Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) psyho85


psyho85
aktív tag

Nem flame a cél, csak épp ez a helyzet. Mondjuk a Mac-eseket se irigylem, melyik szoftver épp melyik verzió alverziójával hajlandó működni, ez rettenet.

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#2) MineFox54 válasza psyho85 (#1) üzenetére


MineFox54
őstag

Mindjárt lesz T500-am. Írsz legalább egy linket vagy inkább egy útmutatót, hogy hogy raktad fel?

(#3) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Engem is érdekelne egy tutorial.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#4) Syl


Syl
nagyúr

>Addig is, minden e-mail címbe „-t írok @ helyett.

A mobilarenás srácok anno megírták: alt+q mint kukac :D

>miért kell az app könyvtárba dobálni a programokat

Mert a setup.exe, next, "c:\program files\....", next, next, next ... stb. sokkal jobb?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5) psyho85 válasza Syl (#4) üzenetére


psyho85
aktív tag

Valahogy sikerült leírnom a @-t, a cikk is OSX alatt íródott. :DDD

Senki se mondta, hogy jobb a next next next, csak a miliőbe nekem valahogy nem illik, midnen olyan flott, ez olyan furi. :) Egyébként van elég next next next itt is, úgy veszem észre.

[ Szerkesztve ]

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#6) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

macfag cunt

Grat meg ilyenek. :) Sokszor elcsábulok a business class gépek végett, valszeg most majd használni is fogok pár hónapig egy T61-et ha a desktopot eladom (kocsira van gyűjtés, elsősorban arra és jogsira megy pénz, aztán következhet esetleg egy új CTO MacBook), de az OSX86ing egy rémálom ezeken. ProBook-ot meg vegyen a tököm az használtan...

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#7) psyho85 válasza tDr1v3r (#6) üzenetére


psyho85
aktív tag

Köszönöm. :D

Cimborám vett használt macpro-t, többet is (nem egyszerre, nem párhuzamosan tartva) boltból, garival. Szépeket sikerült kifogni. Nem olcsó mulatság, az biztos. A kocsi/jogsi meg nagyon szimpi cél, remélem összejön Neked midnen, ahogy kell. :K

Az osx86ing meg valóba nyalóka, de részemről ez csak tanulós-kipróbálós, meg van ilyen nyavajám, hogy ismerjük meg a dolgokat jobban, mielőtt véleményt alkotunk. :DDD

[ Szerkesztve ]

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#8) Syl válasza psyho85 (#5) üzenetére


Syl
nagyúr

Lehet más mappába is húzni a programokat, de az Applications-ba kerülve automatikusan létrehozza neki a rendszer az indítóikont a Launchpad-en (lesz ikon a start screenen :DDD ).
Egyébként meg Appstore-ból kell telepíteni/vásárolni programokat és akkor nincs se applications vonszolás, se next-next-next ;)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9) psyho85 válasza Syl (#8) üzenetére


psyho85
aktív tag

Áhá! Jó pap is holtig, főleg az elején. :)

Ismerkedés miatt kezdtem bele, ez jó kis mélyvíz így.

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#10) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Én is nagyon rámentem az OSX témára, mikor megvettem a lapost. Aztán koppantam akkorát, hogy azóta se próbálkoztam. Haswell-re nagyon nehéz felimádkozni, bele is tört a bicskám, pedig jó lenne. :(

(#11) ncc1701


ncc1701
veterán

Jó ideje már csak linuxozok saját laposon (is). Mindíg megdöbbenek a windows primitív update teknikáján, egy szerver telepítés is úgy indul, h fél nap frissítés. Számomra érthetetlen, h tökömér nem lehet kihozni offline sp kiadásokat.

(#12) psyho85 válasza aero. (#10) üzenetére


psyho85
aktív tag

Pedig az Nvidia miatt még előnyben is lehetnél, Intel/ATi-val rendes gyorsítást összehozni elég macerás.

@ncc1701: így van, én se fogom megérteni, miért csak utólagosan, pro userek által összerakott csomagok vannak, simán lehetne már egy gyári SP2 Win7 alá.

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#13) Syl válasza psyho85 (#12) üzenetére


Syl
nagyúr

Igen, legalább félévente kiadhatnának új telepítő ISO-t, ami az addig megjelent összes frissítést tartalmazza (mint OSX-nél, Linuxoknál).

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#14) aero. válasza psyho85 (#12) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Igen. De a telepítő kezdőképernyőig se tudok eljutni. Próbáltam patchelni is, de nem. A Clover-t még nem próbáltam, igazából amiatt, mert ezekhez OSX kéne, és nincs kedvem Virtual PC-n bíbelődni, túl lassú.

[ Szerkesztve ]

(#15) MineFox54 válasza aero. (#14) üzenetére


MineFox54
őstag

T500 volt a laptop?

(#16) aero. válasza MineFox54 (#15) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nem, az adatlapomon van. Haswell gond, hiába ezzel szereltek a Macbook-ok is, csak trükkökkel és sok idő árán lehet felrakni.

(#17) bugmenot1 válasza aero. (#16) üzenetére


bugmenot1
tag

nekem sikerült haswell-re felrakni :K [link] az alc282 hangot nem tudtam megcsinálni, ment vissza a win8.. van egy másik gép (sandy bridge), azon osx-et használok, minden működik :)

[ Szerkesztve ]

(#18) aero. válasza bugmenot1 (#17) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Unibeast-tel csináltad vagy clover?

xcpm meg vanilla mach kernel patch volt és utána ment?

(#19) bugmenot1 válasza aero. (#18) üzenetére


bugmenot1
tag

unibeast, 10.9.5 és 10.10 is elindult. 10.9.5-ben jó volt a kép, hdmi, vga ment alap kext-el :) igen, xcpm volt, és kellett hozzá a -no-zp boot flag

szerk: ezt is megcsináltam: "for Local APIC panic"

[ Szerkesztve ]

(#20) psyho85


psyho85
aktív tag

Dehogyrágjamegazég, 10.7.2-t tettem fel (iAtkos L2), és minden 10.8-at szeretne minimum az appstore-ról... :)

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#21) MineFox54 válasza psyho85 (#20) üzenetére


MineFox54
őstag

Nekem szifon 3GS-el van uez. 6.1.6, és mindennek 7 kell :W

(#22) Syl válasza MineFox54 (#21) üzenetére


Syl
nagyúr

Van itt nekem két darab iPhone 3G-m, 4.2.1-gyel. Kb (naaagyon lassú) butatelefonnak lehet őket használni. :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#23) MineFox54 válasza Syl (#22) üzenetére


MineFox54
őstag

Ez azért annyira nem lassú. Még ilyen Swamp Attack szerű játék is egész tűrhetően megy rajta. (20-25 fps)

Szerk: amúgy írod, hogy : "A mobilarenás srácok anno megírták: alt+q mint kukac". Ez konkrétan melyik tesztben volt?

[ Szerkesztve ]

(#24) Syl válasza MineFox54 (#23) üzenetére


Syl
nagyúr

A 3G azért jóval lassabb a 3Gs-től. A telefonkönyv megnyitása is kb 2-3 másodperces folyamat.

>Ez konkrétan melyik tesztben volt?

Macblog: Mindig azt kell tenned, ami a leglogikusabb

Beindult a rendszer, megadtam a nevem és a jelszavam. Eddig sima ügy. Aztán jött az igény, hogy az e-mail címemet is közöljem. Persze, nyilván, bog, kukac... hol a tökömbe van a kukac? Nem alt-v, mint a Windows alatt, ez biztos, erre csak fenyegetően megmordul a rendszer. Mindig azt tedd, ami a leglogikusabb. Oké, akkor alt-... a kukac q-val kezdődik, megnyomtam és láss csodát. Nekem tényleg ez volt a logikus.

:D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#25) MineFox54 válasza Syl (#24) üzenetére


MineFox54
őstag

:R

(#26) psyho85 válasza MineFox54 (#21) üzenetére


psyho85
aktív tag

Jajj, emlékszem barátom akkor vett szifon 3G-t, amikor én a Samsung Montét (amit én a mai napig használok, a 3G meg rég sehol), aztán menőzött vele, hogy ez mekkora jóság, meg sose fagy le, stb. Aha, akkor kérünk egy számológépet, elfordít, tudományos mód és puff, ott halt meg a rendszer, ahol van, újra kellett indítani a telót... nem akaram hirtelen szifont venni. A 3G-nek még a wifije is vicc volt, ahol a Montével még vígan neteztem, ott a 3G már nem látott semmit se.

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#27) MineFox54 válasza psyho85 (#26) üzenetére


MineFox54
őstag

3GS-em van, még mindig... Amúgy én sem elsődleges telónak használom.

(#28) psyho85 válasza MineFox54 (#27) üzenetére


psyho85
aktív tag

Jajj, nem is neked akart válasz lenni, hanem Syl kollégának! :B Értettem, hogy neked 3GS-van, és az egy sokkal jobb helyzet. :)

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.