére


westlake
félisten

"Tervezésekor már tarthatták szem előtt az új procikat"
Ez megint mit akar jelenteni? ;)
Valami extra funkció van Broadwell-E/EP-ben, ami miatt esetleg máshogy kell tervezni az alaplapot? Igaz, hogy feltételes módban írtad, de ezzel megint azt sugallod, hogy lehetnek különbségek. Pedig nincsenek. Mikrokód és kész. Az alaplap szempontjából a Broadwell-E/EP és a Haswell-E/EP között nincs különbség. Azt is el tudom fogadni ha vannak, de akkor konkrétumokat írjál már légy szíves, ne úgy fogalmazz, hogy az ne legyen teljesen egyértelmű. Ha meg nincs biztos információd, akkor meg kár ilyeneket írni, mert csak félreértés lesz belőle.
Az ASRock lapok között is vannak olyanok, amiknek a BIOS-ában ott vannak a v4-es mikrokódok. Akkor is, ha csak "2016 Q2 coming new CPU"-ként emlegetik a "családot". Az MSI-nél ugyancsak ott voltak az új BIOS-ok, de ismét mondom, hogy leszedték őket. Gondolom valamit elrontottak. Írtam is egyébként egy másik topikba.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#30) tibaimp válasza t72killer (#10) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez totál így van, ezért gondoltam meg magam, és a következő cuccom nem a HEDT lesz.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#31) 04ahgy válasza westlake (#29) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem feltétlenül csak a mikrokód a különbség, ahogy SNB és IVB közt sem, meg SNB-E és IVB-E közt sem. Még nem volt Broadwell-E a közelemben, így nem tudok konkrétumot írni.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#32) Sinesol


Sinesol
veterán

Mondjuk nem egészen értem, hogy miért sporolják ki belöle az igp-t, hiszen én inkabb azt várnám, hogy valami combos vga kerül bele jo sok végrehajtóval.
Az intel is elvileg tolja a compute vonalat egy ideje, már megban a hardverük is hozzá régóta, van megosztott memoria stb, szóval most már jönnek a progik majd.
Kicsit röhejes lesz, ha kijön egy APU-t kihasználó progi és egy sima i5 skylake cpu+igp konkrétan porba alázza a sokmagos drága Hedt cuccot.

[ Szerkesztve ]

(#33) westlake válasza 04ahgy (#31) üzenetére


westlake
félisten

Bocsánat, de a folyamatos feltételes mód miatt nem tudok érvelni.
Ha pedig nem írsz konkrétumokat, akkor még vitatkozni sem tudok, csak a nemtetszésemet tudom kifejezni.
Akkor sem fogsz belelátni a CPU-ba, ha a kezedben lesz, vagy éppen már jó ideje használod. Tény, hogy "viselkedhet" másképp (fog is), mint a Haswell-E/EP, de hogy az alaplap tervezésével ezt összefüggésbe hozd, afelett nem tudok napirendre térni. Ha neked nincs vele problémád, hogy ilyen formában írsz meg egy hírt, akkor nyilván nem kell foglalkoznod a sirámaimmal.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#34) tibaimp válasza Sinesol (#32) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ebben a szegmensben soha nem is volt igp (1366-tól számítva). És mivel a mag így is bazi nagy a 4 csatornás mem vezérlő miatt, és egy izom igp + edram még kb annyi tranzisztort igényelne, ezért nagyon megnőne a gyártási költség és a selejt ráta, így nem valószínű az igp ebbe a szegmensbe. Úgy vannak vele, hogy akinek az kell, vegyen i7-5775 szériát.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#35) t72killer válasza Sinesol (#32) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Kicsit röhejes lesz, ha kijön egy APU-t kihasználó progi és egy sima i5 skylake cpu+igp konkrétan porba alázza a sokmagos drága Hedt cuccot."

A HEDT-nek a nagy x86-os számítási készség a lényege - illetve a sok PCIe csatorna, amivel hajtani lehet 3-4 csúcs VGA-t. A GPU-n futó dolgok mindig is "lealázták" a CPU-s megoldásokat sokkal olcsóbban. CUDA már jóideje, de pár éve az AMD-s OpenCL is, nem kell ehhez belepaszírozni a GPU-t a CPU tokozásába.

Az APU koncepciónak nincs, és még jóideig nem is lesz helye a nagy teljesítményt igénylő alkalmazásokban: egy kódot vagy x86-ra írnak, optimalizálnak, vagy OpenCL-re. Egyetlen sima, 200$-ért kapható radeon 290x hozza double precision-ben a 4000$-os 22magos csúcs-xeon teljesítményét - ha valamit meg lehet oldani a GCN architektúrán és van rá keret, akkor simán megírják az AMD-re optimalizált kódot. Nagyon jó példa volt erre a coinbányászat: az algoritmusok tökéletesen kihasználták a GCN-t, akár 6db csúcs-VGA-t is hajthatott az ember egy <3000$ értékű konfiban. CPU-t nem volt értelme befogni, még a fent említett csúcs-xeont sem.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#36) t72killer válasza t72killer (#35) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+megj: ha a single precision is elég, akkor az nvidia is nagyon ott van. A double-cuccaik (Tesla) brutálisan drágák.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#37) Dr. Akula válasza drsanya (#4) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem! A quad 4-et jelent, ennyi modult tud párhuzamosan vezérelni a memóriavezérlő. Csatornánként 2 modult kezel a deszka, de egyszerre csak 1-et, tehát a 8-ból mindig csak 4 modul lehet aktív. A maximális teljesítményhez 4 modul kell (kevesebb modullal is megy, csak 1-2-3 csatornásként, annyival karcsúbb sávszélességgel), 8-al nem lesz gyorsabb, csak több a memória. 5 vagy 7 modul esetén single channelben megy, ez a legértelmetlenebb lehetőség, 6 modulnál feltételezem hogy a 3wayt beállítja (ha párosával vannak bekötve a RAMok a megfelelő slotokba).

[ Szerkesztve ]

(#38) Dr. Akula válasza tibaimp (#34) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Xeonból is van IGP-s. Simán lehetne Broadwell-E-ben is, főleg hogy most épp a GPGPU a divat, nem csak játékra kellhet az IGP.

(#39) 04ahgy válasza Dr. Akula (#37) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Öt, hat és hét modullal is van quad-channel, csak aszimmetrikus. Ezért kell egyforma modul.

(#33) westlake: A hírben nem találok feltételes módot, te jöttél ide kötni az ebet a karóhoz. Feltételezem, hogy az alaplapgyártók már rendelkeznek Broadwell-E engineering sample példányokkal, és ismerik a viselkedését.

Te jössz folyton azzal, hogy nem különbözik az alaplap szempontjából. Oké, legyen igazad. És ha a következő X99-es lapot a következő Star Wars epizódnak a tiszteletére jelenti be a GIGABYTE, akkor mi van? Semmi. Szívük joga ezt a Broadwell-E tiszteletére kiadni. A Broadwell-E érkezése meg eddig sem volt titok, nem hiszem, hogy a múlt héten kezdték volna tervezni. Ettől te még ugyanúgy tehetsz bele Haswell-E-t is, ha zavar, ha nem.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#40) Dr. Akula válasza 04ahgy (#39) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Azt tudjuk hogy a valóságban (boltok polcain) mikor lesz Broadwell-E?

(#41) ROBOTER válasza Dr. Akula (#38) üzenetére


ROBOTER
addikt

Az nem csak az E3 szériában van (azaz a legkisebb teljesítmény esetén?)

(#42) t72killer válasza Dr. Akula (#40) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Bejelentés után (computex, júniusban) 1-2 héttel. Az EP xeonokból pár modellt már szállítanak Európában.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#43) Komplikato válasza t72killer (#42) üzenetére


Komplikato
veterán

Akkor már kell legyen pár ázsiai oldalon ES proci teszt. ;]
Emlékszem anno a P4 éra végén senki nem akarta elhinni a Core 2 procik teljesítményét ... amik szivárogtak.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#44) westlake válasza Komplikato (#43) üzenetére


westlake
félisten

Nincs.
A Broadwell-EP-ről van jónéhány, mivel már nem NDA-s. Van 10-15% C2C a Hawsell-EP-hez képest. Pontosan ez várható a Broadwell-E-nél is. Nyilván a tuning kérdéses és mondjuk az ár, mivel még arról sem lehet biztosat tudni. A 6950X EE ugyebár 10/20-as, így az is egy "érdekesség", viszont nincs benne semmi extra.

Play nice!

(#45) tibaimp válasza Komplikato (#43) üzenetére


tibaimp
nagyúr

A c2d annak idején megrengette a világot az biztos. Az 1,86-os hozta azt, amit a p4-ben a 3-3,4-es. Ütős lett.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#46) t72killer válasza tibaimp (#45) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ilyesmi - legalábbis egy szálon - nemigen várható a következő 4-5évben. Az persze lehet, hogy a mostani magonkénti teljesítményt kapjuk majd 20-30 magban konzumer vonalon is.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#47) tibaimp válasza t72killer (#46) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Jól mondod! Bár szerintem az Intel is belátta (profit oldalról), hogy ez sok volt így akkor egyszerre. Ezért most inkább kisebbeket lépkednek előre, többször. Persze ez nekünk, fogyasztóknak, nem biztos, hogy jó.
Annó még a Sandy ütött nagyot, a 1156 után.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#48) 04ahgy válasza tibaimp (#47) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Anno nem volt sok a C2D, hiszen a P4 az AMD Athlon 64 mögött kullogott.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#49) t72killer válasza 04ahgy (#48) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, csak az ütött, hogy 1.8-ról csont nélkül fel lehetett rántani 3GHz-re, így az a64 három kanyarral lemaradt anno. Érdekes, hogy az intel azóta is elég komoly tuningkapacitást hagy a chipjeiben - igaz, lassan ez csökken.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#50) westlake válasza tibaimp (#45) üzenetére


westlake
félisten

Más világ volt. Jelenleg is van 22 magos Xeon, így a mostani 5960X duplázása is "csak" 16/32 lenne. Persze sokra akkor sem menne senki, mert a fogyasztással nem akarnának elszállni, így a ~160W-ban ugyanúgy bele kellene férnie. Akkor meg ugye minek a sok mag/szál és a magas működési frekvencia. A C2D-hez hasonló technológiai ugrás szerintem a Quantum számítógép lenne.

Play nice!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.