Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Na ez már érdekel Windows-al, 64GB-os verzióban.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Tetszik és az ára is jó, mondjuk Windows-zal kerek 0 értelmét látom.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#4) Baggins86 válasza Csapoati (#2) üzenetére


Baggins86
aktív tag

Vicces, én pont win-el látom egyedül értelmét :)

(#5) Csapoati válasza #40993792 (#3) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Tartalomfogyasztásra miért lenne jobb a W10? Ráadásul gondolom a 2 giga RAM se tesz neki túl jót, a 16 gigás változaton meg lófütty szabad hely lesz már induláskor. Ja és játékokból sincs tizedannyi Winre. Dolgozni meg gondolom kevesen fognak 8 collon. De felőlem aztán veheti bárki Winnel, lebeszelni senkit se fogok róla. :)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#6) Воланд válasza #40993792 (#3) üzenetére


Воланд
titán

mert a win10 nem tabletre valo. a tablet mod egy vicc rajta.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7) Tigerclaw válasza Csapoati (#2) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nézd, rendes androdos tabletből találsz rengeteget, de winesből jóval kevesebb van és azok nagy része is dual bootos, ami nem jó hír a tárhely szempontjából.

Remélem, hogy lesz rajta SD kártya olvasó és nem ártana később 4G-s verzió sem...esetleg HDMI kimenet (hacsak az nem oldható meg az USB-C -n keresztül)

Viszont ha árban túlságosan közelít majd az iPad Minihez mire ideér, akkor továbbra is az lesz a nyerő.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#8) tjb007


tjb007
nagyúr

Arra azért kíváncsi lennék, hogy hogy a bánatba érték el, hogy erre Windows 10-et rakhassanak.

(#7) Tigerclaw

A dual OS-esekről kb. öt kattintás lepucolni az Androidot.

[ Szerkesztve ]

(#9) Csapoati válasza Tigerclaw (#7) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ezt megértem és amúgy is meggyőzhető vagyok, ha mondtok pár jó okot a wines változat mellett. Mert a táblagépes mód az tényleg nem az. :D

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#10) MatyuS válasza Csapoati (#5) üzenetére


MatyuS
csendes tag

Csak a 64 gigás verzióban lesz kapható a Windows 10.

[ Szerkesztve ]

(#11) Baggins86 válasza Csapoati (#5) üzenetére


Baggins86
aktív tag

Nyilván a 16Gb-s modellt el kell felejteni. Az én tabom W8.1-el és 2gb RAM-al vígan elvolt amíg össze nem tört :D. Ha store-ból nézed a játékokat lehet, hogy tized annyi van, de azok legalább normálisak. Én konkrétan kivagyok, hogy semmi értelmes játék nincs droidon csak ilyen f2p szarok, amik meg fizetősek a 80%-uk gagyi.

(#12) blueMerle válasza tjb007 (#8) üzenetére


blueMerle
veterán

Már miért ne rakhatnának rá?! Nem bolti áron veszik a licenszt, és tudtommal az vesz MS licenszt aki akar :))

[ Szerkesztve ]

(#13) ZolkoW válasza Csapoati (#9) üzenetére


ZolkoW
őstag

gondolom ezen X86-os win fut, akkor ennyi, megvan a következő tabletem... használhatom az asztali programjaimat, vagy legalábbis nagyrészét. amire kell, arra csak win jó, szóval...

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#14) Воланд válasza blueMerle (#12) üzenetére


Воланд
titán

azert, mert erre a kijelzomeretre a telefonos win10-nek kellene kerulnie. nyolc coltol folfele lehet desktop w10-et rakni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#15) Csapoati válasza ZolkoW (#13) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Hogy használod majd az asztali szoftvereidet lényegesen gyengébb hardveren? :F Meg nem tudom, 8 collon szöveget szerkeszteni meg hasonlókat szerintem mazochizmus. Nem tudok mást elképzelni egy ilyen eszközön, mint tartalomfogyasztás (amire meg nagyjából mindegy, hogy melyik OS megy rajta, kivéve a játékokat), komoly munkára alkalmatlan egy ilyen eszköz.
Ja és semmi bajom a Win 10-zel, asztali gépen azt használok kb egy hónapja és teljesen elégedett vagyok vele.

MatyuS: Na ez egy jó döntés, 16-osnak tényleg nem lett volna semmi értelme, de még a 32-esnek se sok.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#16) aprokaroka87 válasza Воланд (#14) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

én má csak aztat nem értem hogy miért nem lehet leírni pl hogy Windows 10 Mobile(W10M)....és akkó nem kevernék össze sokan

(#17) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Win10-zel jöhet! :)

Minden szavam magánvélemény!

(#18) kriszpontaz válasza Csapoati (#15) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Vannak olyan szoftverek amikről nem kell lemondanod. Ennyire egyszerű. Ha csak a saját melómat nézem, 1000x több értelme van egy Win-es tabletnek az én felhasználói szokásaim és a mindennapokban használt szoftvereim mellett mint egy Android vagy IOS-t futtató tabnak. Volt iPad-em, de semmire nem tudtam használni normálisan amire szerettem volna (nálam a tartalomfogyasztás megmarad asztali gépen). Meg is szabadultam tőle.
Nem komoly munkára kell hanem arra hogy ne kelljen minden külső munkahelyre egy notit cipelni, de tudjam az asztali szoftverek egy részét használni normálisan. Nem vált ki semmit csak megkönnyítené a mindennapokat.

(#19) aprokaroka87 válasza tothmaxy182 (#17) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

őőő..de nem az asztali Win10-el fog jönni
Hanem a Winphone 8x útodjával

(#20) ZolkoW válasza Csapoati (#15) üzenetére


ZolkoW
őstag

amiket használok, valószínűleg mind megy ezen a hardveren. szöveget nem tervezek szerkeszteni rajta, legfeljebb ha nagyon muszáj.
ideális kijelző egy USB-s oszcilloszkóphoz :-)
mellette pedig futhat a Winamp, zsír!

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#21) Csapoati válasza kriszpontaz (#18) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Milyen szoftverekről van szó, amik 8 collon is jól használhatók? Őszintén kíváncsi vagyok, nem trollkodás.

ZolkoW: A Winamp azért nem egy kiválthatatlan valami. :) Asztalin én is azt használom még mindig, de telefonon egy tizedmásodpercig se hiányoltam.

szerk.: Ja ha WP10, akkor viszont nincs miről beszélni.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#22) tjb007 válasza aprokaroka87 (#19) üzenetére


tjb007
nagyúr

Biztosan azzal fog jönni, mert a Mobile sem ezt a felbontást, sem ezt a processzort nem támogatja.

(#23) tothmaxy182 válasza aprokaroka87 (#19) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Ez tuti?
Mármint tudom a nyolc col alatti-fölötti Windows-ok szabályát, de azt hittem, hogy a Xiaomi valahogy meghekkelte a rendszert...

Minden szavam magánvélemény!

(#24) aprokaroka87 válasza tjb007 (#22) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

tehát Win10 Desktop...7.9col?
Lehet hogy a gyártó rájött hogyan lehet átverni a rendszert?:)

(#25) kriszpontaz válasza Csapoati (#21) üzenetére


kriszpontaz
veterán

DWG állományok, tervrajzok megnyitása, esetleges minimális szerkesztése munkaterületen, és semmi több.
Mindezt úgy, hogy egy kicsit komplexebb rajznál ne fossa le a bokáját mint általánosságban az Androidos tabletek nagy része. Ha ezt egy Celeron 1007U-val szerelt, 2GB RAM-al megáldott 10" mini notin kényszerűségből sikerült megoldanom, akkor ezzel a hardverrel egy ilyen tabletnek simán tudnia kell.
Lehetne még sorolni, ez csak egy kívánság a sok közül. Nem YT videónézegetésre kell meg Facebookozni.

[ Szerkesztve ]

(#26) Baggins86 válasza aprokaroka87 (#19) üzenetére


Baggins86
aktív tag

Biztos, hogy aztali és nem mobile op rendszerrel jön és 9" alatt ingyenes a win licensz.

(#15) Csapoati "Hogy használod majd az asztali szoftvereidet lényegesen gyengébb hardveren? "
Azt ugye tudod, hogy az X5-Z8500-as atom már vígan elver egy régi C2D gépet oda vissza bármiben, úgyhogy annyira azért nem gyenge az a hw.

(#27) tjb007 válasza aprokaroka87 (#24) üzenetére


tjb007
nagyúr

Semmit sem kell átverni, ez csak egy licencelésbéli megkötés. Ugyanúgy fel lehetne rakni 6 hüvelykre is mint a Mobile változatot egy 42 hüvelykes tévére.

(#26) Baggins86

A 8.1 esetében, annál is egy meghatározott verziónál. A 10-nél még nemigazán esett szó erről.

[ Szerkesztve ]

(#28) ZolkoW válasza Csapoati (#21) üzenetére


ZolkoW
őstag

a Winamp nem az, de nekem kézreállóbbat még azóta sem találtam.. ami viszont fontosabb ennél, hogy NYÁKtervező progit és az említett oszcilloszkópot tudnám használni rajta/vele, ezt inkább venném, mint egy notit. Az asztali MELLÉ csak, természetesen.
Androidos tabletem van, de nekem sokkal-sokkal kevésbé hasznos, mint szerettem volna.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#29) aprokaroka87 válasza tjb007 (#27) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

értem köszi

(#30) GeryFlash válasza ZolkoW (#28) üzenetére


GeryFlash
veterán

Hint: Hamarosan lesz fasza Nyáktervező progi mind a 3 mobilos platformra :) Auto route, Gerber export és hasonló nyalánkságok ;)

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#31) Csabulator válasza Воланд (#6) üzenetére


Csabulator
tag

Azért én nem tennék ilyen kategorikus kijelentést. A legutolsó Win10 frissítés után szerintem még jobb lett a tablet mód. Én legtöbbször azt használom a 8"-es tabomon és köszönöm szépen jól megvagyok vele. Persze nem hibátlan az a rész sem, nem hozza azt a kényelmet amit egy android/ios tablettől elvárnék.

"Time You Enjoy Wasting is Not Wasted Time"

(#32) Воланд válasza Csabulator (#31) üzenetére


Воланд
titán

itt van mellettem egy surface 3 meg egy ipad pro es szerintem a w10 a surface-n katasztrofalis.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#33) madgie válasza Воланд (#32) üzenetére


madgie
titán

Várjávárjá', kiszaladok popcorné', ez jó lesz :DDD

(#34) Csabulator válasza Воланд (#32) üzenetére


Csabulator
tag

Köszönöm, így már máris jobban hangzik az egész. :)

"Time You Enjoy Wasting is Not Wasted Time"

(#35) ZolkoW válasza GeryFlash (#30) üzenetére


ZolkoW
őstag

szkeptikus vagyok, de valószínűleg kipróbálom majd... csak ahhoz hogy váltsak, nagyon jónak kéne lennie, mert ugye minden munkám a meglévőben van, ami üzleti célra is ingyenes :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#36) sz.balazs.95 válasza Воланд (#6) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

+1. Mondjuk én inkább sírok rajta, mint nevetek. :(

(#15) Csapoati:

"Meg nem tudom, 8 collon szöveget szerkeszteni meg hasonlókat szerintem mazochizmus."

Ez minden egyes alkalommal előkerül.
A tablet saját képernyőjén lehet használni a tablet cuccokat, monitorra kötve meg a desktop/win32 cuccokat.

Anno nem véletlenül volt a Win8-on szépen elszeparálva a tablet és a dekstop rész, saját felülettel:
Ha a tabletet önmagában használtad, akkor ott volt a Metro UI, RT appokkal, ha meg kikötötted monitorra, akkor ott volt a desktop, win32 progikkal.
És ez zseniálisan jól működött. Amíg fel nem rúgták az egész koncepciót a 10-zel... :U

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#37) DemonDani válasza tjb007 (#27) üzenetére


DemonDani
addikt

A sajtóanyagban van egy olyan, hogy: "Comaptible with several PC programs.".

Szóval több mint valószínű, hogy a mobilosról van szó.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#38) Crytek


Crytek
veterán

2GB ram lol :O

Next PC Upgrade: 2022

(#39) nemlehet


nemlehet
őstag

Én igazából nem értem ezt a tabletet. Ok, jön egy win-es változat. De W10M-el szerintem semmi értelme. Biztos van akinek tetszeni fog, de nagy sikere nem lesz.
Az előd lehet picit gyengébb volt a K1-el, de az is bőven elég erős volt bármire amire egy droidos tabletet használ az ember. A RAM mennyisége nem változott, pedig az azért nem ártott volna.
Az aluház mókusvakítás, semmi komoly előnye sincs, de megértem, ha valaki szereti.

Ami lehetett volna: legyen belőle 4G-s változat, HDMI kimenet, infra, vízálló kiszerelés, vagy ha már WIN akkor 4 GB RAM és teljes értékű rendszer.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#40) Crytek


Crytek
veterán

Xiaomi meg fémhéz isde vagy oda de én ezt venném dual os miatt is

Next PC Upgrade: 2022

(#41) aelod válasza Crytek (#40) üzenetére


aelod
veterán

Na igen ez egy kicsivel jobb ajánlatnak tűnik nekem is.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#42) HaZse válasza Crytek (#38) üzenetére


HaZse
őstag

Mi a bajod a 2GB RAM-al? Szerinted nem elég? Ugyanis nekem a Lenovo Miix2b10"-os tabomban is 2GB RAM van és a bootolás után a doglalt memória 700MB. És ez egy x86-os Windows, nem pedig egy ARM-es android.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#43) #16820480 válasza sz.balazs.95 (#36) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem úgy volt, hogy a tabletre tehető W10-ben nem lesz win32, csak UAP?

(#44) sz.balazs.95 válasza #16820480 (#43) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Tudtommal külön tabletes Windows nincs is :DDD
Vagy Windows 10 van egy tableten, win32-vel, vagy Windows 10 Mobile, win32 nélkül.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#46) kriszpontaz válasza sz.balazs.95 (#44) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Én is így emlékszem hogy a Win10 kukázta az RT vonalat. Vagy X86 desktop, vagy ARM W10 Mobile.

(#47) sz.balazs.95 válasza kriszpontaz (#46) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Igenigen. :K
Sőt, a Mobile utótagot pont azért hozták vissza, mert már nem csak telefonokra van/lesz, mint a Windows Phone, hanem ARM tabletekre is. Ahogy az MS szokta mondani: minden 8" alatti mobil eszközre.
Lényegében az RT és WP vonalat vonták össze ezzel.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#48) #16820480 válasza sz.balazs.95 (#44) üzenetére


#16820480
törölt tag

És mondjuk egy ARM-os W10 tableten hogy fog futni a win32 akkor?

Amúgy meg az RT tényleg kukázva lett, de az úgy emlékszem egy kifejezetten külön ARM-ra írt változat volt. Viszont a hosszabb távú terv, hogy a win32-t teljesen kidobják, és minden UAP lesz majd. Nyilván nem a mostani generációval, de ez az irány.

(#49) sz.balazs.95 válasza #16820480 (#48) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

ARM-os Win 10 tableten a Mobile verzió lesz, értelemszerűen, win32 nélkül.

Igen, a WinRT a Win8-nak egy ARM-ra írt változata volt, jól emlékszel. Egyébként az nem is kapja meg a "desktop" Win10-et ;)

A win32 kukázása nem tudom, most mennyire van pakliban az MS részéről. De gondolom továbbra is kitartanak mellette, csak most nem RT appokkal, hanem ezekkel az univerzális appokkal.

De mondom: kifejezetten tabletes Win10 nincs. Vagy desktop 10-et futtat egy tab, mindennel, vagy mobile verziót, desktop nélkül.
Én legalábbis így tudom - meg máshogy nem is igazán tudom elképzelni a dolgot.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#50) #16820480 válasza sz.balazs.95 (#49) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem tabletre nem mehet W10m, az csak telefonokra lesz. Egyébként meg akárhogy is nézzük, ezen nem fognak win32-es cuccok futni :N Én semmilyen erre utalót nem olvastam hivatalos forrásból eddig, ez általában a felhasználók álmodozása, hogy majd az ezer éves fotóboltot tolhatják tableten végre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.