Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rudi


rudi
nagyúr

"Az UE3 motor engem teljesen lenyűgözött, nem éppen mai, de még mindig a legjobbak között van!" :D

Az Unreal Engine egy olyan motor, amit folyamatosan fejlesztenek, folyamatosan jönnek az újabb verziói, frissítései mint mondjuk az MS ofisznak, ergo nem lehet róla azt mondani, hogy elavult lenne, sőt! Elvileg az UE4 csak a következő generációs konzolok megjelenésekor váltjamajd le, az meg úgy 2012-2018 között lesz valamikor.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#2) Zsoo80


Zsoo80
tag

azért egy próbát azthiszem megér! (mármint box-on) :DD

-Nem hold ez - sóhajtott halkan Kenobi. - Hanem űrállomás.

(#3) Túrin


Túrin
tag

Kösz Breki! :D
Jó teszt.
"ergo nem lehet róla azt mondani, hogy elavult lenne"
Nem is lett írva, hogy elavult, az, hogy nem éppen mai, az gondolom arra vonatkozott, hogy több évre visszanyúló ez a motor.

[ Szerkesztve ]

Túrin Turambar

(#4) Antibazsi


Antibazsi
aktív tag

A hétvégén végigjátszottam PC-n. Sztem gyönyörű a grafika és ehhez képest nem túl nagy a gépigénye.Végig élvezetes a játék, mindig jön vmi újdonág ami feldobja és nem hagyja,h beleunjunk.
egy észrevétel: "bedaráltatjuk a fejét a motorral" - ez gondolom rotor akart lenni vagy propeller.
mégegy:"Farkasnak olyan kifinomult a hallása, hogy a rádióvételt is hallja" - persze, hiszen headset van a fülében :) (egyik átvezető videóban mutatják is amikor kiveszi egy halott zsoldos füléből és utána így hallhatjuk az ellenség rádióadását.)

Üdv, Balázs

(#5) Wolverine


Wolverine
félisten

Troll incoming: nem Farkas attól, hogy egy segghülye fordító anno így gondolta jónak. Ha magyar nevet akarsz használni, akkor Rozsomák vagy Rozsi. Ha ez nem felel meg, akkor Wolverine vagy Wolvie. A "wolf" szónak semmi köze nincs Loganhez.
Troll out.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#6) infectedmann válasza Wolverine (#5) üzenetére


infectedmann
őstag

Én és rühellem ez a Farkasozást.
Eddig nem sokan mosolyogtak ha összezárták őket egy dühögs rozsomákkal :D

(#7) Breki's


Breki's
tag

Gondoltam hogy a Farkasellenes liga be fog támadni egyből, de nekem meg a Rozsomák nem a zsánerem. Annál rosszabb már csak az volt, amikor egyik rajzfilmben Pézsmapatkányozták. :)

Breki's

(#8) Wolverine válasza Breki's (#7) üzenetére


Wolverine
félisten

Mutass valakit, aki nálam kompetensebb a kérdésben ;]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#9) Zirowe


Zirowe
nagyúr

A pc verzió nagyon jó, szép, igényes és le tud kötni, élvezetes (bár mondjuk most elakadtam és bénázok kicsit a menekülős árvíz résznél), a psp verzió meg pont arra jó, hogy legyen mivel elfoglalnom magam a wc-n és a metrón :D

Ja, és a pc verzióban csak úgy fröcsög a vér és repülnek a hullák mindenfelé:D

Egyébként nem úgy van, hogy a pc verzióban nem robotok, hanem emberek vannak és csak a psp verzióban vannak robotok+nuku vér (kb mint a filmben)?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#10) bishoplogan


bishoplogan
senior tag

Szép teszt lett amúgy... sokszor említed farkas nevét (elég lenne egyszer csak :D), lehetne keverve is: Wolverine, Logan, Rozsomák.

[ Szerkesztve ]

(#11) bpx


bpx
őstag

mi lenne ha simán csak torkosborznak hívnánk? :D [link]

én a PC-s verzióval játszottam, úgy ültem elé, hogy na ez is egy tipikus n+1. unalmas hack n slash, amit 5 perc után megun az ember, de kellemeset csalódtam, egész jó kis játék :]

(#12) #06658560 válasza Breki's (#7) üzenetére


#06658560
törölt tag

Wolverine a magyar fordításaiban a képregényeknek midnig is rozsomák volt, ami az eredeti jelentése a névnek. Azért, mert nem szereted még az a neve. Csak a filmeseknél valaki irtózaotsan nagy fütyikoponya volt, és sem a kérpegényeket, sem a biológiaatlaszt nem vette elő fordításkor, s a saját nyolc általánosából alkotott.

Egyébként: a Marvel univerzum nem egy univerzum, hanem képregénycsoportonként egy, sok esetben időben is eltérő. Ha meg még szerted is, talán lehettél volna annyira tisztelő, hogy az eredeti nevet használod.

(#13) #06658560 válasza #06658560 (#12) üzenetére


#06658560
törölt tag

(#14) Xaels


Xaels
félisten

Nem akarok beleszállni a nevet illető vitába. Maradjunk ott, hogy magyarban ha lehet mindig az emberi nevén(LOGAN) hívjuk és abból tuti nincs keverés. Amúgy a karakter jelleme is annak idején az állatéról lett kidolgozva, nem véletlen néha az eszelős szabdalás :DD De visszatérve a játékhoz, nagyon jó lett bár igazán dolgozhattak volna a PC-s verzión annyit, hogy ne egy primitív X360-as portot kapjunk, de még így is az év talán egyik legnagyobb meglepetése a platformon.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#15) Túrin válasza #06658560 (#12) üzenetére


Túrin
tag

Te hallod, ha ennyire szálka a szemedbe, akkor nézz másik témát, Wolverine is képes volt megbékélni vele. Brekinek Farkas, neked Rozsomák. Különben nekem is a Farkas imponál, hiába Rozsomák a képregény szerint, én is tudom nagyon jól, de nekem sem az ideálom a Rozsomák. Ennyi. Ilyen névfirtató jellegű hozzászólásokat nem akarok már olvasni, mert mindenki maga dönti el, hogy minek hívja. Lehet, hogy egy hülye agy szüleménye volt, de nekem tetszik, másnak nem. Inkább arról írjatok véleményt, hogy mennyire volt összeszedett, átlátható, és szép a 2 teszt. Köszöntem. :)

Túrin Turambar

(#16) Wolverine válasza Túrin (#15) üzenetére


Wolverine
félisten

Tévedsz: ha valaki a fülem hallatára Farkasozza le Logant, az minimum 3 percnyi fojtogatásra számíthat... ;]
Ráadásul egy farkas ragadozóként gyenge kezdő egy rozsomákhoz képest, nemhogy nem félelmetesebb, hanem sokkal gyengébb.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#17) Túrin válasza Wolverine (#16) üzenetére


Túrin
tag

Rendben, de te nem is csinálsz akkora problémát belőle, mint a #12-es számú versenyző. :DDD

Túrin Turambar

(#18) Mazsika


Mazsika
őstag

psp-n én is 1 nap alatt végigtoltam, és elég is volt... nem hiszem hogy többet előkerül, max egy fagyos nyári éjszakán... ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

Dáccsika

(#19) Wolverine válasza Túrin (#17) üzenetére


Wolverine
félisten

Én kezdtem a névvitát a #5-ben :DDD

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#20) Antibazsi


Antibazsi
aktív tag

Pár kedvenc pc-s kép:

perverzió
panoráma
most akkor hogy állunk?
Kőműves Kelemen

Csak az első és a harmadik kép bug! :) de kb ennyi az összes amivel találkoztam.Viszont néhány ügyességi résznél az irányíthatóság szándékos megzavarása nagyon bosszantó.

Üdv, Balázs

(#21) bwoay


bwoay
nagyúr

PSP-n szerintem az igazi minősíthetetlen szar kategóriába tartozik,
kb 2 percig tűrtem meg a gépben.

Rozsomák vita:
én még emlékszem anno, mikor elindult a képregény nálunk,
és ha minden igaz, indítottak egy pályázatot, hogy mi legyen
a Wolverine név magyar megfelelője. Ez volt már vagy 100 évvel ezelőtt,
és nekem úgy rémlik, hogy a Farkas akkor is felmerült, bár erre nem esküdnék,
viszont emlékeim szerint a rozsomák akkor sem aratott osztatlan sikert.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#22) Wolverine válasza bwoay (#21) üzenetére


Wolverine
félisten

Nem, Nightcrawler és Colossus nevére volt pályázat kiírva, a nyertes nevek az Árnyék és a Kolosszus voltak :) Emlékszem, meg is van mind a kiírást bejelentő szám, mind az eredményhirdető.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#23) bwoay válasza Wolverine (#22) üzenetére


bwoay
nagyúr

kabbe, te jobb memóriájú rohadt fanatikus! úgysem hiszek neked :D
mondjuk Colossus nevére pályázatot kiírni...

na mindegy, arra biztosan emlékszem, hogy valami keveredés volt Wolverine neve körül,
ha nem is pályázat, akkor valami nemtetszést kinyilvánító levél,
vagy ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#24) cor válasza bwoay (#23) üzenetére


cor
őstag

pedig igaza van, de hogy Spidey v X füzetben volt arra már én se emlékszem :K

nevével nem a szinkron miatti akármire gondolsz? hogy aki nem ismerte régröl Rozsit azok kiröhögték a "normál" nevét s miattuk lett/maradt farkas :O

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#25) Breki's


Breki's
tag


Márpedig a Farkas az Farkas marad, de legfeljebb is max Wolverine! :P
De ha valaki lezsírozza azt az átkozott Rozsomák nevet a 2. filmre, annak állok egy láda Carlsberget! ;)

[ Szerkesztve ]

Breki's

(#26) bwoay válasza cor (#24) üzenetére


bwoay
nagyúr

nyilván igaza van, nem vonom kétségbe, csak ökörködök.
Spiderman füzetben volt amúgy, ez 100, mert X-ment sosem vettem
(meg is lett az eredménye).
szinkron miatti akármi alatt nem tudom, mit értesz,
mármint nem tudom kivenni az írásodból :B

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#27) cor válasza bwoay (#26) üzenetére


cor
őstag

vki hátha tudja pontosan: volt vmi felmérés ( v "akármi" a'la én ;] ) ahol sok lud disznót győz alapon lett/maradt a farkas név :(

#25 jol van béka,látom te is a lud kategoria vagy, emiatt lesz az h pár év mulva mindenki farkasnak fogja hivni, s ha véletlen lesz majd Wolf v WolfBane karakter film is akkor azokat meg minek hivják majd? ;] :O

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#28) Túrin válasza cor (#27) üzenetére


Túrin
tag

Pézsmapatkány XDDDD

Túrin Turambar

(#29) Wolverine válasza Breki's (#25) üzenetére


Wolverine
félisten

A filmekben már nem fogják ezt megváltoztatni, én meg pont ezért nem nézek X-mozikat magyar szinkronnal vagy felirattal...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#30) Túrin válasza Wolverine (#29) üzenetére


Túrin
tag

Hogy mennyire rossz lehet fanatikusnak lenni... :D :K :P

Túrin Turambar

(#31) Breki's válasza cor (#27) üzenetére


Breki's
tag

FIgyelj, nekem édes mindegy hogy hívja bárki. Nekem a Farkas a szimpatikus, és mint cikkíró megtehetem hogy a publikációmban így hívom, mert se a rozsomák, se a Pézsmapatkány nem jön be. A Wolverine meg jól hangzik, de hát sajnos nem találták meg sztem a legmegfelelőbb fordítást, ezért nekem maradt a Farkas, mert azt el tudom fogadni.

Ez ugyanolyan, mint a Gyűrűk Urában a Hobbitok, meg az Elf-ek. Tisztelem Göncz Árpádot, de ez a Babó, meg Tünde elnevezés olyan, mintha a kést forgatnák bennem. A Babó, az nem faj, nem véletlen hogy a film szinkronjában sem szerepelt, a Tünde, meg egy női név, az ne legyen az ELF fordítása.

Ezen viszont Besza-Behu! A sztaki szótára a Wolverine-re kiadta a Rozsomákot, és a Torkosborzat! Azt hiszem a Torkosborz üti a pézsmapatkányt is! :R

[ Szerkesztve ]

Breki's

(#32) Wolverine válasza Breki's (#31) üzenetére


Wolverine
félisten

Mert azt az állatot, amit angolul wolverine-nek hívnak, magyarul torkosborznak vagy rozsomáknak nevezik :U

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#33) #06658560 válasza Breki's (#31) üzenetére


#06658560
törölt tag

AD1. A tünde nem csak női név, hanem egy kitalált faj neve. Csongor és Tünde, ha mond valamit. Azóta létező név egyébként nálunk.
Azóta egyébként rpg-s körökben a tündeés az elf sok esetben egyet jelent, szinonímákká váltak, más környezetkben pedig különböző fajokat takar.

AD2. mivel a volwerine hivatalos magyar neve a rozsomák és a torkosborz, nem értem mit cosdálkozol.

AD3. Ha nagy Marvel tisztelőnek tartod magad, akkor talán illene a Marveles nevekhez ragaszkodnod, nem a filmstúdiókéhoz. Így hirtelen hiteltelenné tetted a rajongásod...

Ad4. Árpibácsi fordítása érdekes, a neveket nem fordította, midnen mást igen, pedig esetleg a Baggins helyett a zsákos lehetett volna alkalmazott, a babó nekem anyira nem csípi a fülem önmagában, mivel a hobbitnak semmi magyar megfelelője nincs. A teljes szöveg egyébként magyarabb, mitn amit később másoktól olvastam.

(#34) Túrin válasza #06658560 (#33) üzenetére


Túrin
tag

"TARKÓLÖVÉS TARKÓLÖVÉS"
Hallod fejezd már be az akadékoskodásodat! Semmi személyeskedés, de ha Breki így írja a cikkjeiben, a TE kedvedért nem fogja megváltoztatni. Törődj bele! Ha nem tetszik, lehet nézni másik témát/cikket/oldalt! Esetleg Írj egy cikket, hidd el Breki nem csinál magából akkora hülyét mint te, hogy akadékoskodik, hogy "Jaj nem üvegtigris, hanem fapuma, monnyon le!".

Uff. Szólottam.

UI.: "nekem anyira nem csípi a fülem önmagában" Miénket meg a Farkas nem. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

Túrin Turambar

(#35) Zsoo80 válasza bwoay (#23) üzenetére


Zsoo80
tag

sőt a két másik nyertes név az éjmanó és a fémizom volt, ha emlékeim nem csalnak :DD
nekem sajna nincsenek már meg ezek a számok, de emlékszem :DD
még jó, hogy nem ezek maradtak :DDD

[ Szerkesztve ]

-Nem hold ez - sóhajtott halkan Kenobi. - Hanem űrállomás.

(#36) Zsoo80 válasza bwoay (#23) üzenetére


Zsoo80
tag

sajna 2x ment el...

[ Szerkesztve ]

-Nem hold ez - sóhajtott halkan Kenobi. - Hanem űrállomás.

(#37) Wolverine válasza Túrin (#34) üzenetére


Wolverine
félisten

Akkor hogy tisztázzuk: ő Farkas, ő meg Rozsomák.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#38) Zsoo80 válasza Wolverine (#37) üzenetére


Zsoo80
tag

jó kép rozsiról.
aki olvasott akár egy darab x-ment a filmek előtt azt nagyon tudja zavarni a farkas név.
jó pár évig gyüjtögettem a marvel képregényeket, én is így vagyok ezzel.

[ Szerkesztve ]

-Nem hold ez - sóhajtott halkan Kenobi. - Hanem űrállomás.

(#39) Túrin válasza Wolverine (#37) üzenetére


Túrin
tag

Neked, nekünk Farkas. puszi.

Túrin Turambar

(#40) Wolverine válasza Túrin (#39) üzenetére


Wolverine
félisten

Nem nekem, hanem bárkinek, aki olvasott magyar nyelvű X-Men képregényt. (és mint említettem, egy rozsomák a kanadai erdőkben megerőltetés nélkül kivégez egy farkast... szóval vicces a névváltozás :U)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#41) cor válasza Túrin (#39) üzenetére


cor
őstag

leülhetsz 1es...laza kb 15éve Rozsomák itthon, de nem baj ;)
csak a divatsünöknek nem, ez van

egyébként a cikkiro is a saját névmizéria áldozata, miért van az h a megtorlót angol nevén hagytad? (eleve minek keverted ide?) de Wolvit persze nem, holott eme játék nyelvezete angol, igy még véletlenül se hallhat/olvashat közben senki olyat h farkas :P

(#33)
:R , föleg az Ad3 ;]

[ Szerkesztve ]

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#42) Wolverine válasza cor (#41) üzenetére


Wolverine
félisten

17, az első X-Men sztori magyarul 1992 májusában jelent meg a Pókember 35. számában :DDD

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#43) Túrin


Túrin
tag

Istenem emberek. Hol általánosítottam? Igen, a képregényben rozsomák. de én konkrétan mondtam, hogy nekem Farkas, a másik illetőnek meg Rozsomák. Mért kell belekötni? Szerintem semmi probléma nincs azzal, hogy Farkasnak hívja, akinek meg a Rozsomák a zsánere, az annak hívja. Szerintem egyáltalán nembaj, ha az Üvegtigris Fapuma.
Tök fölösleges telespammelni a cikket azzal, hogy Képregényben Rozsomák, és jaj a Farkas valami hülye agyszüleménye... Ezzel úgysem fogod megváltoztatni a cikkíró, és az esetlegesen a Farkas név felé hajló emberek ízlését. Fogadd el, hogy más a Farkast szereti. Oké, képregény, minden tiszteletem aki kitalálta az X-Men univerzumot, de én nekem Farkas. Ennyi. Lehet "ülj le egyes" és társait írogatni, se az enyém, és se más véleménye nem fog változni. Remélem Wolverine megbántad az #5. hsz-ed. Mert igencsak sok Fórumtrollt szabadítottál el. Én nem vitatkozok, én csak a saját véleményemet védem. Egyébként sok ember félreérti: NEM a képregényekre értjük, hogy ott Farkas a neve. Ott Rozsomák. Ezt sok ember helyesnek tartja. Ez már magánvélemény/ízlés, hogy ő ITT Farkasnak írta. /no offense

[ Szerkesztve ]

Túrin Turambar

(#44) Wolverine válasza Túrin (#43) üzenetére


Wolverine
félisten

Nem bántam meg semmit; semmi értelme sincs ugyanazt a karaktert két különböző néven nevezni. A hibát az X-Men film magyar fordítója követte el, amikor átnevezte Rozsomákot, Vihart, Kardfogút és Rejtélyt.
Még egyszer: Logan kódneve nem Farkas, nem is volt soha semmi köze a farkasokhoz, és a hibás név használata gyilkos ösztönöket szabdít fel bennem azóta is. (egyébként tudom, hogy a #5 trollposzt volt, annak is szántam.)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#45) Túrin válasza Wolverine (#44) üzenetére


Túrin
tag

Végre értelmes válasz. Köszönöm! :)

Túrin Turambar

(#46) Prof01 válasza Wolverine (#5) üzenetére


Prof01
veterán

A Rózsi tényleg találóbb lett volna. :DDD

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#47) zolka78


zolka78
senior tag

Baszki, most kaptam meg ezt a játékot és azt hittem itt olvasok róla valami jót, hogy kedvet kapjak hozzá. Erre ilyen hülye vitába botlok. Jó ez valakinek?

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#48) Wolverine válasza Prof01 (#46) üzenetére


Wolverine
félisten

A jelek szerint az értő olvasás oktatása vagy gyakorlása ma már luxus.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#49) Prof01 válasza Wolverine (#48) üzenetére


Prof01
veterán

Jólvan na, csak hülyülök (még ha gyengére is sikerült). :P

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#50) Túrin válasza zolka78 (#47) üzenetére


Túrin
tag

Hát ha te úgy nézel Gamepodot, hogy előbb a hozzászólásokat olvasod, és majd utána a cikket, akkor gratulálok ;)

Túrin Turambar

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.