Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

No, EZ azaz Amerika, amit még én is megnéznék, köszi a képeket! :C :R

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#2) gamerkiller


gamerkiller
senior tag

Már a címből tudtam hogy ez a te kezed nyoma! Köszi szépen! :R Nagy álmom egyszer Amerika felfedezése.. :U

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#3) Móci


Móci
addikt

Köszönet érte, nagyon jó beszámoló volt! A képek gyönyörűek, egyszer meg kellene ezt élőben is nézni...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#4) JanFe


JanFe
aktív tag

Tetszett a beszamolo. Koszonet erte. Es irj meg batran :)

"There is nothing permanent except change"

(#5) Ipse89


Ipse89
tag

Köszi, nagyon izgalmas beszámoló volt :R

Lenovo E430C; Xiaomi 13 ; Bianchi campione del mondo 1974

(#6) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

:)

ez egy nagyon jó írás lett.

Örülök, hogy meglett az apróság, csak temp. MIA volt (missed in action) :)) :C

Ami a képeket illeti....meg hogy no net...ha kapok ott egy házat, és munkát, isten biz' kidobom az ablakon a gépemet, és indulok :DD

A 2. oldal alján van egy ábra, Yellowstone-ről. Beleírhattad volna, hogy egy kalderában fekszik, ami nem más, mint egy beomlott vulkán helye, ez megmagyarázza a sok geotermikus jelenséget :)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7) Solten


Solten
addikt

Na itt szivesen eleldegelnek... :) Cheyenne pedig vegre egy igazi, emberi lepteku varos.

Saor Alba

(#8) ambrus14


ambrus14
tag

Jó kis írás! Mindig magával ragadnak a gyönyörű képek és a leírás amikkel teletüzeled! Sok hasznos info is van benne!
Várjuk a következőt! :)

Xbox 360 user - Gamertag: AMBRUS144

(#9) talmida


talmida
Közösségépítő

Mindenekelôtt köszönöm szépen a kiemelést! :B

]Phobos[, gamerkiller, Móci, JanFe, Ipse89, Mr.Csizmás, Solten, ambrus14 Köszi srácok!! ;)

Mr.Csizmás, Köszönet a szakmai megjegyzésért is! ;)

Solten, Ne feledd, hogy a tél borzalmasan hideg. épp a minap beszélgettünk errôl a -33 fok... topikban. Ha nem is ugyanolyan tartósan, mint Szibériában, de Yellowstonban is elôfordul - 40 C egy-két napra, ami brutális szerintem.

A filmeket is megnéztétek? :B

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#10) mikloss

Jó kis írás tetszett! Köszi!

Amúgy kb. hány lakosú város ez a Cheyenne?

Improvise, Adapt and Overcome! "Ne beszélj, ha nem javítod vele a csendet!"

(#11) keIdor


keIdor
titán

Remek írás! :R

mikloss: 56 011 fő (2002) +/-, 969,6 fő/km², link
Kis picike...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#12) Huma


Huma
addikt

Én szeretném ha itt is ekkora lenne a népsűrűség.

Nekem különösen az a színjátszó tavacska tetszett.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#13) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

szval wyoming egy hippie családapa álma :))

köszönjük az írást!

(#14) Lenry


Lenry
félisten

ha nagy leszek, egyszer be szeretném utazni Észak-Amerikát

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Hát a yellowstone parkról készült fotók meg a videók nagyon tetszettek. eddig csak 1x láttam róla dokumentumvideót, és az is azt ecsetelte, hogy mi történne ha kitörne az alkatta elterülő vulkán, meg mit szeretnének tenni ennek a világméretű katasztrófának a megakadályozása érdekében, csak az állam sunyi módon nem ad pénzt mer hogy sokba kerül inkább választják az ökológiai katasztrófát :((( . mit mondjak az a videó nem mutatta meg a park szépségét. :U

(#16) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Nem vágyom Amerikába, de ahogy Te tálalsz, az étvágy gerjesztő. :K

Vonzóan kevés lakos, így gondolom, hogy bűnözés kis százalékban fordul elő.
Csuda tudja. Jópofa hely, de ha egyszer elvarázsolom a helyieket szépségemmel, az tuti nyáron lesz. Gyűlölöm a hideget.

Mondom, nem vágyom Amerikába. Ha egyszer mégis kilátogatnék, abban jelentős szereped van. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#17) hejesírásó válasza Vakegérke (#16) üzenetére


hejesírásó
senior tag

lehet USA túrizmus Ltd. alkalmazott :)

(#18) BloodyEddie


BloodyEddie
őstag

Ilyenkor még jobban szeretnék ott élni...

A Devil's Tower olyan, mintha valami amatőrt ültettek volna le mapperkedni a Crysis Sandboxához :D

[ Szerkesztve ]

(#19) talmida


talmida
Közösségépítő

Lenry, hejesírásó, Huma, Keldor papa, mikloss, Nordic, Vakegérke, BloodyEddie , nagyon örülök , hogy nektek is tetszett! ;)

Egyébként sok mindent kihagytam :U , de látom, segítetek kiegészíteni a hiányosságokat! :C

Pl azt is kihagytam, hogy Yellowstone-ban a kukák medvebiztosak :D , vagyis mindig le vannak zárva, és csak a tulaj és a hivatalos szervek tudják kinyitni azokat, ugyanis a medvék gyakorta belopózkodnak a falvakba a kaja szagra.

Keldor papa, neked külön is köszönöm, hogy válaszoltál mikloss kérdésére! :R

Nordic én is betettem egy ahhoz hasonló videót ;] (a rajzos ábra mögé rejtve), de szeretném megjegyezni, hogy a beszúrt piros hátterû szöveg tiszta kamu! Nem volt ezer számra földrengés ez év januárjában, mint ahogy azt a film azon a piros hátterû “plakáton” hirdeti, ……….de mivel a film elég érdekes, ezét kivételesen mégis bent hagytam. Remélem, hogy nem ejt pánikba senkit! A szuper vulkán potenciális kitörési veszélye persze valóságos. :((

Még valami. Gyerekkoromban Yellowstonra én is mindig úgy gondoltam, mint egy mennyei paradicsomra, a Maci Lacis rajzfilmek láttán. :B De meg kell, hogy mondjam, hogy kicsit csalódtam. :U Hogy miért? Mert nem távolítják el a száraz fákat az erdôkbôl. Mindent mindig érintetlenül hagynak, ..mert ez a törvény(!).

Mi épp egy tûzvész után jártunk ott és elég kiábrándító látvány volt az a sok kiégett fenyôfa. Ettôl persze még csodálatos és gyönyörû, csak nekem furcsa volt az a sok száraz karó. Persze, azóta, hogy tudom az okot is, kicsit máshogy nézem az egészet, de elsô pillantásra döbbenetes volt. Egyébként ez a szokás honol a többi természetvédelmi parkban is az USA-ban. Szóval nem meglepôdni, nem hanyagság, csak a természet természetességének védelme. :DDD

Hejesírásó Nem vagyok beépített reklámozó. :D

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#20) Vakegérke válasza talmida (#19) üzenetére


Vakegérke
veterán

A medvebiztos kukákra nézvést mondanék valamit.
Az egy dolog, hogy a macik ne forgassák ki a szemetet, jogos a kívánalom. Azonban úgy gondolom, hogy ha valamely társaság összegyűjtené a macik számára ehető dolgokat, az bizony üdvös lenne.
Együtt a pakk, irány vele egy meghatározott helyre. A macik is jóllaknának, de legalábbis ehetnének, és a rend is megmaradna. Odaszoknának az etetőhöz, és nem mennének kukákat borogatni.
Lehet, hogy én leszek Wyoming állam macibiztosa? Értük talán még a csontig tartó hideget is elviselném.
Nem, inkább messziről csókoltatom ezeket a félelmet keltő, ám szeretnivaló jószágokat. Viszont valami jótét lélek felkarolhatná ügyüket.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Köszi a cikket, nagyon szép tájakat mutattál be! Várjuk a következőt.

(#22) talmida válasza WonderCSabo (#21) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszönöm, hogy elolvastad! :) Az USA melyik államáról szeretnél olvasni legközelebb?

Vakegérke Welcome! :D

A táblákat is kicserélnéd? Fô a medvevédelem! :DDD

Itt különben nincs TESCO, csak viccbôl írtam. :B

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#23) hejesírásó válasza talmida (#22) üzenetére


hejesírásó
senior tag

walmart vagy tesco egyre megy :D

(#24) WonderCSabo válasza talmida (#22) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Igazából mindegyik érdekel, amelyikben csak jártatok. Vagy mindben jártatok?

(#25) Solten válasza talmida (#9) üzenetére


Solten
addikt

:Y Nem gond, lehet akkor szankozni is... :D ;)

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#26) Vakegérke válasza talmida (#22) üzenetére


Vakegérke
veterán

Humor ezerrel, immár viccel keverve. Nagyon tetszik. :K

Egyébként a maci etetős dolgot komolyan gondoltam. Most ugye csábító a kaja illata, de csórikáim hiába feszegetnének, nem megy. Éhesek maradnak.
Ám ha egy ponton lenne elhelyezve azonos időben a maradék, akkor oda szoknának. Ez könnyedén belátható, és ha a kormányzó nem képes ilyen egyszerű dolgot átlátni, az már baj.
Mi a drágább? Gyüjteni a szemétbe pazarolt kaját, és adott pontra kiszállítani, avagy macibiztos kukákat fenntartani, és a romló kaját megsemmisíteni/betemetni?

A kép nagyon jó, csak útálom a rövid gatyót. De tudod mit? A kedvedért boldogan viselem. :K

Ugyan nem engem kérdeztél, de szívesen, mondhatnám örömmel olvasnék Iowa államról.
Meg fogsz lepődni, hogy miért.
"It's a Long Way to Tipperary", ezt énekelte egy harcos társaság valamelyik második világháborús filmben. Aki a zongoránál ült, megkérdezte a katonacsajt, hogy mit szeretne hallani.
Ájovéj, ismered? Ismerjük, de nem szeretjük.
Mégis járt az ujja a billentyűkön, és a csaj boldogan, átszellemülten énekelte, hogy ááájovéj, ááájovéj...
Ennyi.
Nem tudom a film címét, de ez a jelenet emlékeimbe ivódott.

Legyen ááájovéj... Jó?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27) talmida


talmida
Közösségépítő

Hejesírásó, Solten, :DDD

WonderCSabo Kb 34-ben jártunk az 50 –bôl. Szívesen írok arról is, ahol még nem jártunk, mert így legalább megismerem egy picit. :D (Az írásaimat különben akkor is nagy kutató-munka elôzi meg, ha viszonylag jól ismert terepet mutatok be.)

Vakegérke,
Mellesleg a legtöbb ember-kaja (különösen a gyosbüfés) nagyon egészségtelen a medvéknek, meg minden állatnak, ill minden élôlénynek, az embert is beleértve. Túl sok sót, cukrot, zsírt, hormonokat, antibiotikumokat és egyéb ehetetlen anyagokat (tartósítókat) stb tartalmaz.

A medvéket nem kell félteni az éhezéstôl. GYerekek és gyengébb idegzetûek ne olvassák el a következô sort. :B
Bôven van a parkban ôzike, hal, stb

OK, akkor legyen IOWA a következô. ;)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#28) Vakegérke válasza talmida (#27) üzenetére


Vakegérke
veterán

Éheznek a macik? Igen, ha lezárt kukákban kotorásznának, de nem tudnak. Őzike, meg hal? Az ő életük is fontos szerintem. Inkább a kidobott kaja, mint az élet kioltása legyen az élelem alapja.
Éhesek a csövesek? Igen, ha kukákban kotorásznak.
Most mondd, hol a bánatban érdekes a túlélést biztosító falat egészségtelen volta? Só, cukor, afrodiziákum, bármi, számít? Kaja legyen, slusz.

Éljen Iowa!
Mondom ezt úgy, mintha bármit is tudnék róla. Még nem tudok, de közelg az idő, amidőn Vakegérke kuszán indokolt kívánságára megjelenik egy kiemelt(?) írás a címlapon, amely talán nagyobb sikert arat, mint az eddigi talmida-írások.
Köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29) exx


exx
tag

Nagyon jó kis útikalauz írás. Grat. :C
A képek nagyon jók. :K

(#30) The Bachelor


The Bachelor
tag

Gyönyörűek a képek, és a cikked is jó. Bárcsak eljutnék én is ezekre a helyekre...

There Are Only 10 Types of People in the World: Those Who Understand Binary, and Those Who Don't.

(#31) Troy.


Troy.
addikt

Nagyon jó írás! Tetszett! Egyébként a képeket megtekintettem volna nagyobb méretben is. :)
üdv

.

(#32) #40731136


#40731136
törölt tag

Kiváló írás ez is. :C
Mindig élvezettel olvasom ezen típusú írásaidat.
Még írj sok-sok államról!
:R

(#33) talmida


talmida
Közösségépítő

The Bachelor, Troy., gempula Köszönöm fiúk!! Kívánom, hogy teljesüljön minden álmotok! ;)

Troy. Legközelebb, majd nagyobb méretben is berakom a képeket, ha nem felejtem el. :B

IN GOD WE TRUST!

(#34) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jajj, már megint ezek a fránya antialkoholista oldalcímek. :U ;] :DDD

De nem riasztanak el az írás elolvasásától. :R

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35) kbencee


kbencee
aktív tag

Hihetetlenül gyönyörű :R
Nem tudom, mostanában egy csomószor gondolkodom rajta, hogy valami ilyen helyen lenne jó élni. Vagy ez, vagy az olyan amcsi kisvárosok, amik Stephen King regényeiben szerepelnek (na jó, vámpírok, meg minden egyéb szarság nélkül :DDD )

(#36) atike


atike
nagyúr

Lenyűgöző. Azok a képek valami hihetetlenül gyönyörűek! Jó lenne egyszer személyesen is megnézni, hogy tudok-e fele ilyen jó fotókat csinálni ott... :)

(#37) Dr_Syrex


Dr_Syrex
senior tag

tényleg fantasztikus hely, főleg nagy természetbarátok számára :). én egy kicsit mindíg zöldebb szemüvegen keresztül látom a világot és nagyon jó volt olvasni erről különleges vidékről, ahol nincsenek zsúfolt nagyvárosok és természet van inkább középpontban.

egy jó kerékpáros erdei ösvény/túraútvonal [link] mindíg nagy élmény számomra és a Sziklás-hegység sok lehetőséget tartogat ;)

[ Szerkesztve ]

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#38) MarioAna


MarioAna
senior tag

Egyszerűen gyönyörű!!! Ide el kell jutnom egyszer legalább az életben :O

(#39) talmida


talmida
Közösségépítő

lezso6, nem tudom, hogy mire gondolsz?(antialkoholista) Sikerült végül elolvasnod? ;]

Kbencee, atike, Dr_Syrex, MarioAna, Köszi , hogy idôt szántatok rá, és örülök, hogy tetszett. Remélem élôben is láthatjátok majd valamikor! ;)

Dr_Syrex Nagyon jó a bicajos link!! Köszi mindenki nevében! :R

IN GOD WE TRUST!

(#40) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Nekem már a honi tél is hideg, fenének sem kellene -40 fok. :D De a természet gyönyörű, szó se róla.

(#41) Samus


Samus
addikt

Lélegzetelállító. gyönyörű, imádni való, nagyon tetszik a hely. Akárcsak a bemutató :)

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#42) talmida


talmida
Közösségépítő

Samus, köszönöm neked is! :) Nagyon örülök, hogy tetszett! ;)

Crystalheart, megmondom ôszintén, hogy sokszor gondoltam rád, miközben írtam. :D Különösen ennél a résznél. ;) Kicsit a kecske-pásztoroknak is hasonló lehet a sorsuk.

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#43) Zolaash válasza Samus (#41) üzenetére


Zolaash
aktív tag

+1 :K :R

Rip and tear

(#44) talmida válasza Zolaash (#43) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszi, Zolaash! :)

IN GOD WE TRUST!

(#45) iSonic


iSonic
addikt

ezért szeretem Amerikát is annyira mesés tájai vannak és a természetnek egyszerűen csak szép arca van.. ;) jó kiss :R :C :R

(#46) ABE


ABE
őstag

Amikor az írásaidat olvasom, kicsit elszorul a szívem, hogy idén nem tudok kimenni az Államokba, pedig nagyon szívesen utaznék megint. :B :O

(#47) talmida


talmida
Közösségépítő

Előreláthatólag az idén mi is csak Florida határain belül maradunk, de a jövőben megint jó lenne egy viszonylag új(!), jó kis lakóbusz, hogy megint a nyakunkba vehessük az államokat..

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#48) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Be tudnám vállalni. Csak gyerek elhagyás nélkül, ha lehet. :)
A képek meg oltári jók.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#49) Hiftu


Hiftu
senior tag

talmida:

Jó lett a beszámoló. Nagyon tetszik. Hangulatos beszámoló.
A képek minőségének változását viszont nem értem.
Valamelyik profi minőség és van olyan, ami a fiókban elmegy. Már bocs.

Vakegérke:
Állatok etetése felelősségel is jár. (Sajnos, nem sajnos ez van.)
Ha telepumpálod őket hamburgerrel és mindenféle izfokozóval, akkor az egész állomány egészségét (és jövőjét) is veszélyezteted.
Jól van ez így, hogy elzárják a kukákat. (Mondjuk a Mekit is elzárnám az emberek elől.)

[ Szerkesztve ]

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#50) talmida válasza Hiftu (#49) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Van úgy, hogy valamit nagyon szeretnék megmutatni, de, ha csak egy vacak képem van róla, akkor azt a picit próbálom javítgatni, nagyítgatni, ..és, hát csak ennyire sikerült a "tuning". :(( Némelyiket ráadásul VHS-ről "képesítettem". Ne haragudjatok! :B Remélem, hogy azért a homályból is ki lehet venni valamit? Amúgy örülök, hogy tetszett! Köszönöm, hogy elolvastad!

A mekit én is elzárnám az emberek elől. ;)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.