Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Teasüti


Teasüti
nagyúr

:N
Csak egy hozzáfűznivalóm lenne: Occulus Rift. :K

szerk
Na jó, bővebben: a tükörképes koncepció elég izzadtságszagú.
Hiányzik belőle az innováció és a kreativitás.

[ Szerkesztve ]

(#2) Mister_X válasza Teasüti (#1) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Mégsem tudsz igazán jó AR játékokat említeni, hiába izzadtságszagú. A Wonderbook jól pozícionált termék, azokat célozza, akik nem hallottak az Oculus Riftrőo meg minden egyéb (méregdrága) AR csodamasináról, azaz a fiatalabb korosztályt. Oda meg tökéletesen elmegy a tartalom.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#3) #49155328 válasza Teasüti (#1) üzenetére


#49155328
törölt tag

Hogy jön ide az occulus rift :F
A gyerekek hetekig nyúzták, nagyon tetszett nekik.

(#4) Lenry


Lenry
félisten

ezt mi a munkahelyemen Androidon megcsináltuk :P

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5) Teasüti válasza Mister_X (#2) üzenetére


Teasüti
nagyúr

VR a kifejezés, amit keresel - ami amúgy bármilyen kint lévő játékkal is üzemeltethető, főleg belső nézetes játékokkal jön ki az előnye (persze nem árt hozzászabni a játékot, mert mondjuk egy Quake Arena szerű pörgős, egér gyorsulásaitól száguldó, tehetetlenség nélküli kameranézet erősen rontja az illúziót). AR az pedig ez lenne itt a cikkben - amire meg spéci játékot kell készíteni egy rétegcuccra. Ha a kiadók a PC-t temetik, mert nem éri meg rá fejleszteni, akkor kérdem én vajon egy ilyen rétegcuccra megéri exkluzív tartalmat készíteni? Sony-n kívül szerintem senkinek.

Amúgy elsőre ha ezt mondjuk egy szemüveggel csinálják, akkor azt gondolom oké.
De hogy a TV-n lássam az AR tükörképemet, hát abba annyira nem hinném, h bele tudnám élni magam.
Mint a vámpír és tükörképe esete megfordítva. A valóságban nem látom, egy távoli ablakon keresztül meg igen.
És még csak közel sem tudok menni, hogy kibámuljak azon az ablakon, mert korlátozott a kamera látótere.
Mi ez, ha nem izzadtságszagú? :N
Inkább a szemüveg...

Occulus Rift meg itt jön a képbe. Ezzel konkrétan benne vagy események sűrűjében, szó szerint "saját személyében részt vesz bennük a játékos". Ezt a Wonderbook-ról nem lehet elmondani, csak külső megfigyelője vagy az eseményeknek.

A méregdrága meg relatív. A Rift elméletileg pont nem lesz az.
Wonderbook mennyibe kerül ha már itt tartunk? Ha nem csak pár ezres, akkor már azt is mondhatnánk méreg drágának. ;)
Elvégre néhány QR kódról van csak szó csicsás köntösben. Ha kell, nyomtatok otthon is Wonderbook-ot...

[ Szerkesztve ]

(#6) Alchemist


Alchemist
addikt

Akkor most lesz végre Holodeck..? :)

(bár én még mindig jól elvagyok a Wii sportjátékaival... két szobanövény is kárát látta, viszont nem mondhatja senki, hogy "csak ülök a képernyő előtt" :D )

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#7) Elims


Elims
veterán

Én olyan gépet vettem,amihez ezt adták ingyen.Kipróbáltam,tetszett,pofás,ügyes megoldás,de ahogy Fpstunker is írja,gyerekeknek.
Többet biztos veszem elő.

(#8) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Az amúgy nem Augmented Reality?
A cikk végig Argumented Realityt emleget... :F

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#9) Prof


Prof
addikt

Eh, valahogy a reklammozit nem tudom a cikkben felsorolt Eye/book-hoz kotni. Elolvasom megegyszer :F

(#10) Lambach


Lambach
tag

Szép meg jó ez, csak azt nem tudom, hogy dolgozni ki akar.

Now its too late/I bite I suck I empty you/Theres no escape/You have to follow me into/Into the empire of the vampire/Where dreams turn into fright/Into a land called transsylvania/Where life begins at night

(#11) Lenry válasza Bad Pritt (#8) üzenetére


Lenry
félisten

de. augmented

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12) Bad Pritt válasza Lenry (#11) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Batman: Arkham City.
Augmented Reality Training Online ;]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#13) hunbi válasza #49155328 (#3) üzenetére


hunbi
tag

Szerintem úgy jön ide, hogy a markecingfilm kb meg is állná rajta a helyét ha a fagyit kombinálják a rifttel, és akkor aztán ott lehetsz a mágus tornyodban, és varázsolhatsz magad körül. Kicsit nagyobb élménnyel kecsegtet... igaz, kb egy második képet is kellene renderelni a tvre hogy a többi néző tudja csorgatni a nyálát :D

(#14) Teasüti válasza hunbi (#13) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ez akkor lesz vicces, ha majd Rift támogatott lesz a konzol piac is.
Elvileg az lesz. Onnantól meg értelmét veszíti majd ez.
Vagy upgrade to level 2:
Egy kamera figyeli a játékost és a QR kódot a térben, majd fejemen a Rift-el elhelyez a játéktérben a kezemben a virtuális könyv tényleges fizikai interakciójával. :K
És akkor már a fagyit is megjeleníthetné a virtuális térben, kvázi leképezve a szobát, mint játékteret.
Vagyis hozzáigazítva azt a szobámhoz, így ha Rift-ben lenézek magam mellé, akkor látom a varázspálcának kinéző fagyit, amiért nyúlva egyrészt a kezembe veszem a fagyit, ami virtuálisan egy varázspálca. :C
És ehhez hozzájöhet még egy motion capture kesztyű is a kezekre, hogy azt is meg lehessen jeleníteni a virtuális térben, aztán hajrá second life!
(Ok, bilibe lóg a kezem...)

(#15) Mister_X válasza Teasüti (#14) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Oculus Rift + Kinect + Move = Sword Art Online :DDD

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#16) hunbi válasza Mister_X (#15) üzenetére


hunbi
tag

Szerintem minden valamire való játékosnak beindul a nyálelválasztása egy ilyen kombótól... Mindjárt eszébe jut az embernek, mit össze lehetne fénykardozni a következő jedi knight utódban (ha lenne :/)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.