Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) smkb


smkb
őstag

Mintha a SoC miatt lett volna bukás... annyira mindegy milyen SoC van benne. Halott platform, a gyártók zöme picra sem doba az RT tabjaikat, vagy az első szériáját hagyta kifutni és csók... úgyhogy lehet ebbe tenni akármit.

(#2) Воланд


Воланд
titán

ezert az rt 8.1 elnevezesert csak gratulalni tudok az ms-nek....

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3) Mooka-Miki válasza Воланд (#2) üzenetére


Mooka-Miki
senior tag

Részvénytársaság nyolc egész egy tized. Mi a baj?

;]

(#5) GeryFlash válasza smkb (#1) üzenetére


GeryFlash
veterán

+1, maradjon csak az asztali gépeknél az ms, nem megy ez nekik se a tablettel se a telefonnal

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#7) #06658560 válasza Воланд (#2) üzenetére


#06658560
törölt tag

Vagy sokan gondolkodtak rajta, vagy kevesen de sokat. (nem pontos idézet by Hofi).

Gondolom kapott komoly tiszteletdíjat akinek fejéből kipattant.

(#8) blueMerle válasza Balu12 (#6) üzenetére


blueMerle
veterán

Ja, tényleg: WP 1Q13 Market Share: 3.2% :D

(#9) #56573440 válasza GeryFlash (#5) üzenetére


#56573440
törölt tag

azt nem veszik észre, hogy tablet fronton az apple már betarolta a drágább szegmenst, ott nagyon fel kell kötni a gatyát ha el akar adni valamit, a droid meg gyak mindenhol máshol dominál. lehet próbálkozni, de ahhoz egy lumia sorozathoz hasonló, középkategóriában agresszív árazás kéne, és sok sok lóvé, mert egy ennyire leosztott piacra betörni akkor is irdatlan lóvé és izzadás ha az illentő az ms

blueMerle: azért a telefonjaik kicsit használhatóbbak mint az arm-es tabletjeik. hogy mekkora a részesedés az más kérdés, ettől még egészen korrekt rendszert dobtak össze nokiával szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#10) #06658560 válasza #56573440 (#9) üzenetére


#06658560
törölt tag

Apróbb probléma még, hogy a legszegmentáltabb rendszere az MS-nek van. Még kinézetre sem azonos a telefonos és a tablet rendszer, ami a több terméket váltani akarókat kissé elbizonytalanítja.

(#11) blueMerle válasza #56573440 (#9) üzenetére


blueMerle
veterán

Nekem 4 hónap WP használat után egy kicsit más a véleményem :)

(#12) Baroc válasza blueMerle (#11) üzenetére


Baroc
tag

Nekem speciel 6 hónap után nagyon tetszik. Tudod a vélemény olyan mint az a bizonyos testnyílás... :)

(#13) blueMerle válasza Baroc (#12) üzenetére


blueMerle
veterán

Így van :K

(#14) vicze


vicze
félisten

Megeszem a kalapom, ha MS-en kívül bárki is kiadna egy RT-s eszközt, semmi értelme, akkor már megvárják az új atomot és megy rá a fullos Win8.

(#15) lorinser válasza blueMerle (#8) üzenetére


lorinser
senior tag

Ez pont 133,3%-al jobb eredmény mint az előző negyedévi.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#17) vicze válasza Balu12 (#16) üzenetére


vicze
félisten

Jó nyilván inkább AMD APU, de gyártók az istennek se akarnak váltani, pedig hát elmondani se lehet mennyivel jobbak.

Mondjuk a S800 brutális GPU-ban fogyasztáshoz képest, és ez enyhe szó... Jelenleg állva hagy mindent, iPad ide vagy oda, annál is 40-60%-kal gyorsabb.

(#18) cairojack


cairojack
aktív tag

Az RT egy halott platform.
A WP meg erősen halódik. Jó, tudom, most az jön, hogy növekednek. Aham. Évi 1% növekedés. Végül is, ha így folytatják 100% év múlva övék lesz a teljes piac.
:):)
(Más kérdés, hogy attól még focsh marad).

Amúgy mi volt a baj a Tegrával? Az hogy képtelenek voltak megoldani, hogy az RT kezelje az 5. magot?
Az is biztos a SoC hibája. Ja meg szokás szerint a "sok hülye user-é".

Redmond megérett egy atombombára. Nekik megváltás lenne, nekünk áldás...

[ Szerkesztve ]

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#19) Pirosász válasza cairojack (#18) üzenetére


Pirosász
aktív tag

Európában 6%-ra emelkedett a Windows Phone.A Windows Phone a harmadik legnagyobb operációs rendszerré lépett elő a régióban, részaránya 6 százalékra emelkedett 4 százalékról. Világgazdaság Online
Nem haldoklik az.Ha a kínai hamisítványokra lehetne rakni WP-t,egyből megugorna.Mert ugye tudjuk,hogy az Android elég nagy részét azok adják.

(#20) rjg válasza Pirosász (#19) üzenetére


rjg
őstag

A kínai Android eladásokról mutass már kérlek, egy hiteles statisztikát. :R

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#21) #06658560 válasza Pirosász (#19) üzenetére


#06658560
törölt tag

Azért elég büdös a lába ahhoz, hogy éljünk a gyanúperrel.

(#22) moleculez


moleculez
veterán

Meddig eroltetik meg ezt... Egy okot mondjanak mert vegyek RT gepet, ha van W8-is...

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#23) daniel909 válasza moleculez (#22) üzenetére


daniel909
addikt

elméletileg nem lenne rossz ez az RT vonal, de gyakorlatban nagyot bukott a dolog a kevés app és a nagyon kicsi érdeklődésnek köszönhetően.
ezt még tetézi az is, hogy a csempéket nagyon sokan élből elutasítják. még mindig.

szóval nem lenne rossz cucc a Win RT, és lenne is értelme, csak már nehéz érvényesülni az Alma mellett...
meg hát jön fel az Android is ebben a szegmensben... tényleg nem tudok ép eszű embert aki win RT gépet venne a jelenlegi körülmények között.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#24) virkir válasza Pirosász (#19) üzenetére


virkir
veterán

Aham...
Világviszonylatban meg a symbian is előtte van.
Nájsz...

A trend meg még érdekesebb
A symbi meg blackberry jön felfelé az other ahol a wp tanyázik meg megy lefelé.
Hát tényleg dinamikusan fejlődik.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#25) ivana válasza cairojack (#18) üzenetére


ivana
Ármester

A tegra és a 800-as snapdragon nem egy kategória utóbbi min. 2-szer gyorsabb.

(#26) azopi74 válasza cairojack (#18) üzenetére


azopi74
addikt

"A WP meg erősen halódik. Jó, tudom, most az jön, hogy növekednek. Aham. Évi 1% növekedés. Végül is, ha így folytatják 100% év múlva övék lesz a teljes piac."

De jó matekos vagy. Ezen a piacon nem lineárisan, %-pontban lehet leírni a trendeket, hanem exponenciálisan. Ha egy kicsit konyítanál ehhez a piachoz, értenéd, miről beszélek. Csak az USA-ban, (ami nem épp a hagyományosan legerősebb piaca a WP-nek) 12Q4-ről 13Q1-re 4,1%-ról 5,6%-ra nőtt a részesedése (egy továbbra is bővülő piacon, kemény android-széllel szemben hugyozva) . Ez 36,5%-os részesedés-növelés egy negyedév alatt. (Zárójelben megjegyzem Európában már bőven 6% felett van, a BRIC piacokon meg csak most kezdett erőre kapni a Lumia520-al)

De ha csak az USA-t nézzük, ebben a tempóban jövő év végére 50%-os, 2015 Q2-re meg több, mint 90 %-os részesedést érne el a platform ... Szeretnék így halódni. :)

Persze az igazság valahol a kettő között van, vannak a növekedést fékező - a másik két platformhoz képest továbbra is jelentős lemaradás, a WP felhasználók Google általi szándékos blokkolása a szolgáltásaitól, a Google brutális ereje a keresőpiacon - és felhajtó erők is - Xbox360, Xbox One, Skype-tábor, a Windows desktop piaci uralma, a Nokia exkluzív appjai, a Bing és a köré épülő szolgéltatások, Outlook.com, Skydrive stb erősödése, Azure, MS Office, Exchange, stb... -ezek nagyjából kompenzálják egymást, de ahogy áttöri a "kritikus" lélektani határt az ökoszisztéma (márpedig már nagyon ott van, szerintem már át is törte- majd meglátjuk a Q2-es adatokat - , a WP jelenleg minden fejlesztő számára a droidon és ios-en kívül a harmadik, egyetlen komolyan vehető platform), rögtön beindul a tömegvonzás : gyártók->felhasználók->fejlesztők ördögi köre, ami eddig pont fékezte a platform erősödését.

Konzervatív becsléssel is egy-másfél éven belül megelőzi az iOS-t globális szinten, két éven belül pedig megközelíti v megelőzi az androidot. Ahhoz nagyon el kell csesznie valamit a MS-nak, hogy ez ne jöjjön össze.

(#27) azopi74 válasza virkir (#24) üzenetére


azopi74
addikt

"Aham...
Világviszonylatban meg a symbian is előtte van.
Nájsz..."

Ja, iPhone meg 60%-on áll :D JAva ME meg 10% felett :DDD
Te tudod, hogy mi a netstat és a piaci részesedés közötti különbség? Annyit segítek, hogy előbbi a használatban lévő installált bázist reprezentálja, nem pedig az aktuális eladásokat. Annyit is hozzáteszek, hogy egy ember átlagosan 2-2,5 évig használja az okostelefonját, és utána sem a kukába dobja általában, hanem feldobja ebay-re, vagy megörökli az asszony/gyerkőc/nagymama vagy valaki.
Ezért van az ,hogy még 4 éves telefonok is vannak használatban ma is, és ezért mutat ilyen érdekes dolgokat a netstatisztika. Akkor most számolhatsz újra :)

(#28) virkir válasza azopi74 (#27) üzenetére


virkir
veterán

Konzervatív becsléssel is egy-másfél éven belül megelőzi az iOS-t globális szinten, két éven belül pedig megközelíti v megelőzi az androidot. Ahhoz nagyon el kell csesznie valamit a MS-nak, hogy ez ne jöjjön össze.
Ez a hét facepalm díjas mondata.
Nem politikus vagy véletlenül? Mert azok tudják a kupac szart aranyak beállítani ösztönösen.
Lehet magyarázni a bizonyítványt de attól még nem lesz szárnyaló sasmadár a wp.
A tények nem hazudnak amik messze nem azt mutatják amit te is állítasz.

előbbi a használatban lévő installált bázist reprezentálja, nem pedig az aktuális eladásokat.
Nyilván a wp-t a fiók mélyére vásárolják az iOS meg Android kütyüket pedig használatra.
Komolyan mondom a hívők már messze lekörözték bullshit gyártásba az alma fanokat.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#29) rbertkrl válasza virkir (#28) üzenetére


rbertkrl
aktív tag

Itt nincsenek gondok. Ha lassan is de megy felfele a wp. Akármilyen "bullshit" mondattal ezt megpróbálhatja bárki megcáfolni. De a tények, az a valóságban van és nem a statisztikában. Amúgy arra lennék kíváncsi, hogyha meg fog valaki egy lumia 620-at meg a 620 árában lévő androidos telót, akkor melyikkel lesz az embernek nagyobb élménye. Jó, tudom "a kis polski is azért volt jó mert AKADT a váltó, meg nem lehetett beindítani csak 40edszerre) de ez nem kocsi. Ez telefon. És amennyivel az android egy fél évvel ezelőtt többet tudott nyújtani annyit a wp is tud, elfogadható árakon és még lesz frissítés. ;)

[ Szerkesztve ]

Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

(#30) azopi74 válasza virkir (#28) üzenetére


azopi74
addikt

"Nyilván a wp-t a fiók mélyére vásárolják az iOS meg Android kütyüket pedig használatra."
Szövegértés egyes, analízis egyes alá, leülhetsz... Keresztkérdés: Szerinted pl az a közhely-szerű mondat, hogy vészesen öregedik a társadalom, és rohamosan nő a nyugdíjasok aránya európában, azt jelenti, hogy egyre több nyugdíjas születik? Szólj, ha leesett... bár szerintem szándékosan játszod a tudatlant...

[ Szerkesztve ]

(#31) Воланд válasza virkir (#28) üzenetére


Воланд
titán

lol

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#32) Polllen válasza azopi74 (#26) üzenetére


Polllen
nagyúr

Mutass már egy olyan konzervatív becslést, ahol bárki reális esélyt lát arra, hogy a WP 1,5 éven belül megelőzi az iOS-t... Ahhoz nagyon csúnyát kell rontania az almának.

A számokhoz meg annyit, hogy sokáig egy mobilt használtam, aztán kaptam cégest és így 100%-s növekedés történt a birtokolt mobilok tekintetében... Amazing növekedés. :U

A cikkhez meg, hááát biztosan fontos ez is, de sokra nem mennek vele.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#33) virkir válasza rbertkrl (#29) üzenetére


virkir
veterán

Tényleg semmi gond a wp-vel meg úgy azzal a vonallal.
A telefongyártók gyakorlatilag semmibeveszik van gyakorlatilag egy gyártó akire támaszkodhatnak a többi századrangú helyen kezeli.
Az RT-t lényegében az összes OM kukázta.
A win8 meg ostromolja a vista sikerességét.
Az xboxone-al szartak a felhasználók fejére egy hatalmasat amit legalább hamar megpróbálnak letörölgetni, több kevesebb sikerrel. Ezt a sikerességet majd meglátjuk amikor megjelennek a boltokban.
De gond egy szál se.
Ugye ezt te sem gondolod komolyan.
A felhasználó élmény meg rohadtul szubjektív dolog.
Aki arra élvez, hogy smoth meg pörög annak maximálisan megfelel viszont akiknek a funkcionalitás a fontosabb azok menekülnek.
És amennyivel az android egy fél évvel ezelőtt többet tudott nyújtani annyit a wp is tud, elfogadható árakon és még lesz frissítés.
Ezt meg gondold át ha telefonról beszélünk mert nagyon nem így van.
Azt nem értem miért nem lehet elismerni amit a piac bizonyít, hogy nem az a mindent megváltó vonal amit a wp/rt/win8 kínál jelenleg.

azopi74
Szerintem meg te vagy eltévedve mert hiába nő a részesedés "dinamikusan" ha a konkurencia ezt sokszorosan lehagyja és magyarázhatod, hogy 150%-ot nőtt negyed év alatt ha az mindöszesen annyit jelen számokban, hogy az előző időszak 2 darabjához képest most eladtak 5-öt.
Ja a konkurencia meg 100 helyett 120-at. Szegények ők csak 20%-ot tudtak növekedni.

Polllen
Szerintem mellé üthetett valaki aztán véletlenül ott maradt az a vessző.
Talán 15 év múlva megközelítheti ha markánsan irányt váltanak és a felhasználók igényeit is képesek lesznek figyelembe venni.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#34) azopi74 válasza Polllen (#32) üzenetére


azopi74
addikt

"Ahhoz nagyon csúnyát kell rontania az almának."

Nem kell nagyot rontania, elég, ha csak azt folytatják, amit jelenleg is csinálnak, és ezután is évente 25%-os veszítenek a részesedésből. De ha egy folyamat elindult ezen a piacon, akkor az csak gyorsulni fog, ha sürgősen nem lépnek közben,itt a tehetetlenségi törvény hatványozottan érvényesül...

Esetleg az olcsó iphone megállíthatja a folyamatot, különben könnyen beszorulnak ugyanabba a stabil, kényelmes, jövedelmező, de nagy növekedést nem engedő 5-7%-os szerepbe, mint amit a PC piacon élvez az almás cég.

De az olcsó iphone kétélű fegyver, lehet, hogy hirtelen nagy tömegekhez nyitnak utat, nagy számú eladást produkálva, de brand-rombolással is jár óhatatlanul, könnyen elveszítheti azt a "prémium" jelleget az alma-logó, ami jelenleg a felhasználók fejében él, és ami sok jelenlegi alma-hű vásárló számára az elsődleges szempont. Esetleg ha nem iPhone néven (sőt, akár alma logó nélkül) dobják piacra a cuccot, és szigorúan csak a feltörekvő piacokra, akkor esetleg megelőzhetik ezt a nem kívánatos "mellékhatást"...

(#35) Polllen válasza azopi74 (#34) üzenetére


Polllen
nagyúr

És akkor pár év alatt el is tűnnek... ;]

Egyékbént az apple-nek nem olcsó iphone-ra van szüksége, hanem olyan innovációra, mint eddig.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#36) azopi74 válasza Polllen (#32) üzenetére


azopi74
addikt

"A számokhoz meg annyit, hogy sokáig egy mobilt használtam, aztán kaptam cégest és így 100%-s növekedés történt a birtokolt mobilok tekintetében... Amazing növekedés. "

Ehhez meg annyit tennék hozzá, hogy emlékszem, amikor 2006 tájékán felvetettem, hogy az akkor egy számjegyű részesedéssel bíró Samsung pár éven belül megelőzi az akkor kényelmesen piacvezető, és töretlenül menetelő Nokiát a telefonpiacon, mindenki legyintett. Azóta nemcsak megelőzte, de szabályosan letarolta a piacot.

Amikor szintén ekkoriban megjósoltam, hogy az Apple az akkor még meg sem jelent, de régóta pletykált telefonjával rövid időn belül az egyik legjelentősebb szereplő lesz a piacon, mindenki mosolygott. Tudjuk, mi történt egy-két év leforgása alatt. (az igaz, hogy abban tévedtem, hogy arra nem számítottam, hogy az okostelefon-piacon indul, bár az első iphone nem is volt a klasszikus értelemben vett okostelefon, csak később "okosították" fel)

És amikor 2008-ban megjövendöltem, hogy az akkor szárnyait bontogató, 0,5%-os piaci részesedéssel bíró android lesöpri a symbiant, és beelőzi az ios-t, röhögtek a hozzátok hasonlóak. Aztán, amikor egy évvel később felhoztam, hogy 3,9%-re nőtt a részesedés egy év alatt, legyintés volt a válasz, hogy a semmiről könnyű növekedni. A növekedés tempója maradt, ma tudjuk, hogy hol áll a platform.

Szóval megszoktam az ilyesmit, majd térjünk vissza úgy két év múlva a kérdésre, egy rekesz sörben megállapodhatunk :)

(#37) Polllen válasza azopi74 (#36) üzenetére


Polllen
nagyúr

Gondolom akkor már dúsgazdag vagy és dolgoznod sem kell, ha ez ilyen jól megy. :DDD Irigyellek.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#38) azopi74 válasza Polllen (#37) üzenetére


azopi74
addikt

Nem minden jóslatom vált be :) nvidia részvényen pl kisebb vagyont buktam anno.. kb annyit, amennyit előtte nyertem rajta. Kb nullszaldóval zártam a részvénybulikat, de azóta már óvatosabb vagyok, meg család is van, de a rekesz sör belefér, abba nem megyek tönkre, igaz, meg sem gazdagodok :-)

(#40) =Mentor= válasza cairojack (#18) üzenetére


=Mentor=
őstag

Tudod mi a fos? Az Android, ami képes 4-8 magon 2 giga rammal is laggolni... Ebben még a troll löket ellenére is több igazság van mint a te böfögésedben :U

[ Szerkesztve ]

(#41) virkir válasza =Mentor= (#40) üzenetére


virkir
veterán

Szép is lenne ha arra a 3-4 vasra se tudták volna optimalizálni amin wp fut.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#42) azopi74 válasza =Mentor= (#40) üzenetére


azopi74
addikt

Van már 8 magos telefon? (ugye nem az Exynos Octa-t nevezed annak)

Amúgy nem laggol nekem az android 4 magon sem a Galaxy S III-on vészesen. Jelly Bean upgrade óta, project butter-rel majdnem megközelíti a Lumia 920-amat (ICS alatt voltak azért gondok). Persze arra vigyázni kell, hogy ne hányd tele minden szar app-pal, amik ki tudja, milyen folyamatokat futtatnak a háttérben , meg mindenféle animált színes-szagos háttérrel. Sőt, megfontolandó felhúzni egy TW, vagy Sense mentes vanilla android rom-ot.

Ebből a szempontból az olyan zárt rendszerek, mint az iOS vagy a WP8, eleve előnyben vannak.

Viszont két magos Tegra 2-es Transformeren bűn, amit művel az android, néha földhöz vágnám legszívesebben, pedig két éve, amikor vettem, csúcskategóriás cucc volt, drágább, mint a legdrágább aktuális ipad.
Az meg ismét katasztrófa, amit az alsó- és középkategóriás vasakon produkál a droid.
Nem lenne rossz az android , de csak az aktuális felső- vagy inkább csúcskategóriás telón / tableten nyújt elfogadható élményt. Az persze paradox helyzet, hogy ennek ellenére pont a szutyok alsó-közép kategóriás szemetek repítették magasra a platformot.

[ Szerkesztve ]

(#43) azopi74 válasza virkir (#41) üzenetére


azopi74
addikt

45 WP-s telefon modell van. (ebből kb 25 jelenleg is forgalomban)

(#44) Polllen válasza azopi74 (#43) üzenetére


Polllen
nagyúr

Es 45 fele hardver van alattuk igaz?xD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#45) virkir válasza Polllen (#44) üzenetére


virkir
veterán

Nem. Kb három de ez semmit nem jelent. :U

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#47) Sofian válasza virkir (#45) üzenetére


Sofian
őstag

Pont ez a 3 Hardver lesz ami valahogy majd nem kap major upgrade-et... ;]

[ Szerkesztve ]

(#48) azopi74 válasza Polllen (#44) üzenetére


azopi74
addikt

Még ha hw alatt kizárólag a SoC-ot érted, akkor is kb 8-10 különféle. 2 különböző CPU architektúra - Scorpion és Krait, 5 különböző GPU (Adreno 200, 205, 305, 225, 320), legalább három különféle kommunikációs chip.

De nem csak SoC-ból áll egy telefon, ott vannak a szenzorok, kamera, érintőpanel, NFC chip, mikrofon, rádió, stb. Ezekhez mindhez különböző driver. Szóval igen, ez 45 féle hw-t jelent van.

Azt ne mondd, hogy az Android azért laggol, mert a Scorpion-on és a Kraiton kívül épülnek rá Cortex A7, A9 és A15 CPU architektúrájú telefonok is. (Meg mutatóba egy-két Medfield meg Clover Trail +)

(#49) vicze válasza azopi74 (#48) üzenetére


vicze
félisten

Nem éppen...

Akkor már nem ártana azt is kettéválasztani, hogy WP7 vagy WP8-ról beszélsz, mert teljesen inkompatibilisek egymással. Esetleg a RAM mennyiségét is vedd már bele, hogy különböző a HW.
Megsúgom, hogy kamerán kívül kb. csak a Nokiák különböznek nagyobb mértékben egyéb HW tekintetében.
Modem meg csak Qualcomm van... (Nokia kidobhatta a sajátjait...)

Ennek a 45-nek hogy is alakul a WP7-WP8 arány? Ugye a WP7 egy totál halott platform egy szép nagy zsákutca... (Azt is megsúgom, hogy WP7-ből több modell van. ;) Siker!)

WP7-re 2db SoC van. WP8 4db van jelenleg, és kifújt.

A zárt HW-nak nem az a lényege hogy ne laggoljon, semmi nem laggolna, ez a GUI. A lényeg, hogy a fejlesztőknek ne kelljen 100 HW-ra tesztelni az appot, ez CPU és GPU estén kritikus. Hidd el mocsok szívás WP-re fejleszteni, már 4 HW és 2 platform miatt is. És akkor RT-t és Win8-at nem említem, mert akkor már 4 platformara kell megírni valamit...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.