Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Pont azért a legjobb játék a WoW, mert havidíjas (Persze nem csak azért). A pénzedért olyan szolgáltatást, és élményt kaptál, amiért érdemes volt fizetni. Ha ezt megváltoztatják, akkor szerintem elég nagy gödörbe lökhetik a játékot. Én személy szerint elég "nehezen tolerálom", ezeket a mikro tranzakciós dolgokat, szerintem a játékos társadalom legalját jelenti ez. Gyűlölöm. Nem örülök ennek a hírnek, nem vagyok jelenleg aktív játékos. De bármikor újra leülhetek játszani, és nem szeretnék ilyen dolgokat látni a játékban. Mondjuk, azért bízok a Blizzard-ban, hogy képesek normálisan, elfogadhatóan beépíteni a játékba, ha már mindenképpen be akarják vezetni. Eddig is voltak pénzért vehető mount-ok, és pet-ek, de az más volt.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2) Cobra. válasza .LnB (#1) üzenetére


Cobra.
őstag

Gondolom kezd érezhetően csökkenni az előfizetői szám és ezzel megkezdik az előkészítést F2P átállásra.

(#3) #51736960 válasza .LnB (#1) üzenetére


#51736960
törölt tag

teljesen egyetértek azzal, amit leírtál.
amúgy szerintem a mt modell bevezetése egyenes út a havidíj megszüntetéséhez, most már csak idő kérdése a dolog. (aminek én személy szerint örülnék, mivel casual gamerként kényelmesebb lenne így, mint havidíjat fizetni havi cca 20 óra játékért)

(#4) Mooka-Miki


Mooka-Miki
senior tag

Én a Burning Crusade idején voltam nagy kockawow-os, utána csak az új kiegeknél 1-2 hónapokat játszottam, de az ismeretségi körömben élő keménymag egyöntetűen mondta, hogy lore szempontjából szerintük ez a pandás dolog önt*könszúrás, még ha vannak ésszerű dolgok is a kasztokat illetően. (Tudom van akinek tetszik, ízlések és pofonok :) )

Kíváncsi leszek hogy oldják meg a mikrotranzakciókat ha oda kerül a sor, hogy teljes átállás legyen. (SWTOR-oztam is, annál csak jobban lehet megoldani:D )

(#5) satz18 válasza #51736960 (#3) üzenetére


satz18
őstag

Én is így vagyok vele, ha megszűnne a havidíj sztem tuti újra kezdenék vele játszani. Engem az se érdekel, ha p2w lesz, mert én max 5 fős lfgket nyomnék, klánba többet tuti nem megyek. Nem lenne kötöttség, ha van kedvem játszani játszom, ha nincs akkor nem játszom. A dibalo3-at is azért szeretem, pedig összességében nekem a wow harcrendszere jobban bejött.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#6) Diopapa válasza .LnB (#1) üzenetére


Diopapa
addikt

A Sony a megjelenés után nem sokkal sikeresen tönkretette az Everquest 2-t a pénzéhségével, láthatóan a Blizzard is erre tart. Megvetted a játékot, volt havi előfizetési díj, ha pl "kívülről" (weblapról) akartad megnézni a karakteredet, az pl plusz pénzbe került, majd kitalálták, hogy lesznek plusz dungeonök, amiknek az első szintjei ingyenesek, de ha le akarsz menni a legaljába, akkor azért elkérnek (az előfizetési díjon fellül) még néhány dollárt. Akkor mondtam azt, hogy többé egy centet sem a Sony Online-nak. Ehhez azóta is tartom magam.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#7) velizare válasza Diopapa (#6) üzenetére


velizare
nagyúr

pedig azóta az soe is pozitív irányba fejlődött.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#8) .LnB válasza Diopapa (#6) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Azt mondjuk nem tudom elképzelni, hogy dungeonokat, vagy raideket fizetőssé tegyék. Ha ez megtörténne szívesen megkérdezném a Paragon, vagy a Method tagjait, hogy mit szólnak ehez? :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#9) vhunor válasza satz18 (#5) üzenetére


vhunor
őstag

A Diablónak van harcrendszere?

(#10) satz18 válasza vhunor (#9) üzenetére


satz18
őstag

Nincs. Az a játék egy agyatlan értelmetlen kattintgatás.... Csak a hülye nem bírja megölni hardcoreon infernón diablot.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#11) Diopapa válasza velizare (#7) üzenetére


Diopapa
addikt

Elhiszem, de ez már olyan szintű pofátlanság volt, a túlfejlett igazságérzetem nem tudott feldolgozni, szóval a magam kis szerény eszközeivel csak így tudok tiltakozni. :)

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#12) .LnB válasza satz18 (#10) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Azért ez kicsit erős tulzás, a játék megjelenésekor Inferno szinten vért lehetett izzadni. Nem zárom, ki hogy őstehetség vagy Diablóban de azért ez elég "laza" kijelentés volt :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#13) satz18 válasza .LnB (#12) üzenetére


satz18
őstag

Az ironikus kérdésre adtam ironikus választ.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#14) .LnB válasza satz18 (#13) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ohh, akkor csak nem értettem. :U

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#15) Kakaduku


Kakaduku
senior tag

Csökken a játékosszám, így csökken az életszínvonal is...? ;]
Kell a pénz! :C

(#16) Lacee1986 válasza .LnB (#1) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Pont ez a lényege ennek a szolgáltatásnak, hogy nem Pay to win. Most egy +XP-t adó potitól már teljesen sz.r lesz a játék, mikor pár nap alatt lehet max szintes karaktered. Te ettől függetlenül ugyan úgy tudsz játszani.

Nagyon valószínű, hogy csak olyan dolgok lesznek a boltban, amik nem adnak semmi előnyt más játékosokkal szemben, akik nem fizetnek. Free to play-re pedig ne nagyon számítson senki, még mindig baromi sok az előfizető.

(#17) #51736960 válasza Lacee1986 (#16) üzenetére


#51736960
törölt tag

még sok az előfizető, de ha megvárják, hogy kritikus szintre csökkenjen a játékosszám, utána már hiába próbálkoznak akármivel, senkit nem fog érdekelni.
véleményem szerint meg kell fogni a jelenlegi felhasználóbázist, így szinte biztos vagyok benne, hogy hamarosan valamilyen ftp-hez hasonló rendszer jöhet. (ha nem is teljesen free, de mondjuk a jelenlegi starter verzió lvl cap jelentős emelése, vagy ilyesmi.)

(#18) .LnB válasza Lacee1986 (#16) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Igazából erre más országokban van már megoldás. EZ Csak magyarországon ez nem működik. Helyette viszont volt egy időszak (nem tudom, hogy még mindíg van e mert nem vagyok aktív.), amikor meghívtam a havert a játékba, kezdett egy karit és lvl80ról indult :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#19) Lacee1986 válasza #51736960 (#17) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Azért 8 millió előfizető még nagyon messze áll a kritikustól. Erre még rájön, hogy lassan érik a következő kiegészítő, ami valamilyen szinten biztos emeli ezt a számot. Az viszont várható, hogy növelik a starter edition szintjét, szerintem már a catát is adhatnák ingyen.

(#20) Hunpriest


Hunpriest
senior tag

Bizzard! :C :R

(#21) Kakaduku válasza Hunpriest (#20) üzenetére


Kakaduku
senior tag

Inkább Bizzar! :DDD

(#22) lapuli


lapuli
tag

Az ....fizessek plussz ha kell valami jo cucc , tegyek ingyenesse ugy oke, vagy legyen elofizetoi vasarlas ami gold és nem elofizus ami penz. Egy csomo haver abbahagyta mert mar draga nem fer bele, tehetnek f2pe ok visszajonnenek ën meg fizetnek akkor is mert SWTORban is fizetek pedig ingyenes, és csak azert mentem at mert mindenki azt kezdte jatszani aki eddig wowozott.

[ Szerkesztve ]

Jaaa spricce dóze maximum

(#23) Vuk-T válasza .LnB (#1) üzenetére


Vuk-T
csendes tag

Ahoz képest hogy havidíjas szépen lerántanak ha netán mondjuk frakciót szeretnél váltani, netántán frakciót és szervert is egyszerre, az előbbi 25 euro, másik 25 euro plusz még 20 euro, de nagykegyesen adnak rá 5 euro kedvezményt, ha teszem azt szeretnél mondjuk egynél több karit mozgatni akkor ez az összeg pillanatok alatt a sokszorosára ugrik, összehasonlítás képpen egy havi előfizetés 13 euro ha blizzardtól veszed, viszont lehet online store-okban olcsóbban it talalni. Én meg ezeket nem tolerálom, ha már egyszer fizetek a szolgáltatásért akkor már legyen ez is benne az árban, mert ez a mostani rendszer csöppet lehúzós. Ez az xp boostos dolog amúgy meg totál hidegen hagy bár a szintezés jó móka, de hosszútávon úgyis az endgame számít igazán.

(#24) KisDre válasza .LnB (#1) üzenetére


KisDre
senior tag

Nem csak azért megy a süllyesztőbe a wow, egyre gyorsabban mert hogy elbaltázná a blizzard, hanem mert már minden 5. mmo megtudja azt az élményt adni amit a wow is. (Hacsak nem jobbat, mint a GuildWars 2)
Én szvsz újíthatnának már valamit a Blizzard-nál, mert egyedül a Starcraft2 amiben láthattunk új dolgokat (bár kritikusoknak volt ellenvetése a történetnek meg pár dolognak), a Diablo 3, igazándiból nem jelentőset fejlődött de amit kellet neki azt elhozta, szóval jó játék lett. A Warcraft ööö akarom mondani WoW, meg lett a 'only for cash' cím. Nem hiszem hogy lesz Warcraft 4 bánatomra, hisz szerintem most stratégia terén elégedett a blizzard a Starcraft-al, de azért jó lenne ha újítanának valamit, és ha nem is fog olyan gyakran megjelenni cím mint anno a Diablo I-II, Starcraft,War I-II-III idejében, de havidíjjal vagy sem, warcraft vagy más esetleg új világgal vagy sem, tökmindegy, csak valami újat adjanak végre a játékosok kezébe.

[ Szerkesztve ]

KisDre.artstation.com

(#25) .LnB válasza Vuk-T (#23) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ez igaz, én is akartam fajt változtatni de akkor kb 7000ft volt. Gyorsan le is tettem róla :) Jogos ez lehúzás. Itt igazából szerintem adminisztrációs díjról beszélünk. Nem tudom mennyi melóval jár egy karakter, és minden cucca áthelyezése egy másik szerverre például. Gondolom nem egyszerű, de ennyi pénzt szerintem sem ér meg. De a mostani helyzet még nagyobb lehúzás, mert cuccokat, boostokat fognak árulni amibe egyszer fektetnek munkát mikor kitalálják őket.

(#24) KisDre: Nevezhettek elvakultnak, de szerintem semmi nem ér fel a WoW-hoz élményben. Nekem abszolút, kedvenc. Sose fogom elfelejteni azokat a kellemes játékperceket amit azzal a játékkal töltöttem, ehhez persze hozzátartozott az a jó társaság is akikkel egy csapatban voltam. De imádtam, hiányzik is, csak időm nincs már rá. Kipróbáltam én mást is a WoW-on kívül, de minden csak koppintás, az SW-ről ne is beszéljük azon csak nevetni lehet. A GW-ről tapasztalatom nincs, azt mondják jó. Elhiszem, de ki se próbáltam mert akkoriban nagyon aktívan WoW-oztam. A WoW-al az a "baj" hogy nagyon sok belefektetett játékidőt igényel, és akkor jön csak ki igazán a szórakozási faktor. Sokan nem jutnak el odáig, aki eljutott az pedig sose hagyja abba a játékot, csak szünetelteti. Persze a Panda Lore az nekem is kicsit sok lett, és furcsán néztem, de játszottam azért vele. Aztán jött egy kisbaba és hopp a wow parkolópályára került. Sokszor hallom az emberektől, hogy nem jó a WoW ilyen-olyan indokok miatt. És rendre oda lyukadunk, ki hogy az illető azt se tudta mi az a raid.. így nehéz véleményt alkotni. Természetesen amiket én kipróbáltam más MMORPG-ket, azokba én sem fektettem hónapokat, játszottam vele egy hetet és ha nem fogott meg akkor kuka. Több évnyi WoW után hamar el lehet dönteni, hogy hozza e az adott játék az általad elvárt szintet. Számomra semmi más meg sem közelítette, vagy ha igen mint a Rift az pedig pár dolgon kívül egy az egyben WoW klón volt.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#26) Wolverine


Wolverine
félisten

Még mielőtt megint eltemetné mindenki a WoW-ot (nem unalmas? 2005 óta hallom, hogy "haldoklik"...), ez az item store a tervek szerint csak egyes régiókban lesz éles. Ez gyakorlatilag biztosan Ázsiát jelenti (Kína, Tajvan, Dél-Korea), ott ugyanis ez elvárt szolgáltatás egy MMO-tól, valamint a játékosszám ezekben az országokban esett vissza a legjobban az utóbbi 2-3 negyedévben.
Gyakorlatilag kizártnak tartom, hogy nyugaton ehhez hozzá lehessen majd férni.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#27) Vuk-T válasza .LnB (#25) üzenetére


Vuk-T
csendes tag

Semmivel nem jár a dolog fullosan automatizált a rendszer, és szinte teljesen instant.

(#28) SzlobiG válasza Wolverine (#26) üzenetére


SzlobiG
félisten

Annyira azért ne zárd ki majd még kicsit csökken az aktív játékosok száma és szerintem simán meglépik ezt hisz kell a pénz akkor már miért csak Ázsiá-tól szednének plusz pénzt?

Amúgy meg haldoklik a Wow. ;]

(#29) Wolverine válasza SzlobiG (#28) üzenetére


Wolverine
félisten

A csökkenést rég bekalkulálta a Blizzard, elvégre egy 9 éves játékról beszélünk. Sok MMO van,a mi ennél hosszabb ideje fut, de ennyi idősen minden játéknál rég elkezdett elolvadni a játékosbázis és csak a rajongók maradnak. A WoW még remekül tartja magát ehhez képest.
A nyugati MMO-kban az item store és a pay2win játékmenet nem annyira elfogadott. A freemium játékokból azok lettek valamennyire sikeresek a világnak ezen a felén, amelyeknél valóban csak kényelmi és/vagy kozmetikai cuccokat árusítanak.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#30) alevan


alevan
őstag

9elenleg a WoW annak ellenére a legtöbb online előfizető játékossal rendelkező játék, hogy már ősrégi motor van alatta, grafika minmálisan fejlődőtt, és még mindig havidijas. Viszont (akárki akármit mondjon) a Lore része alaposan ki van dolgozva (igen, még a Panda is. Csak akik előítélettel kezdtek el játszani (hogy jaj pandák, kinai meg pokemon) képesek még most is azt szajkózni, hogy szar (ők azok akik a Win8at is szidják kipróbálás nélkül, és akik a questek leírását sem olvassák el, hanem General Chaten vagy WoWHeadon kérik, hogy mindent rágjanak a szájukba....). Játszottam is Privát szerveren, Most eredetin játszom, és a havidij miatt (is) ég és föld a játékos közösség. Remélem nem mennek át F2Pre, maradjon meg a havi, az XP növelő poti még elmegy (csak RDF segítségével 4 - 5 nap alatt 90 tudsz lenni, ha van időd játszani.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#31) KisDre válasza .LnB (#25) üzenetére


KisDre
senior tag

Jó végül is talán kár volt azt említenem hogy más játék is megtudja adni azt amit a wow, mivel igazából mindenkire máshogy hat egy adott játék, sőt még inkább egy világ. Viszont ha nem is voltam a legtöbb játékban hardcore játékos (azért lássuk be, annyi MMO-van hogy mindben hardcore játékosnak lenni, na ahhoz azért fel kell adnunk az életünket, pedig már 1 MMO is időigényes) kipróbálási szinten a játék közepéig eljutottam mindig, és így az a tapasztalatom hogy bár a WoW a világában, történetben igazából az MMO-k közt kiemelkedik, de ha a gameplay-t nézzük akkor ott van az amit már korábban említettem, hogy mástól is megkaphatjuk ezt. (Jó társasággal meg mindig jobb a játék :) )
A sokáig a Wow vetélytársának emlegetett Lineage II (legalább is ahogy én éltem meg, itt idehaza gondolom), ami mára már lepártolt a fizetős modellről, az tapasztalható hogy semmivel nem nőt a népszerűsége. Hogy miért? Egyszerű, durva kijelentés talán de még a wow-nál is elavultabb, és nem feltétlenül grafikára gondolok, de az hogy pl nincs WASD, csak kattingatás, engem pl elrettent és nem hiszem hogy a jövőben visszatérnék rá, hiába vannak vele (is) kellemes emlékeim, és hiába lett már ingyenes is.
Szóval ha a wow esetében azt vizsgáljuk, hogy váltson-e ingyenes-re a fent maradás érdekében vagy sem, (bár nagyobb visszhangja lenne mint az L2 esetében) valószínűleg ingyenesre váltás esetén egy kipróbálást kapna a játékosoktól és annyi.

Másik érdekes kérdés, és ez lehet szubjektívabb mint amit eddig írtam, hogy ahogy minden játéktípus, úgy az MMO is fejlődik (remélhetőleg), hogy a WoW és ezek, nem-e csak akadályok eme fejlődésben? Úgy értem látván ezt a sok fejlesztő, hogy ennyi is elég a népnek, gyakran nem is próbálkoznak. Így ilyen tekintetben hatalmas nagy újítás lehet már az is ha harcrendszer kerül a játékba mint pl a Rift esetében. (Ami azért valljuk be, elég lassú egy fejlődésnek tekinthető) Sokan nem véletlenül vetették hitüket a készülődő TES: Online-ba, ha beváltja ígéreteit, és a hozzáfűzött igényeket még felül is múlja, akkor gyakorlatilag az MMO-k revolúcióját láthatjuk, és végre jogosan nevezhetjük majd mmoRPG-nek is a játékot.

[ Szerkesztve ]

KisDre.artstation.com

(#32) .LnB válasza KisDre (#31) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Rengeteg MMORPG jelenik meg manapság, van ami kisebb van ami nagyobb reflektorfényt kap. Mindegyikben próbálnak újításokkal előjönni, de úgy néz ki mindegyik kevésnek bizonyult. TES-nek nekem nem tetszik a világa, az nálam esélytelen. És azok után, hogy a világ egyik legnagyobb neve, és RPG-ben jártas játékstúdió se tudott egy normális ellenfelet felmutatni a WoW-nak az szerintem mindent elmond. Lásd SW. Megvolt a pénz, az alapok, és mégis "bebuktak". Innentől kezdve csökkenhet akár meddig az előfizetők száma, addig senki nem taszítja le a WoW-ot a képzeletbeli trónról míg a Blizzard ki nem adja a készülő játékot.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#33) #57919488 válasza .LnB (#32) üzenetére


#57919488
törölt tag

A F2P MMO-k szerintem elszivjak a casual jatekosok tobbseget. Nincs ezzel semmi gond es szerintem a Blizzard is tisztaban van de erdekes, hogy mindenki regen nagy WoW vero MMO-t vart es inkabb a kis ingyenes MMO-k viszik el idovel majd a jatekosok xy reszet :)
Mire a WoW "kifullad" talan lehet nem is fogjak banni. Mert biztos, hogy a kovetkezo MMO amit csinalnak nem csak PC-n hanem konzolon is szep szamokat fog felmutatni :))

(#34) KisDre válasza .LnB (#32) üzenetére


KisDre
senior tag

Egyáltalán nem mond el semmit. Ugyan is beleestek abba hogy már a nevet adják el.

Lehet hogy nem tetszik neked a TES világa, de játékmenetet tekintve, remélem világtól függetlenül páratlan lesz. Mert valahogy tartom magam ahhoz hogy egy MMO igen is lehet több, és nem kéne a wow-lineage-stb szinten megmaradni. Persze más volt a helyzet anno, 2004 tájékán, de ma már kevesebb a korlát, több az online játékos, nagyobb a gamer réteg is (több a gamer csaj pl :D ) és mégis az MMO-k nem fejlődnek, és én ezért akaratlanul is a wow-ot hibáztatom. Ez az-az eset mikor egy nyugati dolog beválik, híres lesz, és elterjed, és aztán az a sztendert, pedig lehetne tovább gondolni is. (Az megint más kérdés, hogy ha tovább is gondolják, nem kap visszhangot vagy nem jut el egyáltalán készig se a projekt, nagyon sok európai de még magyar is, MMO és mmoRpg fejlesztés volt, ilyen pl a Rennaissance mmorpg, Solarah online, és még volt egy pár, amiket mára már belepett a keserű feledés pora)
Mondjuk megint más kérdés, hogy ha az egész játék ipart vizsgáljuk, egyáltalán a grafikán kívül fejlődött-e, hellyel közzel mondhatni csak hogy igen.

KisDre.artstation.com

(#35) #57919488 válasza KisDre (#34) üzenetére


#57919488
törölt tag

Fejlodtek :K Megjelentek konzolokon is :DDD ;]
Amugy a WoW es Lineage meg mindig a legjobbak kozott vannak world PvP-ben.

(#36) KisDre válasza #57919488 (#35) üzenetére


KisDre
senior tag

Ha az lenne a fejlődés hogy megjelenik más platformokra is valami, akkor a Java lenne a jövő játék engine-je :DDD

KisDre.artstation.com

(#37) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Már így is csak a droidolásról szólnak a Blizzard játékok a dio2 óta. Már az se számít hogy fejleszted a karaktered (pedig elvileg - de csak elvileg - ez egy (akció-)RPG lenne), csak az hogy milyen übertáp csaló cucc van rajta.

(#38) Dr. Akula válasza KisDre (#36) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ez?

:D

(#39) .LnB válasza KisDre (#34) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Én is ezt írtam le nagyjából. A TES-re pedig nem mondtam, hogy nem jó. Csak nem követem a híreket mert nem tetszik. Ezért nem is írtam róla semmit.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#40) havasa válasza #57919488 (#33) üzenetére


havasa
aktív tag

WoW-ot is 90%-ban casualok játszák...fogadni mernék, hogy nem tudsz mondani öt embert, aki 20+ keybind meg 20+ makróval játszik több karakterrel, pedig ez a hardcore szint, nem a wasd...

[ Szerkesztve ]

Commodore 16 Hyper-V cluster

(#41) .LnB válasza havasa (#40) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Bármikor mondok neked 25 embert is az egy raid ugye :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#42) #57919488 válasza havasa (#40) üzenetére


#57919488
törölt tag

Van egy mag akik profik es annyi idot fektettek mar a jatekba, hogy nincs okuk nagyon valtani. Ennek lehet tobb oka is de nem ez a lenyeg.
A jatekot elso sorban nekik fejlesztik PTR-en (sikerrel :F ) is es a class-ok balance-at is inkabb a nagyobb Raid-re allitjak be mint a kis 5 szemelyes random instakra. Arena 2k+ meg mar nem casual szerintem :P
Vannak olyan casual-ok is akik a vilag miatt jatszanak vele (mert azert eleg jol ossze van rakva a tema :D ) es ok megneznek xy jatekokat de idovel ugyis visszaternek.
Sokan lehet maskepp latjak a dolgokat, en igy vettem eszre :))

Amugy kb. az osszes Warlock rendelkezik ezekkel a macrokkal+ key bindekkel :DDD :K

(#43) .LnB válasza #57919488 (#42) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ennek ellenére minden fejlesztés ami Lich King kieg. óta kikerült mind abban segít, hogy a hülye casual is élvezze a játékot. Ami nekem nagyon nem tetszett mikor játszottam akkor sem, de ilyen példa az új Talent rendszer is. És rengeteg más változás.

Szóval szerintem abszolút nem igaz amit írtál. Ebben a casual témában.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#44) #57919488 válasza .LnB (#43) üzenetére


#57919488
törölt tag

"Sokan lehet maskepp latjak a dolgokat, en igy vettem eszre"

;]

Ha minden maradt volna a regiben akkor az uj jatekosok 1 honap utan le is leptek volna.
Attol, hogy a casual retegnek csinaltak raid finder-t meg par dolgot attol meg az end game mindig kemeny mind PvE es PvP-ben is.
Nem tudok olyan dolgot ami lenyegesen a jatek rovasara ment volna amit a casualoknak csinaltak.

[ Szerkesztve ]

(#45) Wolverine válasza .LnB (#43) üzenetére


Wolverine
félisten

Ha nem ilyen irányba fejlesztették volna a játékot, akkor sosem érte volna el a WoW a 12 milliós létszámot és most nem 8 millió előfizető lenne, hanem 2-3.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#46) .LnB válasza Wolverine (#45) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Miután elkezdték bevezetni ezeket a "butításokat" a casual réteg kedvére azután kezdett el csökkenni az előfizetők száma. :U

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#47) Wolverine válasza .LnB (#46) üzenetére


Wolverine
félisten

Az előfizetők száma a Wrath végén és a Cataclysm megjelenésekor volt a legmagasabb, miközben a "butítás" a Wrath megjelenésekor (illetve a BC végén, a 2.4.3-ban a Badge gearrel) jelent meg.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#48) #57919488 válasza .LnB (#46) üzenetére


#57919488
törölt tag

Ha nem lett volna ekkora MMO valasztek mint ami most van akkor nem lett volna csokkenes. Ma mar evente 3- 4 F2P jatekot adnak ki es ennek nagyobb szerepe van a csokkenesben.
Mint irtam sok kis F2P MMO nagyobb szamokat huzott el mintha jott volna egy nagy tron kovetelo cim :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.