Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pukkancs


Pukkancs
tag

Nem tűnik hülyeségben, de ebben az országban úgysem fogják megvalósítani.
Ja és kuruc.info-n is fennvan már

(#2) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Hmm érdekes, bár szerintem így hirtelen túl radikális volna. Az ugye egyértelműen látszik, hogy a cigányokkal akar valamit kezdeni a dolog...

De az egész eléggé kétélű. Szóval:

1.) Mi, mezei magyar család, öt gyerekkel, egyedülálló anyával... szóval mi itt döglenénk meg csp. nélkül. A pénzt - ami csak putri-életszínvonalon elég valamire - ugyanis többnyire a gazdaságba fektetjük, ahonnan van ennivalónk. Ha mi most iskolában kaphatnánk csak kaját, nagyon ki volnánk segítve, a kisgazdaságunk becsődölne, így lényegében sokkal rosszabbul jönnénk ki ugyanannyi pénzből, mint így.

2.) Nem volna rossz, úgyis csomó biztonsági őrünk van, csak hát ha idáig fajul a helyzet, az milyen már...

3.) Egyetértek, ezt én is hangoztatom mindig.

4.) Jaja.

5.) Mai világban? :( Ahhoz szembe kéne menni az EU-val.

6.) Én épp 15 éves lettem, mikor befejeztem az általánost. De voltak nálam idősebbek is - évvesztesség, még csak nem is bukás :)

7.) Igen, bár a gyerekbűnözőket továbbra sem dobnám be a felnőttek közé.

8.) "A szociális lakáshoz jutó köteles, a kiutaló által meghatározott havi megtakarítást befizetni." - ??? Ha jól értelmezem, ez olyan volna, mintha a rászorulót albérletbe küldenék?

9.) Olyan jót röhögtem itt! :DDD Na nem mert akkora hülyeség, csak annyira jellemző ;)

10.) Itt visszatérnék az 1. pontban felvetett problémához. Mivel mi a saját gazdaságunkban saját magunknak megtermeljük az élelmet, adót sem fizetünk utána, hiszen nem értékesítjük. A kádári rendszer után még ma is elég sokan tesznek így rajtunk kívül is... A rászorult családok közöt pedig még nagyobb ez az arány. Ergo nincs miből visszatéríteni. Persze ez nem jelenti, hogy ne dolgoznánk, sőt...

11.) Szerintem már a mostaniakra is alig van kapacitás.

12.) Höm? o.O` Az életfogytiglani az életfogytiglani, nem? Vagy mire gondolt itt?

13.) Nos... ez szerintem kicsit kemény, főleg, ha csak valami piti dolgot csinált háromszor - bár tekintve azt, hogy a kisebbségieken kívül ilyen nem gyakran fordul elő... Bár extrém esetek itt is előfordulhatnak, pl ha valakit többször ítélnek el súlyos testi sétrésért, még ha az önvédelem is volt.

14.) Hogy TV meg kondigép nem börtönbe való, azzal egyetértek, ha anyira akar izmosodni, fekvőzzön, de ne tolják már alá a gépet... Azonban a másik pont megintcsak eléggé kétélű. Általános iskola elvégzése a börtön végéig? Mi van, ha valakit csak egy hónapra csuknak le? A másik, hogy bizony nem mindegy, hogy valaki érettségi vagy ált. isk 8. osztály után szerez-e szakot. Szerintem. Hogy biztosítsák mindegyik ilyennek az elhelyezkedést, ha csak 8 általánosa van? Esetleg állami kezdeményezésű munkákban lehetne, mondjuk gátat építeni...

15.) Ez sem rossz dolog, a turistákat is riasztja pl a Balatonnál a "szabálysártási tolvajok" működése.

[ Szerkesztve ]

(#3) Agostino


Agostino
addikt

Üdv.

Tomcat is reflektált ezekre a gondolatokra, elolvastam az ő hozzáfűzéseit is, szerintem mondd valamit, főképp az iskolabusz kérdéskörében. Nem linkelem, szvsz kimoderálódna, szóval keressetek rá.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#4) Dany007


Dany007
veterán

Sz.tem korrektnek tűnik. Persze mindig lehet kicsit módosítani, vagy "belekötni". De alapvetően messze jobb országot teremtene mint ami most van.
A büntethetőségi korhatár levitele 10éves korig sz.tem nagyon fontos lenne. Főleg amik most mennek... Túl sokat képzel magáról egy szaros kis 14 éves is manapság...

(#5) tkazmer


tkazmer
addikt

6. Aki a 14. életévig nem képes elvégezni az általános iskolai tanulmányokat, internátusba, illetve felzárkóztató iskolára kötelezve.
az évveszteség lehetősége miatt ez nagyon nem lenne jó.

ezen kívül a színesfém kereskedelem állami monopóliumba vétele sem igazán működne, nem ismerem a pontos szabályozást, de szerintem ez olyan mértékben korlátozná a szabad versenyt, hogy azt az eu sem nézné jó szemmel.

egyébként, ha már itt tartunk, a "megélhetési bűnözés" dolgot is rendbe kellene tenni...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#6) kretenallat válasza Crystalheart (#2) üzenetére


kretenallat
senior tag

12es, nem, azt harmadoljak ha jo magaviseletu (pl nem ol meg meg egy tucat embert mig benn van) es olyankor asszem 100 evet vagy talan meg kevesebbet szoktak harmadolni?

2es, a biztonsagi orok nem oldanak meg semmit, angliaban mar ez megy es attol szarok az iskolak es sok az atrocitas. normalis nevelest kell a kolykoknek es tobb jogot a tanarnak. nem azt mondom h legyen megint palca meg ilyenek, de oszinte legyek nem sajnalnam ha egy pofatlan kolyok kapna egy pofont vagy kettot mint sokat emlegetett regi szep idokben.

1es, hat ez egy erdekes felallas, csak jelen pillanatban hozza kell venni h ez nem a romakrol szol hanem mindenkirol. hogy annyi gyereket vallaljon amit el tud tartani onerobol. bar ebbe ugye nem lehet beleszamolni h az anya pl egyedulmarad :S remelem nem vetted rossz neven

[ Szerkesztve ]

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#7) finest


finest
őstag

Az első két pont piszok radikális. A szülők majd tudják, h mi kell a gyereknek, az iskolákba meg nem valók fegyveresek. Nem jó az állam által ennyire szigórúan felügyelt rendszer! A pontokban meghatározott célokkal egyetértek. Még az első két ponttal is. A felelősségre vonás, az értelmes, betartható törvények szabályozások, amiknek megoldható a betarttatása is, megoldanák ezeket a problémákat.
A diktatúra, megfélemlítés nem megoldás, mert nem lehet kontrollálni, h ki diktál. Igaz a demokrácia sem nyújt teljes védelmet, lásd: mostani felállás Magyarországon. (De fegyevres őrök a suliban, tessék már belegondolni! Remélem, h nem lesz olyan helyzet, h fegyveresek vadásszák a kiselsősöket, mert nem vittek tisztasági csomagot...nem szabad egész generációkat megfélemlítve nevelni azért, mert egy kisebbség rossz! Csak azokat kell felelősségre vonni, akik vétenek a közösség ellen, nem mindenkit.)

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#8) #53246592 válasza finest (#7) üzenetére


#53246592
törölt tag

letezik ma Magyarorszagon olyan iskola ahol a mindennapos rendbontasok megfekezese erdekeben polgarör ul az bejaratnal - aki több-kevesebb sikerrel latja el feladatat. a polgarör maga is ahhoz a bizonyos kisebbseghez tartozik, es melysegesen eliteli a "fajtajat"
lehet hogy radikalis az elsö ket pont, de lehetne finomitani rajtuk. a szulök majd tudjak, hogy mi kell a gyereknek... na ja, ez jo kis liberalis felfogas, de muködik-e?

(#9) finest válasza #53246592 (#8) üzenetére


finest
őstag

Nem veheti át a gyerekek nevelését az állam. A családot nem lehet alárendelni a közösségnek. Egyszerűen hülyeség. Értem én, amit a pontokban megfogalmaztak, de nem szabadna a gyerekeket "őriztetni" se polgárőrrel, se mással. A megfélemlítés nem jó módszer , mit akarunk nevelni belőlük rabszolgákat? Nem tud sem a gyerek személyisége, sem értelme sem fejlődni, ha csupa tiltás és félelem a megtorlástól az egész élete. Egyszerűen be kellene tartatni a törvényeket, a mostaniakat, a rosszgyerekeket megbüntetni, a rosszgyerekek szüleit is, a rossz embereket is és akkor nem látnák azt a kicsik, h a gátlástalan emberek érvényesülnek és nem kellene ilyen agyament ötletekkel, full totalitárius társadalmi renddel előállni.

Nincsenek liberális eszméim, nagyon is szükség lenne egy határozottabb társadalmi rendre, de nem szabad ágyúval lőni a verébre. A kicsik a suliban azt csinálják, amit a szüleiktől eltanulnak, ezt kell megérteni. Ha a szüleik normális értékek szerint élnek, betartatják velük a törvényeket, a gyerekek sem lesznek törvényszegők (persze mindegyiknek más a személyisége és még válhat azzá), de én a magam részéről nem vinném a gyereket olyan suliba, ahol biztonsági őrök vannak.

A másik, ha biztonsági őröket teszünk a sulikba, vajon marad-e visszaút, h ne fegyverrel keljen megteremteni a tiszteletet, rendet a tanuláshoz? A felnőttek fejében kell változtatni, nem a gyerekekében!

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#10) wwenigma válasza finest (#9) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ha a szüleik normális értékek szerint élnek

CCC, majd ha kajajegyet kapnak és le szabad lőni a magánterületünkön a tolvajt...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#11) finest válasza wwenigma (#10) üzenetére


finest
őstag

Hát pont ezt mondom, csak poitikailag korrekt kiadásban. :DDD

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#12) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Atyaúristen! Ezt ugye senki nem gondolta komolyan? Mondjuk Mo-on mindent el tudok képzelni:

2. Az iskolákban felfegyverzett biztonsági őrök,
Hogy mik vannak. Sőt a hadsereget is vezényeljük ki mindjárt. Egyetemek elé meg nehéz pánzélos, hátha tüntetni támad kedvük...

6. Aki a 14. életévig nem képes elvégezni az általános iskolai
Miért nem használjuk mindjárt a gyűjtőtábor, munkatábor vagy egyéb kifejezéseket?

7. Büntethetőségi korhatár leszállítása 10 évre!
Csak 10? Miért nem mindjárt 2? Vagy csecsemőnek adjunk életfogytot.

11. APEH ellenőrzés kiterjesztése a munkanélküli, illetve segélyből, közmunkából élőkre.
Valamint szeretetminisztérium felállítása és a fiatalok alkohol felvételének rendszeres ellenőrzése.

12. Életfogytiglani büntetés felemelése min. 200 évre!
Esetleg száműzés, siralomház vagy megint csak büntetőtábor...

13. Háromszorosan visszaeső büntetése automatikusan életfogytiglanra változik. Lásd 12. pont.
Ide értve a bolti tolvajokat és a tilosban parkolókat - kivéve a főpolgármestereket. -

Szerintem hülyeség, rasszista, érthetetlen zavaros pontok. Remélem soha...
Maradok a Magyarország 1.x-nél esetleg mindjárt frissítek 3.x-re.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13) ReJim


ReJim
őstag

2. --> így fegyver kerül a 65éves, mackós felépítésű, fröccs szagú "biztonsági" őr bácsika oldalára, így tőle könnyen el tudja venni a támadó (főleg ha 30ad magával van). így már általános iskolákban kezdődik az öldöklés, lövöldözés, stb.

egy rendőr, katona más téma, őt megtanítják önvédelemre, de egy biztonságiőrnek nem sok mindent tanítanak meg, tisztelet a kivételnek. normális biztonsági őrt még nem láttam.

6. ---> xy május 21-én született... nem év vesztes. az iskola június 13-án ér véget. mivel 3 héttel az iskola befejezése eljött betölti, egyből internátus. és még akkor nem beszéltünk az évveszteségről. meg arról, hogy ha valaki egy baleset, betegség miatt 2-3 hónapot hiányzik, és nem megy osztályozó vizsgára (ki akarna 11-12 évesen egy évnyi anyagot megtanulni hetek alatt?!?! ez nem főiskola), az csúszik egy évet. tehát van aki 15 elmúlt amikor elvégzi az általánost. és még egyszer sem bukott, csak évet ismételt!!

szerintem a fele hülyeség. a pontok próbálják kifordítani, módosítani, ezt az egész sz*r rendszert. gyökereitől rosszak az állami szervek felépítései. egy szóval jellemezhető: demokrácia. amennyiben diktatúra vagy királyság (komoly) volna, jobbak lennének az életkörülmények. nem lenne tüntetés (mert azoknak másnap bitófa), nem lenne sok csaló (azok is kínpadra kerülnének), nem volna annyi lopás (kéz levágása)....
és miért ne lenne jó? ha nem tesz az ember rosszat nem kell félni semmitől. esetleg a hatalmas adóktól. de szerintem az most is megvan.

várom, hogy a következő népszavazáson ez legyen a kérdés:

Egyetért ön azzal, hogy megszűnjön a demokrácia?
o Igen - o Nem

[ Szerkesztve ]

</end.?>

(#14) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Bár nagyon más ide vág: [link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#15) Vladi válasza ReJim (#13) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

"várom, hogy a következő népszavazáson ez legyen a kérdés:"

Pontosabban:

Egyetért ön azzal, hogy megszűnjön a demokrácia?

o Igen - o Nem - o Mégsem

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#16) AlBundy


AlBundy
aktív tag

Nekem csak egy bajom van ezzel:
"12. Életfogytiglani büntetés felemelése min. 200 évre!"
Minek tartson el az állam valakit, aki sosem szabadulhat? Főleg az adófizetők pénzéből. Vagy hozzon profitot és cserébe élhet, vagy akasszák fel.

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#17) Dare2Live válasza ReJim (#13) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ajánlom távozz egy diktatúrba....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#18) Vladi válasza AlBundy (#16) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Folyjon, csak folyjon, folyjon a vér csak folyjon...

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#19) #64791808 válasza Dare2Live (#17) üzenetére


#64791808
törölt tag

Ajánlom keress valakit, aki bevezet az értő olvasás világába.

(#20) kretenallat válasza Vladi (#12) üzenetére


kretenallat
senior tag

Szerintem hülyeség, rasszista, érthetetlen zavaros pontok. Remélem soha...
Maradok a Magyarország 1.x-nél esetleg mindjárt frissítek 3.x-re.

cool... azert mert vki szeretne megszuntetni a pozitiv megkulomboztetest, az alaptalan, celjukat nem elero pluszjuttatasokat? mert nem akarja h a fizetese kevesebb mint felet kapja meg? sztem amiket leirtak mindenkire vonatkozik, legyen kissebbsegi vagy sem es ez kevesbe rasszista mint a jelenlegi helyzet.

az erthetetlennel szimplan nem ertek egyet, kis letisztulas raferne es hangsulyoznam h nem ertek mindegyikkel egyet... de ez meg nem is egy torvenyjavaslat.

egyebkent ez a tulzo stilus nagyon emlekeztet politikusokra :) mintha azonnali sortuzet javasoltak volna...

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#21) Vladi válasza kretenallat (#20) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Naja. Elmegyek megélhetési politikusnak. Ilyen szinten én is tudok érvelni.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#22) troller


troller
senior tag

Valami ehhez hasonlót már rég be kellett volna vezetni. Szlovákiában érdekes módon meg lehetett csinálni, ott nem gondolták azt, hogy a demokrácia kerülne veszélybe azzal, ha az ingyenélőket megszorongatják kicsit.

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#23) kretenallat válasza Vladi (#21) üzenetére


kretenallat
senior tag

akkor egyre gondoltunk :)

[ Szerkesztve ]

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#24) wwenigma válasza Vladi (#18) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Folyjon, csak folyjon, folyjon a vér csak folyjon...

Folyjon azok vére, akiket meglincselnek, szétrúgják a testüket, folyjon azok vére, akik éjjel vagy nappal meg akarják védeni a tulajdonukat. Folyjon az ártatlanok vére, mert a bűnösök sérthetetlenek. :(((

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#25) Vladi válasza wwenigma (#24) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Kitől véded a tulajdonod? 10 éves gyerekektől? Vagy esetleg 15 éves iskolázatlantól? Ne legyünk már komolytalanok... :(((

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#26) AlBundy válasza Vladi (#25) üzenetére


AlBundy
aktív tag

12 éves román cigánygyerekektől, akik fényes nappal bárkit megkéselnek a Blahán.

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#27) wwenigma válasza Vladi (#25) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Azoktól akik most 0-8 éves a népesség 50%-át fedik le... azoktól, akik elfelejtettek dolgozni, akiknek ha 10km-t utazni kell a munkáért, már akkora a pofájuk, hogydehelybemiertnincsmunka... azoktól akik lopják a háziszárnyast, megölik és/vagy megerőszakolják a tulajdonukat védő idősöket....

mod: azoktól, akik magot rágnak, köpködnek és isznak míg TE dolgozol, azoktól akik a TE befizetett adódból élősködnek. És nem utolsósorban azoktól, akik még mindig nem látják be, baj van és ez csak nagyobb lesz.

Az pedig nem rasszizmus, ha kijelenthetjük, cigány etnikumúakat érint 90%-ban ez. Ha pedig mégis annak gondolod, a hiba nem az én készülékemben van. Remélem azt a szót akartad hallani, hogy cigány, így most egy kis örömet okozhattam neked. Nem tehetek róla, de a nagyja bűnöző, a kisebbik felét pedig sajnálni tudom, ami miatt együtt kell élni ezzel. Sajnos csak a kisebbik fele javíthat a helyzeten, 15év segílypolitikája eddig 0 eredményt mutat...

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#28) Vladi válasza wwenigma (#27) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Miből veszed, hogy dolgozok? :DDD

Komolyra fordítva: én nem hiszek abban, hogy az amúgy is kudarcot valló rendszer, felfogás - ami most van ugye - szigorításával el lehet bármit is érni. 14 év a büntethető határ. Ha 10-re csökkentjük mi változik? A korhatár. A rendszer marad. Az a rendszer, ami már most is kudarcot vall....

Már párszor kifejtettem, hogy a "cigány kérdés" - már ha egyáltalán van ilyen - nem oldható meg erőszakkal. Még több erőszakkal. Esetleg burkolt, fedett erőszakkal. Én egyedül azt tudom elképzelni, hogy ha nem lehet integrálni a társadalomba őket, és megszabadulni sem lehet, akkor oldják/juk meg a dolgot az ő társadalmukon belül. Például: hivatásos vajdák rendszere. Régen volt ilyen és jól működött. Akkor? Persze ehhez kellene normális cigány önkormányzat, nem a nagy pártok zsoldját élvező...

Amúgy meg nem kell nekem esni, mert máshogy gondolom a dolgot. Most jönnek azok a hszek, hogy gyere ide lakni és itt nézd meg... :DD
Indulatból <-> érvelni amúgy sem lehet...

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#29) Dylen válasza Vladi (#28) üzenetére


Dylen
aktív tag

Volt az egyik showder adásban vmi vajda vendégként, szóbakerült ez a "majd ők megnevelik a saját fajtájukat" dolog. Fábry meg is kérdezte, hogy ez vajon miért maradt abba:D Szórakoztató műsor ide vagy oda, már a nevetéséből vágni lehetett, hogy nekik se ment :U
A szegény cigányok nem szeretik a gazdag cigányokat...saját fajtájuk vagy nem, tökmind1. És a rendszerváltás előtti romákat nem szabad egy kalap alá venni a maiakkal.

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#30) Ramirex válasza Vladi (#28) üzenetére


Ramirex
csendes tag

Ahogy látom te nem ebben az országban laksz, és még kést se raktak a nyakadhoz azért, mert megakartad védeni a barátodat. 18 éves voltam és 12-14 éves cigányok támadtank ránk. 15 évesen egy egész busznyi cigány leköpdösött, mert nem voltam hajlandó bocsánatott kérni azért mert lekurvaanyázott és elmesélte hogy b@szná meg az anyámat. 12 évesen 3 an összerugdostak, mert nem engedtem elöre őket az ebédlőben. 14 évesen két barátomat verték meg cigányok. És még legalább 3x ennyi atrocitás ért csak az emlékezetesebbeket írtam le. Amikor én jártam suliba a cigányság úgy 25% volt ma ez felment 60-70re.
Ezek tények és nem csak velem történt meg hanem szinte mindegyik velem egy faluban élővel!

(#31) Ramirex


Ramirex
csendes tag

Ezeket a cigányokat nem kezelhetjük egyenlőként velünk, mert egy szadista gátlástalan népség és igen álltalánosítok, mert a tapasztalat ezt mutatja. De amig magyarországon a csótány kormány hatalmon van nem lesz változás. mindegyik ma hatalmon lévő párt ugyanolyan szerencsétlen nyomorultakból áll. De egyszer eljön a Jobbik és a Magyar Gárda ideje csak kikell várni.

(#32) Dave™


Dave™
nagyúr

Néhol picit spártai (az életfogytigalnos részre gondolok elsősorban), de amúgy lenne benne sok ráció. Egyébként hiába nem mondjuk ki, mindenki tudja, hogy ennek legnagyobb kárát a cigányság látná, elsőkézből. Az a párt, aki ilyen irányú programot szeretne végrehajtani, nem lenne túl népszerű sem a cigányság, sem a magyar lakosság bizonyos rétegeiben, ezek után pedig nyilván nem vállalná be senki, mert öngyilkos taktika lenne a választások szempontjából. Nem vagyunk Svájc, sajnos. A leépülés folyamatos, tetszik nem tetszik, ez van. Ezen a gárda, a tüntetések meg kb. semmi egyéb nem fog változtatni, csak alapvető szemléletváltással lehetne a közteherviselést kicsit kiegyensúlyozottabbá tenni. Ehhez pedig szükség lenne a hazánk tíz százalékát kitevő cigányságra is, egyrészt a bevételi oldalon növekedéssel, másrészt a kiadás oldalon drasztikus csökkentéssel. Namármost mivel az ő kultúrájukban standard a sokgyermekes család, a kör be is zárult. Innen jön a megélhetési bűnözés, a hátrányos megkülönböztetés, a tanulatlanság, a szociális rászorultság ésatöbbi. Megoldás tehát nem lesz, csak egyre növekvő adóterhek, egyre rosszabb (szociális) szolgáltatás, mindezt addig, amíg még képes az az egy-két millió aktív adófizető eltartani a tízmilliós lakosságot, amikor pedig már végképp belerokkan/elköltözik külföldre, akkor borul a bili. Erről lehetne rajzolni szép grafikont.

(#33) Vladi válasza Ramirex (#30) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

"Most jönnek azok a hszek, hogy gyere ide lakni és itt nézd meg..."

Na mit mondtam... :))

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#34) wwenigma válasza Vladi (#33) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Hja, neked csak pozitív tapasztalataid vannak. Meglehet, bár qrva ritka.

Büntethetőség: a mezőkövesdi tolvajokat elkapták, a hülyék nem tudták, ón-ólom sípot lopnak... tegnap el is kapták őket, mit tesz az akarat.... a poén, hogy a fele tolvaj 14év alatti. Ejnye bejnyét kapnak...

Tudod, egyszer rohanjon a kocsid elé egy gyerek, nem, ne legyen baja. De a rokonok veled rendezzék a problémáikat...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#35) Vladi válasza wwenigma (#34) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Igen én is csupa szépet és jót kívánok neked és egész családodnak! :((

Amúgy meg nőjetek már fel és szokjatok le arról, hogy 2 hsz után mindent tudok már a másikról:

"neked csak pozitív tapasztalataid vannak.
Ahogy látom te nem ebben az országban laksz,"

Már megbocsáss, de szerintem írásodból, és a hozzászólásaidból is süt a kő kemény rasszizmus... Éppen ezt nyilvánítod meg felém is...

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#36) wwenigma válasza Vladi (#35) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Na tudod itt a baj, amikor azt, hogy rasszizmus, mindenre krva gyorsan rá lehet sütni. Tudod, előbb-utóbb nem lesz súlya...

Igen én is csupa szépet és jót kívánok neked és egész családodnak! :((

Miért? Én csak egy wellness hétvégét kívánok Olaszliszkán vagy akárhol, ahol kifuthat eléd bárki.... nem értelek... véletlen baleset, hát majd rendőrt hívnak addig meg max visszatartanak, de biztos nem fog bántani senki.

Akkor lennék rasszista, ha cakkompakk utálnám a cigányokat, vagy a négereket vagy akarmelyik népcsoportot. Én csak a bűnöző többségét rühellem. Erről, meg nem én tehetek, hogy a kisebbségen belül kisebbségben vannak azok, akik normálisan élnek.

Egyébként is, ki a fsz vagy te? Van egyáltalán bármi tapasztalatod, vagy csak a szokásos szalonfajvédőket képviseled? Hazamész a többszázezres állásodból a 10-20 millás kéróba és onnan ugatsz? És igen, gyere le ide, gyere és nézz szét ,vagy talán félsz, hogy éjjel bajod esne? Mert akkor biza, nem nálam van a baj. :W

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#37) #64791808 válasza wwenigma (#36) üzenetére


#64791808
törölt tag

PÜ ment...

(#38) Vladi válasza wwenigma (#36) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

:F Mindegy. Szerintem hagyjuk egymást ezentúl...

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#39) kretenallat válasza wwenigma (#36) üzenetére


kretenallat
senior tag

van egy baratom, nem munka de suli utan hazajart a 30 millas viskojukba, ket db szazezres telefonnal jarkal, kolti a penzt es vedi a ciganyokat.

illetve csak vedte, aztan egyszer egyedul maszkalt es gyonyoru varosunk kozpontjaban, terfigyelo kamerak elott osszevertek mint szodas a lovat, igen, ciganyok. eleg gyorsan megvaltozott a velemenye. (a veres oka: tul kozel vart a villamosra mikor megerkezett egy csorda.)

az emberek kepesek valtozni ^^;

Vladi, remelem neked nem lesz ra hasonlo okod.

sajat elmenyeket majd meselek maskor, mashol, addigis annyit szeretnek meg hogy sajnos amit a garda meg a jobbik csinal az nagyon keves, de ettol meg sztem rajuk szavazok a valtozatossag gyonyorkodtet... (es nem azon a vonalon indultak el legalabb mint a miep meg a nacik anno ^^)

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#40) jFox


jFox
őstag

Szerintem gyűjtsünk aláírásokat és terjesszük fel népszavazásra. Végre egy értelmes kezdeményezés lenne.
Üdv
jFox

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#41) Crystalheart válasza jFox (#40) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Mármint a cikkben szereplő? Van ott jónéhány pont, amit a hsz-okban tárgyaltunk is, ami még foltozgatásra szorulna...

(#42) Yaye


Yaye
őstag

Hogy mindenki értse a szituáció Vladi féle matematikáját:

Ingyenélés megszüntetése + élet és vagyon elleni bűncselekmények szigorú büntetése = rasszizmus

Sajnos fórumtársunk messze nincs egyedül ezzel az önsorsrontó mentalitással, amint a jelenlegi hazai helyzet is mutatja. :( :W

(#43) Vladi válasza Yaye (#42) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt alaposan elszámoltad:

((jelenlegi rendszer)*x)/burkolt erőszak=jelenlegi rendszer
Szerintem. De biztos annak van igaza, aki "ki a fasz vagy te"-t vág hozzám, mert más véleményen vagyok.... :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#44) Yaye


Yaye
őstag

Ja, a családi pótlék mellett van egy még annál is jobb biznisz: a nevelőszülőség.

Megélhetési szülő fogja a kölkét és állami nevelésbe csapja. Aztán jön egy jólelkű nevelőszülő, aki örökbe fogadja. A gyerek nyomban elhúz haza, a "nevelőszülő" pedig megosztozik az állami támogatásként kapott nevelési díjon a családdal, és mindenki röhög a markába.
Csak hogy értsük:
- A családi pótlék 3 vagy több gyerek után idén 16k, tartósan beteg vagy fogyatékos gyerek után (ez az állapot házilag előidézhető) 23k.
- A nevelési díj az öregségi nyugdíj minimumának legalább 120%-a, azaz jelenleg minimum mintegy 34k, gyerekenként. És mindezt mi fizetjük, én meg ti. :(((

(#45) Crystalheart válasza Vladi (#43) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ohh, rekurzív? :D

(#46) Lenry válasza Crystalheart (#2) üzenetére


Lenry
félisten

1.) ezt tényleg érdemes újragondolni, de természetesen az ötlet nem miattatok, hanem azok miatt jött, akik elisszák, eljátékgépezik a "segílykét"
2.) ez viszont tényleg sok... nem küldeném a gyerekemet olyan általános iskolába, ahol fegyverek vannak
5.) szembe az EU-val... és? miért ne? attól hogy tagjai vagyukn az EU-nak, nem jelenti, azt hogy mindent pont úgy kell ahogy ők akarnak (az angolok pl nem vették át sem a jogrendjét sem a pénzét az EU-nak mégis tagok)
6.) természetesen itt a bukást jelenti a "14 év..." szóval gyanús, aki 20 éves és hetedikes
12.) nem... az életfogytiglan Magyarországon egy jogi rizsa, ami tudtommal 25 évet jelent... amit jó magaviseletért stb. stb. harmadolnak, tizedelnek, és már kinn is van...

(#12) Vladi 7es pontra: gondolom hallottál a 12 éves késelős Maugliról... nah ő egyáltalán nem egyedi, nem az első, és biztosan nem is az utolsó ilyen eset... csak őt kapta fel a média... tizenpár évesen már igenis tisztában van a gyerek azzal, hogyha beleállítom valakinek a kést a lábába az fáj, és az rossz... ergo poénból ilyet nem fog csinálni, mert tudja hogy nem szabad, és ha mégis ilyet csinál (pluszban még ki is rabolja/megpróbálja kirabolni a sértettet, az büntetendő)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#47) Yaye válasza Vladi (#43) üzenetére


Yaye
őstag

Elnézést, bocsánat, mea culpa! Hol látsz te burkolt erőszakot? Burkolt erőszak ha a támogatást minimális feltételekhez kötik? Persze rengetegen éreznék erőszaknak ha dolgozniuk kéne a pénzért. Vagy az a burkolt erőszak, ha megakadályozzuk az iskolai - egyátalán nem burkolt - erőszakot, a tanulók és szülők nagyon is valós terrorját? Tényleg ennyire elhülyült volna már a hazai liberális értelmiség, hogy az az "erőszak" ha biztonsági intézkedést teszünk az erőszaktevők ellen? Netán az a burkolt erőszak, ha a vagyon elleni bűncselekményeket (lopás, rablás) nem csupán ejnye-bejnyével és/vagy jelképes büntetéssel jutalmazzuk?

Rohadt életbe, tényleg föltett kézzel kell tűrnünk mindent ahhoz hogy ne legyünk "erőszakos rasszisták"??!! :W

A topikindító hsz épp a jelenlegi igazságtalan - és általad is elismerten működésképtelen - rendszer megszüntetéséről szól. Arról hogy a támogatás azoknak járjon, akik kiérdemlik, és a bűn nyerje el méltó(!) büntetését. Fehérnek, feketének, sárgának, világosbarnának egyenlőképpen!

[ Szerkesztve ]

(#48) Crystalheart válasza Lenry (#46) üzenetére


Crystalheart
senior tag

1.) Csak egy jobb és kevésbé korrupt ellenőrzés kellene.
2.) A biztonsági őrnek nem feltétlenül kell fegyveresnek lennie, egy 120 kilós szekrény önmagában is elég elrettentő tud lenni. :) De jobb volna valami barátságosabb megoldás.
5.) Sajnos ez nem ilyen egyszerű - Angliának nem volt szüksége segélymilliárdokra... :|
6.) A bukásokat jegyzik, szóval fölösleges korhatárt húzni, csak bukáshatárt :)
7.) Ez pedig csak jogi kérdés. Meg lehet változtatni.

(#49) Vandit.


Vandit.
addikt

Érdekes Olaszországban, Szlovákiában, Finnországban, stb. országokban megoldották ezt a dolgot. Most is láthattuk, hogy kimentek és rájukgyújtották a putrit Olaszban. Pedig ugye EU tagok ők is. Ezek szerint egész európa rasszista lenne? Miért csak nálunk vannak eltűrve ezek a dolgok? A legszeb, hogy most 160 ezer cigány kivándorol olaszból és jönnek Ausztria felé. nem kérdés hol fognak kikötni. Persze mi majd mindnek adunk lakást. :U

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#50) Geli válasza Vladi (#25) üzenetére


Geli
senior tag

Te hol laksz? Olyan mintha más bolygón élnél....Debrecen ilyen jó hely? :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.