Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) mbalint987 válasza galocza (#100) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Nos igen, a RT7Lite nekem sem nyerte el a tetszésemet, sajnos a Win7-et nem igazán lehet "csonkolni". Remélem, hogy az MS a következő Win OS-ből ad ki testreszabható telepítővel rendelkező verziót.

(#98) S-eye: Én 256 MB RAM alatt is futtattam egy szinte teljesen lecsonkított Windows Embedded-et, és - a lapozófájl beállítás után - lehetett rajta böngészni, zenét hallgatni, szóval sokmindent! :) Ebből kifolyólag 640 MB RAM alatt simán fog futni a rendszer. MS Office-t nem próbáltam rajta, a Chrome az futott rendesen, de egyébként a programok kompatibilitása a telepített csomagoktól függ, kísérletezgetni kell vele.

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#102) Glenda válasza buherton (#68) üzenetére


Glenda
addikt

Az Embedded Compac (lánykori nevént Windows CE) a RTOS. Ez az Embedded Standard, és ez NT alapú.

Konzumer gépre telepíteni annyi értelme van, mint egy időben amikor boldog-boldogtalan Windows Servert telepített, mert a Windows 2003 egyedibbnek hangzott, mint az xp.

IE és Media Player nélkül bukod a vonatkozó dll-eket, IE nélkül lehet még a steam se működik (bár hozhat magával más enginet, vagy amikor itt nem telepíted az IE-t, lehet csak a frontend marad ki).

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#103) galocza válasza mbalint987 (#101) üzenetére


galocza
aktív tag

hát, csonkolni lehet, inkább az eszközökkel van a baj.
rosszul fogalmaztam feljebb: nem a win7em instabil és buta (azt hosszú munkával kikalapáltam), hanem az rt7lite. nincsenek leírva rendesen a dependenciák, hogy x eltávolítása mivel járhat plusz 3ból 1x kifagy, mégpedig a reklámoldal töltésekor. félbehagyott progi, kár érte. a winreducer meg szimplán nem tud eleget, a kettők kombinációjával már lehet vmit kezdeni - de csakis mazochistáknak.
nlite-ban is volt bug (azt pl én jelentettem, hosszú kísérletezés után, hogy a dv videokamerát pl nem ismeri fel az xp, ha kiszedjük a teletext codecet(!) 8). de nuhiék legalább elkalapálták a hibákat...

(#104) Romvr


Romvr
őstag

Szeretnék egy kis segítséget kérni. Létre akarok hozni egy olyan Embeded Win7-et ami a lehető legkevesebb helyet és erőforrást használja. Lényegében annyi kell hogy működjön az RDP, meg legyen rajta .NET4. (ja meg azért ismerje a fájlmegosztást hálózaton)
Fájl és mentő szerverként használnám egy őskövületen. Most Win 8.1-et tettem rá, de képes annyira leterhelni hogy 30 (értsd harminc) percen át elérhetetlen a gép nem csak RDP-ből hanem úgy hogy ott állok és nyomkodom a billentyűzetet is. Ez egy 3 napja telepített Win8-al... szóval valami Lightweight windows kiadást szeretnék feltenni rá.

A cikkben lévő 2Gb-os Windows 7 szerintem tökéletes lenne. Csak nem tudom mit távolítsak el és mit ne... :(

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#105) mbalint987 válasza Romvr (#104) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Szerintem először egy virtuális gépen kéne tesztelned, hogy melyek azok a csomagok, amik szükségesek az általad felsorolt szolgáltatások működéséhez. A telepítő (angolul) nagyon szépen leírja, hogy melyik komponens milyen eszközökért/szolgáltatásokért felel, szóval nem lesz nehéz dolgod. Miután kitapasztaltad egy virtuális gépen, hogy mikre van szükséged, mehet a telepítés a fizikai "őskövületre". :)

Megkérdezhetem, hogy milyen gépre szeretnéd telepíteni az Embeddedet?

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#106) razorbenke92 válasza mbalint987 (#105) üzenetére

Én is most tervezem virtuális gépen feltenni, pont emiatt. Kíváncsi vagyok, rá tudom e kalapálni majd egy 2G-s eeePC-re.

701SD 8GB-ra már mókoltam fel Ultimate-et, szóval ebből kiindulva majdcsak nem lesz akadály :D

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#107) razorbenke92 válasza razorbenke92 (#106) üzenetére

Srácok, nem megy fel a VM-re mert nem ismeri fel a meghajtót. Más ütközött ilyen gondba? Milyen drivert kéne neki megadni hozzá?

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#108) mbalint987 válasza razorbenke92 (#107) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Én VirtualBox-on telepítettem, és működött. Milyen szoftvert használsz? Nekem olyankor fordult ez elő, amikor az ISO képfájl rosszul jött le, emiatt hiányos volt a fájlkészlet.

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#109) razorbenke92 válasza mbalint987 (#108) üzenetére

Megtaláltam a gondot. Mivel 2G-s eeePC-re akarom tenni, aminek 2GB-os SSD-je van, ezért csak 2giga winyót adtam neki. Az meg nem elég még akkor sem ha az OS footprint 1,5 giga. Gondolom a kicsomagolások stb miatt.

Majd kipróbálom azt a megoldást, hogy felteszem külső vinyóra, onnan átcopyzom az SSD-re, és helyreteszem az MBR-t.

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#110) ivana


ivana
Ármester

Na ez nem megy :( Először megevett 350MB ramot, utána meg nem volt asztal csak cmd. Pontosan hogyan érted el ezt a 66MB ramot?

(#111) Romvr válasza ivana (#110) üzenetére


Romvr
őstag

Egyetértek.

mbalint987 Csinálhatnál egy kis kiegészítőt arról hogy te miként jutottál el az általad említett eredményhez...

Szerintem sokan tapsikolnánk örömünkben :C

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#112) mbalint987 válasza Romvr (#111) üzenetére


mbalint987
aktív tag

A héten még összedobok egy gyors kiegészítést, hogy hogyan lehet egy optimális Embedded rendszert telepíteni. Nem gondoltam volna, hogy ekkora érdeklődés lesz, azt hittem, hogy senki nem fog belenézni a telepítési részbe a cikkemnek. :D

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#113) Romvr


Romvr
őstag

Lehet hülyeséget kérdezek de amit letöltöttem verzió (Standard 7 SP1 32bit) az csak korlátozott verzió vagy a termékkulcs határozza meg? Tehát pl ha van egy megvásárolt kulcsom hozzá akkor egy újat kell letöltenem, vagy csak megadom ennél és teljes verzióra vált?

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#114) sz.balazs.95 válasza Romvr (#113) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

ez maga a teljes verzió, csak próbalicenc-szel.
(szerintem legalábbis)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#115) Romvr


Romvr
őstag

Kiírtam Rufus-al USB-re a kapott képet és nem tudom feltenni egy USB3-as gépre mert hiányzik neki a Driver :D
Mostanában valahogy nincs szerencsém a telepítőkészletekkel.

Amúgy azt csináltam hogy a Thin Client profilt töltöttem be, a Security-nél bekapcsoltam a TPM-et és a Bitlockert hogy kezelje majd a külső drive-okat. Így lett egy 3Gb körli helyfoglalás és úgy 350MB RAM használat. Majd még kísérletezem egy kicsit a profilokkal hogy a lehető legkisebb erőforrásigényt elérjem. (Sikerült egy olyat hogy csak CMD volt és sehogy nem tudtam belőle elővarázsolni egy asztalt, de tudtam futtatni mindent.

Amúgy ha megvan akkor a létrehozott mintából hogyan tudok valamilyen profilt létrehozni? Pl Romvr Installer néven jelenjen meg a telepítésnél a profiloknál. Így ha telepíteni akarom az egyéni preferenciáimat a jövőben akkor nem kell ezzel vacakolnom már, hogy pipálgatok.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#116) Romvr válasza Romvr (#115) üzenetére


Romvr
őstag

Arra van valakinek ötlete hogy miként lehet feltenni egy olyan gépre amin csak USB3-as portok vannak? Telepítőt hiába tolom be közli hogy hiányzik egy Driver. Próbáltam WinToolkit-el belepakolni az összes géphez tartozó driver-t de még így is hiányol valamit. :(

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#117) hcl válasza Romvr (#116) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

USB beállítások? Háttértár emuláció mód? Az USB3-nak nem kéne gondot jelentenie. Illetve lehet libás a telepítőd.

Mutogatni való hater díszpinty

(#118) Romvr válasza hcl (#117) üzenetére


Romvr
őstag

Most azt nézegetem neten hogy a boot.wim-be kellene injektálni USB3-as drivert.

Egy nyakatekert trükkel pont az imént telepítettem végül fel, minden eszközt meg is ismert hála a DriverPack-oknak meg gépspecifikus gyártói drivereknek. Az USB-k is mennek. Ebből is látszik hogy az install.wim-ben ott van minden ami kell, de ezt kellene valahogy átvarázsolnom a boot.wim-be hogy már az elején tudja kezelni a helyzetet.
Ez szerintem holnapra marad. Majd tudatom mit sikerült alkotni.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#119) mbalint987


mbalint987
aktív tag

Szóval - mint ahogy megígértem - készítettem egy példát egy alapfunkciókat támogató Windows Embedded rendszerhez szükséges csomagokhoz.
A rendszer képes/tartalmaz többek között:
- Egy teljes Windows Shell-t (itt gondolok a témaváltásra, grafikus elemekre, stb.)
- Szükséges vezérlőpult elemeket & MMC eszközöket
- Vezetékes hálózat támogatását
- Internet Explorer magot (WinShell-hez, és az IE alapú böngészőkhöz szükséges)
- Eszköz & Driver keretrendszert, és GUI-t ezek kezeléséhez

Ezek a csomagok közül nem feltétlenül kell mindegyik, de lehet, hogy hiányzik belőle olyan komponens, amire szükséged lenne. Ez csak egy sablon, amit a felhasználástól függően kell alakítani.

Telepített csomagok:
- Application Support
- COM OLE
- COM+
- Win32 Application Runtimes and Libraries
- Boot Environment
- Windows Boot Environment
- Browsers
- Internet Explorer 8
- IE 8 Engine and Display
- IE 8 Foundation
- Data Access and Storage
- Windows Data Access Components
- Devices and Printers
- Device Framework
- Device User Experience
- Driver Framework
- Embedded Enabling Features
- Edition Branding
- Windows Embedded Standard Startup Screens
- Bootable Windows USB Stack
- Graphics And Multimedia
- Graphics Platform
- Management
- System Management
- MMC
- System Management Administrative Tools
- System Management Utilities
- Networking
- Base (itt minden)
- IRDA and UNIMODEM
- Quality of Service
- Telephony API Client
- Security
- Security Base
- System Services
- File System
- Core File System
- Windows Installer
- User Interface
- Windows Shell (itt mindent kivéve az 'Accessories'-t)
- Search Indexing

A fenti beállításokkal együtt az OS footprint ~870 MB.

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#120) mbalint987 válasza Romvr (#113) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Ez egy Trial verzió, de licenckulccsal teljes értékűvé tehető.

(#115) Romvr: Létre tudsz hozni sablont, és azt a "Choose how to create image" lépésnél be tudod tallózni. Azt viszont nem tudom, hogy egy olyan sablont (.xml) hogy kell létrehozni. :D

(#116) Romvr: Ezt jó tudni, hogy nem megy fel USB3-mal. :( De örülök, hogy meg tudtad oldani.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#121) Aryes válasza mbalint987 (#119) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én is köszönöm a leírást, talán meglesz végre az xp utódja a régi laptopomon...

A trial lejártával mi történik? Ugyanaz, mint a desktop win7nél, hogy indításkor panaszkodik, és kiír egy szöveget a jobb alsó sarokba, aztán hozzád se szól többet, csak Windows update-nél?

(#122) #10691584 válasza mbalint987 (#119) üzenetére


#10691584
törölt tag

:R

(#123) razorbenke92 válasza Aryes (#121) üzenetére

Én olvastam olyat valamelyik oldalon, hogy a trial lejárta után 30 percenként újraindul a rendszer. Hogy ez mennyire igaz, az engem is érdekel :D

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#124) mbalint987 válasza Aryes (#121) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Nos, és itt jön a Windows Embedded próbaverziójának legnagyobb hátránya: a Trial lejárata után fél óránként (de lehet, hogy hamarabb) a gép kikapcsol. Hamarosan leellenőrzőm, hogy a "Rearm"-os módszer működik-e.

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#125) szabi__memo válasza mbalint987 (#124) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

No, van valami okosság?

(#126) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Felraktam a Win Embedded 8-at.
Az egyetlen hiányosság, amibe eddig belefutottam, hogy a Metro appok úgy kompletten hiányoznak. :(

Ettől függetlenül teljesen jó, de azért mégiscsak... Mondjuk aki nem szereti a metrót, annak nem jelenthet gondot. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#127) krisi99


krisi99
csendes tag

Sziasztok!

Én egy Windows Embedded 8.1 Industry Pro-ho szereztem Dreamspark-ról ingyen termékkulcsot diák felhasználóval(amúgy van ez a 7 is). Nekem nagyon bejött, 1000x jobb mint a sima win8.1 és még ingyen is van(diákoknak).

(#128) celka5 válasza krisi99 (#127) üzenetére


celka5
tag

Üdv
nekem felajánlja telepíteni azokat amik eddig voltak sima win8ban (alapokat is).
kép

[-CeLkA-]

(#129) juhiati


juhiati
tag

Sziasztok! Fel kéne rángatnom egy ilyet vagy akár xp verzsönt is, egy 1 gigás cf kártyára. Tudna valaki segíteni?

Battletag: Juhos01#2594 || Steam: juhosati

(#130) Oldmobil


Oldmobil
aktív tag

Ó, remek cikk, jó volt olvasni, már csak azért is, mert nagyon sokkal korábban nagyon hasonló dolgot csináltam én is, de még a Windows 3.1-essel :-)
Azon versenyeztünk osztálytársammal, hogy kinek sikerül egy darab floppylemezre felhegeszteni egy működő Windowst, persze úgy, hogy maga a gép is arról a floppyról bootoljon. Először is 1,8 MB-ra formáztuk az 1,44 MB-os lemezt és DOS betöltés után egyből az 1,8 MB-os sáveltolást kezelő programot kellett betölteni, ami a lemez fizikai elején volt, mert ott még olyan kicsi volt a sáveltolás, hogy a DOS nem akadt ki rajta. (A lemez fizikai közepén vagy végén lévő adatokat mér csak a spéci driverprogival lehetett leolvasni.) Utána jöttek a kiterjesztett memóriakezelő progik, majd automatikusan indítva maga a Windows 3.1-es rendszermag. Minden drivert kigyomláltunk belőle, csak egy darab font maradt, az volt a rendszerfont és azt használta minden alkalmazás, de persze csak egyetlen alkalmazást hagytunk rajta, a notepad.exe-t :-) Hálózat támogatás persze nem volt :-)

(#131) ETOM


ETOM
addikt

Sziasztok! Sikerült felraknom a rendszert. Viszont a cmedia integrált hangkártya nem akar rendesen működni.
Windows 7 home basic alól ha felrakom XP módba a driverét tökéletesen működik.

Ez alatt viszont nem tud elindulni a driver vagy mit ír ki. Pedig a driver látszólag felmegy itt is XP módba.
Valamit esetleg be kell kapcsolni a hanghoz? Én átnéztem kb, de nem találtam semmit. :F

(#119) mbalint987: ezeket választottam ki meg még párat ami szükséges nekem, direct x stb.

[ Szerkesztve ]

(#132) mbalint987 válasza ETOM (#131) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Valószínűleg valami hiányzik a hanghoz. A Devices and Printers résznél kisérletezz a csomagokkal (vagy próbaként akár válaszd ki mindet). Ha mindent kiválasztva sem megy, akkor valószínűleg nem is fog menni Embedded rendszer alatt.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#133) w.miki


w.miki
veterán

Windows 7 Embedded Standard SP1 optimalizációjához, gyorsításához, helyes beállításához nincs valami cikk, vagy magyar leírás?
Egy Atom N2600, 2GB RAM, 300GB HDD, érintős tableten (OTC Genisys Touch, Bosch D750) futna, és ha lehet rajta gyorsítani valamit akkor beállítanánk.
Az indításkor felugró virtuális billentyűzetet, hogy lehet lekapcsolni?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#134) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Hali!

Kiiráskor ezt dobja:

Mi lehet a baja?

üdv

(#135) Victoryus válasza nagyfejü (#134) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Windows 8.1 embedded industrial leírást nem tervez valaki?
Feltelepítettem, de semmi extra beállítási lehetőséget nem ajánlott fel. 8GB-ot foglal a 16-ból, jó lenne még egy kicsit karcsúsítani..

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#136) rushty válasza Victoryus (#135) üzenetére


rushty
senior tag

Honnan lehet letölteni bármelyiket?

Revolut meghívó pü-ben

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.