Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

Ezt valahogy nem nekem találták ki. A cikk jó, grat hozzá!

(#2) LA_COSTE


LA_COSTE
senior tag

Remekül összefoglaltad a lényeget, azt hittem az elején, hogy inkább szubjektív leszel, de tárgyilagossá sikeredett a végére.

(#3) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Hallottam olyan pletyit is hogy végül is ketté vált a WM vonal. Tehát lesz ez ami csilli villi meg lesz a régi, jól megszokott WM. Igaz ez?
Ha igen akkor arról lehet már tudni valamit?
Cikkhez: Jó kis összefoglaló még annak is aki nem nagyon él napi szinten a telekommunikáció híreivel.

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#4) Blaise válasza FRENK1988 (#3) üzenetére


Blaise
veterán

Igen, a régi rendszer tovább él Windows Phone Classic néven.

(#5) stevve válasza Blaise (#4) üzenetére


stevve
nagyúr

Igen, Classic néven tovább él a WM felfogás, szerencsére. Meg egy vállalati, valóban komoly rendszer is várható Enterprise Handheld Devices kategóriába sorolva. Ezeknél a legfontosabb a biztonság lesz - a RIM után szabadon.

(#6) Dottore


Dottore
addikt

A multitask és a copypaste dolognak kicsit mindenki (főleg a cikk írója) nézzen utána. Ez így leírva, hogy nem lesz benne, nem igaz.

Az lenne a legkorrektebb ha definiálnánk mi a multitask és itt hogy oldották meg. A copypaste esetében szintén.

[ Szerkesztve ]

(#7) stevve válasza Dottore (#6) üzenetére


stevve
nagyúr

Nem találom azt a részt, ahol azt írtam, hogy nem lesz benne. :B Azt írtam, hogy a másolás beillesztés egy későbbi patch formájában lesz, a multitaskingra meg azt, hogy erősen korlátozott. Ha megtalálod átnézés után, hol írtam, szívesen javítom. Tényleg. :R

(#8) stevve válasza stevve (#7) üzenetére


stevve
nagyúr

Egyébként teljesen igazad van, mert van multitasking és ki is kellene fejteni, mert jó, csak épp nem a klasszikus módon működik és ez több 3rd party alkalmazást zavarhat (skype pl)... főleg akkor, ha a fejlesztő nincs rá felkészülve. Szóval van is, meg nincs is.

(#9) stevve


stevve
nagyúr

Kicsit összefoglaltam a WP7 multitasking értelmezését, működését. :R

(#10) Dottore válasza stevve (#9) üzenetére


Dottore
addikt

Rosszul fogalmaztam én is. Nem azt kellett volna írnom, hogy nem lesz benne, hanem, hogy most nincs benne, ez nem igaz.

CopyPaste is van, közel olyan értelemben mint a MT. Alkalmazásokból képes másolni részeket, de a klasszikus értelemben valóban nem. Legalábbis ahogy én tudom.

Pár hét és ki fog derülni. :)

(#11) stevve válasza Dottore (#10) üzenetére


stevve
nagyúr

Na igen, nehéz egyértelműen fogalmazni a témában. :) Remélem, tisztázódik és megoldódik az eddigi megoldások használatának dolga is mind MT és mind a másolás terén.

(#12) Morden24


Morden24
nagyúr

Kicsit "árulónak" éreztem magamat, amikor iPhone4-et vettem, és bevallom, belül rettegtem a készülékbemutatóktól, nehogy valami olyan cucc ugorjon elő az egyik gyártó műhelyéből, ami szerelem első látásra, mert akkor kénytelen lennék megbánni ennek az egyébként remek és szép készüléknek a megvételét.

Nost, most ott tartok, hogy nem bántam meg: látván a bemutatott készülékeket (melyek közül a legtöbbnek sem a formavilága, sem a speckói nem győztek meg), egy percig nem sajnálom, hogy iPhone-om van épp most.
A WP7? Hát na az más. Az nagyon tetszik, már amennyit láttam eddig belőle. Igen, szerintem több fantázia van benne, mint bármelyik jelenleg piacon lévő rendszerben, és ha olyan könnyen, gördülékenyen használható, mint egy iOS, akkor utóbbinál bizony jobb, és pont.

Egyelőre jól érzem magam a választásommal: teszek egy kirándulást az almaföldre (egészen klassz egyébként), és mire visszaérek, egy másfél éves rendszer lesz a WP7, kiköhögte a gyermekbetegségeit, minden fícsöre és a marketplace is ki fog csattanni, és nem utolsó sorban lesznek új készülékek (és csak remélni tudom, hogy az MS-nél Ballmer beleül egy rajzszögbe, és a kiáltását véletlenül Zune Phone-nak hallják meg a hardverosztályon :B).

Legalábbis egy kellemes jövőképet most így képzelek el :K

Sectumsempra - For Enemies

(#13) hackeeeee válasza Morden24 (#12) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hasonlóképp vagyok az Androiddal... :B

Véleményem szubjektív...

(#14) Morden24 válasza hackeeeee (#13) üzenetére


Morden24
nagyúr

Egészségedre :D

Sectumsempra - For Enemies

(#15) hackeeeee válasza Morden24 (#14) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Sztem ezt most fojtsuk el... :DDD

Véleményem szubjektív...

(#16) Morden24 válasza hackeeeee (#15) üzenetére


Morden24
nagyúr

Jaj nem, komolyan írtam, még mielőtt azt hiszed, hogy Degecz-en lakom :)
Ha jól emlékszem, te is WinMo-s voltál, mielőtt árulóvá lettél :D

Sectumsempra - For Enemies

(#17) hackeeeee válasza Morden24 (#16) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az csak inkább sógoromé volt. :) Neki volt valami qwerty-s HTC-je, de pontosan már nem is tudom, hogy milyen volt.

Én 5800-át nyúztam sokáig.. :)

Véleményem szubjektív...

(#18) stevve válasza Morden24 (#12) üzenetére


stevve
nagyúr

Igaz, egyelőre érdemes kivárni, amíg összegyűlnek a tényleges felhasználói tapasztalatok és a hibákat, hiányokat nem javítják. Szerintem ár fél év múlva is nagy előrelépés lesz és minden bizonnyal a készülékek kínálata is színesedik. :)

(#19) asysoft válasza Morden24 (#12) üzenetére


asysoft
aktív tag

A közeljövőben tervezem lecserélni a Nokia 5800-m, s egyelőre iPhone 4 a kiszemelt "áldozat", bár az utóbbi pár napban elbizonytalanodtam, valahogy úgy tűnik, ez lett a leggyengébben sikeredett darab a sorozatban (készülékház szempontjából), s WP7, mint OS is egyre jobban tetszik... Kár, hogy a készülékek közül egy sem jön be különösebben, nem értem, miért 8 GB memória van a legtöbben, no meg célszerű lenne megvárni, amíg kinövi a gyermekbetegségeit a rendszer, pl megkapja a copy-pastet. Tényleg, PDF-et tud kezelni alapból a WP7, vagy Marketplacen be lehet hozzá szerezni Adobe Readert?

(#20) keIdor


keIdor
titán

Az elején még nem, de most már egyre jobban tetszik a "rencer". Remélem még a hónapban megfogdoshatom az Omnia 7-et meg az Optimus 7-est.

Egyébként Android, vagy WP7? Nem tudom, egyelőre még Android, de leginkább mindkettő. :C

hackeeeee: HTC Touch Pro 2?

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#21) DEJVID


DEJVID
őstag

A cikk rekemek, a UI nagyon tetszik, telók közül viszont csak a HD7 a Mozart és a Dell.

(#22) Morden24 válasza keIdor (#20) üzenetére


Morden24
nagyúr

Most ez költői kérdés volt, vagy tényleges? Mert ha utóbbi, akkor nanáhogy WP7 :DD

Sectumsempra - For Enemies

(#23) keIdor válasza Morden24 (#22) üzenetére


keIdor
titán

Nekem mind a kettő tetszik. :P De ha minden igaz lesz HD2-re is WP7 rom. :DDD Így a végén tényleg mindkettő lehet...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#24) blunt


blunt
aktív tag

sokaig nem volt a szifonban sem copy/paste megis elvoltam a telefonnal.
tuti, hogy veszek egy dell-t vagy omnia7-est. nekem bejon. boviteni meg majd bovitik a tudasat. MS-nek van ra penze, hogy pumpalja a platformot zoldhasuval.

(#25) stevve válasza blunt (#24) üzenetére


stevve
nagyúr

Nekem is az Omnia vagy a Trophy jön be a legjobban. Az, hogy "csak" 8 GB, nem érdekel, mert nem viszem a fél házat egy telefonon sosem. már a 4 GB-os Diamond se volt sosem tele nálam. Az én igényeimnek bőven elég. Filmezni nem fogok 3-4" kijelzőn sosem, zenéből meg minek vigyek annyit? :D

(#26) blunt válasza stevve (#25) üzenetére


blunt
aktív tag

pontosan :)
szvsz a 8GB "atlagjuzerelesre" eleg, en a 16GB-t sem hasznalom ki a szifonon, neha csodalkozom is azonokon, akik mindenkepp 32GB-t akarnak.
zenet nem hallgatok mobilon, bar el tudom kepzelni, hogy annak aki sokat kozlekedik bkv-n, vagy melohelyen megengetheti maganak, hogy zenet hallgasson annak ez faja.
navi van a negykerekuben, az appok meg nem foglalnak el 16 (vagy 8 jelen esetleg) gigat. fenykepek sem fogjak beteliteni, szooooooooooooval... :)

bocs, hogy nincs ekezet ;)

(#27) stevve válasza blunt (#26) üzenetére


stevve
nagyúr

Nem gond az ékezet, érthető így is. :)

Lassan 120 GB-os SSD kerül egy-egy telefonba és olyan üzemidőket fog elérni, mint egy átlag laptop, hogy csak pórázzal lehessen használni. :D Na jó, ez utópia...

(#28) Lakers


Lakers
tag

Nagyon jó írás! Egyre jobban tetszik a Windows Phone 7-t máshol is olvasgattam róla. Azért szeretem, mert az IOS-hoz hasonlóan ez egy zárt rendszer. A microsoft ellenőrzi, hogy mindig jól fusson a készülékeken. Máshol is olvastam ilyet.

Ami tetszett az a következő, hogy az alkalmazásokat is ellenőrzik, így megtudják azt akadályozni, hogy az alkalmazások a háttérben a telótulaj tudta nélkül adatokat továbbítson. (Engem zavar, hogy az Androidnál sok ilyen "hiba" van).

Szerintem a Windows Phone 7 más felfogásban fog érkezni, mint az Android vagy az IOS. A kérdés, hogy lesz elég alkalmazás rá... Ugyanis nálam (meg amiket olvasgatam róla) könnyen megtestesítheti a zsebben hordható mini számítógépet.

(#29) Morden24 válasza stevve (#27) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ez inkább disztópia ... :)

Sectumsempra - For Enemies

(#30) stevve válasza Morden24 (#29) üzenetére


stevve
nagyúr

Kicsit elkalandoztam... :DD

(#31) twine válasza hackeeeee (#13) üzenetére


twine
addikt

+1 az Android mellet épp a napokban! Nem,nem offolni meg "fikázni" jöttem....egy-két 7-es telefon igazán tetszetős! De kb 8 év Wince/WinMO használat után.....hogy is mondjam...4 napja Android és magam alá vizelek a gyönyörtől!
Ujratervezett rendszer a Microsofttól....kicsikét szkeptikus vagyok...szvsz ezt már inkább csak "erőből" tudja beütni a piacra a picipuha, azaz sok pénzért, pézből....Ahogyan látjuk is az első lépéseket....Tudom furcsa lesz a következő mondat, de ezt véleményem szerint nem a felhasználók fogják a nagyok között tartani hanem maga a cég! Aztán persze bármi lehet...az idő majd megválaszolja....

[ Szerkesztve ]

(#32) Morden24 válasza twine (#31) üzenetére


Morden24
nagyúr

Hát nem tudom, mióta az MS előállt a Win7-el, és a felhsználók meg a szaksajtók erős többsége "maga alá vizelt a gyönyörtől" (:) ), én azért nem féltem őket. Mostanság nagyon belehúztak a dolgokba, legyen szó Windows-ról, Office-ról, Bing-ről stb. És szerintem a mobil sem lesz kivétel. Persze a szkepticizmus mindig szükséges :K

Sectumsempra - For Enemies

(#33) twine válasza Morden24 (#32) üzenetére


twine
addikt

"nagyon belehúztak a dolgokba, legyen szó Windows-ról, Office-ról, Bing-ről"
erről ugyanezt gondolom én is ;) A többi(mobil) meg kiderül hamarosan.....

Bennem azért vannak "ellenérzések" egy picit az uj rendszer,iránt mert ha jól tudom nem kompatibilis visszafelé, hiszen újragondolt , újratervezett! Tehát kell neki még idő, mire a 3rd fejlesztők annyi szoftverrel látják el mint az elődöt, vagy legalább mint a versenytársakat (iOS, Android)
Eleinte mondjuk ugyanezt gondoltam az Androidról, és hirtelen a semmiből mérhetetlen mennyiségű program jött ki rá, minden kategórában....
De akárhogy is, ebből adódóan erős hátránnyal indul a dolog... :U
Magyarul nem lehet egyből belenyúlnia a "tutiba" mert még ez meg az kell, bele/neki/rá.....Azaz rá lehet húzni a sztereotip hülyeséget,,,:"windowsal sz@rakodni kell....."
(nem,nem osztom teljes mértékben, és ráadásul azt is tudom hogy minden ujjonnan bevezetett felületnek, és szoft-nak ez a hátránya)
Azt hiszem mindenre válaszoltam is magamnak egyből :B :DDD

(#34) Morden24 válasza twine (#33) üzenetére


Morden24
nagyúr

A Marketplace állítólag máris 2000 alkalmazással van kitömve. Ilyen téren nem aggódnék, MS-nél is tudják, hogy ha valamivel be tudják hozni az iOS-t, illetve le tudják nyomni az Androidot (utóbbi marketjével azért elég nagy gázok vannak, ahogy hallom néha), az a Marketplace.

A "szarakodni kell Windows-al" alapban egy hülyeség (nem kell), de WP7 esetében főleg nem, mert nem tudsz "ráhekkelni" inkompatibilis appokat, szóval sem app, sem szarakodás.

Androiddal jelenleg nekem az a bajom, hogy az alap felülete egy rakás... szóval az. Az meg, hogy a gyártók majd külön kicsicsázzák, már WinMo-nál is egy elbaszott dolog volt, a HTC-n kívül alig tudta valaki normálisan megoldani. Ha jól tudom, a Gingernél már az Android is erősebben lesz fogva ilyen téren...

Sectumsempra - For Enemies

(#35) twine válasza Morden24 (#34) üzenetére


twine
addikt

"válaszoltam magamnak" csak rosszul :)
"állítólag máris 2000 alkalmazással van kitömve" :Y
Ejjjjha....akkor tényleg elég komolyan veszi a MS ezt a dolgot (nem mintha eddig bármelyik hir az ellenkezőjét állította volna!) csak én nem tudok még sokmindent róla, mert új vizekre eveztem....és őszinten bevallva kicsit belefásultam a Wmobilba, igy nem is akkora a lelkesedésem, mint annak előtte :B

[ Szerkesztve ]

(#36) hackeeeee válasza keIdor (#20) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

LG Optimus GT540-em van 2.1-es Androiddal. :K

Véleményem szubjektív...

(#37) blunt válasza stevve (#27) üzenetére


blunt
aktív tag

ja, de tudod, hogy a parasztvakítás csodákra képes. ugyanúgy, mint egy drága sportkocsinál. ja, gyorsul 200-ra 10.4 mp alatt, de minek is?
a minap is szépen mosolyoghattam volna az M1esen a rendőröknek, amikor is belefutottam a trafiba.

szóval ezzel csak azt akarom mondani, hogy mint iphone user nem vagyok benne biztos, hogy ez a telefon igazából olyan jó, mint ahogy azt a hívők állítják, arról nem is beszélve, hogy az MS mindent meg fog tenni a saját platformjának a sikerenék az érdekében.

egyáltalán nem vagyok MS v. Apple hívő, mind a két cég termékeit bőszen használom. Engem nem a márka érdekel és soha nem is érdekelt, nem vagyok márkaorientált ember.
Engem a használhatóság érdekel. semmi más. És a telefonnal telefonálok, ha tapicskolni akarok, arra ott az asszony...

ui: elkalandoztam. :B

(#38) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Nagyon jól összeszedett cikk lett, köszönöm!

(#39) EmberXY válasza blunt (#37) üzenetére


EmberXY
addikt

"ha tapicskolni akarok, arra ott az asszony..."

Akkor az Apple termékeit mire használod? :DDD :DDD

Up the Irons!

(#40) stevve válasza blunt (#37) üzenetére


stevve
nagyúr

"tapicskolni akarok, arra ott az asszony"

Itt kalandoztál el? :D :P

rolkaDb:

Köszi :R

Más.

Érdemes egyébként minden leendő és nem leendő tulajnak is átnéznie a How-to részt a WP7 microsite-ról, mert itt sok dolgot leírnak, ami a sajtóanyagban nincs vagy másként került tálalásra. Persze vannak hiányosságok is, de gondolom majd bővül még. (Én magam is tettem már pár építő megjegyzést - általában ezeket figyelembe veszik, ha hasznosak. :) )

(#41) azbest


azbest
félisten

A szolgáltatók olyannyira komolyan gondolják a WP7 felhozatalt, hogy Angliában például a Samsung I8700 Omnia 7 kétéves hűséggel ingyenesen hozzáférhetővé válik.

Nyugatabbra általánosan jellemző, hogy előfizetéshez ingyen adnak telefont... esetleg még laptopot is.. vagy tv-t vagy bármit ami csábító, hogy előfizessenek a cégnél. Ez nem jelent pozitív megkülönböztetést az említett új telefonokkal kapcsolatban sem :)

(#42) stevve válasza azbest (#41) üzenetére


stevve
nagyúr

Önmagában valóban nem, csak gondoltam, egy új, éppen bevezetett terméknél nem feltétlenül ez a megszokott. :)

(#43) blunt válasza stevve (#40) üzenetére


blunt
aktív tag

ott bizony ;)

amugy erdekes, hogy mar megtortentek a nagy bejelentesek meg minden, de telefont abszolut nem kapni sehol.
Van infod, hogy mikorra varhatunk htc hd 7 / omnia 7-et kb? vagy passz? :P

(#44) gzbotii válasza Blaise (#4) üzenetére


gzbotii
veterán

Tessek? Ezt h ertve? :F

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#45) catroot válasza gzbotii (#44) üzenetére


catroot
veterán

Valszeg akkor még mentek ilyen pletykák. Nem most írta. :DDD

"I live in the weak and the wounded, Doc."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.