Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) E.Kaufmann válasza Samus (#49) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ott már lehet az utasításkészlet miatt intene be a windows.
Amúgy megnéznék egy Windows Turing Machine edition-t :DDD

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#52) mbalint987 válasza nakos1212 (#45) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Ha telepítéskor kiválasztod a DirectX és OpenGL komponenseket, akkor természetesen használható játékra is!

(#49) Samus: Ha rá tudja kalapálni valami ősrégi vasra, akkor már megérte a cikket megírni! :D

(#53) Szatyor95: Persze, az Aero is aktiválható rajta, persze ha a megfelelő csomagokat telepíted hozzá. Viszont az Aeroval a rendszer követelményei is megnőnek.

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#53) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Köszi a cikket! :R
Van a környékemen egy Asus EEE PC, lehet azon kipróbálom majd. Viszont egy olyan kérdésem lenne, hogy megfelelő csomaggal és hardverrel az Aero is aktiválható rajta? Mert a tulaja azt fontosnak tartja eléggé.

Nyugodj békében Integra!

(#54) nakos1212 válasza mbalint987 (#52) üzenetére


nakos1212
senior tag

http://arsonist1234.deviantart.com/art/Minimal-White-Theme-419897583
ilyet lehet rá tenni, ugyanott vannak a win fájlok?

(#55) mbalint987 válasza nakos1212 (#54) üzenetére


mbalint987
aktív tag

A Windows fájlok ugyanazon a mappákban vannak ugyanazon helyen, a témák támogatottsága pedig a telepített komponensektől függ.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#56) #10691584


#10691584
törölt tag

Jó lett az írás. Ennek az előző verziója futott éveken át a gépemen, szerettem. Nem tudtam, hogy ennyit fejlődött azóta :) Viszont 2 kérdés:

- Most akkor jól értem, hogy ennek már van x64-es verziója :F

- Választható e, hogy a .Net3.5 települjön?

(#57) mbalint987 válasza #10691584 (#56) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Így van, ennek a verziónak már létezik x64-es architektúrához szánt kiadása. A egy-egy .NET Framework verzió egy-egy csomagot jelent, tehát telepítéskor kiválaszthatod, hogy melyik .NET verziókra van szükséged.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#58) nakos1212 válasza mbalint987 (#55) üzenetére


nakos1212
senior tag

akkor "megveszem", megnézem, hogy jó-e, köszi a cikket, ilyet kerestem, mert kisebbíteni akarom a rendszerpartíciót, hogy több legyen a játékoknak.

(#59) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Én amúgy komolyan nem értem, miért nem ez az alap Win.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#60) nakos1212 válasza sz.balazs.95 (#59) üzenetére


nakos1212
senior tag

amúgy szerintem úgy kellene a wint kiadni, hogy minden egyes komponens kiválasztható legyen, hogy kell vagy nem.

(#61) mbalint987 válasza nakos1212 (#60) üzenetére


mbalint987
aktív tag

+1 :)

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#62) sto1911 válasza nakos1212 (#60) üzenetére


sto1911
veterán

Pont ezért nem ez az alap Windows, mert akkor ahhoz érteni kellene. Mert ha nem raksz fel egy csomagot, akkor lehet egy év múlva kezd sírni, hogy hiányzik és a hét nem fogja tudni felrakni, mert verpistike.

(#63) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

de ez ugye nem olyan, hogy az aktiválás alaplaphoz/procihoz kötődik, mint az OEM változat?

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#64) #10691584 válasza nakos1212 (#60) üzenetére


#10691584
törölt tag

Legutóbb a win98Se-ben láttam hasonlót, azótais hiányolom.. Egyébként nekem a rég(ebb)i verziója (thinpc) mindent elfuttatott kb. 2 program kivételével, amik a .Net3.5-öt igényelték mindenáron. Mellesleg sokkal gyorsabban és simábban futott, mint a "sima" win7-esek (az OEM win7-ekről nem is beszélve, pl. dell.. azokhoz képest dupla anyni volt a reagálás/sebesség kb) A régebbi gépek nagyon meghálálják ezt az embedded verziót tapasztalataim szerint, nmég úgy is, hogy a régiben még nem voltak ilyen "csonkítási" lehetőségek, szóval felpakolt mindent.

(#63) sz.balazs.95: Nem. Főleg, hogy eredetileg (mármint a régit, arról tudok nyilatkozni) komplett "gépparkokra", irodákban lévő céges gépekre szánta az MS, mondván, hogy itt a win7, használjátok azt az XP helyett és még gépet sem kell cserélni alatta, elfut a régebbi modelleken normális sebességgel. Anno viszonylag sokat cikkeztek erről és én is ezért tettem fel. Mondjuk a mai vasaknál már szerintem nem annyira észrevehető, de az tény, hogy nincs benne túl sok szemét, tényleg csak a legszükségesebbek, viszont ez nem megy a használhatóság rovására. Na mindegy, szóval a lényeg az, hogy nem géphez kötött a licenc

[ Szerkesztve ]

(#65) Perdedor


Perdedor
tag

Jó cikk lett :R
Van egy öreg, de nagyon jó karban lévő Fujitsu E8020asom, SSD vel. Néhanapján azt veszem elő, az 1400x1050 felbontás nagyon kellemes a számomra, nagyon jó használni :U
Ezek után lehet feldobom rá.

I am not a conspiracy theorist. I am a bullshit analizer.

(#66) buherton


buherton
őstag

Eddig a cikkig én őszintén abban a hitben voltam, hogy valami komolyabb beágyazott OS. De ez első ránézésre egy butított asztali OS. Persze lehet, hogy tud extra feature-ket is, de ezen most meglepődtem. Ez inkább olyan OS, mint az Ubuntu-nak a Lubuntu vagy a Xubuntu.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#67) #10691584 válasza buherton (#66) üzenetére


#10691584
törölt tag

Vagy nem. Ez pl. csinál magának egy ram cache-t amibe/amiből intézgeti a főbb I/O műveleteit. Pl. ameddig ezt a rendszert használtam, talán ha 1x hallottam a winyót kerregni. "Normál" win7-eseken ugyanazon a gépen mindennapos "feature" :)

(#68) buherton válasza #10691584 (#67) üzenetére


buherton
őstag

Neumann architektúra powaa, de egy igazi komoly beágyazott OS-nek nem ez az elsődleges feladata. Nekem már a vinyó is furcsa. Bár az is igaz, hogy én az RTOS-hez vagyok szokva. Ez pedig fényévekre van tőle. Ez egy butított asztali OS.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#69) mrcrnl


mrcrnl
tag

A Windows Thin PC-t én is használtam, de a driverek hiánya nagyon megkeserítette a normális használatot. A telepítőből ki van szedve gyárilag, update-ről nem tudott mindent leszedni. Ott volt gond, ahol a hardver gyártó oldalán az volt írva, hogy a win7 tartalmazza a kompatibilis drivert, ezért ott nem volt elérhető, ebben a windowsban meg mégsem volt benn. Pl: nyomtatók.

(#70) Romvr válasza celka5 (#47) üzenetére


Romvr
őstag

Win8-nál megoldható, csak a cégnek még nincs hozzá licence (meg Microsoft-os Pendrive hozzá). Win 7-nél meg nem megoldható (Próbáltam PE rendszert használni, de már ott elakadtam hogy felismertessem vele az USB portokat :U meg ez se túl legális dolog) a kivitelezés. Esetleg úgy hogy létrehozok egy-egy VHD-t a különböző laptopokra optimalizálva és valahogy beletuszkolom bootolásnál a RAM-ba majd onnan futtatom. Sajnos nem vagyok akkora spiller az ilyen dolgokban. Még Grub4Dos is kihívások elé állít ha egy egyszerű ISO-ról akarok bootolni (PM aki ebben tud segíteni).

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#71) celka5 válasza Romvr (#70) üzenetére


celka5
tag

Win8 simán elfut más hardveren, elég 1 VHD.Senki nem fogja vizsgálni a pendriveod, hogy mi van rajta legális Wi2GO vagy film:)

[-CeLkA-]

(#72) hcl válasza razorbenke92 (#37) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Megparticionálja a pent, és csinál rá ntfs partisünt.

Mutogatni való hater díszpinty

(#73) Romvr válasza celka5 (#71) üzenetére


Romvr
őstag

Tudom hogy a W8 elfut szinte minden HW-n otthon van egy W8.1-em és megélt már pár gépcserét az SSD amin fut. Viszont itt a cégnél k*rva nagy a szigor hogy mit lehet és nem lehet telepíteni. Ha már egy ócska TotalCommander miatt is figyelmeztetést kapunk BSA-tól akkor egy OS esetén kicsit több is járna :)

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#74) atomeec válasza mbalint987 (#13) üzenetére


atomeec
senior tag

Köszi a választ, nem nagy baj, így megspórolok magamnak egy kis időt, hogy nem esek neki a mókolásnak :DDD

(#75) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

na egy lemeznek annyi...
úgy döntött a lemezíró, hogy 4332/4396-nál milyen mulatságos dolog fatal error-ral dobálózni. :W
remélem a másik lemezre már sikerül kiírnom. :(

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#76) sz.balazs.95 válasza sz.balazs.95 (#75) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

a másik lemeznél csak szimulációt futtattam.
2-ből 2 alkalommal a legvégén megállt (4364-nél, illetve 4351-nél). ötletek?

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#77) sto1911 válasza sz.balazs.95 (#76) üzenetére


sto1911
veterán

pendrive

(#78) hcl válasza sz.balazs.95 (#76) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szedd le újra az image-t, mert hátha hibásos.

Mutogatni való hater díszpinty

(#79) sz.balazs.95 válasza sto1911 (#77) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

pendrive-ból csak 1 2GB-os van nekem. avval nem sokra megyek.

oké, megpróbálom újra leszedni.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#80) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#81) hcl válasza sz.balazs.95 (#80) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Más meghajtón kiírni?

Mutogatni való hater díszpinty

(#82) sz.balazs.95 válasza hcl (#81) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

ez az egy meghajtóm van.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#83) hcl válasza sz.balazs.95 (#82) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ismerősnél :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#84) AAAgold válasza sz.balazs.95 (#82) üzenetére


AAAgold
senior tag

vagy inkább már ez sincs :)

esetleg újra letölteni az isot?

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#85) sz.balazs.95 válasza AAAgold (#84) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

harmadjára?

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#86) #10691584 válasza sz.balazs.95 (#80) üzenetére


#10691584
törölt tag

Nem lehet, hogy halódik az író :F

(#87) sz.balazs.95 válasza #10691584 (#86) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

nem tudom, lehet.
de akkor meg 98%-ot miért tud vidáman kiírni? :F

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#88) mbalint987 válasza sz.balazs.95 (#87) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Nekem az új írómmal simán sikerült kiírni a 32 bites verzióját, szóval a baj nálad van.
Nekem a DVD íróm úgy halt meg, hogy az írás megállt 99 %-nál, majd a fej az üresen hagyott szektorokra random elkezdett véletlenszerű adatokat írkálni, majd szólt, hogy kész az írás. A DVD fele olvashatatlan volt... Szóval elég változatosan tudnak ezek az írók meghalni! :)

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#89) sztanozs válasza mbalint987 (#88) üzenetére


sztanozs
veterán

Nekem memória (északi híd) hiba miatt csinált ilyeneket. Harmadik memória-csere után jöttem rá, hogy az alaplap a kuka.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#90) sz.balazs.95 válasza mbalint987 (#88) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

az nem kérdés, hogy nálam van a hiba.
a kérdés az, hogy mi okozza a hibát.

elvileg még érvényes a gari rá, majd elmegyek a boltba rákérdezni.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#91) mbalint987 válasza sztanozs (#89) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Remélem, hogy az íróm volt a hiba, mert laptop lévén akkor a gép is örök bitmezőkre költözhet! :W

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#92) Findzs


Findzs
addikt

alacsonyabb a gépigénye mint egy starternek?

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#93) #10691584 válasza sz.balazs.95 (#90) üzenetére


#10691584
törölt tag

Ilyet nekem is csinált, hogy kb. 90%-ig elvergődött, utána fejpozicionálási, meg ilyenolyan I/O errorokkal elszálllt és kiköpte a lemezt. Olyan is volt, hogy betettem egy másik lemezt, azt meg megírta ugyanabból a szériából. Erre betettem egy totál más márkájú lemezt, azzal is elszállt, de már rögtön az elején. Szeretnek ezek random halálozni, pl. volt olyan DVD íróm, ami először csak a CD-ket nem volt hajhlandó megírni, de a DVD-ket meg igen, utána a jobb minőségű/márkás lemezeket dobálta ki errorral, míg a sz@r piacos DVD-ket meg megírta szóval vannak csodák :Y

(#92) Findzs: A "hivatalos" gépigénye ezeknek általában csak egy ömlesztett sablon, amit ráhúznak szinte az összes Win7-re. Na és persze az csak egy dolog, hogy maga a win mennyit eszik, amikor egy chrome lezabálja a régi gépek fél lelkét :) De amúgy annyi van, hogy ez nincs annyira bekorlátozva, mint a starter (pl. 1 natív processzor, max 3 megnyitott program stb és ha jól értem ebből már van x64-es is, míg a starter x86 only)

(#94) sz.balazs.95: ezeknek az ODD-knek rendesen "lelke van" vagy mittomén :D Amig működnek stabilan addig minden f@sza, de ha kezdenek kezdenek fáradni, a vége felé random csodákat produkálnak, amit csak ők értenek (lehet, hogy az összes belsejében egy menstruáló szalagmunkás kínai teszternő dobog)

[ Szerkesztve ]

(#94) sz.balazs.95 válasza #10691584 (#93) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

„volt olyan DVD íróm, ami először csak a CD-ket nem volt hajhlandó megírni, de a DVD-ket meg igen, utána a jobb minőségű/márkás lemezeket dobálta ki errorral, míg a sz@r piacos DVD-ket meg megírta szóval vannak csodák”

Igen, ilyen nálam is volt. :D
bár azt hiszem, nálam annál először a DVD-kel problémázott.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#95) ivana


ivana
Ármester

Adott egy HP TC1100 (tablet, de nem érintős, csak wacom), most iceWM suse van rajta, amit én kényelmesen használok, de öcsémé a cucc és neki szerintem jobb lenne egy win. Szerintetek ez vagy ennek a 8-ra alapozott verziója menne? (800Mhz celeron m ami nem is annyira rossz mint amilyennek hangzik, 512MB ram) És akkor melyik 7 vagy 8 embedded? Az xp kizárva.

(#96) #10691584 válasza ivana (#95) üzenetére


#10691584
törölt tag

A win8-nak is van ilyen embedded verziója. Én személy szerint hányok a 8-as rendsz@rtől, de érintős tabira lehet hogy az a jobb megfejtés (aztán a franc tudja) Dirtywindows-ról leszedheted, ha akarod, van asszem frissítésekkel integrált változata is.

[ Szerkesztve ]

(#97) sz.balazs.95 válasza #10691584 (#96) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

én csak alátámasztani tudom, hogy tableten tökéletes! :K

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#98) S-eye


S-eye
senior tag

Jó lett a cikk, lehet hogy felrakom a régi otthoni gépemre XP helyett. Athlon XP 2200+ proci és 640MB reméljük elég lesz neki. Egyébként Skype, Chrome, nyomtatás/scannelés esetleg Office ment rezzenéstelenül? Vagy mi az amit pl nem sikerült megcsinálni a korlátozott volta miatt?

(#99) celka5 válasza Romvr (#73) üzenetére


celka5
tag

Hozzánk nem jár BSA :D (Szerencsére :D)

[-CeLkA-]

(#100) galocza


galocza
aktív tag

köszi a cikket, szerintem erről nagyon sokan nem tudtunk.

én is, mint mások feljebb írták, amikor először elkezdődött a winrt ms kampány, azt hittem, ez lesz az új win. amikor jöttek a hírek, hogy csak embeddedet lehet csonkolni, csalódott voltam, és csak kb másfél éve tértem át win7re, akkor is muszájból.
csonkoltam én 98 és xp alatt is, win7ből is rt7lite+winreducer által nyírbált verzió fut, de ezek közel sem olyan stabil és hülyebarát megoldások, mint az nlite volt - hetekig kísérleteztem, mire minden úgy ment, mint szerettem volna, és egyáltalán ment.

következő installkor kipróbálom, jó mókának tűnik.
még 1x köszi,
g

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.