Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Hát ez: :DDD

mATX és SLI képes, 6 ram slot... :DDD maradt még valami hely rajta? :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2) #72042496


#72042496
törölt tag

Szuper!

P45-ből miért nincs ilyen? :)

(#3) Puma K


Puma K
veterán

Elég komoly mennyi mindent rátettek ;)
200$ = 46.436Ft Végülis... :U

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#4) littlelion21


littlelion21
addikt

De ezt miért kellett mATX méretben kiadni?

(#5) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Nemtudom mekkora kereslet lesz rá, de én ha Matx-be gondolkodok akkor nem egy csúcsszuper tuning lapot és mellé drágát keresnék..:U

(#6) benedekco válasza littlelion21 (#4) üzenetére


benedekco
addikt

kevesebb huzalozás, kisebb ellenállás, kevesebb fogyasztás, szép, kis házban is megfér, olcsóbb legyártás stbstbstb
Én a jövőben már csak mATX-es alaplapot vennék

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#7) Csorbi válasza benedekco (#6) üzenetére


Csorbi
addikt

Hóóóóóógyne :C
És minden zsúfoltabb, kevésbé szellőző, jobban melegedő! :DDD

(#8) adorjant válasza Csorbi (#7) üzenetére


adorjant
senior tag

nekem soha nem volt ilyen problémám,könnyebb átmozgatni a levegőt kis házban :)

azért azt én is furcsállom,hogy pont i7 lap készül matx méretben... :)

(#9) szacsee


szacsee
nagyúr

Ha a hülyeség akaraterővel párosul. :U :DDD

(#10) littlelion21 válasza SzlobiG (#5) üzenetére


littlelion21
addikt

Pont ezért kételkedtem némileg a létjogosultságában.

(#11) Shockwave12


Shockwave12
csendes tag

Már az országban történő megjelenés napján lecseréltem volna a prescottomat a középső i7re, de az alaplap árak hajmeresztőek... megmondaná valaki mia francnak ez a brutális tuninglap (vagy másik, marhára mindegy) egy olyan I7hez, ami nem is a 965ös ? az alső kettőt alapból nem lehet húzni. Most ha én a középső i7ben gondolkozok, akkor vegyek egy alaplapot, ami ugyan anyiba kerül majdnem mint a proci ?! Én értem, hogy valamire le kell húzni a jónépet, de ezekután jön a csodálkozás, hogy nem fogy ?

Frusztráló... :W

Azért reménykedek, hogy kijön még olcsóbb tuninglap. Igaz, hogy a szolgáltatásainak 80%át nem fogom tudni kihasználni, de csak az lesz. lol. :(

mAtx lapot meg nem fogok egy Master Stackerbe berakni, mert beköltözik mellé még egy egész családnyi tengerimalac... társasházastul.

[ Szerkesztve ]

(#12) Ijk


Ijk
nagyúr

De kár volt 2 db Pci exp. slotot rázsúfolni, ép eszű ember nem épít ekkora lapra sli-t.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#13) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Gyáá deszar... 4 PCIE? 16 fázis? ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14) Móci


Móci
addikt

Nemsemmi, jóféle humorral rendelkeznek az Ánuszék...
Bakker matx, 2 vidkari, 6 ram slot... MEGALOL.
Kész, erre nem lehet mit írni, menjenek elvonókúrára. :DDD

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#15) Devid_81 válasza littlelion21 (#4) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Hát ez annak lesz jó, aki kis helyen akar sok sok hőt termelni... :D

...

(#16) luw2win


luw2win
őstag

mATX-el az igazik hardcore HTPC-s gamereket akarták megcélozni? :U

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#17) szacsee válasza Shockwave12 (#11) üzenetére


szacsee
nagyúr

Na na... 920-at és 940-et is lehet húzni szépen, nézz át a Core i7 topikba. :K

(#18) #97544192 válasza Shockwave12 (#11) üzenetére


#97544192
törölt tag

Igazad van, a 920-at és a 940-et nem lehet húzni.
[kép]

Ehh, megelőztél szacsee :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19) X@b3e


X@b3e
addikt

Ezt nem vágom, lehet, lesz ilyen kis méretű, mATX-es lapokat fogadó ROG ház is a termékpalettában, vagy miért volt erre szükség?

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#20) Vitus


Vitus
őstag

Bitang jól néz ki! :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#21) TESCO-Zsömle válasza #72042496 (#2) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Van...

Sőt! Az X58-assal is csak második az Asus...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#22) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Én örülök hogy van ilyen :D csak aza baj hogy 46 ezeré.... :( meg hogy vagy 70 rongy a proci ddr3 ról még nem is beszéltünk.... :W talán ha a fele lenne akkor TALÁN megvenném

Más : valaki látott már valaha olyan matxes lapot aminek a szélső (a memhoz) közelebbi szélén is van felfogató furat :DD :DDD :C ;]

[ Szerkesztve ]

(#23) TESCO-Zsömle válasza angyalpc2 (#22) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Szerintem ez egy fél éves se platformnál teljesen normális...

Más: Elötted levő hszban van kettő is linkelve.

[link]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#24) P00By


P00By
nagyúr

Tessék szépen izomkockákat építeni :K :D

(#25) TESCO-Zsömle válasza P00By (#24) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Komplett 3D-s tervem van! Szponzorálsz?? :DDD

Csak ennyi kéna. Vki adja rá a tőkét. :K

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#26) X@b3e válasza angyalpc2 (#22) üzenetére


X@b3e
addikt

Én nem értem, miért kell a DDR3-at mindig felemlegetni.. 30k körül minőségi, márkás 3x1Gb 1600-as cl8 tri-channel kitet lehet találni..
Amikor a DDR2 volt az újdonság 965 és 975 chipsetek idején, egy normális 2x1Gb kit 60-70k volt :U

[ Szerkesztve ]

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#27) divrapier


divrapier
tag

szerintem nem rossz alaplap, es ha jol latom, olcsobb, mint a 'nagy' rampage.

GeForce 7800 GS 256 mb (overcloced to 512 mb)AGP

(#28) Godefroy


Godefroy
senior tag

Tetszik.

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#29) Zso2


Zso2
őstag

Nem értem az embereket , ha sokmindent ráraknak az a baj, ha nem mindent akkor az egyik sír, miért nincs rajta ez-az ..... Az árakról meg annyit, hogy az újdonság mindig drága volt , ha ez hihetetlen is :) (DDR3 siránkozóknak) kicsit kisarkítva , hogy értsd volt, hogy 130k forintos 486dx4 re nagyon vágytam.. és meglett, most nem adnák annyit érte :DD

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#30) waverider válasza Zso2 (#29) üzenetére


waverider
senior tag

én is sirok: e-sata, vagy firewire kimenet? :O

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#31) Quiksilver


Quiksilver
aktív tag

SLI egy mATX-re? :U egy kicsit zsúfolt lap de azért jól néz ki

Az embereket két dolog foglalkoztatja az ősidők óta: 1.Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#32) Godefroy válasza Zso2 (#29) üzenetére


Godefroy
senior tag

Mikor volt 130 egy 486 DX4 proci? :F

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#33) zed1983


zed1983
őstag

Megvan a következő alaplapom! :Y
A kis Lian Li V350 házikómban szépen el lesz!
Megmondom őszintén, hogy titkon reménykedtem csak, hogy 1366 ra is lesz mATX és lám...

Nagyon király!

[ Szerkesztve ]

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#34) zed1983


zed1983
őstag

Ja és végre van 1-2 olyan gyártó aki észrevette a piac hiányosságait ;]
Kis gépekből is lehet erőművet építeni...

Balika911 : [itt]van P45 ös mATX :Y

[ Szerkesztve ]

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#35) #72042496 válasza TESCO-Zsömle (#21) üzenetére


#72042496
törölt tag

A DFI-től idegenkedem, egyszer volt egy nF4 LanParty UT-m - ezeket nem nekem találták ki. ASUS gyártson ilyet, ott két perc alatt megvan a tuning. :)

zed1983: Köszi a linket... nem is olyan vészes az ára.

[ Szerkesztve ]

(#36) zed1983 válasza #72042496 (#35) üzenetére


zed1983
őstag

Én már csak mATX-ben gondolkodom, mindent tud amire nekem szükségem van!
De ez az Asus ROG kis lap, nagyon odaver...nem kell lemondanom az i7-ről a kis ház miatt!

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#37) Oliverda válasza Puma K (#3) üzenetére


Oliverda
félisten

+ÁFA

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#38) Zso2 válasza Godefroy (#32) üzenetére


Zso2
őstag

A konfigra gondoltam, hozzáteszem akkor 130k felért egy mai 400-500k-val...

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#39) TESCO-Zsömle válasza #72042496 (#35) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ez nem változtat a tényen, hogy már régóta van P45-ös mATX. Az hogy neked a DFI nem szimpi, egyéni szoc problem. Én mosz újítottam DFI-t.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#40) #72042496 válasza zed1983 (#36) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nekem sincsenek olyan igényeim, amiket egy mATX ne tudna kielégíteni. Hosszabb távon viszont nem i7-ben, hanem egy AMD alapú gépben gondolkodom, ott viszont megint rá leszek utalva az ATX-re. (Integrált GPU-s megoldások nem érdekelnek.)

TESCO-Zsömle:

Valóban, létezik az egy db DFI. De ettől még mindig nem az ún. "egyéni szoc. problémákon" van a hangsúly, hanem azon, hogy nincs választék ezekből a lapokból. MicroATX-ből létezik ez az egy, ATX-ből pedig mennyi? Szinte biztos, hogy még 30-nál is több.
S mi van, ha 790FX-et írok? Legjobb tudomásom szerint nincs mATX méretben.

[ Szerkesztve ]

(#41) zed1983 válasza #72042496 (#40) üzenetére


zed1983
őstag

Pedig VGA cserénél jól jön az integrált grafika.... ;]

[ Szerkesztve ]

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#42) #72042496 válasza zed1983 (#41) üzenetére


#72042496
törölt tag

Úgyis előbb veszem meg az újat, mint hogy eladnám a régit. Ebből sosem volt gond. :)

(#43) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

A "kis méregzsák" kifejezés elég találó :D Milyen komoly kis grafikus munkaállomást lehetne rá biggyeszteni ;]
24Gb RAM, SLi, azt had' szóljon :K

Látom azért még mindig jól elszórakoztatjuk magunkat a "sose semmisejó" hozzáállással :)

MÁS: ezek a DFi mATX lapok is elég babántosak.:K

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#44) dchard


dchard
veterán

Ez az egész i7 dolog a lehúzásról szól. Tökömnek se kell az SLi meg a crossfire meg a két 16x PCIE. Olyan dolgokért kérnek pénzt, amit sosem fogok használni, akkor meg minek fizessek érte? Pláne amíg 220 a dollár...

Először megörültem, hogy talán ebben a PCB méretben a két PCIE ellenére olcsóbb lap lesz, és végre elkezdhetem a migrálást.

Igazából három komoly piac létezik:

1. Gamer: a játékok többsége ezt a kapacitást nem tudja kihúzni, pláne nem 8 logikai szálon, meg amúgy sem egy kétmagos c2d a szűk keresztmetszet, hanem a vga. Ergó nekik felesleges, a plusz pénzt inkább vga-ra költsék.

2. HTPC: nekik is fölöslegesen erős a masina, nincs integrált VGA, kurva drága és megint csak nem lesz kihasználva a fícsörök többsége, amiért ilyen rohadt drága.

3. Erős munkaállomás: na én ide tartozom, és mondhatom, hogy megint csak a sok faszom fícsörért fizettetik ki a pénzt, amit nem használnak a userek. A többséget a fícsör hegyekből maga a foglalat, a 3 csatornás memória, és néhány alap periféria csatlakoztatása érdekli. Nem kell rá SLI, meg crossfire és a többi hülyeség. Reset meg power gomb is jó ha van rajta, de ha ettől olcsóbb lenne, tőlem azt is lespórolhatták volna.

A lap és a dollár árfolyamának is esnie kellene, hogy legyen létjogosultsága. 30k magasságában már lenne értelme.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#45) zed1983 válasza dchard (#44) üzenetére


zed1983
őstag

Sztem 40k-t is megér, nézve a többi 1366 foglalatos ATX lap árát!

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#46) GumisPeter válasza Ijk (#12) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Végre gondoltak a Modding szekcióra is!
Nekünk ez igazi csemege... spec engem nem feltétlen érint a szellőzés, mivel sose építek szögletes házba. :N
Az ára meg teljesen rendben van.Ugyanez atx-ben is ennyi lenne, nem?
Pár hónap, a forint megerősödik és fillérekért megvehetjük. :DD :DD :DD

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#47) zed1983 válasza GumisPeter (#46) üzenetére


zed1983
őstag

csak győzzük kivárni azt a forint erősödést... :DDD

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#48) Vassili


Vassili
tag

Nem tudom miért zavarja a többséget, hogy micro atx lap és csúcs kategóriás! el lehet férni kisebb házikóba is és attól meg nem kell lemondani a teljesítményről! szerintem nagyon sok embernek felesleges a toronyház! Pl nagyon jó kis lan gépet lehetne összerakni ebből a lapból... Szerintem tökéletes és jó ötlet az ilyen felszereltségű alaplap ekkora méretben!
Sőt legyen még kissebb! ;]

(#49) zed1983 válasza Vassili (#48) üzenetére


zed1983
őstag

Na végre van aki értékelni is tudja :R

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#50) tome.jr


tome.jr
addikt

Szerintem is jó elgondolás. Hardcore HTPC gamer-eknek. Csak egy baj van vele hogy ASUS.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.