Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

miben írod azt a kontroll panelt?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) wolfnet válasza bambano (#1) üzenetére


wolfnet
tag

php & perl & phyton

Privátban érdeklődj! :)

(#3) bambano válasza wolfnet (#2) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

tedd még hozzá, hogy mysql, és akkor benne lesz minden, amit nem szoktam javasolni :)
ja meg a phpmyadmin :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4) wolfnet válasza bambano (#3) üzenetére


wolfnet
tag

Nem szoktál javasolni? :D kolléga úr, mi problémád van ezekkel :R

Privátban érdeklődj! :)

(#5) Neil Watts válasza wolfnet (#4) üzenetére


Neil Watts
veterán

PHP mondjuk: [link]
Python helyett lehet hogy jobb lenne Ruby. :)
Perlre meg egy jó példa

Üdv. core2

(#6) wolfnet válasza Neil Watts (#5) üzenetére


wolfnet
tag

Szokás kérdése. Bármit le lehet fikázni bárhogy :)

ha valami működik, és jól fut, akkor az jó. nemde?

[ Szerkesztve ]

Privátban érdeklődj! :)

(#7) bambano válasza wolfnet (#4) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Amikor régebben nézegettem a mysql-t, akkor a fő gond az volt vele, hogy a gpl-es verziója nem tudott tranzakciót, enélkül pedig nem nevezhető adatbáziskezelőnek. Emellett lassú is volt, de nagyon.

Amikor legutóbb néztem, akkor éppen a jövője volt teljesen kétséges, az oracle úthenger alól kimosolygó fejlesztők arckifejezése nem tűnt természetesnek. Forkolnak ész nélkül, szakadozik a közösség, ki tudja, mi lesz belőle. Ja, tudjuk, 6 zeroday poc legutóbb.

A php-vel az a gondom, hogy igen könnyű benne rossz kódot írni, emellett kicsit kaotikusan dobálják ki belőle a régi dolgokat, ami karbantartási nehézségeket okoz.

A perl szintaxisa egy káosz. az mindennél rosszabb. A python is elég gáz szintaxis szempontjából, de nem annyira, mint a perl.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) wolfnet válasza bambano (#7) üzenetére


wolfnet
tag

:)) namost, smartyra vagy dwoora dolgozom pont a sok php optimalizálatlanság elkerülése miatt. Igazából valóban sok gond van vele, nehéz optimalizált kódot kiadni, de annyira megszoktam és szeretem, hogy nem cserélném le :) mysql amire nekem kell megfelel, mivel php szinten mindent össze tudok kapcsolni vele.

Privátban érdeklődj! :)

(#9) bambano válasza wolfnet (#8) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a smarty szép meg jó, de aki kitalálta, hogy ilyen szinten hágják meg a biztonsági szempontokat, mint a smartyban, azt fejbe kellene lőni. ha a dwoo is ilyen, akkor dettó.

aki meg használja, azt kalodába, kitenni a térre és dobálják a járókelők záptojással.

hint: próbálj meg felrakni egy prestashopot úgy, hogy a tyúknál több közöd van a biztonsághoz. nem fog menni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10) wolfnet válasza bambano (#9) üzenetére


wolfnet
tag

ismerem a presta-t nem is szertem :D de ki mondta neked, hogy nem lehet belenyúlni a keretrendszerekbe? :D a Dwoo-ra keress rá. Pont az a lényeg benne, hogy le van egyszerűsítve. Igazából én pont ellenkezőleg gondolom. Saját login osztályommal a smarty nem valószínű hogy feltörhető :D De majd adok neked egy lehetőséget :D :R :R

Privátban érdeklődj! :)

(#11) bambano válasza wolfnet (#10) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

fel tudsz tenni smarty-val írt cuccot readonly filerendszerre? a prestát nem lehetett.
a prestához a mysql installt sem lehetett úgy megcsinálni, hogy a /tmp-n van egy noexec opció.

pokolba vele, aki ilyen szoftvert írt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12) wolfnet válasza bambano (#11) üzenetére


wolfnet
tag

persze hogy nem, de ennek semmi köze a smartyhoz. a session állítottad be szarul.

Privátban érdeklődj! :)

(#13) bambano válasza wolfnet (#12) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szerintem meg van, mert a template-t a smarty kifejti, kiírja diszkre és utána onnan megy a webszerverbe.

emlékeim szerint a sessiont a /tmp-be teszi, az írható volt, tehát nem az volt a baj.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#14) wolfnet válasza bambano (#13) üzenetére


wolfnet
tag

ki lehet kapcsolni a file cache-t :D

Privátban érdeklődj! :)

(#15) bambano válasza wolfnet (#14) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ahha. én is be tudom húzni a kéziféket a kocsimon...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16) wolfnet válasza bambano (#15) üzenetére


wolfnet
tag

Be is fagyhat télen :D lehet viccelődni bármivel. a lényeg az szerintem hogy ha nem tudod bekonfigurálni akkor megértem hogy nem használod. Senki sem mondta hogy könnyű. A bor is évekig érlelődik a hordóban mire jó bor lesz :) (már amelyik persze). Azt akarom mondani, hogy elég sok program nyelvet ismerek, és használok, nem véletlenül használom ezeket. Méghozzá azért, mert nekem ez áll kézre, ehhez szoktam hozzá. Interpreter nyelveket amúgyis jól be kell állítani. Véleményem szerint legjobb példa erre, hogy használhatok windows-t virtualizálásra mert ott a vmware és a hyper-v 2012 is, amellyel 3kattintás egy VPS. Mégis a bonyolultabbat használom, linuxon, mivel ebben van kihívás, és nem adja a számba a végeredményt küzdelem nélkül. Tisztelem a te megoldásaidat is, remélem te is tiszteled az enyéimet. :R

Privátban érdeklődj! :)

(#17) bambano válasza wolfnet (#16) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"ha nem tudod bekonfigurálni akkor megértem hogy nem használod": termék. használni akarom, nem hekkelni. nem mindig van idő kinyomozni, hogy mikor mi a bánat baja van, van, amikor határidő van.

Én nem a te munkádat kritizálom, hanem a nyelveket, amiket használsz. Mindenki azzal rontja el az életét, amivel akarja, tőlem akár drogozhatsz is :) Mindenesetre az látszik, hogy a kritika lényegi részét nem cáfoltad.

windows... sikítok... egyébként xentoolsal vagy fizetős xennel mivel bonyolultabb vps-t csinálni, mint hyperv-vel? szerintem semmivel.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) wolfnet válasza bambano (#17) üzenetére


wolfnet
tag

cáfoltam a kritikát, mivel ha használod, tapasztalod, rájössz a cselekre. tapasztalati úton. Határidő ide vagy oda, ha egyszer már tudod, nem kell többet kinyomozni, csak alkalmazni.

Privátban érdeklődj! :)

(#19) bambano válasza wolfnet (#18) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

cáfolod a kritikát, hogy a perl szintaxisa kaotikus? hol? hogy a mysql jövője borús? hol?

nem akarok cselekre rájönni. apt-get install oszt jónapot. cseleket nyomozzon az, akit ezért megfizetnek. de még mindig jöhetne a magyarázat, hogy minek a mysql-nek exec-elhető /tmp...

mindegy, maradjunk annyiban, hogy ezek már költői kérdések voltak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Még annyit, hogy megcsinálja az ember a jó kis vps-ét, keccsöl vele, stb. majd nagyon örül. Mindaddig amíg be nem esik az első júzer, akinek homlokegyenest eltérő elképzelése van a dolgokról és akkor jön a turkálás, hogy mitől van, ami. Meg jön az, hogy vasárnap éjjel még két vps-t kell konfigolni (ugye :P )

Majd jussak eszedbe, mikor a kontroll paneledet először borogatja meg egy ügyfél csak azért, mert az ő lomja nem olyan :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21) wolfnet válasza bambano (#20) üzenetére


wolfnet
tag

Ebben igazad van. Ezért kell olyan felületet készíteni amelyikkel minden igény kielégíthető.

Persze hogy költői kérdések, mindenesetre nem valószínű hogy lemondanak az oracle-nél a mysqlről.

Privátban érdeklődj! :)

(#22) Neil Watts válasza wolfnet (#21) üzenetére


Neil Watts
veterán

Nagyratörő tervek, viszpnt olyan, hogy az összes igényt ki tudd elégíteni, na hát olyan nem létezik. Max. törekedni lehet rá. :)

/építőjellegűkritika

Üdv. core2

(#23) bambano válasza wolfnet (#21) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem tudsz minden igényt kielégíteni, elsősorban azért, mert nem jut eszedbe minden igény, amit ki kellene elégíteni. másodsorban azért, mert sok igényről ki fog derülni, hogy ökörség, de ezt az ügyfél nem érti.

az oracle-nél az openoffice-ről sem akartak lemondani. de később kiderült, hogy mégis.

és nem azért költői kérdések, mert nincs értelme feltenni, vagy nem volna értelme megválaszolni őket, hanem azért, mert te most nem akarod érteni őket én meg nem érek rá vitatkozni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24) wolfnet válasza bambano (#23) üzenetére


wolfnet
tag

Pontosan értem őket.

Privátban érdeklődj! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.